Beli luk - lek i hrana

proka

Legenda
Poruka
57.100
Beli luk – lek budućnosti

07.06.2016



Beli luk (allium sativum) poznat je kao hrana, ali i kao lek već više hiljada godina. Iz najstarijih spisa, spomenika i predanja vidi se da su ga koristili Feničani, Jevreji, Vavilonci, Persijanci, Stari Grci, Stari Rimljani, Egipćani, Kinezi i Indusi.

beli-luk-garlick-616x410.jpg

O hranljivim i lekovitim svojstvima belog luka u prošlosti uglavnom se dosta zna pa su mu pridavane čak i magijske osobine u borbi protivm uroka, veštica, zlih čini i vampira.
Beli luk je jednogodišnja zeljasta biljka sa lukovicom (korenom) u zemlji i stabljikom (sa listovima) visine do 1 m. U našim krajevima je dostupan za ishranu tokom cele godine.
Korisni sastojci
Ispitivanjima je ustanovljeno da beli luk sadrži oko 200 aktivnih materija, u koncentrovanom obliku, a da ih najviše ima u lukovici, mada se u ishrani koriste cvet, stabljika i listovi.
Beli luk je bogat vitaminima i mineralima:


  • adenozin
  • alicin
  • aminokiseline
  • biljna vlakna
  • biljne masti
  • vitamin A
  • vitamin B1 i B2
  • vitamin C
  • gvožđe
  • enzimi
  • eterična ulja
  • jod
  • kalijum
  • kalcijum
  • selen
  • sumpor
  • fosfor

Primena u ishrani
Beli luk se koristi sirov, kuvan, kao dodatak jelima, ali i kao sredstvo za čuvanje hrane od kvarenja.
Korišćenje
Kinezi su još pre mnogo vekova spravljali mnoge lekove na bazi belog luka.
U našoj narodnoj medicini beli luk se smatra univerzalnim lekom za mnoge bolesti.
Beli luk se kao lek koristi sirov ili kuvan, ali i kao dodatak jelima. Pored toga, sok od belog luka se upotrebljava za spravljanje tinktura ili za spravljanje premaza ili obloga. Postoje tablete i kapsule belog luka pa ih mogu koristiti i osobe koje ne vole ukus i miris belog luka.
Beli luk ima dezinfekciono, antibakterijsko i fungicidno dejstvo, tako da se njegovo delovanje upoređuje sa najboljim antibioticima.
Treba voditi računa o tome da beli luk zajedno sa visokim dozama vitamina E, ginka, heparina, aspirina i trentala može izazvati neželjena dejstva, pa se onda treba konsultovati sa lekarom.
Lekovito dejstvo
Beli luk pomaže pri lečenju sledećih bolesti i tegoba:


  • akne
  • alergijski rinitis
  • apopleksija
  • arteroskleroza
  • astma
  • bolesti srca i krvnih sudova
  • bolesti usta i organa za disanje
  • bronhitis, prehlade i grip
  • glavobolja
  • gljivične infekcije
  • grčevi
  • gubitak koncentracije
  • depresija
  • dečije gliste
  • difterija
  • dijabetes
  • zatvor
  • infekcije mokraćnih puteva
  • impotencija
  • infarkt
  • kandida
  • kašalj
  • kolera
  • mnoge vrste raka
  • moždani udar
  • natečeni limfni čvorovi
  • neplodnost
  • nervoza
  • nesvestica
  • poremećaj metabolizma
  • povišeni krvni pritisak
  • poremećaj elastičnosti krvnih sudova
  • povišeni nivo holesterola i triglicerida
  • potištenost
  • premor
  • problemi sa vidom
  • problemi sa varenjem
  • problemi sa jetrom i želucem
  • problemi sa žučnom kesom
  • problemi sa nervima
  • problemi sa pamćenjem
  • problemi sa cirkulacijom
  • proliv
  • povećana perut i opadanja kose
  • razdražljivost
  • regulisanje šećera u krvi
  • simptomi starenja
  • skleroza
  • smanjenje apetita
  • sprečavanje ugrušavanja krvi
  • stenokardija
  • stabilisanje crevne flore
  • tifus
  • tromboza
  • tuberkuloza
  • herpes
  • hronični umor
  • čmičak

Obloge
Obloge od belog luka povoljno deluju protiv čireva, otvorenih rana (posekotine i ogrebotine), bradavica, gljivičnih infekcija kože i mnogih kožnih bolesti.
Zaključak
Na osnovu najnovijih naučnih ispitivanja i svega navedenog, slobodno se može reći da je beli luk jedna od najlekovitijih biljaka.
Beli luk povoljno deluje na kožu, organe za disanje, nerve, stomak, creva, krvne sudove i imuni sistem.



http://www.krstarica.com/zdravlje/hr...ek-buducnosti/


- - - - - - - - - -

elem, ja volem beli luk, a vi ?

u kom jelu je maltene obavezan sastojak a uz šta ga vi najviše volite?
 
Где је обавезан састојак?

Па, замислите ајмокац без белог лукца?

Или лучене паприке?

Мада, кад размислим, ја га не стављам једино у супе, чорбе и колаче :rumenko:
 
Kada sada razmislim teže mi je da se setim jela gde ga ne stavljam :lol:

Volim njegovu aromu u sosevima i salatama, često ga stavim i u marinadu za meso.....Domaća,mediteranska,meksička,kineska kuhinja...ma sve :lol:
 
Сад сам се сетила једне од мојих омиљених салата.

Испече се зелена паприка (по могућству љута :mrgreen:), ољушти, исцепка на конце.

У авану се претходно мало посоли бели лук и добро истуче, па се дода паприка и све то заједно опет бије док се паприка скроз не расконча.

Затим се дода сир и мало уља, промеша и то је то.

Немате појма како то добро иде уз врућу погачу :zbalavi:
 
Mnogo volim da sremuš pomešam sa feta sirom i pavlakom. Odličan je namaz, posle ga koristim par dana. Sremuš i sir su suđeni da budu zajedno. Kao blitva i krompir bareni...

A beli luk kao beli luk, najbolje ga je pojesti na prazan stomak i pripremiti želudac.

Ne volim da pržim beli luk, ali kada se skuva je odličan. Volim da ga stavim uz spanać, ribu, pečen krompir, sos za testenine, ćevape itd.

Jedini problem je loš zadah i nadimanje.

Kineski beli može da posluži, ali je domaći daleko bolji i zdraviji. Ne valja ni preterivati s njim. Ljudi ga koriste za svašta, raznorazne priče sam čuo. Trpaju ga u nos,u uši itd, kao analgetik. Idi čoveče kod lekara, nisi u 16. veku. :)

Sve u svemu kulinarstvo bez belog luka je promašaj. Barem tako ja vidim.
 
MAGIJA: Pojedite 6 čena pečenog BELOG LUKA i gledajte šta se dešava u vašem telu u roku od 24 sata!

ŽENA19:52, 19.10.2016

- - - - - - - - - -

peceni-beli-luk-foto-profimedia-1476899440-1015797.jpg


- - - - - - - - - -




Kada jedete beli luk, njegova moć je toliko jaka da čak i nakon 24 sata naše telo reaguje na ovu moćnu hranu, u dijetama za mršavljenje ili kao prirodni lek pripremljen za lečenje određenih bolesti.

Šta se dešava u vašem telu kada jedete pečeni beli luk?


1 sat: U prvom satu beli luk se vari u želucu i postaje hrana za telo.

2-4 satu: Pomaže u borbi protiv slobodnih radikala i postojećih ćelija raka u našem telu.

4-6 sati: Metabolizam organizma počinje da vidi prednosti belog luka i aktivira proces za uklanjanje viška tečnosti i spaljuje pohranjene masti u organizmu.

6-7 sati: Anti-bakterijska svojstva belog luka, nakon putovanja u krvotok počinje da vrši funkciju protiv bakterija u organizmu.

6-10 sati: U ovom periodu hranljive materije su već odigrale ulogu u ćelijskom nivou, štiti od oksidacije.

10-24 sati:
Nakon što vari (u prvih sat vremena), beli luk u vašem telu počinje proces dubinskog čišćenja, uključujući sledeće procese:
foto Profimedia




  • Regulacija nivoa holesterola
  • Čišćenje arterija i štiti organizam od srčanih problema
  • Snižava i poboljšava nivo krvnog pritiska
  • Povećava prirodnu odbranu organizma i jača imunitet
  • U procesu čišćenja beli luk pomaže u sprečavanju teških metala iz vašeg tela
  • Pomaže za poboljšanje čvrstoće kostiju
  • Beli luk pomaže da se otkloni umor zbog visoke nutritivne sadržaj
  • Poboljšava atletske sposobnosti
  • Pomaže dugovečnost ćelija


- - - - - - - - - -

http://www.kurir.rs/zabava/zena/magi...clanak-2500201
 
kojeimedadam je komentarisao prethodni post u smislu da se beli luk, kao i biber uvek dodaje na kraju kuvanja..

ok, što se tiče te strane prilče, ali po meni, da bi se izvukla sva dobra svojstva belog luka ne sme se peći ako hoćemo da ga jedemo kao lek u smislu prethodnog posta

koliko je meni poznato, na velikoj temperaturi, gube se enzimi i sve ono dobro što je u belom luku

po meni, beli luk kao lek treba jesti svež, sirov

šta vi kažete?
 
MAGIJA: Pojedite 6 čena pečenog BELOG LUKA i gledajte šta se dešava u vašem telu u roku od 24 sata!

ŽENA19:52, 19.10.2016

- - - - - - - - - -

peceni-beli-luk-foto-profimedia-1476899440-1015797.jpg


- - - - - - - - - -




Kada jedete beli luk, njegova moć je toliko jaka da čak i nakon 24 sata naše telo reaguje na ovu moćnu hranu, u dijetama za mršavljenje ili kao prirodni lek pripremljen za lečenje određenih bolesti.

Šta se dešava u vašem telu kada jedete pečeni beli luk?


1 sat: U prvom satu beli luk se vari u želucu i postaje hrana za telo.

2-4 satu: Pomaže u borbi protiv slobodnih radikala i postojećih ćelija raka u našem telu.

4-6 sati: Metabolizam organizma počinje da vidi prednosti belog luka i aktivira proces za uklanjanje viška tečnosti i spaljuje pohranjene masti u organizmu.

6-7 sati: Anti-bakterijska svojstva belog luka, nakon putovanja u krvotok počinje da vrši funkciju protiv bakterija u organizmu.

6-10 sati: U ovom periodu hranljive materije su već odigrale ulogu u ćelijskom nivou, štiti od oksidacije.

10-24 sati:
Nakon što vari (u prvih sat vremena), beli luk u vašem telu počinje proces dubinskog čišćenja, uključujući sledeće procese:

foto Profimedia




  • Regulacija nivoa holesterola
  • Čišćenje arterija i štiti organizam od srčanih problema
  • Snižava i poboljšava nivo krvnog pritiska
  • Povećava prirodnu odbranu organizma i jača imunitet
  • U procesu čišćenja beli luk pomaže u sprečavanju teških metala iz vašeg tela
  • Pomaže za poboljšanje čvrstoće kostiju
  • Beli luk pomaže da se otkloni umor zbog visoke nutritivne sadržaj
  • Poboljšava atletske sposobnosti
  • Pomaže dugovečnost ćelija


- - - - - - - - - -

http://www.kurir.rs/zabava/zena/magi...clanak-2500201

КУРир ГЛУПОСТИ...:roll:
Бели лука се никада не пече и не пржи ...као црни лука и УВЕК се у кувана јела и печења додаје на крају...:aha2:

Зашто? :huh:

Зато што при загревању приликом печења и пржења ( преко 100º С )..мења свој хемијски састав и постаје ...токсичан...:sad2:
-----------------------------​

Питајте ваше мајке и баке о томе ...и рећи ће вам ..ово што сам написао...:aha2:
 
kojeimedadam je komentarisao prethodni post u smislu da se beli luk, kao i biber uvek dodaje na kraju kuvanja..

ok, što se tiče te strane prilče, ali po meni, da bi se izvukla sva dobra svojstva belog luka ne sme se peći ako hoćemo da ga jedemo kao lek u smislu prethodnog posta

koliko je meni poznato, na velikoj temperaturi, gube se enzimi i sve ono dobro što je u belom luku

po meni, beli luk kao lek treba jesti svež, sirov

šta vi kažete?

Ја га свакодневно једем " свежег " скоро уз сваки оброк....од детињства...;)

Како чешће једем рибу ( скушу, лососа и пастрмку ) без маринаде од белог лука, першуна, лимуновог сока и маслиновог уља ...и...НЕ ПОЧИЊЕМ...:aha2:

- - - - - - - - - -

pomenuo sam te u postu iznad tvog :whistling:

Кад сам писао поруку ...спремао сам баш ту " маринаду "...па се одужило :( ...и...ти си ускочио са својом поруком → између ← ...;)
 
SVAKO JUTRO SAM SISALA BELI LUK: Ne smrdi i svi mi traže recept! Evo šta radi mom organizmu

DOKTOR12:09, 27.10.2016

- - - - - - - - - -

Prva pomisao na beli luk je neugodan miris. Nažalost je tako. Ali, kada pomislimo na sve njegove blagodeti, pomisao o mirisu pada u vodu.
Anemičnost i česte prehlede možemo da vežemo za ovaj jesenji period.
Prethodnih nedelja (dobro ste pročitali) kuburila sam sa prehladama – najpre je počelo kao peckanje u grlu, bol u glavi, zatim temperatura (oko 38), a onda i kašalj i zapušen nos koji me je dugo "držao".
Radila sam sve, probala sve što su mi rekli, uključujući lekove, čajeve, sirupe… Međutim, i dalje sam se osećala malaksalo.
Negde sam naišla na recept sa belim lukom i rešila da i to isprobam!
Počela sam da sisam beli luk!
Beli luk je povrće koje poseduje antibakterijska svojstva, leči mnoge bolesti, jača kapilare, leči arterosklerozu…
Recept sam "ukrala" iz kineske medicine, koji oni koriste za potpuni oporavak organizma. Nije ni čudo, oni su, čini se, uvek zdravi i dobrog izgleda.
Foto: Shutterstock
Uzimaju mali čen belog luka, stavljaju ga u usta i natapaju pljuvačkom, "šetajući" po usnoj duplji. Ova procedura se radi ujutro tokom 30 minuta, kada je u našim ustima najviše bakterija.Naime, pljuvačka, zajedno sa hranljivim korisnim materijama dospeva u krv, čisti krvne sudove i limfu. Takođe, beli luk jača usnu duplju.
Nakon 30 minuta, beli luk treba ispljunuti i regularno oprati zube. Ako se i posle pranja zuba oseća nelagodan miris, ubacite u usta zrno kafe ili malo peršunovog lista. Takođe, gutljaj mleka može poptuno da otkloni miris belog luka.
Zašto stavljati beli luk u usta?
– Beli luk odlično čisti krv
– Stimuliše apetit
– Štiti od epidemije gripa i drugih respiratornih bolesti
Foto: Profimedia
– Neverovatna ojačava imunitet– Koristan kod anemije
– Leči hronični bronhitis
– Pomaže kod bolesti bubrega i bešike
– Čisti kožu

- - - - - - - - - -

http://www.kurir.rs/zabava/doktor/sv...clanak-2512255
 
Proko,taj članak sam čitala i ja.Čak sam razmišljala da ga primenjujem neko vreme ( ali sam zaboravila,eto sad me podseti) .

Obožavam beli luk,mada ga ne jedem često.
Nezamislivo mi je da ga nema u domaćim kobajama,pihtijama,lučenoj paprici i marinadi za prelivanje pržene ribe.
Tu je nekako dominantan miris i ukus,dok se u kuvanim jelima ne oseća baš tako...
 

Back
Top