Astroloska simbolika u prolazu

N3W

Iskusan
Poruka
6.596
Ovo će biti jedna zabavna tema u kojoj će ljudi probati da provale astrološku simboliku određenih planeta i kuća, odnosno znakova Zodijaka iz životnih situacija (umetnost, biznis, marketing, organizacije).

Na primer ja ću postaviti ovu tipičnu Plutonovsku pesmu ovde i pitati druge forumaše koji se razumeju u astrologiju šta sve čini ovu pesmu tipično Plutonovskom?


Hello darkness, my old friend
I've come to talk with you again
Because a vision softly creeping
Left its seeds while I was sleeping
And the vision that was planted in my brain
Still remains
Within the sound of silence

In restless dreams I walked alone
Narrow streets of cobblestone
‘Neath the halo of a streetlamp
I turned my collar to the cold and damp
When my eyes were stabbed by the flash of a neon light
That split the night
And touched the sound of silence

And in the naked light I saw
Ten thousand people, maybe more
People talking without speaking
People hearing without listening
People writing songs that voices never share
No one dare
Disturb the sound of silence

“Fools” said I, “You do not know
Silence like a cancer grows
Hear my words that I might teach you
Take my arms that I might reach you”
But my words like silent raindrops fell
And echoed in the wells of silence

And the people bowed and prayed
To the neon god they made
And the sign flashed out its warning
In the words that it was forming
And the sign said “The words of the prophets
Are written on the subway walls
And tenement halls
And whispered in the sounds of silence”

superthumb.jpg


U temi svako od astrologa (i onih koji se tako osećaju) može da postavi astrološku temu koju dugo istražuju ili koja im je jača strana u Astrologiji kako bi, inače, mogli da naučimo nešto jedni od drugih na planu simbolistike, a isto tako i da pokažemo ljudima zainteresovanim koliko je simbolika prosta za izučavanje bez pravljenja karte za svaku posebnu priliku.

Dakle, samo i isključivo samo simbolika (egzaltacije recimo)!
 
Poslednja izmena:
Prateći glas je glas čoveka u znaku Škorpije, a koliko se sećam tu ti je podznak pa je možda zbog toga privlačno.
Hvala za komentar :ok:

Simboli su bili precizni tih godina. Razvijale su se mnoge ''manipulacije misli'' kod ljudi, kako preko reklama, tako i direktnim kontaktima. Pluton je prelazio iz Device u Vagu. Pojavile su se mnoge humanističke misli, rođeno je puno ljudi koji su se borili za svoju i tuđu slobodu. Sebe su u mladosti potrošili, nagli porast tehnološkog napretka im je teško pao jer su to bili ljudi koji su gajili (a i dalje gaje) esenciju umetničke iskre. Teško bi podneli suočavanje sa modernim slikarstvom. :)

Ljudi slabo znaju o Plutonu, a Astrolozi su podjednako uzdržani ili ne žele da pišu o istom. Kako vreme bude odmicalo, biće sve teže da se piše o Plutonu. Najlakše je bilo dok je bio u Strelcu, u svom apsloutnom padu, a najteže će biti dok bude u Blizancima ponovo.

Zanimljivo mi je da niko nije makar pokušao, bio astrolog ili ne, da pronađe neku simboliku između pesme i astrologije. Prvi simbol je očigledan : Sve ili Ništa, odnosno ili Crno ili Belo. Princip Plutona je Krajnost, odnosno Opsesivna krajnost. Sam kontrast iz Crnog u Belo je čist Plutonovski simbol, a upravo su njih dvojica predstavljeni u crno-beloj monokromiji.
 
Poslednja izmena:
Prošlo je dosta vremena, mislim da je ok da ovde napišem par reči o prvom stihu.

Hello darkness, my old friend
I've come to talk with you again
Because a vision softly creeping
Left its seeds while I was sleeping
And the vision that was planted in my brain
Still remains
Within the sound of silence

Pluton kao Vladar Škorpije se najbolje oseća u znakovima Dualiteta, a pogotovo u Blizancima (Egzaltacija) kao i Ribama (iliti u XII kući : Sunčev pad).
Pluton kao sitna planeta ima veze sa svim što je sitno i gotovo nevidljivo, zakrivljeno, iskrivljeno. Od pravilne forme, pravi distorziju. Pluton zahteva transformaciju iliti visok protok energije. Iz tog razloga se odlično snalazi uz Neptun koji predstavlja gotovo nepresušan izvor Energije. Neptun se treba shvatiti kao Energija koja povezuje realnost i nadrealnost (imaginaciju), te sve ono što ljudi još uvek nisu otkrili, sve potencijalno znanje koje će se tek ljudima otkriti kroz godine i godine istraživanja.
XII kuća predstavlja ono najdublje u našoj psihi, podsvesno, vantelesno, duhovno koje se doživljava (nasuprot IX kući i duhovnom koje se razume - različiti segmenti duhovnosti).

Kada kažemo Darkness, pomislimo odmah na XII kuću jer Sunce ne dolazi duboko ispod okeana. Pluton je upravo na dnu Okeana najjači i najsmrtonosniji. Toksini kod morskih životinja su barem tri puta jači no toksini kod kopnenih životinja.

Kada pomislimo na Tišinu tu se pretežno misli na Tišinu glasova, što je ponovo Plutonovska idila. Glasom vlada znak nasuprot Škorpiji, a to je Bik. Glas dobija zvučnost kada se ukombinuje sa Blizancem (a to je vazduh iz pluća kao i potreba za komunikacijom).

Iz tog razloga možemo da vidimo da je uvodni stih opredeljen na Razgovor (Blizanci), Prijatelja (III kuća) Mrak (XII kuća), San (XII kuća), Viziju (Neptun), Seme (U ovom slučaju seme nije Merkur već Pluton). Takoreći, san je korumpiran, a u njemu se primica Vizija prema kojoj čovek nije baš naklonjen.
Vizija kod čoveka ostaje gde god vlada Tišina. Tišina, naravno, vlada upravo u vakuumu (Ribe) (prazan svemir, neistražen svemir, ono što se ne zna, ono što ne vidimo, ono što nije istraženo).
Tu, takođe, vlada stagnacija molekula (Neptun), a kada nema molekula da vibriraju, ne postoji ni zvuk. Uprkos tome, Venera je, ipak, najmaterijalnija planeta koja se najbolje oseća upravo u Ribama, odnosno tu je njezina egzaltacija. To se može ogledati i kao koncept superfluida.


Ribe, ipak, ne moraju sadržati Materiju kako bi ispoljile svoj cilj ili svrhu. U ovom slučaju, za Pluton, Svrha Riba iliti XII kuće, je tišina. Ljudi koji imaju više Plutonovskih aspekata teže utonu u san ukoliko čuju zvuke oko sebe. Za pravilan i dobar san je, ipak, potrebno da

a) Nema svetla (Sunca, Sunce probija san)
b) Nema zvuka (Zvukovi, ipak, narušavaju dobar san i tišina je najbolji lek za dobar san)
c) Nema muzike (Muzika je glavni lek ljudima koji voze satima kako ne bi zaspali)

Takoreći, Sound of Silence je apstrakcija s obzirom da je Tišina nedostatak iliti odsustvo zvuka. Sve što se smatra apstrakcijom se može svrstati u Neptun koji vlada apstraktnim pojmovima i apstraktnim mislima. U toj vrsti tišine možda je zbog Plutona upravo moguće i čuti tišinu, to jest, doživetu tu vrstu apstrakcije, gde se tone sve dublje i dublje u misao i viziju, jer imajući u vidu logiku apstrakcije, sve što je apstraktno može da bude logično. U snovima smo u stanju da radimo apsolutno čudne stvari koje deluju savršeno logično i konkretno tokom sna, tako da logika u apstrakciji itekako postoji, samo što da bi se došlo do iste potrebno je imati koncept ili viziju. To je upravo ono gde se Pluton pojavljuje u ovoj priči.
 
Ne znam da li je odgovarajuće mesto da se postavi ovaj video, ali bolje ovde nego na Religiji.
Njima da ponudiš hiljadu dokaza da su u zabludi, opet će verovati u sve što kaže Biblija.

Ipak, sadržaj videa se tiče astrologije, pa ga zato i postavljam ovde.


Upravo je tako, mnoge religije i mitologije sveta su nastale po uzoru na astrologiju iltii blaže rečeno na onu formu astrologije koja je u to vreme bila poznata. Ipak, predanja Religijska sa sobom nose i sopstvena učenja koja odudaraju od onoga što predstavlja simbolistiku.
Na primer, Religija nije pogrešna ukoliko se bazira na principu deljenja ljubavi (Venera egzaltirana u Ribama), a ovaj proces se ogleda i u Hrišćanskom Hlebu(Venera) i Vinu(Riba)

Zbog Neptuna te stvari je teško rasaznati adekvatno i mnogi ljudi toga neće nikada biti svesni.

Inače, mislim da je ovo odlomak iz filma Zeitgeist.
 

(samo za one koji razumeju simbolizam)

Ovo je jedan od najčistijih Mesečevih video-snimaka na koje sam naišao do sada. Naravno ima i Jupitera (Strelca zapravo) poprilično. Ali manje nego Nightsong.

Za makar pet nijansi je slabijeg inteziteta od Nightsong (Mesec Jupiter WoW muzika).
 
Znam da treba da odgovaram na zadato, ali nism našla pogodniju temu za neke astro simbolike u bilo čemu...

Evo jedna fotka (sa mog avatara)...

Koja mi je merkurovska...

Pogled kroz prozor... Merkur... Saobraćaj, ulica, merkur... Niz prozora i niz istih detalja... Opet Merkur... Egzaktno poređani...

Takođe i Mars... Tehnika, metalne, sive boje... Oštre ivice, linije...

Ima Saturna (beton), ali to ovde više deluje Marsovski sivo...

Ja sam dupla Devica sa naglašenom trećom, i Marsom u šk. u trećoj... Privlače me ovakve stvari... Prija mi... Skroz je devičanska, matematička... Tehnička... Urbana... Uređena (centar grada Devica)...

Mada možda se mom Marsu u škorpiji sviđa ovo smolasto crnilo... Plutonovski nekako... Msm ipak je to ulica... Dno... Pluton...

12079455_904395449650623_8004020385636533336_n.jpg


- - - - - - - - - -

E, da i tema je fantastična... :klap:
 
Ja mislio da je na tvojoj slici matična ploča. :lol:

Da pokušam da analiziram svoju sliku :

Lu Rid beše Riba, dakle Jupiter i Neptun.
Jupiter vladar mog ascedenta i u konjukciji sa ascedentom. Neptun u prvoj kući.

Gitara je Strelac opet, podznak sam Strelac.

Naslov albuma - Transformer - imam Uran u 1. kući.

A slika je, ako izuzmem žutu boju - crno bela, crna je boja za koju se vezuje Jarac, moj podznak počinje u Strelcu, ali dobar deo mog prvog polja je u Jarcu.

A i Lu mi je uvek delovao kao da je u podznaku Škorpija. Mističnost pomešana sa primetnom dozom agresivnosti, bio je uvek okrutan prema novinarima.
 
:cool: :mrgreen:

Ja mislio da je na tvojoj slici matična ploča. :lol:

Da pokušam da analiziram svoju sliku :

Lu Rid beše Riba, dakle Jupiter i Neptun.
Jupiter vladar mog ascedenta i u konjukciji sa ascedentom. Neptun u prvoj kući.

Gitara je Strelac opet, podznak sam Strelac.

Naslov albuma - Transformer - imam Uran u 1. kući.

A slika je, ako izuzmem žutu boju - crno bela, crna je boja za koju se vezuje Jarac, moj podznak počinje u Strelcu, ali dobar deo mog prvog polja je u Jarcu.

A i Lu mi je uvek delovao kao da je u podznaku Škorpija. Mističnost pomešana sa primetnom dozom agresivnosti, bio je uvek okrutan prema novinarima.

A pa ti imaš dupli pečat, nešto kao uzajamna recepcija. Imaš Mars u 12., i Neptun u prvoj. To je veza izmeđtu serije 1 (Ovan) i serije 12 (Ribe).

To je pečat umetnika, ne samo umetnika, nego umetnika koji želi i uspeva da se iskaže. Ili ono što sam rekla, borci za slobodu, ili javna odbrana...

Jarac u većem delu kuće znači da ti želiš neku strukturu u svojoj ličnosti, neki red u vezi samog sebe, na neki način i osuda samog sebe, ali Jupiter i Strelac na Asc su ono što jeste, tj. neko ko želi ekspanziju, želi avanturu, sve da proba, ne voli toliko red...

I još Uran u prvoj... Želiš neko lično oslobođenje. Kao da nešto u vezi samog sebe, telo, ličnost, ego, držiš potisnuto, tj. nije slobodno. Imaš traumu vezanu za svoje telo, ličnost, ego... Svoje istupanje... Vođenje... Ovan - vođa... Neko ko ide ispred svih. E tu postoji neka trauma kod tebe... Ili neka nestrpljiva želja za slobodom, ili neko ko je buntovnik radi buntovništva... Ko ne razume svoju autentičnost, pa glumi autentičnost svuda... Antiprotivan. Ili upravo suprotno, neko ko je to skroz potisnuo, ko se ni protiv čega ne buni...
 
:cool: :mrgreen:



A pa ti imaš dupli pečat, nešto kao uzajamna recepcija. Imaš Mars u 12., i Neptun u prvoj. To je veza izmeđtu serije 1 (Ovan) i serije 12 (Ribe).

To je pečat umetnika, ne samo umetnika, nego umetnika koji želi i uspeva da se iskaže. Ili ono što sam rekla, borci za slobodu, ili javna odbrana...

Jarac u većem delu kuće znači da ti želiš neku strukturu u svojoj ličnosti, neki red u vezi samog sebe, na neki način i osuda samog sebe, ali Jupiter i Strelac na Asc su ono što jeste, tj. neko ko želi ekspanziju, želi avanturu, sve da proba, ne voli toliko red...

I još Uran u prvoj... Želiš neko lično oslobođenje. Kao da nešto u vezi samog sebe, telo, ličnost, ego, držiš potisnuto, tj. nije slobodno. Imaš traumu vezanu za svoje telo, ličnost, ego... Svoje istupanje... Vođenje... Ovan - vođa... Neko ko ide ispred svih. E tu postoji neka trauma kod tebe... Ili neka nestrpljiva želja za slobodom, ili neko ko je buntovnik radi buntovništva... Ko ne razume svoju autentičnost, pa glumi autentičnost svuda... Antiprotivan. Ili upravo suprotno, neko ko je to skroz potisnuo, ko se ni protiv čega ne buni...

:eek:

Svaka ti čast. Samog sebe ne bih bolje opisao. Sve je tačno.

Kod mene je uvek borba da zavedem nad sobom red, jer osećam da mi je potreban, ali ne volim red. Pa sam stalno u sukobu sa samim sobom. U prilog tome što si napisala je i činjenica da mi je Sunce u 10. kući.

Istina, imam veliku potrebu za slobodom. I Mesec mi je u Strelcu.

Ne bunim se direktno protiv puno stvari, kad mi nešto smeta, držim se sa strane.
 
Znam da treba da odgovaram na zadato, ali nism našla pogodniju temu za neke astro simbolike u bilo čemu...

Evo jedna fotka (sa mog avatara)...

Koja mi je merkurovska...

Pogled kroz prozor... Merkur... Saobraćaj, ulica, merkur... Niz prozora i niz istih detalja... Opet Merkur... Egzaktno poređani...

Takođe i Mars... Tehnika, metalne, sive boje... Oštre ivice, linije...

Ima Saturna (beton), ali to ovde više deluje Marsovski sivo...

Ja sam dupla Devica sa naglašenom trećom, i Marsom u šk. u trećoj... Privlače me ovakve stvari... Prija mi... Skroz je devičanska, matematička... Tehnička... Urbana... Uređena (centar grada Devica)...

Mada možda se mom Marsu u škorpiji sviđa ovo smolasto crnilo... Plutonovski nekako... Msm ipak je to ulica... Dno... Pluton...

Pogledajte prilog 465018

- - - - - - - - - -

E, da i tema je fantastična... :klap:
Meni je vodolijska. Nebodere i visine povezujem za Vodolijom. Ali i Devica svakako.
 
Poslednja izmena:
Jeste neboderi jesu Vodolija... Ali mislim da ova fotka nije o neboderima.

Ovde bi čak Vodolija bila pre to što posmatramo iz visine, iz vazduha, vidimo širu sliku.

Rekoh merkurovska, jer nekako se radi o makro i mikro... O tome kako neko posmatra sve iz nekog skromnog, niskog ugla... On čuči u uglu prozora, čak nije ni izdignut. To je devičanski ugao, ćošak, posmatrač je sitan, u uglu...

Prozor je veoma naglašen... Oper Merkur. A posamtra objekte koji deluju sitno... Objekti koji jesu sitni, ovde deluju krupno, kao teksture blizu njega, a objekti koji su daleko, iako su veliki, deluju sitno...

Perspektiva, ugao posmatranja...

Koliko sve deluje sitno i nebitno u odnosu na neke gluposti koje su nam blizu, blisko...
 
Podznak je ono što postajemo, tj. lekcija koju učimo u ovoj inkarnaciji.
Okruženje i postavka u kojoj ćemo to postati su određeni JMČ-om, Plutonom, i njegovom tačkom polariteta.

Sunce je ono što nam pomaže da naučimo tu lekciju, to je naša volja, naša vitalnost, naša snaga i energija. Od uticaja Sunca zavisi koliko ćemo uspešno ispuniti zadatke ovog podznaka tj. ovog života, ovde i sada.

Sunce je znači naša slobodna volja, to je naš odnos prema izazovima u ovom životu. Koliko ćemo imati snage da im izađemo na crtu.

Na taj način Sunce govori o načinu, o pristupu stvarima. Šta nas motiviše, a šta demorališe. Koliko umemo da zasijamo, a koliko da budemo mračni.

Podznak je ono što postajemo, ubačeni u kontekst ovog života. O tome govori JMČ i Saturn u prvom delu života, zatim posle Saturnovog povratka, ako smo uspešno savladali Saturnove lekcije, otvaraju nam se horizonti Urana, oslobađamo se okolnosti, i postajemo polako ono što jesmo na dubljem nivou (Pluton i tačka polariteta Plutona).

Ako nas te dublje promene iole dotaknu, onda se i u ovoj realnosti više približavamo istinskom autentičnom sebi, i naš napredak je brži. Uran, brže se približavamo autentičnom sebi. Munjevito (Uran).

Naša duša je Pluton, kao deo ukupnosti kolektivne svesti i podsvesti (što je Neptun). Naša autentična podsvest je Uran, to je ono što je samo naše. Oslobođeno svega okolo.

Neptun, tj. Bog-Boginja, ili univerzum, univerzumi itd. se sastoji od svih nas, i nije savršeno. Zbog toga ima potrebu da evoluira. Naša kolektivna svest i podsvest evoluiraju kroz naše pojedinačne svesti i podsvesti.

Kolektivna svest posebno (bez podsvesti) je Saturn. Zbog sveukupne evolucije sveopštosti, i ta svest kolektivna nije ista kao nekada. Promenila se, evoluirala, zaoscilirala je. Saturn je ta realnost razuma i svesti u kojoj smo sada ovde u ovoj inkarnaciji. I ta svesnost koja nas okružuje ovde i sada nije ista kao kada smo inkarnirani u nekom drugom paralelnom životu, recimo u srednjem veku.

Razvoj te naše (lične) realnosti pokazuje Mesec. Mesec sa svojim čvorovima pokazuje tok naše individualne svesnosti. Našeg ega. Jer naš ego nije ništa drugo nego skup naših potreba koje nas čine sigurnim i zadovoljnim. Mesec nosi memoriju svega toga, i naš ego ovde i sada se nadgrađuje na egoe koji smo bili (tj. koji smo u drugim paralelnim životima). Nosi memoriju naše lične svesti. Realnost, osa Jarac/Rak, Saturn/Mesec.

Uran, je memorija, ali na dubljem, podsvesnom nivou. Linčna autentična arhiva naše podsvesti u svim inkarnacijama do sad.
On predstavlja ono što kolektivna podsvest (deo Neptuna, jer Neptun predstavlja sveopštost: i svest i podsvest - sve!) uzima ili dobija razvojem naše lične podsvesti. Kako se ona (kolektivna podsvest) preko nas razvijala i razvija.

Jer Neptun, sveopštost se razvija preko nas. Bog/Boginja, ili sveopštost nije savršena, savršena je samo onoliko koliko smo mi, kao delovi nje savršeni. Zato moramo voleti sebe, upravo onakvi kakvi smo, i prihvatiti sve aspekte sebe, da bismo mogli celovito da se razvijamo. Telo i duh kao i mentalno i emotivno biće su neodvojivi, neodvojivi od spiritualnog bića našeg, a kao takvog, neodvojivog od sveopštog spiritualnog bića. Dakle svi smo mi Neptun, i Neptun je sve oko nas (Ribe), Neptun je deo svega u nama, i sve to je Neptun.

Dakle...

Pluton kao želja, predstavlja potrebu sveopštosti da raste da se razvija. Svi naši lični Plutoni (lične želje) predstavljaju deo tog kolektivnog Plutona (kolektivne želje kolektivnog ("bića")).

Naš lični Pluton predstavlja razvojni put upravo tog dela sveopštosti, koji smo mi. Naša duša, zbog toga Pluton predstavlja dušu. Duša nije ništa drugo nego želja sveopštosti. Na osnovu te želje sve se otelotvoruje i dešava. Ako nema želje umiremo (Pluton, Škorpija, smrt). Smrt u životu nastupa kada smo iscrpeli svu želju u ovom životu da savladavamo lekciju (smrt, osma, Pluton).

Na tom putu ličnog razvoja, naša duša, Pluton, uzima razne oblike, pohađa razne lekcije. To su naši podznaci, naše postavke u svakom od života.

Mi u tu lekciju, u tu postavku dolazimo sa nekim svojim sećanjima (Mesec - svesno, Uran - nesvesno sećanje). Na osnovu tog svesnog sećanja formira se trenutni ego (Mesec, sa svim svojim sebičnim potrebama itd.).
Taj ego nas često i ometa u učenju lekcije, tj. postajanju tog podznaka. O tome govore aspekti u karti. Jer nije nama ovo prvi put da učimo sve ovo, pa se tokom beskonačno mnogo inkarnacija desi da se konačno približimo rešenju, i da nam je karta harmonična, tj. da smo skoro savladali tu lekciju, lekciju tog Ascedenta.

U nekim inkarnacijama nismo još uvek toliko dobro savladali delove te lekcije, pa imamo problem između Asc i ostalih bitnih činilaca u karti.

Sunce pokazuje sadašnjost, tj. našu snagu. Na tu sadašnjost možemo svesno da utičemo snagom svoje volje (Sunce).

Ascedent postajemo manje ili više, zavisno od toga koliko uspešno ga savladavamo.

Ali u prvom delu života nismo ni svesni da smo ubačeni u "kožu" nekog Ascedenta, jer nam je ta lekcija nova (iako je pohađamo beskonačno mnogo života već, kao i svaku drugu, svaki drugi podznak, dok ne obiđemo ceo Zodijak, ali to je u podsvesnom sećanju našem (Uran), pa kad se svesno probudimo u ovoj realnosti (rodimo, otelotvorimo), mi se ne sećamo odmah svih ispita i svega što smo učili iz te oblasti do sad, sve dok ne dođemo do Urana, u kasnijem delu života (neki i ranije, koji su u boljem kontaktu sa svojim podsvesnim), kada dosegnemo svoje autentično podsvesno sećanje, i onda nam pukne pred očima (Uran - munjevito), ko smo, šta sve znamo, i šta tačno mi u stvari treba da radimo sada na tom ispitu na kom smo sad, ko treba da budemo, postanemo sad i ovde).

I vremenom počinjemo i svesno da se snalazimo, usklađujemo svoj ego (Mesec) svoju svest sa tim... Snagom svoje volje (Sunce).

Vremenom postajemo taj podznak, u većoj ili manjoj meri, ali postajemo.

To je naš paket u ovom životu. To je naše obličje u ovom životu. I mi se vremenom navikavamo na njega. Sve više prilagođavamo svoje unutrašnje biće tom novom odelu. Naravno da je u početku neudobno. I to naše telo radi u početku života neke stvari koje mi ni ne znamo da ono radi kada pomislimo neku misao. Zato nas drugi registruju kao taj podznak, jer oni vide to naše otelotvorenje, vide naš oblik i pojavnost, iako je mi još uvek nismo svesni, tj. naš ego je još uvek pod uticajem onih starih egoa koji je bio pre, i nije odmah spreman da prihvati novu postavku priče. Nije mu udobno (Rak, Mesec, četvrta, udobnost, komfor) u novim cipelama (Saturn) ( u novoj realnosti (Saturn)).
 
Poslednja izmena:

Back
Top