Која религија доминира у Србији?

Легенда_001

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.283
Па, поштовани Форумаши,

поред толико тема и постова, још нигде није се изјаснило која религија доминира Србијом, поготово у данашња времена, без обзира да ли као чиста верска доследна институција, или кроз друге религије. :)

Овде немислим на конкретну бројност верника колико која Црква, верска заједница има својих верника, већ је питање која верска заједница има највећу моћ у Србији.

Изнесите ваше мишљење, разлоге, искуства, виђења, зашто мислите да та ВЗ доминира над осталима. :)


Ево ја ћу први да изнесем своје мишљење, а касније ћу изнети и нека искуства.

У Србији, по мом мишљењу, најјача је и доминира изнад свих, Муслиманска верска заједница, како својим постојањем, тако и деловањем кроз друге верске групације, поготово коз СПЦ. :)


ПС

Ако је Модерација расположена, може и да постави анкету. :)
 
Poslednja izmena:
Па, поштовани Форумаши,

поред толико тема и постова, још нигде није се изјаснило која религија доминира Србијом, поготово у данашња времена, без обзира да ли као чиста верска доследна институција, или кроз друге религије. :)

Овде немислим на конкретну бројност верника колико која Црква, верска заједница има својих верника, већ је питање која верска заједница има највећу моћ у Србији.

Изнесите ваше мишљење, разлоге, искуства, виђења, зашто мислите да та ВЗ доминира над осталима. :)


Ево ја ћу први да изнесем своје мишљење, а касније ћу изнети и нека искуства.

У Србији, по мом мишљењу, најјача је и доминира изнад свих, Муслиманска верска заједница, како својим постојањем, тако и деловањем кроз друге верске групације, поготово коз СПЦ. :)

Izvini ali ti je ovo smesan zakljucak.
Vikipedija :
Dominantna religija u Srbiji je hrišćanstvo, odnosno pravoslavlje. Po poslednjem popisu iz 2011. godine, pravoslavni vernici čine oko 85% stanovništva Srbije. U manjem procentu su zastupljeni i katolički vernici (4,97%), muslimani (3,1%) i protestanti (0,99%).

1024px-Map_of_Eparchies_of_Serbian_Orthodox_Church-sr.svg.png
 
najvise je obicajnih pravoslavaca ( prekrsti se ponekad , ode na groglje , ide na slave , litije i zavetine , o religiji nema pojma ,
misli da je pravoslavlje ono sto mu kazu babe iz komsiluka, popa vidi 2-3 puta godisnje)

dok su ostale religije tu negde skoro podjednake
Ниси изгледа ни ти разумео моје питање, али добар ти је одговор, један од добрих примера, где се види "рупа" и слабост вере Православаца, што омогучује доминацију друге вере... :)

Покушај да разумеш.. :)
 
Па, поштовани Форумаши,

поред толико тема и постова, још нигде није се изјаснило која религија доминира Србијом, поготово у данашња времена, без обзира да ли као чиста верска доследна институција, или кроз друге религије. :)

Овде немислим на конкретну бројност верника колико која Црква, верска заједница има својих верника, већ је питање која верска заједница има највећу моћ у Србији.

Изнесите ваше мишљење, разлоге, искуства, виђења, зашто мислите да та ВЗ доминира над осталима. :)


Ево ја ћу први да изнесем своје мишљење, а касније ћу изнети и нека искуства.

У Србији, по мом мишљењу, најјача је и доминира изнад свих, Муслиманска верска заједница, како својим постојањем, тако и деловањем кроз друге верске групације, поготово коз СПЦ. :)


ПС

Ако је Модерација расположена, може и да постави анкету. :)

Možeš li objasniti u kom pogledu Islam ima dominaciju u Srbiji i kako to deluje unutar SPC?
 
Овде немислим на конкретну бројност верника колико која Црква, верска заједница има својих верника, већ је питање која верска заједница има највећу моћ у Србији.
Ovaj svet oduvek ima problema sa terminologijom.

Hteo si pitati: koja religijska ideologija ima najaktivnije sprovodjenje necijih ciljeva!

Da, moglo bi se reci da si u pravu,
sa tim da je taj uspeh daleko ispod onoga sto zele postici finansijeri ovih aktivnosti.

Ali takva je "moc" nafte.
Imaju visak novca da prave visak gresaka!
t2731.gif
 
Poslednja izmena:
Možeš li objasniti u kom pogledu Islam ima dominaciju u Srbiji i kako to deluje unutar SPC?
ЈС и слични делују на Православце, конкретно жене, који унутар СПЦ праве и направили су велики раздор, сатанизују Цркву и саблажњују вернике, а вечина Православаца из незнања, недовољне продуховљености, који имају у пореклу и турцизма, истискују Православне који су доследни, Правоверни, где својом Муслиманским пореклом "придобијају" и пребацују Православце у Муслиманску веру.
Конкретна суштина је да сами назови Православци унутар СПЦ истискују Правоверне и пребацују у Муслиманску веру.

Њима конкретно подпомажу СНС и СРС странке. Физичким политичко економским деловањем

Незнам да ли сам био довољно јасан, суштина је да Муслиманска вера има велику контролу над СПЦ, унутар ње, и без икаквог труда придобијају вернике, прво на духовном плану, а касније и физички...

Муслиманска вера делује, тј интегрисана је у СПЦ. Нераде ништа, само сачекују да се ствари саме по себи одвијају.

- - - - - - - - - -

Ovaj svet oduvek ima problema sa terminologijom.

Hteo si pitati: koja religijska ideologija ima najaktivnije sprovodjenje necijih ciljeva!

Da, moglo bi se reci da si u pravu,
sa tim da je taj uspeh daleko ispod onoga sto zele postici finansijeri ovih aktivnosti.

Ali takva je "moc" nafte.
Imaju visak novca da prave visak gresaka!
t2731.gif
НЕ!

Онако како сам написао.
 
Poslednja izmena:
ЈС и слични делују на Православце, конкретно жене, који унутар СПЦ праве и направили су велики раздор, сатанизују Цркву и саблажњују вернике, а вечина Православаца из незнања, недовољне продуховљености, који имају у пореклу и турцизма, истискују Православне који су доследни, Правоверни, где својом Муслиманским пореклом "придобијају" и пребацују Православце у Муслиманску веру.
Конкретна суштина је да сами назови Православци унутар СПЦ истискују Правоверне и пребацују у Муслиманску веру.

Њима конкретно подпомажу СНС и СРС странке. Физичким политичко економским деловањем

Незнам да ли сам био довољно јасан, суштина је да Муслиманска вера има велику контролу над СПЦ, унутар ње, и без икаквог труда придобијају вернике, прво на духовном плану, а касније и физички...

Муслиманска вера делује, тј интегрисала се у СПЦ. Нераде ништа, само сачекују да се ствари саме по себи одвијају.

Nisi jasan.

Prvo, kakve veze imaju JS sa ženama unutar Pravoslavne Crkve i kakve veze imaju sa Islamom?
Drugo, turcizmi (turske reči i izraze) koje smo kroz istoriju pokupili od Turaka nemaju nikakve veze sa religijom, mogu imati samo sa jezikom i kulturom.
Treće, ne vidim zašto političke partije uplićeš u religiju. Za njih je religija sredstvo u borbi za političku vlast i zato njih treba odvojiti od bilo kakvih uticaja u religiji.
Što im više pažnje dajemo, njihov uticaj će biti veći. Opet, ni u srpskoj politici Islam nije dominantna religija. Političari trpe Islam kao religiju samo zbog političkih poena koje če nakupiti lažnom demokratijom koju propagiraju.Njima je mnogo važnije Pravoslavlje zbog masovnosti u Srbiji.
 
Nisi jasan.

Prvo, kakve veze imaju JS sa ženama unutar Pravoslavne Crkve i kakve veze imaju sa Islamom?
Drugo, turcizmi (turske reči i izraze) koje smo kroz istoriju pokupili od Turaka nemaju nikakve veze sa religijom, mogu imati samo sa jezikom i kulturom.
Treće, ne vidim zašto političke partije uplićeš u religiju. Za njih je religija sredstvo u borbi za političku vlast i zato njih treba odvojiti od bilo kakvih uticaja u religiji.
Što im više pažnje dajemo, njihov uticaj će biti veći. Opet, ni u srpskoj politici Islam nije dominantna religija. Političari trpe Islam kao religiju samo zbog političkih poena koje če nakupiti lažnom demokratijom koju propagiraju.Njima je mnogo važnije Pravoslavlje zbog masovnosti u Srbiji.
На којој ти планети живиш?

На тај начин ванземаљски немогу дискутовати, кад си тотално ограничен и у појмовима.

Сад да те учим Српском језику и значењу појмова, немам намеру.

Али ево само ово, турцизам непредставља тако ограничен појам како ти представљаш, већ и порекло, стање свести човека, душе и тела, духа...

Православље је за политичаре само маска, користе СПЦ да би имали потпуну власт над људима. СПЦ је под влашћу сатаниста политичара Србије.

Упознај се мало са реалношћу. Ако неживиш у Србији, онда се распитај, прати шта се дешава.

И незнам што си дао себи за право да мене преиспитујеш, отворио сам тему, и очекујем да ти будеш тај који ће дати своје мишљење и своја искуства по том питању. :)
 
Poslednja izmena:
Srbi su bili i ostali pagani. Goranci su prihvatili islam, al su i oni ostali pagani. I da ne nabrajam dalje,
kad pogledaš malo bolje, na Balkanu su sve sami pagani koji su sebi nalepili etikete ''pravoslavac'',
''musliman'', ''katolik''. I pobiše se zbog tih etiketa, a suštinske razlike među njima ne postoje.

Dakle, ne samo u Srbiji već i u komšiluku, dominantna je paganska religija.
 
Srbi su bili i ostali pagani. Goranci su prihvatili islam, al su i oni ostali pagani. I da ne nabrajam dalje,
kad pogledaš malo bolje, na Balkanu su sve sami pagani koji su sebi nalepili etikete ''pravoslavac'',
''musliman'', ''katolik''. I pobiše se zbog tih etiketa, a suštinske razlike među njima ne postoje.

Dakle, ne samo u Srbiji već i u komšiluku, dominantna je paganska religija.
Са овиме бих се у вечини сложио, али не у потпуности. До јуче бих све негирао шта си изнео. :)

Има Правоверних у свим религијама, али то је мали број.
У Србји вечином нису ни пагани, нису такорећи ништа, само глуме Православце из интереса. Велики број су секташи који делују кроз странке и власт, институције, и користре СПЦ за своје личне интересе и сатанизацију Светосаваца/Православаца...
И ту нема паганизма, већ само чистог сатанизма.

Споменуо сам странке, СРС, СНС, међу њима могу и додати комунисте, јер су једно исто. Током прошле недеље, њихова физичка дела у мојој улици, насељу, су открила све ово о чему говорим.
Послали су полицију да попише ко од њихових људи нема струју да им укључе, а свима који нису у њиховим странкама исекли су и секу струју без пардона. То је смао једно од деловања политичке секте Србије, која се крије у СПЦ, и у име СПЦ раде то што раде...

Државна полиција је њихова приватна, па сад раде и за ЕПС сатанистичку секту... :eek:
 
Poslednja izmena:
Ниси изгледа ни ти разумео моје питање, али добар ти је одговор, један од добрих примера, где се види "рупа" и слабост вере Православаца, што омогучује доминацију друге вере... :)

Покушај да разумеш.. :)

ta druga vera je pohlepa i to stvarno dominira ne samo u srbiji nego u svetu..mamonci su u pitanju a ne nikakvi muhamedovci...
Ne možete Bogu služiti i mamoni...matej
 
ta druga vera je pohlepa i to stvarno dominira ne samo u srbiji nego u svetu..mamonci su u pitanju a ne nikakvi muhamedovci...
Ne možete Bogu služiti i mamoni...matej

Ако у некој верској заједници и ДУХ бежи од оних који глуме вернике, ДУХ сам бира где ће.

ДУХ се усели у оне које одабере, а ко влада ДУХом, царство Божије је његово.

Па према томе, размисли, нема оправдања за оне који су против Бога, и сатанизују Цркву Божију, и Божије Помазанике...
 
Ако у некој верској заједници и ДУХ бежи од оних који глуме вернике, ДУХ сам бира где ће.

ДУХ се усели у оне које одабере, а ко влада ДУХом, царство Божије је његово.

Па према томе, размисли, нема оправдања за оне који су против Бога, и сатанизују Цркву Божију, и Божије Помазанике...

nije duh kukavica pa da brise..on je uvek u tebi cak i kad ne verujes da u tebi stoji..verno te ceka da mu se vrnes..:D
 
nije duh kukavica pa da brise..on je uvek u tebi cak i kad ne verujes da u tebi stoji..verno te ceka da mu se vrnes..:D
Твоја лукавштина није на месту, а знаш добро да лукавштине се несме придржавати, и тиме хулити на Духа Светога.

Постоји хијерахија у духовном свету, па према томе, и разлика Духа Божијега, и Духа човечијега...
 
Poslednja izmena:
Твоја лукавштина није на месту, а знаш добро да лукавштине се несме придржавати, и тиме хулити на Духа Светога.

Постоји хијерахија у духовном свету, па према томе, и разлика Духа Божијега, и Духа човечијега...

iz vecine nas i izgovara coveciji duh a ne duh istine sto jes jes .:D
 
iz vecine nas i izgovara coveciji duh a ne duh istine sto jes jes .:D
Ето, знаш и сама у чему је проблем, а лепо је речено, да се нетреба препустити Духу свом, јер је Дух јако срчан.

Треба ускладити себе са Духом Светим, и себе обуздати, контролисати, што значи, пратити шта нам Дух Свети говори, указује...
 
НЕ!

Онако како сам написао.
Aha, ... izvini, prevideo sam ono:

...како својим постојањем, тако и деловањем кроз друге верске групације, поготово коз СПЦ. :)
Pa, ... tada srecno sa novom teorijom zavere!

A ovo joj je valjda posebno bitno poglavlje: :cepanje:
Споменуо сам странке, СРС, СНС, међу њима могу и додати комунисте, јер су једно исто. Током прошле недеље, њихова физичка дела у мојој улици, насељу, су открила све ово о чему говорим.
Послали су полицију да попише ко од њихових људи нема струју да им укључе, а свима који нису у њиховим странкама исекли су и секу струју без пардона. То је смао једно од деловања политичке секте Србије, која се крије у СПЦ, и у име СПЦ раде то што раде...
 
Poslednja izmena:
Aha, ... izvini, prevideo sam ono:


Pa, ... tada srecno sa novom teorijom zavere!

A ovo joj je valjda posebno bitno poglavlje: :cepanje:
Ти си срећан што ниси свестан своје бесвести, иначе би извршио самоубиство. Кажи хвала Богу што ти блокиран ум.

Јел то твој коментар на тему?
 
Ти си срећан што ниси свестан своје бесвести, иначе би извршио самоубиство. Кажи хвала Богу што ти блокиран ум.
Јел то твој коментар на тему?
Bi li bio ljubazan da mi navedes na kojeg boga iz koje ideoloske opcije si me uputio?!
popcorn-1.gif


Pa da ne patimo vise ove ljude ovde na forumu sa tvojim zamaskiranim ciljevima!
 
Bi li bio ljubazan da mi navedes na kojeg boga iz koje ideoloske opcije si me uputio?!
popcorn-1.gif


Pa da ne patimo vise ove ljude ovde na forumu sa tvojim zamaskiranim ciljevima!
Оном којем се исмеваш.

И нема ништа замаскирано, имаш проблема са мозгом?

А ти сад ајде лепо, благо нама, објасни нам чему се исмеваш?
 

Back
Top