Na ovoj temi mozete postavljati pitanja iz Biblije...

Za mene nisi. Ni ti niti bilo ko ko ima telo, prdi, piša i sere. Tačka.

Diskutovali smo ranije o tome da li verovati u boga ili znati da bog postoji. Ja sam rekao da znam da postoji bog, a onda su me napali oni koji veruju u boga. I tražili dokaz da postoji bog. Zašto? Zato što oni koji veruju nisu sigurni postoji li ili ne ono u šta veruju. Ja neću reći - “Verujem da će sutra svanuti dan” - zato što znam da će svanuti.

Po “principu šestara” Velikog Arhitekte, Neimara svih svetova, odnosno razmerama svih stvari koje nas okružuju, kao i univerzalnim jezikom svih svetova - naime matematikom, možemo dokazati postojanje božanske ličnosti. Ne verovati (ne biti siguran postoji li), već dokazati postojanje božanske ličnosti.

Evo vam četiri primera iz matematike, da vidite na osnovu kakve logike i univerzalne razmere je Veliki Arhitekta sagradio ceo univerzum i sve svetove:


1 x 8 + 1 = 9
12 x 8 + 2 = 98
123 x 8 + 3 = 987
1234 x 8 + 4 = 9876
12345 x 8 + 5 = 98765
123456 x 8 + 6 = 987654
1234567 x 8 + 7 = 9876543
12345678 x 8 + 8 = 98765432
123456789 x 8 + 9 = 987654321


1 x 9 + 2 = 11
12 x 9 + 3 = 111
123 x 9 + 4 = 1111
1234 x 9 + 5 = 11111
12345 x 9 + 6 = 111111
123456 x 9 + 7 = 1111111
1234567 x 9 + 8 = 11111111
12345678 x 9 + 9 = 111111111
123456789 x 9 + 10 = 1111111111


9 x 9 + 7 = 88
98 x 9 + 6 = 888
987 x 9 + 5 = 8888
9876 x 9 + 4 = 88888
98765 x 9 + 3 = 888888
987654 x 9 + 2 = 8888888
9876543 x 9 + 1 = 88888888
98765432 x 9 + 0 = 888888888


1 x 1 = 1
11 x 11 = 121
111 x 111 = 12321
1111 x 1111 = 1234321
11111x 11111 = 123454321
111111 x 111111 = 12345654321
1111111 x 1111111 = 1234567654321
11111111 x 11111111 = 123456787654321
111111111 x 111111111 = 12345678987654321


Fascinantno, zar ne?

Ne volim dokaze sa YouTube, ali evo vam jedna priča o tome kako je Veliki Arhitekta stvorio sav živi svet pomoću razmere, odnosno “principa šestara”:




Neka mi neko sada kaže da se nije naježio dok je gledao ovaj veličanstveni snimak.

U ime Velikog Arhitekte, Neimara svih svetova .˙. .˙. .˙. Omnes in unum.
А шта каже Св. Писмо?
Логос значи ум. Ум Божји. А Христос је Логос, Наши преводе као реч Божја зато што Логос значи и Реч.
Прати пажљиво неби ли видео холограмско-фракталну уређеност Божанског бића.
Ми смо створени по лику Божјем. Наш ум чији је мозак одраз у материјалном свету је састављен из десетак милијарди ћелија, и свака ћелија има свој ум који се огледа у днк. Значи наш ум је састављен из великог броја уова који га чине.
Св. Писмо аље учи да смо ми уди тела Христовог( Христос је Ум Божји) Тда није постојала свест о ћелијама па Павле каже да смо ми уди тела Христовог, Сада када знамо за ћелије ми видимо да је хтео да каже ћелије Христовог ума. Значо Христов ум је као и нш подељен на велики број умова. Преопознајеш ли фрактал. Христос је за нас Отац, али и он сам се моли Оцу, Значи и он је део једног већег ума који је састављен из великог броја умова. И будући да се" Велики Архитекта " изражава фракталном математиком нема разлога да не верујемо да је И Христов отац део једног већег ума. А будући да фракталне једначине немају почетак ни крај то ни сам Бог нема ни почетак ни крај. Фрактално уређење свемира говори у прилог томе да Христос Син Божји јер ми кроз нега препознајемо фрактално уређење Божанског бића Препознајемо један бескрајан холограм којег смо ми део. Видиш како Космос сведочи за Христоса да је син Божји , онај кога треба следити. А тај је рекао да не погани човека оно што у уста улази него што из уста излази. Ја нећу да те кунем за клевету, него нек Бог благослови и мене и тебе и све људе и да нам укаже на прави пут, као и да нас води њиме.
 
Шта је то, обећање?

Evo da pocnem da odgovorima polako.

U Bibliji nalazimo razna Bozja obecanja.

Bog daje obecanja sa obecanjima jos kod Adama i Eve, pa kasnije Izrailu, pa svima nama.

Najvece bozje obecanje je da ce ljudi ponovo ziveti kao na pocetku, na ovoj zemlji.

Samo obnovljenoj.

Kao sto apostol Jovan vidi buducnost u viziji.


Off 21:1 I videh nebo novo i zemlju novu; jer prvo nebo i prva zemlja prodjoše, i mora više nema.

Pa i sam Petar to kaze ovako:

2.Pet 3:13 Ali čekamo po obećanju Njegovu novo nebo i novu zemlju, gde pravda živi.

Niko do sada nije primio to obecanje, osim Enoha, Ilije i Mojsija.


Bog nam u bibliji daje razna obecanje i on zeli da ih trazimo i secamo ih se i da se u molitvi pozivamo na ta obecanja.

Jer pokazujemo veru i volju da Bog deluje u nasem zivotu.

I razumemo za sta se molimo.
 
Poslednja izmena:
А шта каже Св. Писмо?
Логос значи ум. Ум Божји. А Христос је Логос, Наши преводе као реч Божја зато што Логос значи и Реч.
Прати пажљиво неби ли видео холограмско-фракталну уређеност Божанског бића.
Ми смо створени по лику Божјем. Наш ум чији је мозак одраз у материјалном свету је састављен из десетак милијарди ћелија, и свака ћелија има свој ум који се огледа у днк. Значи наш ум је састављен из великог броја уова који га чине.
Св. Писмо аље учи да смо ми уди тела Христовог( Христос је Ум Божји) Тда није постојала свест о ћелијама па Павле каже да смо ми уди тела Христовог, Сада када знамо за ћелије ми видимо да је хтео да каже ћелије Христовог ума. Значо Христов ум је као и нш подељен на велики број умова. Преопознајеш ли фрактал. Христос је за нас Отац, али и он сам се моли Оцу, Значи и он је део једног већег ума који је састављен из великог броја умова. И будући да се" Велики Архитекта " изражава фракталном математиком нема разлога да не верујемо да је И Христов отац део једног већег ума. А будући да фракталне једначине немају почетак ни крај то ни сам Бог нема ни почетак ни крај. Фрактално уређење свемира говори у прилог томе да Христос Син Божји јер ми кроз нега препознајемо фрактално уређење Божанског бића Препознајемо један бескрајан холограм којег смо ми део. Видиш како Космос сведочи за Христоса да је син Божји , онај кога треба следити. А тај је рекао да не погани човека оно што у уста улази него што из уста излази. Ја нећу да те кунем за клевету, него нек Бог благослови и мене и тебе и све људе и да нам укаже на прави пут, као и да нас води њиме.

Verovatno znam bolje od tebe šta kaže takozvano “sveto pismo” (napisano malim slovima), jer sam pročitao i ona takozvana “nekanonska jevanđelja” koja govore o Isusovom braku i potomstvu sa Marijom Magdalenom.

Znam šta znači, ali ne prihvatam. Ja sam paganin monoteista i ne pada mi na pamet da prihvatam nikakvog bogoborno i bogohulno obrezanog Isusa, niti njegovu krv punu mesa, mleka i jaja, kad je moja krv čista.

Nemam šta da pratim pažljivo nešto što je napisano u knjizi čiji autori nisu znali za Severnu i Južnu Ameriku, Australiju i Antarktik, a svoje neznanje proglasili su za božje znanje. Tuga. Dalje, ne piše se “nebi”, nego “ne bi”, i na srpskom, i na hrvatskom, i na bošnjačkom, i na crnogorskom jeziku, odnosno na svim jezicima koji su nastali od nekadašnjeg srpsko-hrvatskog, odnosno hrvatsko-srpskog. Prvo savladaj azbuku, bukvar i pravopis, pa onda dođi da diskutuješ. Ne možeš da ne umeš da se izražavaš na maternjem jeziku, a hoćeš da diskutuješ o hologramu i fraktalnoj uređenosti božanskog bića (sa malim slovom B, jer se titula, recimo profesor, piše malim slovom).

Znam ja kako smo stvoreni. Bogu svaka čast. Bogoborno i bogohulno obrezanim ljudima, koji su jeli meso, mleko i jaja, i čija je krv bila zagađena tim otpadom, sve najgore. Šta je to “uova”? Nikad čuo.

Baš me briga šta uči takozvano “sveto pismo”. Ja sam vegan, nisam sledbenik kulta Kali Ma, niti satanista, i ne mogu se uzdati u bilo čiju krv, naročito ne u krv nekoga ko je bio bogoborno i bogohulno obrezan. Usput sam i vegan, moja krv je čista, puna voća i povrća, i ne treba mi krv koja je bila puna mesa, mleka i jaja. I ne treba mi ničija krv. Ne zanima me Isus. Uopšte. Nimalo. Veliki Arhitekta, Neimar svih svetova, Arhitekta svemira, nadbiće, nikada i nigde nije tražilo ničiju krv, kao indijska satanska božanstva ili demon koji se Mojsiju predstavio kao bog. Svi oni volovi, ovnovi i golubovi, koje je Mojsije poklao na oltarima, i sve to lepo opisao u Trećoj knjizi Mojsijevoj, žrtvovani su satani. Meni ništa od toga ne treba i ništa od toga me ne zanima. Šta će pravom bogu krv? Šta će normalnom čoveku krvožedni bog? Meni ne treba. Mene zanima pravi bog, a ne krvožedni tiranin. Ende.

Ja znam da bog nema ni početak ni kraj, ali tvoje “sveto pismo” to ne zna. Na početku te besmislene knjige piše “U početku stvori bog nebo i zemlju”. Nebuloze. Kontradiktornosti. Ne zanima me uopšte, jer to nije moja knjiga. I nikada neće biti.

Kao što sam već rekao, Isus je bio bogoborno i bogohulno obrezan, i jeo je meso, mleko i jaja. Meni njegova krv ne treba. U stvari ne treba mi ničija krv. Čovek koji inicira obrezivanje (onaj koji obrezuje recimo svoje dete) polazi od toga da je bog pogrešio u anatomiji ljudskog tela, te da se on drznuo da tu grešku ispravi. Dakle, sa punim pravom se može smatrati da je obrezivanje bogohulni, bogoborni i protivprirodni čin, usmeren, u krajnjem slučaju, direktno protiv božanske ličnosti. Nadam se da će bog oprostiti onim ljudima koji su obrezali Isusa i Muhameda, ali i ostale nesrećnike koji se nisu pitali o tome. Izuzetak je neki muškarac koji bi zbog braka sa Jevrejkom ili muslimankom, recimo, obrezao sam sebe; njemu nema oproštaja.Treba spomenuti i ovo. Kada se neko obreže, njemu se zatvaraju srčana čakra i sve ostale gornje čakre (grlena, “treće oko” i krunska čakra), pa pomenuti bogoborni, bogohulni i protivprirodni čovek postaje prizemno živo biće, koje može da se bavi samo osnovnim, životinjskim nagonima. Pored toga, oni božji protivnici koji su izmislili obrezivanje se nisu obrezivali, niti su obrezivali (skrnavili) svoju decu. Ima nekih verskih fanatika koji su me pitali zašto sečem nokte i kosu. Odgovorio sam im da to radim iz istog razloga iz koga golubovi čupaju sami sebi ofucano perje ili zmija menja košuljicu. Kad bih video da golubovi sami sebi čupaju kljun ili prste na nogama, ili da zmija sama sebi čupa zube ili kesu sa otrovom - onda bi me mogli ubediti da i čovek treba da secka kožicu sa glavića. Bog je stvorio sve delove tela za neku funkciju, a ne za seckanje. Kraj priče.

Čoveka pogani ono što unosi u sebe . Ako nekome religija zabranjuje da konzumira bilo čiju krv, a on konzumira kravlju krv iz mleka - on je hipokrit (za vernike koji ne razumeju - licemer). I to je to. Ako ja budem lagao bilo šta u tvoje ime slobodno me prokuni. Ali upotrebi pravednu kletvu, kao ja, jer ona nije opasna po pošiljaoca. Za razliku od tebe, mene niko nije učio u verskoj zajednici ili crkvi da lažem u tuđe ime. Sve sam rekao. Uzalud se trudiš da me baciš u blato, ja sam daleko iznad tebe. Tu gde si ti - ja sam tu odavno bio. Ali ovde gde sam ja - ti nikada nećeš doći; ne zato što ne možeš, već zato što nećeš. Tužno i žalosno.
 
Nema naduvenih znalaca, mi koji gledamo u Sunce - jedini prozor ka bogu na našoj planeti, i jedemo samo voće i povrće (a ne mleko puno kravlje krvi i gnoja) možda i možemo ostvariti kontakt sa bogom, dok oni koji poznaju samo jednu knjigu i jednu religiju, i veruju u bogoborno i bogohulno obrezanog čoveka, i njegovu krv punu mesa, mleka i jaja, to ne mogu, pa ma koliko se busali u grudi da mogu.

Koliko se da videti iz izlozenog ti jos uvek nisi ostvario kontakt s Bogom,iako gledas u sunce i jedes voce i povrce :)
 
Koliko se da videti iz izlozenog ti jos uvek nisi ostvario kontakt s Bogom,iako gledas u sunce i jedes voce i povrce :)

To što nisi ostvario kontakt sa bogom zadrži za sebe. I nastavi da jedeš GMO kobasice i čvarke od svinjskih creva i Tumora. Šta te briga šta sam i kakav sam, nisam te zvao da živiš sa mnom. Važno je da na ovoj temi vernici ne umeju da odgovore na moja pitanja (videti prvu stranu).

- - - - - - - - - -

Koga nije briga sta kaze sveto pismo nek ide s ove teme,a ne da propoveda tamo neku svoju veru.

Mene je briga da mi se daju odgovori koje sam postavio na prvoj strani. Niko da me udostoji istim. :rida:

- - - - - - - - - -

Шта фали воћу и поврћу? И ја озбиљно размишљам да се оријентишем ка таквој исхрани.

Ništa ne fali. Prirodna, vlaknasta hrana.
 
To što nisi ostvario kontakt sa bogom zadrži za sebe. I nastavi da jedeš GMO kobasice i čvarke od svinjskih creva i Tumora. Šta te briga šta sam i kakav sam, nisam te zvao da živiš sa mnom. Važno je da na ovoj temi vernici ne umeju da odgovore na moja pitanja (videti prvu stranu).

- - - - - - - - - -



Mene je briga da mi se daju odgovori koje sam postavio na prvoj strani. Niko da me udostoji istim. :rida:

- - - - - - - - - -



Ništa ne fali. Prirodna, vlaknasta hrana.

I jedenje mesa je prirodno jesi video kad kako zivotinje jedu meso?
 
Bas mene briga sto si ti paganin i sto jedes voce i povrce kao da to nas zanima.
Oces da ti dodelimo nobelovu nagradu?

Baš mene briga što si ti vernik i to lakoveran vernik.

Jesam li tražio Nobelovu nagradu? Od tebe? Nisam. Nobelova nagrada piše se velikim slovom N. Svo ovo bavljenje sa mnom zato što ne umeš da odgovoriš na pitanja koja sam tresnuo na prvu stranu. Tuga.

- - - - - - - - - -

I jedenje mesa je prirodno jesi video kad kako zivotinje jedu meso?

Jeste za mesoždere predatore, koji nemaju kutnjake. Ljudi imaju kutnjake, nisu predatori, već sisari primati.

Biblija zabranjuje konzumaciju krvi, ali vernici piju krv iz mleka. I ko je sad licemer? :rida:

- - - - - - - - - -

Ako bi ti kada vidiš kravu na livadi kako pase travu, i veselo skakuće, mislim pri tom na normalnu kravu a ne na GMO monstrume koje ljudi drže po farmama, u boksovima, potekla voda na usta, zaleteo se na nju, zaklao je očnjacima, popio njenu vrelu krv, raskomadao je zubima i pojeo njeno sirovo meso, kako rade svi predatori u prirodi, onda bi me mogao ubediti u to da te je bog predvideo za to da jedeš meso. Ne znam nikoga ko bi tako reagovao. Ali kada oljuštiš pravu pomorandžu, a ne GMO smeće bez semenki, ili neko drugo sočno voće, svima nam poteče voda na usta. Pametnom dosta.
 
Bog voli da jede pecenje,cevape,kobasice itd jesi sad srecan?
Eto zasto je trazio zrtve paljenice.
Rece Bog:"Pipremite mi zrtve paljenice ogladneo sam"

- - - - - - - - - -

Baš mene briga što si ti vernik i to lakoveran vernik.

Jesam li tražio Nobelovu nagradu? Od tebe? Nisam. Nobelova nagrada piše se velikim slovom N. Svo ovo bavljenje sa mnom zato što ne umeš da odgovoriš na pitanja koja sam tresnuo na prvu stranu. Tuga.

- - - - - - - - - -



Jeste za mesoždere predatore, koji nemaju kutnjake. Ljudi imaju kutnjake, nisu predatori, već sisari primati.

Biblija zabranjuje konzumaciju krvi, ali vernici piju krv iz mleka. I ko je sad licemer? :rida:

- - - - - - - - - -

Ako bi ti kada vidiš kravu na livadi kako pase travu, i veselo skakuće, mislim pri tom na normalnu kravu a ne na GMO monstrume koje ljudi drže po farmama, u boksovima, potekla voda na usta, zaleteo se na nju, zaklao je očnjacima, popio njenu vrelu krv, raskomadao je zubima i pojeo njeno sirovo meso, kako rade svi predatori u prirodi, onda bi me mogao ubediti u to da te je bog predvideo za to da jedeš meso. Ne znam nikoga ko bi tako reagovao. Ali kada oljuštiš pravu pomorandžu, a ne GMO smeće bez semenki, ili neko drugo sočno voće, svima nam poteče voda na usta. Pametnom dosta.

Zar nisi ucio iz biologije da su ljudi svastojedi,a ne biljojedi.
 
Bog voli da jede pecenje,cevape,kobasice itd jesi sad srecan?
Eto zasto je trazio zrtve paljenice.
Rece Bog:"Pipremite mi zrtve paljenice ogladneo sam"

Nisam ja srećan, jer mene satanizam ne veseli. Možda tebe veseli? To nije bio bog, već demon koji se Mojsiju predstavio satana. Prekopiran kult Kali Ma iz Indije. Svi oni volovi, ovnovi i golubovi koje je Mojsije poklao na oltarima žrtvovani su satani. Šta će pravom bogu krv? I šta će normalnom čoveku krvožedni bog? Meni ne treba. I daylje nema odgovora na moja pitanja sa prve strane.
 
Zar nisi ucio iz biologije da su ljudi svastojedi,a ne biljojedi.

Jesam učio, ali to nije tačno.

- - - - - - - - - -

Наравно конзумирам и конзумираћу рибљу храну, а посебно морске плодове међу којима је моје омиљено јело пржене лигње.

Neka konzumira šta god ko hoće. Nije to poenta. Poenta je to da neko kome religija ne dozvoljava da konzumira bilo čiju krv - pije kravlju krv iz mleka. Licemerje.
 

Back
Top