Vaša ocena dobrih filmova

Blackkklan
Nominovan za Oskara 2019.g.
Reditelj Spajk Li je u svom stilu u ovom filmu ispricao pricu o problemu rasizma u Amerisi
Prica "BlacKkKlansmana" stavljena je u Kolorado, SAD, tokom sedamdesetih godina prošlog veka. Policajac Ron Stalvort, kog tumači Džon Dejvid Vašington, pridružuje se Policijskoj stanici u Kolorado Springsu. Ubrzo započinje istragu o Kju-kluks-klanu, a njegova istraga ga dovodi i do članstva u ovoj rasističkoj organizaciji. Film je snimljen po istinitom događaju, a upozorava gledaoce da problem rasizma u SAD postoji i danas. Pored Vašingtona glavne uloge tumače i Adam Drajver, Tofer Grejs i Laura Harier.
blackklansman.jpg
 
Dobar film

The Favourite
igraju: Olivia Colman, Emma Stone, Rachel Weisz

Otkacena prica smestena u 18.vek, koja prati odnos između tri neobične žene kroz kraljevske intrige, strasti, zavisti i izdaji. Prva je kraljica Ana zadnja vladarka iz dinastije Stuarta (Olivija Kolman), nesigurna u sebe, detinjasta, prilično ćaknuta, sebična, osetljivog zdravlja i potpuno nezainteresovana za upravljanje kraljevstvom, čak i za rat sa Francuskom koji je u toku. U tim, a i mnogim drugim stvarima, oslanja se na svoju najbližu prijateljicu i ljubavnicu, Ledi Marlboro (Rejčel Vajs), otmenu, samouverenu i sjajnu manipulatorku. Problem će nastati kad Ledi Marlboro primi na dvor novu sluškinju, svoju dalju rođaku Abigejl (Ema Stoun), ne sluteći da ona ima mnogo veće ambicije, a za ostvarivanje svojih ciljeva ne bira ni sredstva ni žrtve... I tu počinje suluda i surova borba za poziciju kraljičine "miljenice" u kojoj će sve tri žene pokazati svoja najstrašnija lica i svoje najdublje strahove.

Film je nominovan u vise kategorija..za glavnu zensku ulogu, za sporednu, za reziju, za kostime koji su sjajni itd

act276656652.jpg
 
Делује занимљиво :)

Solidan....imaš i varijantu na na tu temu o političkoj korektnosti u varijanti gej osoba jevrejskog porekla
Can You Ever Forgive ME
[/QUOTE]


Sviđa ti se or not? Meni je xtra nafurani smor koji sam video u milion filmova, jedino novo su ona govna na ulazu u zgradu....sedam iljada kadrova psećih govana su snimali.... dosadan je...al dobiće Oskara za fotografiju....i možda više za zanatski odrađeni film...i to dobro... sve ostalo....ojsmora..
 
1945.
Drama
ocena 8/10
Odlican madjarski crno beli film iz 2017.g u kome je radnja smestena u jedno madjarsko selo.Naime avgusta meseca 1945.dva muskarca obucena u crno stizu vozom u jedno madjarsko selo i za par sati sve se menja u tom selu
Neke tajne se ne mogu sakriti

1945.jpg


 
Sviđa ti se or not? Meni je xtra nafurani smor koji sam video u milion filmova, jedino novo su ona govna na ulazu u zgradu....sedam iljada kadrova psećih govana su snimali.... dosadan je...al dobiće Oskara za fotografiju....i možda više za zanatski odrađeni film...i to dobro... sve ostalo....ojsmora..

Meni se sviđa, izgleda kao niz dobrih fotografija, volim malo neobičan ugao gledanja, a toga je bilo u filmu. Slojevit, puno toga je nedorečeneo i odvija se u pozadini. Mislim da je to film koji se većini neće dopasti.
 
Odličan argentinski film!

Film je podeljen na šest delova i svaki ima drugačije likove, mesta dešavanja i različite dužine trajanja. Iako su očigledno različite, sve imaju epilog koji plod nagomilane frustracije, nebitno da li istu stvara porodica, društvo, vlada ili nešto četvrto. Svaki deo se bavi određenom situacijom koja može dovesti do eksplozivnog ponašanja sa nesagledivim posledicama.

71U28ruU8uL._SY606_.jpg
 

Prilozi

  • Wild Tales (2014) - poster.jpg
    Wild Tales (2014) - poster.jpg
    173,1 KB · Pregleda: 1
Poslednja izmena:
Meni se sviđa, izgleda kao niz dobrih fotografija, volim malo neobičan ugao gledanja, a toga je bilo u filmu. Slojevit, puno toga je nedorečeneo i odvija se u pozadini. Mislim da je to film koji se većini neće dopasti.

Da, da sve super....osim narativa koji je ubi bože....i super je provučeno kroz film da "voda sve opere", od psetjih nepodopština do okena koji čisti dušu...to je stvarno dobro...al mi idu na k. priče o manjinama više i njihovoj nesretjnoj sudbini...... i da to određuje "kvalitet" filma.....

- - - - - - - - - -

ove god. preteraše brate sa crncima, jevrejima, romima, aboridžone furaju tu i tamo... i ne znam kojim sve ne...da, gej populacijom obavezno, al to je već mejnstrim ko crnci i jevreji....postaje xtra glupavo..
 
Da, da sve super....osim narativa koji je ubi bože....i super je provučeno kroz film da "voda sve opere", od psetjih nepodopština do okena koji čisti dušu...to je stvarno dobro...al mi idu na k. priče o manjinama više i njihovoj nesretjnoj sudbini...... i da to određuje "kvalitet" filma.....

- - - - - - - - - -

ove god. preteraše brate sa crncima, jevrejima, romima, aboridžone furaju tu i tamo... i ne znam kojim sve ne...da, gej populacijom obavezno, al to je već mejnstrim ko crnci i jevreji....postaje xtra glupavo..

Monstruozni socijalni inzenjering.
Jedno je podrzavati toleranciju a drugo je neprirodno nametati kao najnormalnije.
 
Da, da sve super....osim narativa koji je ubi bože....i super je provučeno kroz film da "voda sve opere", od psetjih nepodopština do okena koji čisti dušu...to je stvarno dobro...al mi idu na k. priče o manjinama više i njihovoj nesretjnoj sudbini...... i da to određuje "kvalitet" filma.....

- - - - - - - - - -

ove god. preteraše brate sa crncima, jevrejima, romima, aboridžone furaju tu i tamo... i ne znam kojim sve ne...da, gej populacijom obavezno, al to je već mejnstrim ko crnci i jevreji....postaje xtra glupavo..

Dok se ne pretera, ja to ni ne primetim. Nisam uopšte film posmatrala iz tog ugla, jer sve je moglo biti isto i bez manjina, sirotinja je sirotinja, ja sam ga tako gledala.

- - - - - - - - - -

Nisam o filmu ništa čitala, ni pre ni posle, samo sam ga odgledala i doživela na svoj način.
 
Nisam ni ja, ali kao i ti, znam da je dobio gomilu nagrada dosad, te je i doživljaj koji imam apsoliutno lično moj, kako bih reko, jer je opevan hvalospevima......Miljenicu recimo netju ni da gledam osimm u trenucim očajne dosadade, nači, šanse su male..
 

Филм је одличан.

Ко воли акцију, брзе смене кадрова, специјалне ефекте... нека прескочи овај филм.

Оно што ми је било посебно занимљиво, а везано је за сам филм, кад је Кончаловски тражио глумце за СС официре прво их је тражио

на територији бивше Западне Немачке. Нико није хтео да глуми.

Нашао их је на територији бивше Источне Немачке, они немају никакав проблем с тим.

Чудно, зар не?
 

Филм је одличан.

Ко воли акцију, брзе смене кадрова, специјалне ефекте... нека прескочи овај филм.

Оно што ми је било посебно занимљиво, а везано је за сам филм, кад је Кончаловски тражио глумце за СС официре прво их је тражио

на територији бивше Западне Немачке. Нико није хтео да глуми.

Нашао их је на територији бивше Источне Немачке, они немају никакав проблем с тим.

Чудно, зар не?

Meni je bilo zanimljivo pročitati iz kakve porodice potiče Končalovski, praktično nema planetarno nepoznatih. Nama najpoznatiji brat Nikita Mihalkov.

A od ruskih reditelja dobar je i Zvjagincev, valjda sam dobro napisala. Mada previše ambiciozno za prosečnog gledalaca, puno simbola koje nam promiču osim ako nam se na njih specijalno ne ukaže.
 

Back
Top