Vaša ocena dobrih filmova

Juzni vetar
ocena 8/ 10
Krimi triler o beogradskom podzemlju i organizovanom kriminalu koji drzi paznju svih 2 sata i 10 minuta koliko film traje, svidja mi se film i izbor glumacke ekipe

Radnja filma je smeštena u današnji Beograd, gde glavni lik Petar Maraš (Miloš Biković), mladi pripadnik automobilske mafije koju predvodi opasni Car (Dragan Bjelogrlić), jednog dana ukrade kola koja ni slučajno nije smeo da ukrade, jer pripadaju ozloglašenom Golubu (Nebojša Glogovac) vođi mafije koji radi za šefa policije. I tu kreće haos, pun akcije, ludački brze vožnje, napetih momenata i neizvesnosti, a sve to je fino ispresecano duhovitim opaskama glavnih likova i scenama koje unose idealnu dozu smeha u inače dosta tragičnu situaciju.

JUZNI-VETAR1-660x330.jpg


Ja njega bum, on mene beng....dobro, nije dosadadno, iako je kliše i prepisivanje..seti se samo one pucnjave u kafitju-ima je brat-bratu 20 filmova....Glogovac super...

Ocenio bih sa jednom pristojnom jakom šesticom...
 
Juzni vetar
ocena 8/ 10
Krimi triler o beogradskom podzemlju i organizovanom kriminalu koji drzi paznju svih 2 sata i 10 minuta koliko film traje, svidja mi se film i izbor glumacke ekipe

Radnja filma je smeštena u današnji Beograd, gde glavni lik Petar Maraš (Miloš Biković), mladi pripadnik automobilske mafije koju predvodi opasni Car (Dragan Bjelogrlić), jednog dana ukrade kola koja ni slučajno nije smeo da ukrade, jer pripadaju ozloglašenom Golubu (Nebojša Glogovac) vođi mafije koji radi za šefa policije. I tu kreće haos, pun akcije, ludački brze vožnje, napetih momenata i neizvesnosti, a sve to je fino ispresecano duhovitim opaskama glavnih likova i scenama koje unose idealnu dozu smeha u inače dosta tragičnu situaciju.

JUZNI-VETAR1-660x330.jpg


Dobar je film i bas dobra ekipa,Bikovic mi skroz neobican kao los momak.
 
Roma
ocena 8/10

Reditelj: Alfonso Kuaron

Crrno beli meksicki film, dobitnik Zaltnog lava u Veneciji i nominovn za Oskara u kategoriji stranih filmova
Prati žene iz Kuaronovog detinjstvau Meksiku, 70-tih godina u cetvrti Roma u kojoj je zivo : majku iz srednje klase koja vodi udoban život i dve porodične sluškinje, u zemlji sukobljenom sa velikim nejednakostima i nasilnim nemirima.

Dr6PzERUcAEcZlt.jpg

 
Poslednji neradni dan pa sam se razvlacila po krevetu i krmeljiva odgledala ovaj...
Moja preporuka. Kako zena koja nije umela da se oslobodi negativnih emocija iz detinjstva izigriva jaku, nezavisnu figuru a postaje nesnosljiva zenetina zarobljena svojim slabostima. Zasto je tesko priznati da si povredjen, suociti se i ziveti? Da je ostala sama ne bi bilo nikakve stete ali biti majka zarad imidza kompletne zene, a zanemariti sve zbog uspeha i hraniti se divljenjem drugih umesto ljubavlju najblizih je stvarno pretuzno.

72008.jpg
 

Back
Top