Neko je preko moje IP adrese napravio prevaru na kupujemprodajem

Filip Ristic

Početnik
Poruka
2
Dobar dan/vece/jutro svima, evo malo sam googlao i nadjem ovaj forum sa slicnim iskustvima. Sve je pocelo pre nekih 15-ak dana, kada je u mojoj ulici u Pirotu neka brza posta trazila Milosa Ristica zbog nekog paketa, u mojoj kuci nikog nije bilo, a komsije su rekle da nema nikog sa tim imenom i ono sve ok taj se vratio. Ja sam tada bio u Nisu jer sam upisao prvu godinu fakulteta.

Jutros je neko zvao na fiksni telefon u Pirotu, moja mama se javila i on je rekao da je policajac is Kraljeva i kako je sa te adrese prodat neki display za mobilni u vrednosti od 12000, a onda posto je taj display neispravan kada je kupac hteo da vrati niko nije preuzeo niti se javljao(to je bio onaj dogadjaj od pre 15 dana). Taj "policajac"(a videcete i zasto sam stavio pod navodnike) je trazio da mi uplatimo te pare da bismo izbegli krivicnu prijavu, mama me je pozvala i rekla za to i dala mi je njegov broj mobilnog koji je ostavio. Ja ga pozovem i kazem da ja nemam nikakve veze sa tim, da nikad nisam niti kupio niti prodao nesto preko pomenutog sajta. Rekao sam da imam registaciju na tom sajtu jer sam se raspitivao za pc delova mada nisam rizikovao da zbog 1000 dinara izgubim mnogo vise pa sam sve narucio iz prodavnica kao sto su winwin i gigatron. On meni kaze da su preko IP ADRESE dobili lokaciju i da je bolje da platimo nego da se vrsi prijava. Ja sam posten i naravno da nisam pristao, ne zbog tih para koje bih i dao vec iz principa jer da platim onda ispadnem kriv a ja nisam kriv. Mi nastavljamo razgovor i ja ga pitam gde je zapravo preuzet novac, on kaze da je kurir dao novac "meni" na toj adresi, sada tu se je zajebao jer ja nisam tada uopste bio kod kuce vec sam bio u Nisu. On mi kaze da je mogao neko iz porodice da uzme mada oni nisu uzeli takodje. Tu ja njemu kazem da je taj vozac mogao da da taj novac i nekom ko je stajao ispred mog dvorista a on mi kaze da je vozac potvrdio da je dao na bas na kucnu adresu.

E a ja posto sam vec narucivao brzom postom(Post Express, BEX i sl.) znam da ne dolaze uvek na kucnu adresu, posto oni dobiju kontakt telefon oni pozovu da vide da li ste kog kuce, a jednom me je vozac zamolio da izadjem na glavnu ulicu da se on ne bi zavlacio i dao mi je tamo paket, jednom kada nisam bio kod kuce dogovorio sam se da se sretnemo u centru jer je i on isao u tom pravcu.Verujem da je i ovaj mogao to da uradi, na primer ovaj ga pozvao a on kaze da ce doci za nekih 10 minuta(Pirot je ipak mali grad) i on tu saceka ispred dvorista i sve zavrsi. Ja to ispricam "policajcu" i on kaze opet da je kurir dao na adresi, ja onda prosto kazem da podnesu prijavu i prekinemo razgovor.

Sada nazanimljiviji deo je kada sam pozvao tog policajca da mi kaze njegov maticni broj da bih provierio u mup-u i bio siguran da ovo nije prevara on mi kaze da cu biti siguran kad stigne prijava, to mi je izazvalo jos vecu sumnju jer se on nije ni predstavio niti rekao cin ili neke podatke. Moj otac ode u MUP Pirot da proveri broj i oni mu kazu da tako ne pocinju brojevi inspektora. Ja onda opet pozovem coveka da pitam da on nije osteceno lice, da ne bi prosto gubili vreme i da ga je ne bih tuzio za uznemiravanje pa da izgubi jos vise novca, mada on odgovara negativno i pocinje da vrda tu nesto, opet govori kako ce sve preko prijave da se utvrdi, i da ako sam nevin nemam sta da izgubim, i tu zavrsavamo razgovor.

Evo sada cu cekati da vidim da li je on uopste neki policajac ili obican prevarant koji tako pokusava da uzme pare. Nije mi ipak lako jer moram ici na predavanja, ovo je u Kraljevu pa ako trebam ici tamo na sud onda cu izostajati dosta. Da li je neko imao slicna iskustva?
 
zdravo druze , nisam procitao sve sto si napisao , vidim iz naslova problem .

odmah da ti kazem , otidji kod tvog provajdera i oni bi trebalo da imaju tacan broj i oznaku aparata koji su sve koristili internet - pogotovo WI-fi .

ja to mogu sam da vidim preko interneta kada se ulogujem kod mog provajdera , ako ti ne mozes , oni sigurno imaju podatke koji su sve aparati koristili tvoj internet . odstampaj to i neka ti potpisu i lupe pecat da je od njih.
zaista ne znam da li ti to moze valjati i pomoci , ali imaces kakvu takvu potvrdu da je neko drugi koristio internet .

srecno i u buduce obavezno postavi jaku sifru na wi-fi pa je i po mogucnosti menjaj povremeno .
 
Ti si bio u Nisu,a roditelji nisu bili kod kuce i ako to dokazu,a ti mozes dokazati,jer si bio na faksu,onda od te prijave nema nista.Kao sto kaze skorpyon proveri sa provajderom za taj dan ko je koristio tvoju IP adresu i to moze dosta da ti pomogne.Nemoj se sekirati,znas da nisi kriv,a taj ako je se prijavio kao pandur,a nije,kad ga nadju obrao je zelen bostan.Inace ja koristim poprilicno Kupujem Prodajem sajt,a nikad nisam imao nikakvih problema.
 
Prica mi deluje naivno i nevino...Ko onaj sto trazi curu za brak haha.Ako stvarno nisi kriv sacekaj da ti stigne ta krivicna prijava,sto toliko hoces da vrdas od nje.Oni ce te ganjati u tvom gradu.

Ti si bio u Nisu,a roditelji nisu bili kod kuce i ako to dokazu,a ti mozes dokazati,jer si bio na faksu,onda od te prijave nema nista.Kao sto kaze skorpyon proveri sa provajderom za taj dan ko je koristio tvoju IP adresu i to moze dosta da ti pomogne.Nemoj se sekirati,znas da nisi kriv,a taj ako je se prijavio kao pandur,a nije,kad ga nadju obrao je zelen bostan.Inace ja koristim poprilicno Kupujem Prodajem sajt,a nikad nisam imao nikakvih problema.

zdravo druze , nisam procitao sve sto si napisao , vidim iz naslova problem .

odmah da ti kazem , otidji kod tvog provajdera i oni bi trebalo da imaju tacan broj i oznaku aparata koji su sve koristili internet - pogotovo WI-fi .

ja to mogu sam da vidim preko interneta kada se ulogujem kod mog provajdera , ako ti ne mozes , oni sigurno imaju podatke koji su sve aparati koristili tvoj internet . odstampaj to i neka ti potpisu i lupe pecat da je od njih.
zaista ne znam da li ti to moze valjati i pomoci , ali imaces kakvu takvu potvrdu da je neko drugi koristio internet .

srecno i u buduce obavezno postavi jaku sifru na wi-fi pa je i po mogucnosti menjaj povremeno .


Nisam morao nigde ici, naime to je sve islo preko BEX-a, oni su imali dostavnu adresu u Pirotu ali je taj tip podigao novac u Nisu u njihovom magacinu, preko njegovih podataka su videli da to nisam ja I primio sam izvinjenje za uznemiravanje. Znaci ne mogu da verujem u ovu nasu policiju, zovu coveka bez ikakvog dokaza i jos tvrde da lazete, a onda kao izvinite zbog greske, da smo znali pre mi ne bismo ni zvali. Sta bi sa onim covek je nevin dok se ne dokaze suprotno....
 
Nisam morao nigde ici, naime to je sve islo preko BEX-a, oni su imali dostavnu adresu u Pirotu ali je taj tip podigao novac u Nisu u njihovom magacinu, preko njegovih podataka su videli da to nisam ja I primio sam izvinjenje za uznemiravanje. Znaci ne mogu da verujem u ovu nasu policiju, zovu coveka bez ikakvog dokaza i jos tvrde da lazete, a onda kao izvinite zbog greske, da smo znali pre mi ne bismo ni zvali. Sta bi sa onim covek je nevin dok se ne dokaze suprotno....
Nasa policija nevine ljude okrivljuje i zatvara,a lopove i korupcionase ne diraju,jer od njih imaju koristi,a od nas nikakve.
 

Back
Top