saucesce nakon samoubistva-kako?

gost 39034

Elita
Poruka
20.782
Kako izjavljujete saucesce nekome kome se neko drag i blizak ubio? Mislim,sta kazete kad nema onih klasicnih postapalica "pa, sta ces, bolje sto je tako naglo, nije se mucio"?
Jednom mom poznaniku se to dogodilo, i sve strahujem da cu ga sresti na ulici, a ne znam sta da kazem...jos gore da se napravim da nista ne znam...
 
malavelika:
Kako izjavljujete saucesce nekome kome se neko drag i blizak ubio? Mislim,sta kazete kad nema onih klasicnih postapalica "pa, sta ces, bolje sto je tako naglo, nije se mucio"?
Jednom mom poznaniku se to dogodilo, i sve strahujem da cu ga sresti na ulici, a ne znam sta da kazem...jos gore da se napravim da nista ne znam...
Pa na isti način. Fino izjaviš saučešće i bolje je u kapeli nego npr. na ulici. Ja sam uvijek izbjegavala da nekome na ulici izjavljujem saučešće. Ako mi je neko poznat ili blizak (npr. kolege s posla) onda odem i izjavim saučešće prije sahrane. Glupo mi na poslu ili na ulici, jer ispada kao usput.
 
Mom drugu se otaca upucao pre otprilike godinu dana,i znaci,sta da mu kazem,posle je sam dosao i sve ispricao,i tako.....Sta tu uopste mozes da kazes,mislim ne znam,tesko je...A znam i ljude koji idu na sahrane ne bi li pojeli nesto,i to "Zao mi je,sta ces...." im je kao dobar dan!
 
AntunTun:
paaa.....pitaj "a jel bio u nekoj sekti?"...mislim to bi bila neka klasika shto se samoubistava tiche....
Da li zaista mislis da taj neko zeli da prica na temu doticnog dogadjaja:

"pa, jeste , mozda je bila clan neke sekte (u prevodu-nisam uopste poznavao osobu sa kojom sam ziveo, pa nisam ni primetio nesto tako bitno), ili, mozda sam mogao nekako to da sprecim (kao sto se uvek najblizi grizu posle ceo zivot, da li su mogli nekako da prepoznaju sta se desava)"?
 
Djavola su mogli da prepoznaju.

Prepoznaju se mentoli koji idu naokolo govoreci kako ce da presijeku vene samo da bi ti patetichno pocheo da govorish "Oh, neeemoj, razmisli malo, pa nama je stalo do tebe... shta bismo mi da ti odesh... pomisli na naaas...!''

Mislish da je teshko izvrshiti samoubistvo, samo ako to zaista zelish?
Naravno da nije... u stvari... malo shta je onda tako lako.
 
Lanfear:
Vishe mi je zao rodbine nego tih shto su se roknuli... kukavice.

zavisi.. nekad bas rodbina ume da dokusuri ljude.. ne kazem da su oni uvek i jedini krivci,a li znam npr. za slucaj jednog lika koji je bio u zescim problemima i kome je bio non stop haos u kuci i normalno da je pukao na kraju..

sto se tice same teme.. samo kazes da ti je strasno zao i da ne mozes da verujes i to je to. + ono sto je rekao neko ranije, cimni telefonom, ili idi u posetu. glupo je usputno izjavljivati saucesce..

mislim, meni je posle par smrtnih slucajeva islo na nerve ono fraziranje da je bolje sto je neko umro (kad nije bolje sto je neko umro!:evil: ).. ili ono kad oni pocnu da kukaju sa mnom.. da me jos vise izludjuju sa onim kako je pokojna osoba bila tako diiiivna..
 
ok ljudi odgovaraju ozbiljno na temu choveka koji pita kako da izjavi saucheshtje.....a da ne bude klasika....mislim reci shta zhelish choveche....upravo zbog takvih ogavnih tripova ljudi u nas "mora da kazhem neshta a ne znam ni shta ni kako"....mislim reci mu "yebi ga...sauchestvujem...sranje choveche....nemoj da se bedachish....smrt je deo zhivota"....mislim reci shta ti je na pameti....a ne da trazhish na internetu frazu....to je u najmanju ruq neiskreno
 
Lanfear:
Djavola su mogli da prepoznaju.

Prepoznaju se mentoli koji idu naokolo govoreci kako ce da presijeku vene samo da bi ti patetichno pocheo da govorish "Oh, neeemoj, razmisli malo, pa nama je stalo do tebe... shta bismo mi da ti odesh... pomisli na naaas...!''

Mislish da je teshko izvrshiti samoubistvo, samo ako to zaista zelish?
Naravno da nije... u stvari... malo shta je onda tako lako.

ne verujem da je tako lako odluciti se na taj korak. a i izvesti ga, jer tolio ljudi biva spreceno.
ma nije ovde stvar o tome da li je neko vredan ako je izvrsio samoubistvo,ili planira. bila je o tome tema na tinejdzerima, i nikako da se sloozimo...:? :?
 
Kako izjavljujete saucesce nekome kome se neko drag i blizak ubio? Mislim,sta kazete kad nema onih klasicnih postapalica "pa, sta ces, bolje sto je tako naglo, nije se mucio"?
Jednom mom poznaniku se to dogodilo, i sve strahujem da cu ga sresti na ulici, a ne znam sta da kazem...jos gore da se napravim da nista ne znam...
Kažeš "mnogo mi je žao" i biće dovoljno jer će osetiti tvoju solidarnost, a to je jedini razlog što se izjavljuju saučešća.
 
Kako izjavljujete saucesce nekome kome se neko drag i blizak ubio? Mislim,sta kazete kad nema onih klasicnih postapalica "pa, sta ces, bolje sto je tako naglo, nije se mucio"?
Jednom mom poznaniku se to dogodilo, i sve strahujem da cu ga sresti na ulici, a ne znam sta da kazem...jos gore da se napravim da nista ne znam...

normalno kao i svakom drugom...i ja sam bila na 2 takve sahrane i to su nazalost bila rodjena braca...ali sta ces,zivot ide dalje...pregrizi...nemoras ti nista da objasnjavas...samo izrazi svoje zaljenje.
 

Back
Top