Najgluplji film koji ste gledali

Naravno da ne mislim ovo, vec sa odgovorio poluironicno, ali opet i delimicno istinito, s tim sto nigde ni nisam naglasio da su svi Hrvati takvi i takvi, jer mi je baba Hrvatica, a za nju mislim da je mnogo bolja osoba od svih nas. Neka opsta razlika izmedju Srba i Hrvata je kao razlika izmedju seljane i malograndjastine. Dok se Srbi upiru da dokazu kako ih nije sramota onoga sto su (seljana), ili u najmanju ruku zo ne skrivaju, Hrvati imaju kompleks od onoga sto su i ponasaju se kao malogradjanstina. Zbog toga je mozda praviti filmove o Hrvatima nezahvalno jer negativne osobine koje su pogodne da se od njih napravi parodija nisu toliko izrazene kod Hrvata.
 
140 godina od kada smo iznova postali nezavisna drzava.

Dok su se druge drzave iz dana u dan, podizuci se, industrijski razvijale.
Dok su Englezi i Francuzi i svi ti ostali civilizovani jebivetri pravili naucne proracune koliko im dana traje crni rob na plantazi. Koliko udaraca bica dnevno ljudsko bice moze da primi pre nego sto mu istekne rok upotrebe.
Dok to pokazuje duboko poznavanje ljudske duse.
A mi... Mi smo prezivljavali. Mozda da smo bili u poziciji ovih velikih "civilizacija" i da smo isilovali i poslednji zlatnik od ostaka sveta, imali bismo svu tu visoku kulturu.
Sta vise, siguran sam u to. Delovali bismo sasvim veselo.

Pre oko 100 godina smo osnovali prvi univerzitet.

U medjuvremenu za tih istih 100 godina smo vodili Prvi pa Drugi balkanski rat, Prvi svetski pa bili okupirani u Drugom,
nove balkanske ratove, istrpeli sankcije i izgubili industriju tokom bombardovanja. Negde usput smo uspeli i da se kulturoloski razvijemo. Pre pada... koji i dalje traje.
Ali nista nije vecno pa ni taj pad.

Kao sto jeste, da, seljaci smo. Potomci smo svinjara i stocara. I? Jel treba da se stidim korena?
I ti stocari su napravili drzavu od skoro pa nicega za sto godina. Ako su mogli oni, onda mozemo i mi. Mi mozemo i moramo biti vise.
Ili ce neki engleski gospodin u buducnosti, in his leisure time, proucavati taj izumrli balkanski dijalekt... Srpski.

A hrvati... Zabole me cose da li su malogradjani ili ne. Koga briga?
Medjutim, ovo koketrianje drzavnih vlasti sa ustastvom? Ustastvo je srebosjek. Za to me vec jeste briga.
 
Preterujes... To je dobar film, mada na tu temu Pijanista je bolji...
Objektivno je jako los film i nisam jedini koji tako kaze vec i dosta poznatih filmskih kriticara.
Film je cista perverzija i propaganda koji pretenduje da pokaze par stvari i nista ne uspeva.
Jos najgorih filmova iz amerike: Saw, Hostel, Django Unchained, trash humpers...
 
Poslednja izmena:
Najbolji domaci filmovi su: Nacionalna Klasa, Specijalno Vaspitanje, Vec vidjeno, Cuvar Plaze u Zimskom Periodu, Bubasinter, Zaseda, Kad Budem Mrtav i Beo, Na Putu za Katangu, Sjecas li se Doli Bel, Otac na Sluzbenom Putu, Hadersfild, Apsolutnih 100...

Mnogo nasih poznatih i od vecine voljenih filmova su jako losi, dodajem listi najgorih i Mrtav Ladan i Sivi Kamion Crvene Boje...
 
Sedam i po ,po lošem humoru i dnevnoj politici
Bure baruta,dnevna politika
Nataša je katastrofa
Poslednji krug u monci isto bezveze
Ustvari ogromna većina naših filmova jesu sranje pa čak i američkih.Malo je filmova kao Veliki Lebovski koji se mogu gledati više puta.Missim bar meni nije bilo dosadno da gledam taj film više puta odnosno možda i više desetina puta.
 
Sedam i po ,po lošem humoru i dnevnoj politici
Bure baruta,dnevna politika
Nataša je katastrofa
Poslednji krug u monci isto bezveze
Ustvari ogromna većina naših filmova jesu sranje pa čak i američkih.Malo je filmova kao Veliki Lebovski koji se mogu gledati više puta.Missim bar meni nije bilo dosadno da gledam taj film više puta odnosno možda i više desetina puta.
Veliki Lebovski je isto njesra i jedan od najglupljih filmova. Slazem se za nabrojane domace filmove.
Prosecan Srbin kao i prosecan Amerikanac ne zna sta je dobar film.
Braca Koen su napravila 3 dobra filma. Remekdelo Fargo koji je jedan od mojih 20 omiljenih americkih filmova i njihov najbolji, zatim dva odlicna No country for Old Men i Man who wasn't there.
 
No conutry for old men nisam gledao odnosno nisam gledao do kraja.Kad čujem da dete izgovara reči odraslog čoveka onda taj film jednostavno ne gledam.Fargo je dobar ali kao drugi najbolji film.Dobar je i Spaliti posle čitanja ali Lebovski je vrh.Govorim o svom ukusu jer na na film gledam isključivo kao na zabavu.Ne tražim u filmu prosvetljenje ni spoznaju smisla života...
 
Posle Hit Lezderovog jokera u Betmenu, lik Anton Cigura je verovatno najbolji filmski negativac 21 veka.
Treba pazljivo gledati film, Cigur je kao metafizicka pojava zla, andjeo smrti i agent sudbine.
Mnogo filmova volim da vidim zbog same zabave koji su jako lagani i opusteni, samo mi se Big Lebowski ni Burn after Reading ne svidjaju, jako mnogo ljudi voli Big Lebowski . Meni je taj film bezvezan, dosadan i hipsterizam.
 
No conutry for old men nisam gledao odnosno nisam gledao do kraja.Kad čujem da dete izgovara reči odraslog čoveka onda taj film jednostavno ne gledam.Fargo je dobar ali kao drugi najbolji film.Dobar je i Spaliti posle čitanja ali Lebovski je vrh.Govorim o svom ukusu jer na na film gledam isključivo kao na zabavu.Ne tražim u filmu prosvetljenje ni spoznaju smisla života...

Burn After Reading sam gledao dosta davno, ali i to mi je sasvim dovoljno, No Country for Old Men je neuporedivo bolji film.. Bolje je reziran i radnja je smislenija, u tom filmu koji spominjes su napravili papazjaniju i nabacali gomilu gluposti...

Za razliku od njega Nema zemlje za starce je jedan uredniji, normalniji film koji se ne trudi da posto poto sokira i izmiksuje sve i svasta... Vise uzivam u filmovima gde jedna scena traje 20 minuta i ostavlja bez daha nego da za sat i po ili dva natrpas sto vise navodno neverovatnih dogadjaja...
 

Back
Top