Nikola Tesla o gravitaciji?

A baš. Dobro, ispravio si se malo u dopuni poruke, ali ne figurira Ajnštaj džaba kao najveći fizičar. Ono što je on uradio sa Opštom teorijom relativnosti, to je teško da bi se to lako ostvarilo. Pogotovo, a i pre svega, da se prostor i efektivno krivi u prisustvu mase što je kasnije pomoću žiroskopski konstruisanih satelita i dokazano.
:
А дали постоји могућност да се не криви простор у присуству масе, већ да се криви етар кроз који путујемо заједно са сунцем. Као вода што се криви око камена па онда талас буквално мора да обиђе камен.
 
Ideeeššš Grome!
Nisam toliko pročitao u 'komadu' još od srednjoškolske lektire!:zcepanje:

- - - - - - - - - -

А дали постоји могућност да се не криви простор у присуству масе, већ да се криви етар кроз који путујемо заједно са сунцем. Као вода што се криви око камена па онда талас буквално мора да обиђе камен.

Loša komparacija?
Čamac na toj vodi će sa vodom obići taj kamen, a svemirski brod u tom eteru će se sa sve većim ubrzanjem zabiti u taj kamen!:hvala:
 
Мислио сам на скретање светлости у блузини масивних тела као што суцрне рупе, да закривљење етра ствара то скретање?
 
Poslednja izmena:
Мислио сам на скретање светлости у блузини масивних тела као што суцрне рупе, да закривљење етра ствара то скретање?

Nešto sam skeptičan prema tim umotvorinama!
Kao da recimo izmislim da zakrivljenje prostora/etera dovodi do privlačenja elektrona u električnom polju protona?:bye:
 
Nije ni čudo što te svi ovde pljuju i vređaju.

Teleportacija fotona je naučni izraz, a ne to što si ti zamislio u svojoj glavi. Idi prodaj nešto preko interneta, malo se zanimaj stvarima nad kojim imaš kontrolu.

Nisam ti ja dokon da se igram tu sa tobom, nađi neko svoje društvo, a kod mene direktno na listu ignorisanih pa tamo kmeči kako teorija relativnosti je glupost itd.
 
Nije ni čudo što te svi ovde pljuju i vređaju.

Teleportacija fotona je naučni izraz, a ne to što si ti zamislio u svojoj glavi. Idi prodaj nešto preko interneta, malo se zanimaj stvarima nad kojim imaš kontrolu.

Nisam ti ja dokon da se igram tu sa tobom, nađi neko svoje društvo, a kod mene direktno na listu ignorisanih pa tamo kmeči kako teorija relativnosti je glupost itd.

Znam, u osnovi je svaka serijska proizvodnja svojevrsna teleportacija i/ili kloniranje!?
Primitivno, ali taj stepen nauke još i imamo!:hvala:
 

Back
Top