Crno beli svet (2015)

iamaphoney

Veoma poznat
Banovan
Poruka
14.457
Crno-bijeli svijet je hrvatska dramsko-humoristična TV serija, koja je naziv dobila po istoimenome hitu grupe Prljavo kazalište. Počela se prikazivati 2. ožujka 2015. na HRT-u. Redatelj i scenarist je Goran Kulenović Serija prati doživljaje dvije obitelji za vrijeme osamdesetih godina 20. stoljeća.

Ksenija je žena srednjih godina koja se rastavila od svog muža Jure, koji se u međuvremenu oženio sa Srpkinjom Jagodom. Njih dvoje imaju dva sina. Najstariji sin Kipo student je novinarstva kojeg u prvim epizodama upoznajemo kao mladog vojnika u JNA. Njegovi je najbolji prijatelj zagrebački Dalmatinac Žungul, a njegova je djevojka Marina koja radi u Studentskom listu. Kipov mlađi brat Željko, zvan Žac, gimnazijalac je koji proživljava pubertetsku fazu. Jura živi s novom suprugom Jagodom i njezinom kćeri iz prošlog braka Unom. Ona se sviđa Žacu koji joj se to boji reći. Situacija se zakomplicira kada Ksenija sinovima objavi da se vjenčala s taksistom Dominikom, koji se vratio iz Švicarske te ima sumnjivu prošlost. Dominik je također brat Ksenijinine susjede, Dunje, koja je apstraktna umjetnica

Tece i druga sezona.


[video=dailymotion;x2ijbkm]https://www.dailymotion.com/video/x2ijbkm[/video]

Jel gledao neko? Utisci?
 
Gledao sam prvu sezonu, nisam znao da ima druga. Pa šta ja znam, simpatična serija, vidim je kao neku pozitivnu zezanciju na račun tog vremena. Bilo mi je super kad sam video Slađanu Milošević i Bogovića, mogli su malo zanimljivijeg Rundeka napraviti, s obzirom na to da sam veliki fan, i mogli su malo više prostora rezervisati za još neke face iz tog vremena, ali sve u svemu ok serija.
 
A Royal Affair

big_1656.jpg


Potresna pricha o ljubavnom trouglu u istorijskim okolnostima.Junaci ove drame su neurachunljivi kralj (tipujem na neke bipolarne tendencije+psihoze),njegova zhena-inache princeza iz druge zemlje i josh jedan stranac-doktor iz NJematchke.Ludi kralj se sprijateljuje sa doktorom,neizmerno ga zgotivi, shto ovaj koristi kao priliku da u savetodavnom telu protura svoje ideje , chak i pishe kralju govore. S`obzirom na ochitu ljubav princeze i doktora , okruzhenje kraljevo koristi tu okolnost za otrancavanje kralju da mu prijatelj iza ledja spava sa zhenom.Ovaj je prvobitno ljut, al` mu oprashta, medjutim,jbg, podlostima chlanova vlade,kraljevske porodice se ne nazire kraj,idu korak dalje-truju narod s prichama da stranac radi na shtetu Danske,organizuju drzhavni udar,josh ubedjuju kralja da doktor hoce da ga ubije.TenKre to naravno poveruje,i izdaje naredbu da se ovaj uhapsi,u medjuvremenu se predomisli,al kasno u racku,ovi ga izmanipilusali i doktor zavrshi na vashalima.

Savrshena pricha o crno-belom svetu, razlikama crnog (podlostima,lazhima,manipulacijama) i belog (ljubavi,poverenju, idealima).
 

Back
Top