Zaprositi decka?!

anica123

Početnik
Poruka
1
Zabavljam se sa deckom oko petnaest meseci. Oboje imamo po trideset godina i zivimo udaljeni sat vremena autobusom jedno od drugog, tako da se vidjamo 1-2 nedeljno. Lepo se slazemo, nema nekih velikih svadja. Medjutim, meni je vise DOSADILO! Bila sam u dve veze od po tri godine i nemam snage za jos jednu takvu.
Htela bih da se udam i da imamo decu, ali on jos nista ne spominje u vezi toga, niti daje neke konkretne znake moguceg braka. Inace, oboje imamo dobre poslove. Sta mislite, dal' je pametno da ja prva pokazem inicijativu? Ili kako ga navuci da se otvori i poprica o tome? Jednostavno hocu da znam na cemu sam!
 
anica123:
Zabavljam se sa deckom oko petnaest meseci. Oboje imamo po trideset godina i zivimo udaljeni sat vremena autobusom jedno od drugog, tako da se vidjamo 1-2 nedeljno. Lepo se slazemo, nema nekih velikih svadja. Medjutim, meni je vise DOSADILO! Bila sam u dve veze od po tri godine i nemam snage za jos jednu takvu.
Htela bih da se udam i da imamo decu, ali on jos nista ne spominje u vezi toga, niti daje neke konkretne znake moguceg braka. Inace, oboje imamo dobre poslove. Sta mislite, dal' je pametno da ja prva pokazem inicijativu? Ili kako ga navuci da se otvori i poprica o tome? Jednostavno hocu da znam na cemu sam!


Pa koja ti je razlika izmedju duge veze i braka, ako nemas snage za dugu vezu onda imas jos manje za brak. A to sto on ne spominje brak ne znaci da mu nije stalo nego je svestan teske situacije u drzavi i nece od sebe praviti vecu sirotinju nego sto je.

"Na cemu si?" Nisi ni na cemu isto kao i mi ostali.
 
Ako on to uopste ne spominje onda budi oprezna, da ga ne uplasis sa tom temom. Mozda da mu predlozis da zivite zajedno, da vidis kako cete uopste funkcionisati. Ipak, 15 meseci bas i nije dovoljno da se neko odluci na brak, pogotovu uz cinjenicu da se vidjate 2 puta nedeljno. Ili zelis da se udas po svaku cenu pa kud puklo da puklo posto tvoj post bas ima takav prizvuk.
 
Nina2:
Ako on to uopste ne spominje onda budi oprezna, da ga ne uplasis sa tom temom. Mozda da mu predlozis da zivite zajedno, da vidis kako cete uopste funkcionisati. Ipak, 15 meseci bas i nije dovoljno da se neko odluci na brak, pogotovu uz cinjenicu da se vidjate 2 puta nedeljno. Ili zelis da se udas po svaku cenu pa kud puklo da puklo posto tvoj post bas ima takav prizvuk.

Nina je upravu.Prvo malo zivi sa njim,pa ako ide ide.Dok sa njim ne pojedes zajednicko parce hleba ne znas ko je i kakav je.:roll: Ne prenagljuj,jer nikad se ne zna ko je kakav.;)
 
anica123:
Zabavljam se sa deckom oko petnaest meseci. Oboje imamo po trideset godina i zivimo udaljeni sat vremena autobusom jedno od drugog, tako da se vidjamo 1-2 nedeljno. Lepo se slazemo, nema nekih velikih svadja. Medjutim, meni je vise DOSADILO! Bila sam u dve veze od po tri godine i nemam snage za jos jednu takvu.
Htela bih da se udam i da imamo decu, ali on jos nista ne spominje u vezi toga, niti daje neke konkretne znake moguceg braka. Inace, oboje imamo dobre poslove. Sta mislite, dal' je pametno da ja prva pokazem inicijativu? Ili kako ga navuci da se otvori i poprica o tome? Jednostavno hocu da znam na cemu sam!

Ma konkretno.U lice mu reci ili ili,nema dalje,ili hoce ili nece. :shock:
 
Ne...ne,....nemoj tako naglo da ga uplasis...mozda pocne da se necka iako je i sam verovatno mislio o tome,pa se jos vise osetis povredjena nego sad...nego polako...mic po mic...vec kako zene umeju da obrlate !!!
 
Ih...pa sto si na kraj srca..ne hvataj je za svaku rec....naravno da nije samo to u pitanju....ali jednostavno smuci ti se vise i putovanje i javljanje na ttelefon i dogovaranje i "dobar dan"njegovim roditeljima i sastanci i rastanci...vreme je da veza predje na vishi nivo...bar ja tako na to gledam a verovatno i ona.
 
Vragolasta Amfibija:
Ih...pa sto si na kraj srca..ne hvataj je za svaku rec....naravno da nije samo to u pitanju....ali jednostavno smuci ti se vise i putovanje i javljanje na ttelefon i dogovaranje i "dobar dan"njegovim roditeljima i sastanci i rastanci...vreme je da veza predje na vishi nivo...bar ja tako na to gledam a verovatno i ona.

Све је то у реду, али овде је било савета да каже њему то исто што је написала овде. То је последње што би требало да му каже.
 
ja bi ga pitala otvoreno "koji su njegovi buduci planovi"
Sama kazes da neces vise dugu vezu, nista izgubiti neces (sem njega naravno) ako ti kaze da ne zeli da se zeni jos
Ja sam takva otovrena i ljubotpitljiva, nemam dlake ne jeziku
 
bobba:
ja bi ga pitala otvoreno "koji su njegovi buduci planovi"
Sama kazes da neces vise dugu vezu, nista izgubiti neces (sem njega naravno) ako ti kaze da ne zeli da se zeni jos
Ja sam takva otovrena i ljubotpitljiva, nemam dlake ne jeziku

To tako se to radi iako sam muskarac treba pitati i tuci u pravo...
 
Meni se cini da ti trpis veze sa muskarcima samo zato sto ocekujes da se to zavrsi brakom, decom itd...a to je vrlo los razlog za brak, kao sto neko rece..
plus vidjate se jednom nedeljno...meni to vise lici na neobaveznu seksualnu vezu, kad se ljudi samo nadju jednom nedeljno zbog seksa i onda odu svako svojim poslom..
ne kapiram kako ti mozes od takve veze da ocekujes brak?
sat vremena voznje to nije nikakva distanca, a veruj mi, kad se ljudi vole {sto je najvazniji preduslov za brak}, oni zele da stalno budu zajedno jer ne mogu jedno bez drugog, svaki dan, pa to i rade...
ljudi koji se vole nadju nacina....
 
brak je nesto sto mora da se desi spontano, kao i ljubav, kao i uzajamna zelja da svakog trenutka budete zajedno, ako mislis da je to stvar dogovora i ugovora onda imas pogresnu predstavu o svemu tome...
mislim da ako pocnes da ga gusis pitanjima o tome da li on zeli da se vencate i sta misli o tome i kakva je njegova pozicija u svemu tome i da ga maltretiras da odluci vec jednom....definitivno ces ga totalno oterati od sebe....
to je nesto sto niko ne voli....
posebno zato sto on mozda uopste i nema tu nameru, mozda mu ovako odgovara...a ocigledno mu odgovara cim nikada nije izrazio zelju da bude stalno zajedno s tobom a ne jednom/dva puta nedeljno...
 
Ukoliko ne znash kakvi su njegovi planovi, ili pre svega STAVOVI po pitanju zajednickog zivota, a s druge strane ne znash ni nacin kao da saznash malo pre navedeno, pitanje je da li jeste za vas brak?
S druge strane, mozda je moja definicija braka malo drugacija.....
 
Sto se tice samog pitanja da preuzmes inicijativu sto da ne ovo je 21 vek ne 15-ti.Ako ti je zaista stalo da se udas ok pitaj ga i uleci ako se on uplasi i li otkrijete da vam ciljevi nisu isti lepo se razidjete na vreme a ne da se jos razvlacite,a to dali je dovoljno god. i pol dana da nekoga upoznas i odabers za zivotnog saputnika to samo ti znas i bilo bni glupo da ti ja pricam dali treba da ulazis u tako nesto ili ne.No ja te ipak podrzavam u tvojoj zamisli da ga zaprosis ili mu skrenes paznju na neki nacin.
 
Pera_Zdera:
Uff... pa ima tu 2 stvari...
Prva je manje vise standardna... a to je da devojka vise tezi braku nego tip... i onda to postane frustrirajuce i smarajuce.... i nelagodno za tipa... koji cak dobije zelju i da bezi od toga.... Resenje: Nemoj ga previse smarati sa tim i uvek vodi smirene razgovore o tome...

Drugo... Mnogo ima devojaka koje padaju na pricu o braku... a tip to uopste ne zeli nego samo kres semu... To moras sama proceniti...

A slucaj je bas klasican... za skolske udzbenike...
Blaga inicijativa...
 
anica123:
Htela bih da se udam i da imamo decu, ali on jos nista ne spominje u vezi toga, niti daje neke konkretne znake moguceg braka. Inace, oboje imamo dobre poslove. Sta mislite, dal' je pametno da ja prva pokazem inicijativu? Ili kako ga navuci da se otvori i poprica o tome? Jednostavno hocu da znam na cemu sam!

Ne. Ne. I ne. Ne smeš da ga prosiš... To će na njega ostaviti utisak da si očajnica koja samo želi da se uda.

Jednostavno otvoreno pričaj s njim... Kaži mu sve ovo što si napisala ovde:

anica123:
Zabavljam se sa deckom oko petnaest meseci. Oboje imamo po trideset godina i zivimo udaljeni sat vremena autobusom jedno od drugog, tako da se vidjamo 1-2 nedeljno. Lepo se slazemo, nema nekih velikih svadja. Medjutim, meni je vise DOSADILO! Bila sam u dve veze od po tri godine i nemam snage za jos jednu takvu.

I to je sasvim dovoljno da bar shvatiš na čemu si.
 

Back
Top