Dug u banci (kreditna kartica)

BigMazi

Ističe se
Poruka
2.832
Pozdrav svima na ovom podforumu, nisam nikada za 10+ godina zasao ovde i nadam se da je okej mesto za ovo pitanje i informaciju, ako nije premestite kolege :D

Uzeo sam kreditnu karticu (master) pre jedno 10 godina u Alfa banci. E sad ne pitajte zasto ali konstantno tih 10 godina placamo 1000+ dinara i nikako da se smanji ili eventualno isplati. Kartica je izgubljena pre nekoliko godina, nikada me nije zanimalo da idem i prijavim, jer sam placao kada sam dobijao telefonski poziv da moram da platim. Posto hocu sutra da idem i isplatim svih 20,000 dinara + pretpostavljam kamata od 1-2000 dinara i zatvorim racun MOMENTALNO, da li je to izvodljivo ?

Znaci:
  • Izgubljena kartica
  • Placanje kesom ceo dug
  • Momentalno zatvaranje racuna i kartice

Da li sve to mogu da zavrsim u depozituri banke ? I da li je izvodljivo ili ce me smarati da cekam da izvadim novu karticu pa da se tek onda zatvori ? Zurim na put van zemlje (recimo), nemam vise od sutrasnjeg jutra za tu isplatu i brisanje duga.

Hvala na informacijama.
 
Hvala. Dodatno pitanje, da li moze supruga da zatvori racun i podmiri dugovanja ? Ili barem podmiri dugovanja i zatrazi vadjenje nove ?

Konkretno zasto pitam, imao sam saobracajnu nesrecu, zivim sada van grada pa nisam u mogucnosti da idem do banke, a opet nastao neki problem pa gledam kako da resim. Pitacu sutra telefonom, ali ako vec imate iskustva ili informaciju da li je moguce, bio bih zahvalan (mirniji san :) ).
 
Hvala. Dodatno pitanje, da li moze supruga da zatvori racun i podmiri dugovanja ? Ili barem podmiri dugovanja i zatrazi vadjenje nove ?

Konkretno zasto pitam, imao sam saobracajnu nesrecu, zivim sada van grada pa nisam u mogucnosti da idem do banke, a opet nastao neki problem pa gledam kako da resim. Pitacu sutra telefonom, ali ako vec imate iskustva ili informaciju da li je moguce, bio bih zahvalan (mirniji san :) ).

moze samo ako je ovlascena na istom racunu
ili koliko ja znam, ako je vanredna situacija, pa dobije ovlascenej koje je overeno u sudu
 

Back
Top