Teorija velikog praska je teistička?

To bi značilo da nauka mora još puno toga novoga saznati da bi jednom konačno imalan teoriju svega, koja bi zbilja mogla opisati ne samo naš svijet, nego i sve što postoji.

Teorija Velikoga praska na puno pitanje ne odgovora.

Po mojem mišljenju trebati će nešto mnogo bolje od toga da zbilja objasni sve što postoji, i ono što možemo vidjeti a isto tako i ono što ne možemo vidjeti.

Osobno mislim da fizika nije dovoljna za teoriju svega, nego da joj mora pomoći i metafizika.

Tek zajedno imaju šansu doći do teorije svega, jer bi onda fizika opisivala materijalni svijet, a metafizika onaj svijet koji je IZVAN materije, ako takav svijet postoji, dakako!

Imaš od Hajzenberga knjigu "Fizika i metafizika".
https://www.scribd.com/doc/123016607/Verner-Hajzenberg-Fizika-i-Metafizika
I jedan zanimljiv tekst: http://pulse.rs/verner-hajzenberg-pozitivizam-metafizika-i-religija/
 
Naravno, po meni je svemir beskrajan i trajan, nikada nećemo saznati sve o njemu!

Na šta misliš pod multisvemir? Više svemira u istom 'prostoru', ili druge 'svemire u svemiru'?
Npr. možda negde daleko postoji još barem jedan fosilvaso koji upravo piše isto ovo?


Ja sam uvjeren da se sve u multisvemiru PONAVLJA do u najmanje detalje.

To bi značilo da jedan takav kao ti je već davno to pisao negdje što ti SADA pišeš, a neki budući će opet to isto pisati za tko zna koliko vremena.

Tako nekako, ciklusi se doslovno ponavljaju.

Ali mislim da NIJE moguće da vidimo svoje "dvojnike".

Zapravo nitko tu nije dvojnik nego smo svi originali, svaki u svom svijetu dakako! z:poz:
 
Teorija Velikoga praska nema objašnjen početak, sve je nekako u magli, zato iako je več prošlo dosta vremena od njenog objavljivanja još uvijek nema zadovoljavajuće odgovore na mnoga pitanja.

Recimo mene ovo pitanje i te kako zanima:

"Kako su iz singularnosti Velikoga praska nastali i prostor i vrijeme?"

Ak netko zna zahvaljujem unaprijed na odgovoru. z:poz:
 
Tako mnogo pitanja,
a tako malo odgovora!:nosijelku:

Pa to i velim.

Teorija bi morala dati neke odgovore na najosnovnija pitanja ako je teorija dobra a još više ako je točna.

Kod teorije Velikoga praska to se ne vidi.

A već je prošlo podosta vremena kada je objavljena.

Sumnjam da ta teorija može uopće odgovoriti na temeljna pitanja našega postanka.

Morati će se izmisliti neka puno bolja koja će barem neke osnovne stvari objasniti, pa da krenemo naprijed konačno a ne da koračamo na mjestu.
 
Pa to i velim.

Teorija bi morala dati neke odgovore na najosnovnija pitanja ako je teorija dobra a još više ako je točna.

Kod teorije Velikoga praska to se ne vidi.

A već je prošlo podosta vremena kada je objavljena.

Sumnjam da ta teorija može uopće odgovoriti na temeljna pitanja našega postanka.

Morati će se izmisliti neka puno bolja koja će barem neke osnovne stvari objasniti, pa da krenemo naprijed konačno a ne da koračamo na mjestu.

Teorija? Zar nije prežestoka reč za to?
Pre bih to nazvao IDEJA!z:poz:
 

Back
Top