Zepter

waikiki (:

Ističe se
Poruka
2.040
Imam zepter posudje, retko koristim i sa spoljne strane se ne moze lepo oprati :azdaja: Oprala u sudomasini par puta nista, razne hemikalije nista, ostaje neka tamna boja :dash: Ima li neko ideju, cime i kako bi se to moglo oprati :think:
 
Ovo:

zepter-posuda-4.7-l-promjera-20-cm-slika-57130356.jpg


ili ovo:

4287417.jpg


i treća solucija, dati suđe u predstavništvo Zeptera na poliranje...
 
Ovo:

zepter-posuda-4.7-l-promjera-20-cm-slika-57130356.jpg


ili ovo:

4287417.jpg


i treća solucija, dati suđe u predstavništvo Zeptera na poliranje...

CleanSy je bio uz komplet, on lepo ispolira ali ovo ne moze,skinuti :( Ma kakvo predstavnistvo, bas cu nositi posle svake upotrebe.Ne koristim vise to posudje, samo mi onako ruzno izgleda.Hvala :)

- - - - - - - - - -

zicom i arfom/cifom
to je od inoxa sudje nista mu nece biti

Cifom sam probala, nista. Zicom nisam probala da ne ostanu onako tragovi ali izgleda jedino to preostaje :D Hvala :)
 
Imam zepter posudje, retko koristim i sa spoljne strane se ne moze lepo oprati :azdaja: Oprala u sudomasini par puta nista, razne hemikalije nista, ostaje neka tamna boja :dash: Ima li neko ideju, cime i kako bi se to moglo oprati :think:

Limun+++++++soda bikarbona-

sory, za + mi zabagovalo nešto

Mi non-stop koristimo sve žive šerpe, tiganje,lonce i ovale, posude i zahebancije..
 
Octom skineš one plavičaste fleke od bjelančevina koje ostanu nakon kuhanja/pečenja.

Nakon poliranja će ti opet biti kao novo i onda ćeš ga moći održavati... ;)

Novo a izgleda kao da je korisceno godinama, ako treba posebno drndanje posle svakog koriscenja, koj ce mi :confused:

- - - - - - - - - -

Limun+++++++soda bikarbona-

sory, za + mi zabagovalo nešto

Mi non-stop koristimo sve žive šerpe, tiganje,lonce i ovale, posude i zahebancije..

Limun i soda se napravi kao pasta ili :think: Meni se ne svidja tesko i uopste nije prakticno i za odrzavanje treba sve nesto posebno :confused:
 
Novo a izgleda kao da je korisceno godinama, ako treba posebno drndanje posle svakog koriscenja, koj ce mi :confused:

Limun i soda se napravi kao pasta ili :think: Meni se ne svidja tesko i uopste nije prakticno i za odrzavanje treba sve nesto posebno :confused:

Uopće nije teško za održavanje. Poliraj ga i peri sa Arfom ili još bolje tim zepterovim sredstvom za čišćenje. Puno se lakše održava i čisti od emajliranog suđa. Ako ti nešto zagori natoči vode u posudu i ostavi neko vrijeme. Uzmeš onu drvenu lopaticu i lagano skineš sve što je zagorilo. Ili žicu. Žicom smiješ prati iznutra, ali ne i izvana da je ne oštetiš, jer će izgubiti sjaj...
 
Uopće nije teško za održavanje. Poliraj ga i peri sa Arfom ili još bolje tim zepterovim sredstvom za čišćenje. Puno se lakše održava i čisti od emajliranog suđa. Ako ti nešto zagori natoči vode u posudu i ostavi neko vrijeme. Uzmeš onu drvenu lopaticu i lagano skineš sve što je zagorilo. Ili žicu. Žicom smiješ prati iznutra, ali ne i izvana da je ne oštetiš, jer će izgubiti sjaj...

Nije problem iznutra, spolja je problem tamne fleke i onako bez sjaja
 
Poslednja izmena:
Nije problem iznutra, spolja je problem tamne fleke i onako bez sjaja

Pa nije problem. Kažem, nakon poliranja biti će ti ga lako čistiti. S onim sredstvom od Zeptera ili Arfom... Ako kuhaš na plin možeš staviti onu podlošku što se stavlja na peć,.. Možda ti taj otvoreni plamen na posudi radi fleke...
I peri s onim mekanim dijelom spužvice, a ne onim tvrdim (mislim na posudu izvana), jer ćeš uništiti taj sjaj...
 
Poslednja izmena:
Novo a izgleda kao da je korisceno godinama, ako treba posebno drndanje posle svakog koriscenja, koj ce mi :confused:

- - - - - - - - - -



Limun i soda se napravi kao pasta ili :think: Meni se ne svidja tesko i uopste nije prakticno i za odrzavanje treba sve nesto posebno :confused:

Pa probaj...ne praviš nikakvu pastu.. prosto hemijski proces odradi sve što se tiče "deproteinezacije"..
 
Pošto ti imaš neke "tamne fleke" i to spolja, verovatno su ti uvalili neki bofl Zepter...mi imamo veliki komplet sve sa ovalima i posudama za serviranje 15 godina..mrdnuo nije ( :
 
Ima neki sertifikat.To sam ja dobila pre nekoliko godina set serpi, tiganji, servis za rucavanje sa soljicama za kafu, escajg, case, cinije razne hvataljke,tacne i ko zna sta sve jos tu ima stoji tako zapakovano, ne koristim.Taj tiganj par puta i neku serpu i ne svidja mi se, teske su i za upotrebu i za odrzavanje
 
Ima neki sertifikat.To sam ja dobila pre nekoliko godina set serpi, tiganji, servis za rucavanje sa soljicama za kafu, escajg, case, cinije razne hvataljke,tacne i ko zna sta sve jos tu ima stoji tako zapakovano, ne koristim.Taj tiganj par puta i neku serpu i ne svidja mi se, teske su i za upotrebu i za odrzavanje

Zepter ima doživotnu garanciju. To se ne odnosi na ručke, kontrolor na poklopcu i još neke stvari. Težak jest, ali se lako održava s pravim sredstvima za održavanje
 
Ima neki sertifikat.To sam ja dobila pre nekoliko godina set serpi, tiganji, servis za rucavanje sa soljicama za kafu, escajg, case, cinije razne hvataljke,tacne i ko zna sta sve jos tu ima stoji tako zapakovano, ne koristim.Taj tiganj par puta i neku serpu i ne svidja mi se, teske su i za upotrebu i za odrzavanje

Najbolje posudje na svetu ne moze da ne valja,ako je original,i ako se odrzava kako treba.
U Srbiji nije najbolje nista sto je domace pameti,ali u SVETU je ubedljivo najbolje i najskuplje.
 

Back
Top