Dečaci na Fejsbuku širili gole slike maloletnih drugarica

noviclan123

Zainteresovan član
Poruka
495
Na vaspitnu meru pojačanog nadzora roditelja osuđeno je šest valjevskih tinejdžera jer su nage fotografije tri maloletnice širili putem Fejsbuka, saznaje "Blic".

Nedeljama su đaci u osnovnim školama brujali o pojavi eksplicitnih fotografija svojih drugarica koje su se širile društvenom mrežom, da bi se konačno jedna od devojčica, rođena 2002. godine, poverila svojoj majci pa je slučaj stigao do Centra za socijalni rad, policije i suda.

S obzirom da su svi akteri maloletnici, proces je bio zatvoren za javnost, ali "Blic" saznaje da je Viši sud za maloletnike pojačani nadzor roditelja izrekao za D.A, A.M, A.Đ, M.O i O.V. za krivično delo neovlašćenog objavljivanja tuđeg spisa, portreta i snimka iz člana 145. Krivičnog zakona, dok je ista vaspitna mera izrečena i za L.A. zbog krivičnog dela prinude.

Svi dečaci su, izuzev jednog rođenog 1999. godine, 15-godišnjaci i sada učenici prvog razreda srednja škole, a oštećene devojčice su njihove vršnjakinje, uz najmlađu koja je osmi razred!

- Počelo je tako što je L.A. na četu Fejsbuka kontaktirao najmlađu devojčicu, tvrdeći da poseduje obnaženu fotografiju njene majke i da će je objaviti, ukoliko se i ona sama ne slika bez odeće i ne pošalje mu svoje fotografije. Devojčica se uplašila pretnje, fotografisala se obnažena i poslala mu najpre jednu, a posle ponovljene pretnje još pet slika sa intimnim delovima tela bez odeće, koje je L.A. putem Fejsbuka poslao D.P, A.Đ. i A.M. koji je te slike poslao još četvorici drugova, a A.Đ. ih je pokazivao čak i jednoj drugarici – prepričava sadržaj presude izvor "Blica" iz pravosuđa.

http://www.blic.rs/vesti/hronika/sk...-slike-maloletnih-drugarica-najmladja/xzgdtbk
 
Mislim da mnogi od vas grese...razgovaraju roditelji....majke budu normalno obucene( ne polugole kao sto neko rece) ...ali deca ne razmisljaju...samo da se uklope u drustvo,strah ih je da ne budu odbaceni....i onda pristaju na svakakve gluposti...e,tu je problem!Nekada je bio fazon da budes drugaciji,po oblacenju,frizuri,izboru muzike,a posebno sto ti je sve bilo nedostupno,pa se sam snalazis...i za ploce i za odecu,sijes,cepas, sam pravis...a sada ni veci izbor odece,muzike a srecemo po tri- cetiri drugarice na ulici koje su kao klonovi...iste frizure,identicno obucene i obuvene!!! Jedan dan sam dosla s posla kuci i u hodniku vidim PET pari crvenih starki!!! Dosle drugarice i izule se....kako znaju koje su cije posle?Elem,poenta je da deca nemaju samopouzdanja i onda od straha od izopstenosti iz drustva rade svakave gluposti....roditelji gube bitku,jer oni su na jednoj strani a nema vise,kao u moje vreme( sto sam nekada mrzela tu recenicu) skola,nastavnici da i oni imaju vaspitnu ulogu,u smislu da se zna neki red,postovanje autoriteta,pa da i oni malo pricaju sa decom,o zivotu,o drugarstvu,neobavezno,a ne samo kada se desi neki incident, onda posalju kod psihologa skolskog,koji je posebna prica...da ne sirim dalje....
 

Back
Top