Dajte da se pomerimo nekako sa mrtve tacke...
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Dajte da se pomerimo nekako sa mrtve tacke...

MarijanaZ
    Guest

Podrazumevano Dajte da se pomerimo nekako sa mrtve tacke...

Postoji li mogucnost povezati se medjusobno,nebili smo prokrcili sebi put,bilo za zajednicke izlozbe ovde ili napolju??!!
    Ima li zainteresovanih??
    Svako od nas ,pretpostavljam ima po koju korisnu informaciju...
    Zajedno sa dovoljno podataka,adresa galerija,fondacija.,kontakata....mozda i uradimo nesto !!!
    Hocu da verujem da je moguce tako sto .

Cekam...
    Cao svima !!!
    M.

Zainteresovan član Slikar (avatar)
    Učlanjen
    14.10.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano O izlozbama napolju

Evo, da malo prokomentarisem deo tvog predloga. Reci cu nesto o izlozbama napolju. Kako doci do galeriste ili nekog prostora za izlaganje je jako siroko pitanje. Za pocetak je mozda dobro da se kontaktira neki nas klub u stranoj zemlji. Povoljna okolnost je sto vecina ima svoj WEB site i mogu se kontaktirati. Gotovo svi imaju vecu ili manju prostoriju u kojoj se moze izlagati. Odlaskom u inostranstvo mozes kontaktirati puno ljudi na licu mesta. Neki od njih ti mogu pomoci da prodas, a neki da ponovo izlazes ali na boljim mestima.
    Ono o cemu sam hteo da kazem nesto konkretnije je iznosenje slika. To je u slucaju nasih propisa vece umetnicko delo nego samo slikanje. Dakle, ako zelis sa slikama napolje, moras upoznati maltene kompletnu strukturu nasih ministarstava radi izdavanja dozvole za iznosenje slika. Tome zahvaljujuci, a i nasim starim navikama, svakoj sekretarici ponesi neku minijaturu ako zelis da dodjes na red. Ima sekretarica po ministarstvima koje imaju takvu kolekciju minijatura da mogu u svako doba da otvore izlozbu. Desi li ti se da prosvercujes sopstvene slike (sto uopste nije lako) videces muke Sebastijanove da te iste slike posle vratis. Najbolji nacin za prevazilazenje ove muke je pronasao Zdravko Mandic, slikar maglovitih dunavskih pejsaza. On je ovih dana bio u Parizu i Strazburu. Posao je sa rukama u dzepovima. Sve je tamo naslikao. Njegov stil rada je da u jednom danu moze da naslika 20-30 slika. Za par dana u stanju je da napravi dovoljno veliki opus da moze da izabere dovoljno slika za jednu izlozbu. U Parizu je prodao - sve! Odmah je nastavio za Strazbur i videcemo kako je tamo prosao. Verovatno ce se vratiti sa rukama u dzepovima, ali dzepovima punim para. E, kad bi svi mogli da rade kao Zdravko Mandic!
    Krajnje je vreme da se u nasoj zemlji pronadje nacin da se zastiti ono sto mora da se stiti od iznosenja, ali i da se slikarima omoguci da bez vecih problema iznesu na svetsko trziste ono sto imaju za prodaju.

MarijanaZ
    Guest

Podrazumevano Hvala

Drago mi je da ste napisali par reci.Vec sam htela da pomislim da nisam normalna pisuci za ovaj forum.Niko ni reci.Da li su svi izgubili entuzijazam?!Mozda.Sve sto rekoste istina je.Vec sam i sama pokusala slicne stvari ,uglavnom pokusavajuci da prosvercujem koju sliku ,tj. crtez ,van ovih granica.....Klubovi mi nisu pali napamet ,ideja uopste nije losa.Uglavnom sam se obracala Jugoslovenskom kulturnom centru gde god bi posla,ali i od njih nema vajde ako niste clan nekog klana ili sta vec...nece ni da cuju .

Nekako sam se ponadala da kad bi se naslo vise mladih ljudi sa istim aspiracijama a na jednom mestu,mozda bi i mogli nesto da urade.No nista od toga.

Ostaje nam da se patimo....Sami!
    Pozdrav
    Marijana

akvarijuss
    Guest

Podrazumevano

Marijana, mozda bi i moglo nesto da se ucini udruzujuci se, ali ne znam imas li sta konkretno na umu?Ideja ti nije losa, ali ako si zainteresovana za nesto ozbiljnije onda bi to moralo i da se poprica o tome. Ako zelis razgovor na ovu temu, reci da ti ostavim mail?

kellts
    Guest

Podrazumevano

Ideja nije losa, i ja imam nesto u glavi u vezi sa tim.. pa ako ste zainteresovani recite...

MarijanaZ
    Guest

Podrazumevano DA!!

Vec sam otkucala odgovor ali cini mi se nije registrovan..
    Ponavljam...DA!!!

Moj email : jnenad@cg.yu

za sve koji imaju nesto na umu.

Cekam!!

M.

Učlanjen
    14.10.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Smile Re: Dajte da se pomerimo nekako sa mrtve tacke...

I? Uradiste li nesto nakon ovih 4,5 godine? Da vidimo rezultate!
    Today is The First Day of The Rest of Your Life!

Primećen član m.v. (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano Re: Dajte da se pomerimo nekako sa mrtve tacke...

Eto, ja znam da je Marijana uradila mnogo toga. Sad samo da sačekamo da se javi i da ispriča. Ima i nagrada.

Početnik
    Učlanjen
    25.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Marijana idi na www.creemaginet.com. Vode se kao " mreža kreativnih ljudi", tu ćeš moći, ako ništa drugo , da se povežeš sa sličnima sebi.Njihov mail je mrezakreativnihljudi@gmail.com. Srećno!
    Uh, ala ja kasnim sa odgovorom!!!! 5 godina!!!! Do sada si verovatno već našla svoj put......................

Učlanjen
    14.10.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Eto... naša karakteristična priča. Ovde u zemlji kmečimo i tražimo pomoć, a kad nam se posreći i odemo na stranu, pronadjemo neko rešenje, onda to čuvamo samo za sebe. Čak, mislim da je to ispravno.
    Today is The First Day of The Rest of Your Life!

Slične teme

1. Nekako jadno izgledaju
    Autor Torrente-BG u forumu Politika
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 16.05.2007., 00:34
  2. Nekako s proleca
    Autor sinnke u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 02.05.2007., 17:04
  3. MRTVE PARTICIJE
    Autor CIKLON B u forumu Softver
    Odgovora: 5