Mount i F.E.A.R.

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
113.235
Izvinjavam se ako je vec negde bilo ali bih zamolio nekog da mi objasni kako se montuje igrica.
Konkretno radi se o fear igri koja mi je stigla na dvd-u i na njemu imam i deamon tools (mozda i alcohol 120% nisam siguran) i jos neke fajlove i pretpostavljam da mora da se montuje a ja to jos nikad nisam radio (do sada svaka igrica koju sam imao je imala klasican crack) i molim nekog ko ima strpljenja da mi opise sta tacno treba da uradim da bih je statovao.
Hvala unapred.
 
Nisam kod sebe instalirao F.E.A.R. ali jesam neke druge igre koje treba da se instaliraju po tom principu.Prvo instaliras DAEMON Tools.Kada ti se u taskbaru pojavi ikonica poput groma,desni klik na nju ides:Virtual CD\DVD Drive-->Device 0:No Media--->Mount Image.probaj pa javi ako si uspeo!:-)
Pazi imas tacno 6 puta vise postova od mene!:-)
 
Zool:
Nisam kod sebe instalirao F.E.A.R. ali jesam neke druge igre koje treba da se instaliraju po tom principu.Prvo instaliras DAEMON Tools.Kada ti se u taskbaru pojavi ikonica poput groma,desni klik na nju ides:Virtual CD\DVD Drive-->Device 0:No Media--->Mount Image.probaj pa javi ako si uspeo!:-)
Pazi imas tacno 6 puta vise postova od mene!:-)

+ kad namontiras image fajl, moras imati SecureRomStop (SRstop 1.0), koji ti valjda dodje na CD-u.
Pokreni ga i klikni na hide da sakrijes virtualne drajvove.
Uostalom imas valjda sve u uputstvu na CD-u.

I zaboravih ne patchuj igru na 1.02 verziju jer onda nemozes vise da razbijes zastitu!
 
hvala vam obojci. Uspeo sam da je pokrenem.
Inace nije bilo nikakvog upustva na dvd-u, samo deamon tools, alcohol (koji nisam ni koristio pretpostavljam da ima istu svrhu kao deamon tools) fear mdf , fear mds i sr7stop i info fajl u kome je bio samo serijski broj ali nikakvo uputstvo.
U svakom slucaju vec sam je deinstalirao. Ono nije normalno koliko je zahtevno. Doom 3 mi leti u high detaljima a ovo stucne po neki pun na medium i to 800x600 32bitna paleta.
Sacekacu jedno pola godine kad se jos upgradujem pa onda :)
Inace deluje mi jako zanimljivo i greota da igram u nizim detaljima od high i zato cu sacekati. Inace dobar je scenario za neki film tako da ce garant i film uskoro da se napravi.
btw da li je to samo kod mene bio slucaj? Imao sam samo zvukove nikakav razgovor. Znaci vidim u uglu kao da mi neko nesto prica, vidim one moje ljude koji se vrte oko onog lesda na pocetku ali niko nista ne govori kao nemi film. i jednu jedinu rec nisam cuo. Samo zvuci, tonovi i muzika.
 
tab503:
hvala vam obojci. Uspeo sam da je pokrenem.
Inace nije bilo nikakvog upustva na dvd-u, samo deamon tools, alcohol (koji nisam ni koristio pretpostavljam da ima istu svrhu kao deamon tools) fear mdf , fear mds i sr7stop i info fajl u kome je bio samo serijski broj ali nikakvo uputstvo.
U svakom slucaju vec sam je deinstalirao. Ono nije normalno koliko je zahtevno. Doom 3 mi leti u high detaljima a ovo stucne po neki pun na medium i to 800x600 32bitna paleta.
Sacekacu jedno pola godine kad se jos upgradujem pa onda :)
Inace deluje mi jako zanimljivo i greota da igram u nizim detaljima od high i zato cu sacekati. Inace dobar je scenario za neki film tako da ce garant i film uskoro da se napravi.
btw da li je to samo kod mene bio slucaj? Imao sam samo zvukove nikakav razgovor. Znaci vidim u uglu kao da mi neko nesto prica, vidim one moje ljude koji se vrte oko onog lesda na pocetku ali niko nista ne govori kao nemi film. i jednu jedinu rec nisam cuo. Samo zvuci, tonovi i muzika.
I ja sam imao problem sa zvukom tj. nije se cuo govor. Ali kad skines najnovije drajvere za zvucnu onda radi... A to da je zahtevna, ubija koliko je zahtevna (NEOPTIMIZOVANA)!
 
Ne bih se slozio da je neoptimizovana!
Nije dovoljno reci da je mali frame rate, trebalo bi i da je nestabilna, da izlece u Win, da ima bugove. To FEAR nema.
Definicija neoptimizovanosti po meni je naprimer Vampires ili Boiling point. Ko je probao zna o cemu se radi. Druga je stvar sto vec sa FEAR pocinje doba next gen karti. Ja upravo pricam sve vreme kroz postove da ko hoce da se igra neka zaboravi na bilo sta ispod 150E. Da li je tolika zahtevnost opravdana vizuelnim dozivljajem o tome mozemo da raspravljamo.

Servus!
 
ja je od juce igram na fx5200 ,512 rama, amd 2200+ , naravno na low, moze se igrati mada to nije to ali je igrivo,ne trazim neke posebne efekte a nemam ti para trenutno za novu graficku!!!

poz.
 
Iskreno nisam bas siguran da neoptimizovanost ima veze sa bugovima. Koliko ja znam neoptimizovanost je direktno vezana sa zahtevnoscu odnosno nivoom kvaliteta i zahtevnoscu koju trazi za taj nivo grafike. Optimizovanija igra za isti kvalitet grafike trazi manju hardversku zahtevnost.
Jedan sjajan primer neoptimizovane igre je bio GTA 3 koji je konvertovan sa konzole i u to doba bio zahtevan do jaja i prodrmo je creva svakom kompu.
Nestabilnost i ispadanje igre vrlo cesto ima veze sa losim crackom.
 
Brate, igrica je neoptimizovana do bola! Smanji prikaz na minimum, pa ces da vidis sta je njesra. Razlika je drasticna izmedju dve rezolucije (nije kao normalne igrice, koje ne izgube toliko od kvaliteta na minimumu, kao npr. Riddick).
 
Ne razumem o cemu pricas. Sa cime ti to igras igru?
Ja sam bas i probavao Riddika (slicno su animirani likovi) u 1024*768 sa high detaljima i sa svim pogasenim.
Na minimumu Riddick izgleda katastrofalno, sve zamuceno, razliveno.
Opet ponavljam da prestanete sa zalbama kako igra lose izgleda, a igrate sa kartama 3 generacije unazad.
 
MA LJUDI SAMO SMANJITE DETALJE SA DIRECTX9 NA DIRECTX7 MA IGRAS FENOMENALNO IAKO IMAS SLABIJU KONFIGURACIJU , DOBRO JA IMAM 512 I ATI 9550 I RADI O.K. , a MOJ ORTAK IMA ISTU KAO I ONAJ STO KAZE DA IMA FX 5200 I 256 RADI MU ISTO BEZ PROBLEMA ...... DOBRO ONI KOJI IMAJU BOLJE GRAFICKE I VISE RAM MEMORIJE , LEPSE CE DA DOZIVE IGRICU ALI I MI SA LOSIJIM BICEMO ZADOVOLJNI DA MOZEMO DA IGRAMO IGRICU ..... NEMA TEHNIKA SVAKI DAN SVE VISE NAPREDUJE ..... VELIKI POZDRAV SVIMA I UZVIAJTE U IGRANJU ...... NEDELJA JE DAN ZA TO !!!!!
 
ljudi globalno igra je ispred vremena.
Prosecna igracka masina ima 512MB i igra koja ne moze lepo da radi na 512 jednostavno u ovom trenutku nije dobra i desice joj se sigurno sidbina ko sa mnogim igrama pre nje koje su bile prevremene a to je da ima suuuper ali i prezahtevnu grafiku i moci ce da se igra normalno tek neke pola godine posle izlazenja ali ce u tom trenutku izaci neke nove igre te zahtevnosti i igracice se ookrenuti tim novim i jednostavno i ako se toliko ocekivalo od nje nece doziveti uspeh, premda moram priznati meni se svidela i imam nameru da je igram ali tek kad nabavim 1 GB memorije koji sigurno nemam nameru da nabavljam sada zbog jedne igre.
 
Moze neko da mi pomogne sa igrom Star Wars Battlefront 2?Mountujem image,pa pokrenem Virtual cd hide uz error "Access is denied" pa kad stavim Hide all virtual drives opet dodje taj error i ne uradi ono sto sam hteo.Da li neko moze da mi pomogne?
 
u fear imas podesavanja za cpu i za graficku i tzv fina podesavanja , ali ti to ne vredi mnogo ,zasto ? pa zato sto su to samo price, da bi igrao igricu(znaci igrao a ne patio se ...) treba jednostavno 1 gb rama cpu 2 ghz i graf. ati 9550 tj nv 5500 najmanje pa navise ....... probo i kazem iz iskustva

ja imam 2200+ ,512 rama,fx5200 i to je sto neko gore rece 1 igra koju ne mogu igrati ni na low nazalost !!!

poz.
 

Back
Top