Српски баскеташи прваци света !

PeceOhr

Zainteresovan član
Poruka
277
Српски баскеташи прваци света! (видео, фото галерија)

СУБОТА, 15. ОКТ 2016, 15:22 -> 21:58
ИЗВОР:

Српски кошаркашки тим у баскету "3 на 3" постао је првак света, пошто је у финалу Светског шампионата у Кини победио тим САД-а са 21:16. Душан Домовић - Булут проглашен за најбољег играча турнира.


"Повратак краљева"
Српски баскеташи су, разумљиво, били веома срећни после освајања СП.

"Изненађење, изненађење, вратили су се краљеви!", изјавио је лидер овог тима Душан Домовић-Булут после победе у финалу.

"Ми све делимо на једнаке делове, спонзоре, новац, славу, девојке... Добро, за ово последње се се шалим", додао је Булут уз осмех.

Финални меч у Гвангжуу био је врло тврд и неизвестан, али је Душан Домовић - Булут тројком решио питање победника овог турнира.

Осим Булута, који је проглашен за МВП-а, српски тим чине Дејан Мајсторовић, Марко Ждеро и Марко Савић.

Претходно, у групној фази Србија је савладала Италију (16:13), Нови Зеланд (20:17), Катар (21:16) и Русију (21:14), потом Холандију у четвртфиналу са 22:10 иселекцију Шпаније у полуфиналном мечу са 17:13.

Најбољи играч турнира: Душан Домовић - Булут
Најбољи играч турнира: Душан Домовић - Булут
Треће место освојио је тим Словеније, који је са 17:16 био бољи од Шпаније.

Србија је тако други пут дошла до светског злата, након што је то учинила на првом оваквом такмичењу 2012. у Атини.

Честитка министра Удовичића српским баскеташима

Министар омладине и спорта Вања Удовиић честитао је репрезентацији Србије у баскету освајање златне медаље.

"Ово је још једна потврда да наша кошарка припада светском врху. Браво шампиони, честитам на освајању светског трона", наводи се у честитки министра Удовичића.

- - - - - - - - - -

Овакав успех ме подсети на то када су кошаркаши Србије и Црне Горе победили амерички дрим тим у сре Индијане и постали светски прваци 2002. !!! Поздрави за све из Македоније!!
 
Svaka cast momcima, mada ja mislim da smo mi pored Amera jedina zemlja gde se gaji kultura ulicnog basketa, onako gde se ulicni basket igra masovno, spontano i neorganizovano tako da kazem (van nekih zvanicnih protokola, nekih organizovanih turnira koji su opet profitabilnog karaktera............itd).

Cak i te neke kosarkaske sile poput Spanije, Francuske, Litvanije, Grcke.........nemaju ulicni basket, vec iskljucivo prave igrace u nekim klubovima, akademijama, skolama kosarke.........itd, znaci opet na jedan vestacki nacin tako da kazem.
 
Pa zato sto su to basketasi , nisu profesionalni kosarkasi.
Basket je mnogo vise amaterski sport od kosarke a i samim mnogo mnogo merodavniji pokazatelj rezultata, jer kod profesionalaca sve je podredjeno njima, imaju citavu armiju strucnjaka, lekara, nutricionista, trenera i hemicara iza sebe dok u basketu toga nema , manje vise sve se svodi samo na prirodan talenat i vezbu.
Takodje u amaterskom sportu vazi ona stara da su svi na startu jednaki pa neka pobedi bolji, dok u profesionalnom sportu svi vro dobro znamo da to nije tako i da itekako ima onih sa brojnim povlasticama i onih drugih u podredjenom polozaju.

Zato je gotovo uvek amaterski sport mnogo zdraviji tako da kazem i mnogo merodavniji od profesionalnog sporta.
 

Back
Top