Vladika Jovan proneverio kesh

ma meni se nesto cini da je on prisao spc-u posto je optuzen za korupciju...sad ako je proneverio neka ide u zatvor,ali glupo je da ga makedonci zatvaraju zbog nekih glupavih optuzbi...
mada meni nije jasno sto je spc toliko zapela za makedoniju...

stvarno ne moze se govoriti tako o svim pripadnicima spc ima ih raznih...i dobrih i losih...

meni licno smeta sto se crkve zidaju na 1000 metara,recimo pre skole ili obdanista koji su neophodniji...ima nekoliko takvih primera...
 
Elvin:
ma meni se nesto cini da je on prisao spc-u posto je optuzen za korupciju...sad ako je proneverio neka ide u zatvor,ali glupo je da ga makedonci zatvaraju zbog nekih glupavih optuzbi...
mada meni nije jasno sto je spc toliko zapela za makedoniju...

stvarno ne moze se govoriti tako o svim pripadnicima spc ima ih raznih...i dobrih i losih...

meni licno smeta sto se crkve zidaju na 1000 metara,recimo pre skole ili obdanista koji su neophodniji...ima nekoliko takvih primera...
I ja sam razmisljala na slican nacin. Pre svega ima nas sve manje i manje ( opet o beloj kugi ali sta cu), ali ocigledno je da obdanista ni ranije nije bilo dovoljno i sigurno je da bi trebalo da budu prioritet, a crkve bi mozda mogle da budu malo manje i skromnije.
Opet nekako se opet radi obrnutim redosledom ili mozda gresim?
Posto redovno odlazomo u razne crkve i manastire mogu da kazem da smo nailazili na razne popove i monahe. Ima smirenih, krotkih punih ljubavi, gostoljubivih jednom recju Bozijih ljudi, a ima i onih drugih koji izgube zivce, smetaju im deca i uopste totalna suprotnost prvom.I oni su samo ljudi i to sto nekad od njih dozivim neprijatnost me nece spreciti da idem u crkvu i molim se Bogu.
 
Elvin:
ma meni se nesto cini da je on prisao spc-u posto je optuzen za korupciju...sad ako je proneverio neka ide u zatvor,ali glupo je da ga makedonci zatvaraju zbog nekih glupavih optuzbi...
mada meni nije jasno sto je spc toliko zapela za makedoniju...

stvarno ne moze se govoriti tako o svim pripadnicima spc ima ih raznih...i dobrih i losih...

meni licno smeta sto se crkve zidaju na 1000 metara,recimo pre skole ili obdanista koji su neophodniji...ima nekoliko takvih primera...

Upravo tako! Isto mislim da SPC ne bi smela da zarad politikanstva uništava svoj ugled podražavajući ovog pajaca.... :roll: :roll: :roll: :roll:
 
ne ceka nista, posto nema sta da se ceka. Ako pazljivo procitas moj post, a nadam se da umes da procitas 2 recenice videces da sam rekao da I U SPC ima lopova.
A sad, pitanje je zasto si se ti osetio uvredjenim...jedino ako su svi lopovi...
 
pazi ovako...neko ko uzme 200 000e, je po meni lopov. To da li je iz spc, ili je iz reda veverica nije bitno.
A mene je zanimalo da cujem stav spc, posto je doticni iz njihovih redova.
Ako imas ti neko misljenje o tome, bilo bi dobro da napises, a ne da baljezgas kao i obicno.
 
Obersturmfuehrer:
Ovu temu sam postavio i z prostog razloga da bi se videlo da i u SPC ima jajara i mufljuza, kao i u bilo kom delu drustva. E sad, ne znam zasto bi se neko osecao uvredjenim zbog zatvaranja nekog lopova...

slazem se u potpunosti...samo sto su tamo velika vecina to sto ti kazes.vozaju se u novim skodama,dzipovima i mercedesima,uzimaju veliku lovu za krshtenja,slave i opela,jednom recju paraziti obicni...neka zive malo kao isus,poslao bi svakog od njih pre neke parohije malo u pustinju na 4-5 godina,da spoznaju malo boga u koga se zaklinju...nego nema u pustinji rakije,vina i pecenja
 

Back
Top