Sta biste promenili u nasem gradu Pančevu?

Zaista, mislim da nam je zagadjenje trenutno najveci problem, sve ostalo je manje vazno!
Ali realno, mislim da nam nema pomoci, velike se tu pare vrte i sumnjam da ce nam biti bog zna kako bolje u skorije vreme, kad svi budemo pocrkali ili se odselili onda mozda neko i stavi prst na celo.
Dakle, da mogu izmestio bih industriju bar nekih 50km od grada, ne bih je unistio jer svidjalo se to vama ili ne, Pancevo ipak zavisi od juzne zone, koja izdrzava bar petinu nasih sugradjana, pa i mene!
 
Pancevo je zagadjeno od kada su te fabrike pocele sa radom,ali nisam video da se iko bunio pre 2 ili 3 godine i da su pravili one proteste.Tek su sad svi nasli da se bune..a svi znaju da je i ranije bilo zagadjeno.
pa menjaju pancevo evo deca su dobila mesto za igru u parku..da ne poverujes koliko dece ima,stavili su nam onaj krst na kog su bacene veliike pare.Ali dobro bar su park sredili..i neverujem da ce vise ista sredjivati u narednih 10 godina jer kako se kaze nema se para:)
to sa promenom vlasti sredjuju pancevo..
svako po malo,ali se prvo nakrade pa onda ajde kao da sredim..
 
taj sajt nista nece pomoci,samo je prica..nekom dodje kad je iznerviran da kao pomogne ali ga posle boli uvo..nema nista od toga i svi to znamo..
a licno boli me uvo trebali su da misle na zagadjenje kad su otvarali te fabrike a ne sad..
i beograd je zagadjen,licno meni vise smeta vazduh u Beogradu,smrdi na dim i to sve od saobracaja..
I nisu krivi ljudi koji rade u tim fabrikama,nego je kriva vlada jer nije preduzela nista povodom nabavljanja neke opreme i povodom zastite zivotne sredine..
Jbg..ali takav je zivot..
zivot ide dalje...
 
SweetChildOfMine:
Pa zato i svi koji tamo rade imaju ekstra plate. A sta rade? Truju i sebe i druge. Zato ce nas pare jednog dana sve unistiti...
Kao pvo to za plate uopste nije tacno, kao drugo sta treba da rade, da daju otkaz?
Ajde reci mi jednog normalnog roditelja koji ce da kaze: "Ma boli me dupe za posao, vazno je da sam ja rekao da sam protiv zagadjenja!"
Znas sta ce da bude posle?
Rafinerija,Petrohemija,Azotara ce da nadje novog radnika i zaposli ga umesto tog roditelja, a zato ce roditelj da radi na buvljaku za neku crkavicu jer ne moze da nadje drugi posao, pa mi ti sad reci da to ima veze s mozgom!
NIsu krivi ljudi koji tamo rade, osim mozda direktora...
 
Pa i na buvljaku je posteniji posao nego tamo. A oni sto su puni love razmisljaju isto kao i ti. Ja bih bas smanjila plate svima koji rade u tim zagadjivackim fabrikama, i onda te pare raspodelila ljudima koji posteno rade na nekim drugim mestima a imaju bednu platu kojom i sebe jedva prehrane.
Moj otac radi po 12 sati, nekad ode u 7 ujutro a vrati se u 11, 12 uvece pa opet sve to za bedne pare od kojih jedva poplacas racune.
Ali neka, trpajte vi u guzice svoje, ja za vas ne brinem.
Jednog dana ce se sve promeniti, jer kolo srece se okrece. Pa kad svi ti sto rade tu gde rade a nista zapravo ne rade, budu jedva svoje porodice prehranili, shvatice kako je onima sto rade po 3 posla i to po 14 sati, samo da bi opstali.
Eh da sam predsednik, sve bih ja to dovela u red!
Na ulicama bi zavrsili svi iz Rafinerije,Petrohemije, i Azotare.
U ovoj drzavi posteno zaradjuju samo lopovi i kriminalci. Svi koji rade ilegalne stvari. Pa posto trovanje ljudi kojekakvim gasovima jos uvek nije legalizovano SMATRAM DA SU SVI KOJI TAMO RADE LOPOVI I KRIMINALCI!
KRAJ DISKUSIJE
mamu vam *****
 

Prilozi

  • kkkk.gif
    kkkk.gif
    3,4 KB · Pregleda: 110
  • d074.gif
    d074.gif
    15,1 KB · Pregleda: 103
Razmishljao sam da ti odgovorim sa argumentima za sve tvoje tvrdnje ali kad sam prochitao ceo tvoj post shvatio sam da imash razmishljanje kao neka balavica pa se necu ni truditi ovo nije bilo da te uvredim nego stvarno prochitaj sve shto si napisala.Ono shto si ti napisala nije realno razmishljanje nego utopija gde ce svi dobijati isto koliko god da rade ....probali su vec to neki zato smo i ovde gde smo sada ..... Ako neko radi 14 sati dnevno ne znachi da ce imati i veliku platu ne mozesh porediti nekoga ko nosi 14 sati dzakove ili je prodavac i nekog ko je zavrshio ETF i sada je npr direktor u Telekomu i ima platu od neznam ni ja koliko cifara.
Sve u Svemu kad malo odrastesh shvatices....da je zivot pun takvih shto prichaju da sam ja vlast svima bi vam .,........tako da ......

Problem sa fabrikama se moze reshiti jedino sa ulaganjem para u remonte i filtere tj da se zagadjenje smanji a izmeshtanje ili zatvaranje fabrika .......ma u kom bre svetu vi zivite pa tako razmishljate
 
InCogNito NinjA:
Razmishljao sam da ti odgovorim sa argumentima za sve tvoje tvrdnje ali kad sam prochitao ceo tvoj post shvatio sam da imash razmishljanje kao neka balavica pa se necu ni truditi ovo nije bilo da te uvredim nego stvarno prochitaj sve shto si napisala.Ono shto si ti napisala nije realno razmishljanje nego utopija gde ce svi dobijati isto koliko god da rade ....probali su vec to neki zato smo i ovde gde smo sada ..... Ako neko radi 14 sati dnevno ne znachi da ce imati i veliku platu ne mozesh porediti nekoga ko nosi 14 sati dzakove ili je prodavac i nekog ko je zavrshio ETF[\b] i sada je npr direktor u Telekomu i ima platu od neznam ni ja koliko cifara.
Sve u Svemu kad malo odrastesh shvatices....da je zivot pun takvih shto prichaju da sam ja vlast svima bi vam .,........tako da ......

Problem sa fabrikama se moze reshiti jedino sa ulaganjem para u remonte i filtere tj da se zagadjenje smanji a izmeshtanje ili zatvaranje fabrika .......ma u kom bre svetu vi zivite pa tako razmishljate

Ako bi mogao na pp da mi napises zasto si napisao bas ETF...
Sto se tice teme... pre svega mislim da je svaki komentar na post SweetChildOfMine suvisan. Sta bih uradio za pancevo... mislim da bih se ponasao kao Dragan Markovic - Palma inace gradonacelnik Jagodine, bio je skoro na BK, ili Bidza gradonacelnik Svilajnca bio je sinoc ja mislim isto na BK. Ako neko nije cuo za njih napisacu samo neke stvari koje su uradili: Palma: penzioneri ne placaju gradski prevoz, deca koja putuju u skolu ne placaju prevoz, bolesni i nesposobni imaju besplatan prevoz do Beograda kad god im je neophodan a vrsi se sluzbenim vozilima opstine i ta vozila se ISKLJUCIVO koriste u te svrhe, sluzbenici u opstini imaju limit na koriscenje mobilnih telefona.....
 
InCogNito NinjA:
Ako neko radi 14 sati dnevno ne znachi da ce imati i veliku platu ne mozesh porediti nekoga ko nosi 14 sati dzakove ili je prodavac i nekog ko je zavrshio ETF i sada je npr direktor u Telekomu i ima platu od neznam ni ja koliko cifara.

Problem sa fabrikama se moze reshiti jedino sa ulaganjem para u remonte i filtere tj da se zagadjenje smanji a izmeshtanje ili zatvaranje fabrika .......ma u kom bre svetu vi zivite pa tako razmishljate

Pa sto onda ti direktori Telekoma koji imaju platu od ne znam ni ja koliko cifara ne ucine nesto po pitanju tih filtera, nego glume neku velicinu a ni prebijenu paru ne bi odvojili iz svog dzepa za grad u kome ce mozda sutra pocrkati od neke bolestine prouzrokovane zagadjenjem, kao i njihova deca?
Dakle?
 
SweetChildOfMine:
E pa ako cemo tako da razmisljamo onda nikad necemo ni da ih imamo
Budimo realni, tako je!Verovatno ih necemo ni imati...A i nije uopste poenta u nekakvim filterima, ne ide to tako.Lupis filter i sad ti je strava, treba unaprediti industriju da se to sto se ispusta, dalje preradjuje u supstance korisne coveku ili bar bezopasne po zdravlje!
Druga opcija je premestanje industrije sto se, opet, budimo realni, granici sa naucnom fantastikom!
 
SweetChildOfMine:
Pa sto onda ti direktori Telekoma koji imaju platu od ne znam ni ja koliko cifara ne ucine nesto po pitanju tih filtera, nego glume neku velicinu a ni prebijenu paru ne bi odvojili iz svog dzepa za grad u kome ce mozda sutra pocrkati od neke bolestine prouzrokovane zagadjenjem, kao i njihova deca?
Dakle?
pod
1.oni uopshte ne zive u Panchevu primer je bio chisto za poredjenje sa time da ako radish 14 ili 15 sati ne znachi da cesh i imati para poenta je shta radish tj koje su ti kvalifikacije.

2.Niko nece da finansira licno izgradnju kada nema nikakvih interesa ....nego ce se jednostvano odseliti ako je u mogucnosti ....definitivno si trebala da zivish u vreme komunizma poshto je tada sve bilo drushtveno ....i onaj ko je imao je morao da daje da bi imali i oni koji ne rade nishta

3..forum jeste mesto gde se i sukobljavash sa tudjim mishljenjima a sad drugo je da kad posle svih argumenata ti ne izneses ni jedan kontra argument nego samo kazesh da je tema zatvorena zato shto se sukobljavamo.....pa to je svrha foruma kvalitetna diskusija ..

Slazem se da bi Panchevo trebalo da ima jachu lokalnu samoupravu i mislim da ce kao grad puno napredovati kada pare koje se prave ovde budu ulagale u fabrike koje su ovde tj u njihovo unapredjenje a ne za penzije itd kao shto je bilo do sada ....
 
InCogNito NinjA:
pod
1.oni uopshte ne zive u Panchevu primer je bio chisto za poredjenje sa time da ako radish 14 ili 15 sati ne znachi da cesh i imati para poenta je shta radish tj koje su ti kvalifikacije.

2.Niko nece da finansira licno izgradnju kada nema nikakvih interesa ....nego ce se jednostvano odseliti ako je u mogucnosti ....definitivno si trebala da zivish u vreme komunizma poshto je tada sve bilo drushtveno ....i onaj ko je imao je morao da daje da bi imali i oni koji ne rade nishta

3..forum jeste mesto gde se i sukobljavash sa tudjim mishljenjima a sad drugo je da kad posle svih argumenata ti ne izneses ni jedan kontra argument nego samo kazesh da je tema zatvorena zato shto se sukobljavamo.....pa to je svrha foruma kvalitetna diskusija ..

Slazem se da bi Panchevo trebalo da ima jachu lokalnu samoupravu i mislim da ce kao grad puno napredovati kada pare koje se prave ovde budu ulagale u fabrike koje su ovde tj u njihovo unapredjenje a ne za penzije itd kao shto je bilo do sada ....

Bravo
Bravo
 

Prilozi

  • a023.gif
    a023.gif
    1,6 KB · Pregleda: 61
I sta sad time pokusavas da postignes? Tom opaskom? Da me uvredis mozda?
Hoces da kazes da je tvoje misljenje ispravno i da ti najbolje znas da rasudjues?
E pa izvini, ali svako ima pravo na svoje misljenje.
Tako da ne kapiram tvoje prozivke.
Izneo si svoje misljenje i sad iskuliraj.
Ne zelim uopste vise da se bakcem oko tvojih glupih opaski.
 
SweetChildOfMine:
I sta sad time pokusavas da postignes? Tom opaskom? Da me uvredis mozda?
Hoces da kazes da je tvoje misljenje ispravno i da ti najbolje znas da rasudjues?
E pa izvini, ali svako ima pravo na svoje misljenje.
Tako da ne kapiram tvoje prozivke.
Izneo si svoje misljenje i sad iskuliraj.
Ne zelim uopste vise da se bakcem oko tvojih glupih opaski.

Pa nishta vishe ne zelim da postignem nego ti sa tvojim odgovorom bravo bravo ........ako planirash da se ponashash ko derishte takav tretman i dobijesh zar ne ........
 
Poznato je da "riba od glave smrdi" prema tome, mislim da je jasto sta prvo treba promeniti.
A komentari SweetChildOfMine ...da ovo nije forum, ne bi bilo vredno pomena. Treba voditi racuna da od juzne zone zivi vise desetina hiljada ljudi, da ljudi koji rade tamo su izlozeni velikom riziku, u dodiru sa sa opasnim materijama...i jos da im smanjuju plate? svasta...
 

Back
Top