Na ovoj temi mozete postavljati pitanja iz Biblije...

evo pitanja : nikolaizam se nagoveštava i u SZ i navodi u NZ , šta on predstavlja ?

Pokazi mi to u starom zavetu na sta mislis.

U novom imamo sledece:

Off 2:6 No ovo imaš što mrziš na dela Nikolinaca, na koja i ja mrzim.

Off 2:15 Tako imaš i ti koji drže nauku Nikolinaca, na koju ja mrzim.

Nauka i dela Nikolinaca.
A ovde dole imamo jedno ime iz tog vremna Nikolu.
On se ovde pominje pozitivno.

Apg 6:5 I ova reč bi ugodna svemu narodu. I izabraše Stefana, čoveka napunjena vere i Duha Svetog, i Filipa, i Prohora, i Nikanora, i Timona, i Parmena, i Nikolu pokrštenjaka iz Antiohije.


Dok u prvim stihovima vidimo da postoje neki u redovima prvih hriscana koji se zovu nikolinci jer slede pogresnu to jest laznu nauku koji je ocigledno pokrenuo neki Nikola.

Dakle rec je o laznoj nauci i delima.
 
Poslednja izmena:
To su neki dokazi da su postojale gradjevine i gradovi koje biblija opisuje itd.
Kao i dokaz da je postojala sodoma i gomora na mestu danasnjeg mrtvog mora.

OK , samo kako je to dokaz da je biblija božja knjiga??

Ali kad smo kod toga da su postojale građevine i da su neki događaji se desili , onda imamo problem i sa time , jer npr.nema pomena o Jevrejima u Egiptu.
Faraoni su pominjali mnoge narode i to uglavvnom kao poražene , a da niko od faraona a pogotovo Ramo Veliki nije zabeležiio tako velike i dramatične događaje kao što je izlazak iz Egipta govori da ne samo da knjiga nije božja , nego je i ona dobrim delom čista fikcija.
 
Nema naučnog dokaza , osim ako nije naučni dokaz tipa "Jes tako mi boga biblija istinita i božja reč".

Pošto je i arheologija naučna disciplina , ja nijedan dokaz o tome da je biblija božja knjiga nisam video u arheološkim nalazima , a ako ti jesi onda molim te navedi ih?!


Pa opet si pokazao da tebe nista ne zanima.
Arheolizoija su naucni dokazi.
I na linku su izneseni samo neki od mnostava.

Ocigledno ti ne citas stra pisem.
Zato bih te zamolio da mi ne postavaljs vise pitanja ili bilo sta.

Jer ne citas.

Ne znaima te.
A ja nemam volju i vreme sa takvim ljudima da bilo sta raspravljam.

Nema smisla.
 
OK , samo kako je to dokaz da je biblija božja knjiga??

Ali kad smo kod toga da su postojale građevine i da su neki događaji se desili , onda imamo problem i sa time , jer npr.nema pomena o Jevrejima u Egiptu.
Faraoni su pominjali mnoge narode i to uglavvnom kao poražene , a da niko od faraona a pogotovo Ramo Veliki nije zabeležiio tako velike i dramatične događaje kao što je izlazak iz Egipta govori da ne samo da knjiga nije božja , nego je i ona dobrim delom čista fikcija.

Zasto bi oni pisali o svom porazu :per:
Nema logike.
 
Pa opet si pokazao da tebe nista ne zanima.
Arheolizoija su naucni dokazi.
I na linku su izneseni samo neki od mnostava.

Ocigledno ti ne citas stra pisem.
Zato bih te zamolio da mi ne postavaljs vise pitanja ili bilo sta.

Jer ne citas.

Ne znaima te.
A ja nemam volju i vreme sa takvim ljudima da bilo sta raspravljam.

Nema smisla.

Izvini , nisam video link koji su postavio jer brzo idu postovi pa mi je promaklo.
Ako ti nije problem postaviti ponovo da ti mogu odgovoriti?!
 
Glasnice evo ti pitanja:
'Zar da ne mrzim na one, koji na Te mrze, Gospode, i da se ne gadim na one koji ustaju na Tebe?
Punom mrzošću mrzim na njih; neprijatelji su mi.''

Da li ovo jasno piše da oni koji u Boga veruju, moraju punom mrzošću mrzeti na one koji u Boga ne veruju i da im neprijatelji moraju biti...

A na okolnost da u Bibliji ima ono ...jer je Bog ljubav...(1 Jovanova 4:8 ) nekako mi nije jasno kako to Bog može mrzeti ...

Ako je Bog sam po sebi i za sebe ljubav odakle mržnja u njemu...

Da li zbog toga što Bog iskazuje svoju mržnju ( piše u Bibliji ) svi oni koji u njega veruju, moraju iskazivati svoju mržnju prema onima koji u Boga ne veruju...

A da...da pitam i ovo...da li vernici kojima oni koji vernici nisu, krše božiju reč ako im isti, neprijatelji nisu i ako punom mrzošću ne mrze na njih...
 
Zasto bi oni pisali o svom porazu :per:
Nema logike.

Džabe ti taj smajli.

Poenta je da je većina zapisa od strane gubitnika lažna tj.predstavljaju to kao pobedu , nešto kao mi Srbi u punio slučajeva-:mrgreen:

Faraon Ramzes je opisao rat protiv Hetita i zna se iz drugih ozvora da su Egipćani pobeđeni , ali je on to predstavio kao pobedu uz prvi mirovni ugovor.

Dakle Faraon je te tako velike i dramatične događaje mogao poredtacviti kao svoju pobedu , ali nije.

Nema nikakvih zapisa niti arheoloških nalaza o prisustvu Jevreja u Egiptu , ama baš nijednog.
 
Danas edenski vrt ne postoji na zemlji medjutim tvrdi se da kad je Bog stvorio svet da je edenski vrt bio negde na teritorijama turske,sirije,iraka,irana na teritorijama drzava kroz koju tece reka eufrat.

:hahaha:

Vrlo čudno da je Eden bio baš u tim teritorijama , jer ja sam mislio da je bio negde oko Smederevske Palanke.

Nego , nisam znao da je bog kad je proterao Adama i Evu iz rajskog vrta ujedno i uništio vrt da niko više ne zna gde je.
Mogao je ostaviti bog bar natuknicu gde se nalazio , ali iz nekog razloga nije to uradio.

Zašto je to tako Guardijane??:mrgreen:
 
evo pitanja :

da li i dan danas postoji Eden, rajski vrt gde su bili Adam i Eva ?

Pošto ovi vernici ne znaju, da ja odgovorim. JS tvrde da se nalazio na obali jezera Van u današnjoj Turskoj. Realno, nikada i nigde nije postojao, barem ne onako kako je opisan. Genetičari annunaki su ga napravili na Marsu, u podnožju planine Mons Olimpus, najvišlje planine u Sunčevom sistemu. Na Marsu je bio potop i Mons Olimpus je taj drevni Ararat. Preživeli su doseljeni na Zemlju, gde su nazvali gradove i planine po gradovima i planinama iz zavičaja... itd. itd. Ozbiljno...
 
:hahaha:

Vrlo čudno da je Eden bio baš u tim teritorijama , jer ja sam mislio da je bio negde oko Smederevske Palanke.

Nego , nisam znao da je bog kad je proterao Adama i Evu iz rajskog vrta ujedno i uništio vrt da niko više ne zna gde je.
Mogao je ostaviti bog bar natuknicu gde se nalazio , ali iz nekog razloga nije to uradio.

Zašto je to tako Guardijane??:mrgreen:

Ma edenski vrt postoji u ljudskoj masti jesi sad zadovoljan odgovorom?
 
Pises da si se zakleo na Thothovim tablama, evo kome si se ti zakleo :

Naučio me on, put do Amenti,
podzemlju gdje Veliki Kralj sjedi
na njegovom tronu moći.

Duboko se poklonih iz poštovanja pred Gospodarima Života
i Gospodarima Smrti,
primajući kao moj poklon – Ključ Života.

Otkada Bog tvorac sedi u podzemlju ?
A ko su to Gospodari Zivota i Smrti ?

Posteno i jasno objasni o cemu se radi ?

- - - - - - - - - -

U poslušnosti zakona,
riječ Gospodara je rasla u Cvijet.
Dolje u tamu pretvorene
su misli Atlantiđana,
Dok na kraju u ovom gnjevu nije ustao iz svog AGWANTI-a,
Žitelj, (ova reč nema Engleski ekvivalent;
znači stanje nepristrasnosti)
govoreći Riječ, pozivajući Moć.


Ko ti je Gospodar i zar on moze biti gnjevan ?
 
Poslednja izmena od moderatora:
A gde pise da je Isus jeo ribu, pise da je hranio svet.

Ko govori o ribi , ja govorim o krkanju jagnjetine i jaretine od strane Isusa , jer kako rekoh kao dečak on morao biti na prazniku pashe , a tu bez krkanluka jagnjetine je nemoguće prisustvovati.
Drugi dokaz , je u tome što je i sama Isusova žrtva od strane hrišćana predstavljena kao Pashena žrtva , tako da su i svi rani hrišćani uz njega morali krkati kao i on jagnjetine.
 
Kog zamišljaš kao boga-taj ti je!:hahaha::mrgreen:
Budite malo pametni ljudi:sve je u vašim mislima<:kakve su vam misli-takav vam život!
Okrenite se malo prirodi i uživajte u njoj dok možete,ne dajte da vam fikcije budu središte
proćerdavanja ovog dobitka na svemirskom lotou-života!
Dok stignem na reku ,prolazim kroz veliku šumu koja vrvi životom...Pa se vratim na forum
i evo vam isporučujem brojne pozdrave!
Namaste.
 
evo pitanja :

da li i dan danas postoji Eden, rajski vrt gde su bili Adam i Eva ?

Edenski vrt je biolo posebno mesto na zemlji.
Bio je to dom prvih ljudi u kome su imali sve uslove i nista im nije falilo.
Nakon odluke da idu svojim putem, izgubili su pravo na to mesto prebivanja.
Biblijski izvestaj nam kaze da je posle isterivanja prvih ljudi iz njihovog prvog boraista to mesto je i dalje ostalo na zemlji.
Samo sto je ulaz cuvao andjeo.
U vrtu se nalazilo drvo zivota od kojeg su mogli da jedu da su ziveli tamo, i to drvo je ocigledno obnavljalo njihove celije i genetiku da su mogli vecito da zive.
Ali pristup im je bio zabranjen.
Pa i danas nas hrana i razni plodovi odrzavaju u zivot i pomazu obbavljanju celog naseg tela.
Ali nijedno nema to dejstvo kao drvo zivota.

Danas edemski vrt ne postoji vise na zemlji.
Ocigledno je sklonjen pred potop da ne bi bio unisten.
To znamo tako sto vidimo da ga je Bog cuvao strazom andjela, sto nam pokazuje da je imao nameru da ga sacuva.
Jos jedan pokazatelj imamo.
Apostol Jovan vidi u viziji novu zemlju i na njoj drvo zivota i ljudi ce ponovo imati pristup tom drvetu.
Sto znaci da je edenski vrt sa drvetom zivota sklonjen sa zemlje i da ce biti ponovo vracen kada Isus ponovo dodje i zemlja bude obnovljena.
To jedt kada su svi ljudi doneli svoje odluke.
Da budu stanovnici nove zemlje ili ne.
 

Back
Top