Oprez...Prevara oko viza

anjajanamasa

Početnik
Poruka
9
Zelim svima da skrenem paznju da se na netu trenutno razvija lanac prevara oko Kanadske vize. Naime,farme nude " legalne" poslove i ako ne budete bas oprezni,mozete ozbiljno da nadrljate. Nas su pokusali da prevare,ali smo uspeli na vreme da ih provalimo. U sustini,uzimaju ime neke farme koja zaista postoji,i salju ponude za posao. I stvarno su dobri,jako tesko ih je provaliti. Mi smo vec kontaktirali i Ambasadu u Becu,a uskoro cemo poslati i zvanicno pismo Kanadskoj imigracionoj sluzbi sa svim detaljima. Pazite kad vas kontaktiraju sa takvim ponudama i uvek proverite sve detalje...
 
Vizu mozes dobiti kao skilled worker, za sta ti treba diploma i radno iskustvo u trazenoj profesiji a poslodavac prvo mora da dokaze da u kanadi ne moze da nadje nikoga da radi taj posao pa da si mu bas ti potreban..
Znajuci to, alarm bi ti se odmah trebao upaliti kada ti neka farma ponudi vizu :roll:
 
Da,ali suprug ima i diplomu i iskustvo,a poslali su nam i predugovor o zaposlenju. A naravno da nam se alarm odmah upalio jer je sve delovalo suvise lako. Ali,farma stvarno postoji,imaju i web site i facebook profil ,cak i video snimke. A ja sam kontaktirala i neke prijatelje u Kanadi koji su mi potvrdili da je ponuda dobra. T.j. nista sumnjivo nisu videli tu.
 
Što reče Grof, naputovao sam se.
I do Kine nekoliko puta.
Skoro celu Jevropu bez Skandinavije sam obišao.
Posebno dok sam radio na železnici
Mogao sam jednom godišnje da uzmem beplatnu
povratnu voznu kartu (malo doplatiš za spavaća kola)
za sve zemlje Jevrope.
Iskoristio sam i to 3 puta.

A za legalan ulaz ili useljenje u neku zemlju
samo je jedan put:
Njihova ambasada.
Odeš tamo i dobiješ sva uputstva
(najčešće kao brošuru).

Davno sam tako bio dobio vizu za useljenje
u Australiju (ja programer, žena med, sestra, mladi)
odmah odobrili, ali ja odustao,
Džabi ga Džasmine, lepo sam živeo,
bez ikakvih finansijskih problema
Da sam znao da slede onoliki ratovi...
 
Poslednja izmena:
Da,ali suprug ima i diplomu i iskustvo,a poslali su nam i predugovor o zaposlenju. A naravno da nam se alarm odmah upalio jer je sve delovalo suvise lako. Ali,farma stvarno postoji,imaju i web site i facebook profil ,cak i video snimke. A ja sam kontaktirala i neke prijatelje u Kanadi koji su mi potvrdili da je ponuda dobra. T.j. nista sumnjivo nisu videli tu.

Bas ste naivni i ti i suprug.
Kontaktira se direktno kompanija, proveri se sa njima da li hoce da vas prime i ujedno ih pitate da li imaju kontakt sa tom kompanijom koja obezbedjuje papire.
Znaci da mozete direktno da trazite posao preko kanadske kompanije :)
 

Back
Top