Kako je Kanada ovih dana?

Не знам како је било пре три године, и не знам за Торонто, али могу да ти кажем за југозападни Онтарио отприлике колико-шта, ако ће ти значити.
Струја је чини ми се поскупела, и чини ми се да ће ускоро опет... Отприлике за двособан мањи стан изађе негде 60-120$ месечно, где је овај минимум чине неки летњи месеци, а максимум је негде јануар-фебруар-март.
Нама (двоје) највећи трошак прави набавка (храна, хигијена, генерално шта ти све треба за кућу) негде око 1200-1300$ месечно, али и ово зависи од твојих потреба, навика.. Бензин је јутрос био око 0.95 на пумпама.
 
Hvala Maylo.

Neke stvari mogu da googlam (na primer vidim da je TTC Metropass $141 - uzas) ali neke cene kao na primer voce, piletina, hleb, mleko ne znam.

Ovde gde sam placam organic chicken breast oko $2 za dobar komad. Interesuje me da li jos uvek moze da se nadje u Ontariju za $10 ili je i to otislo u stratosferu.

$1200-$1300 mesecno za dvoje je puno. Jeli barem kvalitetna hrana?
 
Е да, и превоз је поскупео. Овде је месечна карта за превоз 95$ (нема метроа). Ако рачунаш само гориво, дефинитивно је јефтиније возити ауто. Осигурање је посебна прича.
Да, стварно пазимо шта једемо и не бринемо претерано о цени, мада сам до ове цифре дошао тек скоро, пре тога појма нисам имао колико нам иде на храну. Притом, углавном кувамо кући. Али као што рекох, није то све храна (дижу ту цифру и неки здравствени проблеми, па не може ни било шта од хигијенских производа да се користи). "Chicken breast organic" не може баш за 10$, али 2 комада смо купили баш пре неки дан за 12$ чини ми се у Zehrs.

Јел' тих 141$ покрива цео "GTA"?
 
Poslednja izmena:

Back
Top