Kada sa ulice kvazi-borci i siledzije upadnu ljudima na treninge i u sale

Daj ne zezaj da mozes potkolenicom da polomis bejzbolku? :O

Moj burazer lomi bejzbolku potkolenicom.Ziveci na Tajlandu i trenirajuci MT...Prvo se kosti ''Treniraju'' lupkajuci.Postoji procedura kako se kost/i pripremaju za jace treninge. Ja sam ,probao iako sam tretirao potkolenicu skoro 4god.Ali,kad sam pokusao imao sam takav bol ,kao da je milion Volti proslo kroz telo,uz
bolove od kojih sam se nekoliko dana oporavljao.Naravno to sam uradio ,dok sam bio mladji.
 
Samo se iskompleksirani luzeri tuku sa onima koji ne treniraju.

Jeste tacno, ali nije to Bojanova namera kroz odgovor. Nisi ga lepo shvatio. Samo je hteo da da primer sta bi bilo sa neutreniranom osobom. Nije valjda Bojan mentol da napada prvi dobre ljude koji ne treniraju niti ga diraju.... Mada, stalno se nesto bije hehe.

Isto bi bilo sada npr ja cepam tenis, dobio i Djokovica u mladosti cak, i onda vas na silu ubacim na teniski teren i oderem vas sa 6:0 6:0 i onda se smejem i pricam svima kako sam vas odrao, i kako ste se osramotili i kako pojma niste imali i kako ste dobili upalu misica desne ruke jer ste drzali reket. :roll:
 
Samo se iskompleksirani luzeri tuku sa onima koji ne treniraju.

Sa jedne strane jesi u pravu,ako napadas takve ljude bez razloga.
E sad nikome na celu ne pise da li trenira nesto,pa se takvi ljudi zeznu kad ulete u frku protiv nekog ko trenira boks itd.
Naravno da ces da se branis,a neces sigurno da stojis i mislis u sebi,ja treniram boks pa nek me udaraju.
 
Sa jedne strane jesi u pravu,ako napadas takve ljude bez razloga.
E sad nikome na celu ne pise da li trenira nesto,pa se takvi ljudi zeznu kad ulete u frku protiv nekog ko trenira boks itd.
Naravno da ces da se branis,a neces sigurno da stojis i mislis u sebi,ja treniram boks pa nek me udaraju.

Tacno, nikome ne pise na celu. Sta vise, oni sto i izgledaju kao da treniraju nesto od borilackih vestina i sportova, obicno ne treniraju nego malo rade street workout i po nesto tegova dizu, ne izgledaju kao bilderi "prenapumpani" pa ih zato ljudi mase - aha, ima misice, ali ono - osrednje, znaci borac neki, neki kik boxer MMA borac sigurno.
Doslo neko vreme, mnogi njih iz MMA je na steroidima, pogotovo ovi iz jacih kategorija, skoro da se i ne razlikuju vise od ovih sto idu po teretanama a ne koriste AAS.

Ali opet mislim da je Milan mislio na one situacije gde nego ko trenira nesto a luzer je PRVI ZAPOCINJE kavgu, prvi nasrce, prvi udara coveka koji ne trenira borenje a mozda ni bilo koji sport, mozda je slikar, pusi, nema kondiciju, ali eto u klubu ga "slucajno krivo pogledao".
Naravno ako te napdne prva budaletina, da ces se braniti, pa i da si bokser, cak i po zakonu imas pravo na nuznu samoodbranu. Zamahne pesnicom da te udari ti eskivaza pik a bu, baam baam direkt krose, on padne, ti se udaljis sa mesta i pripretis mu da ti vise ne ugrozava pravo na privatni prostor i da ce dobiti opet isto ako se priblizi.
U tim nekim udarackim sportovima nema Karate blokova ili Aikido uvrtanja ruku, dzudo bacanja i slicno pa da se tako odbranis, da sprovedes "samoodbranu" a da ga ne povredis vec samo dovedes u bezizlaznu situaciju da se preda i odustane, nego je tu samoodbrana da ga nokautiras, ali kada je na podu da ga vise ne bijes i udaras dok je grogi.
 
Moj burazer lomi bejzbolku potkolenicom.Ziveci na Tajlandu i trenirajuci MT...Prvo se kosti ''Treniraju'' lupkajuci.Postoji procedura kako se kost/i pripremaju za jace treninge. Ja sam ,probao iako sam tretirao potkolenicu skoro 4god.Ali,kad sam pokusao imao sam takav bol ,kao da je milion Volti proslo kroz telo,uz
bolove od kojih sam se nekoliko dana oporavljao.Naravno to sam uradio ,dok sam bio mladji.
To sto ti pricas nema veze sa tehnikom lomljenja, lupkajuci nikad neces nauciti da slomis ciglu, recimo.

DA BI SLOMIO
r e c i m o. r u ko m. c r i j e p a. 2:
Moras da das udarcu snagu povecanjem brzine u odnosu na samo ispruzenje ruke pri udaru (u odnosu na udar iz ruke): tako sto ces okretati ramena, kukove, rotirati zglob ruke, i sinhronizovati da ti porket ramena i kukova ili mozda i koljenja i rotacije rucnog zgloba prati kraj samog udarca...tada postizes 10 puta jacu snagu, recimo kad udaras u prazan box kartona koji je na stolu, ti ces za 1 godinu vidjet udarajuci samo njega, i bez "lupkanja", da bez ikakvog lupkanja i ojacavanja kosiju, cak i dijete od 15 godina, ozbiljno moze da slomi bar 2-3 crijepa rukom.
Teze je ako se vjezba lomljenje tegatanom (handknife, knifehand, swordhand, "Shuto", itd.), jer tada moras da dodajes i Chi- i druge (recimo da ne znam ni kako se zovu) energije, da eto izmeditiras malo nad tim sto lomis, a sve to bez ikakvog "lupkanja"...
Znaci ti si smijesan sto pominjes lupkanje, prstima lupkas po samoj tastaturi ciste gluposti.
SAMO TOTALNI KRETEN MISLI DA JE TO DA LI NEKO MOZE ILI NE DA LOMI CREPOVE NEBITNO ZA REALNU TUCU, pa bio to sam Brus Li, koga neko navodi da je to reko, jer navodno "crepovi ne uzvracaju udar":
jer taj ko to moze dobija tucu ako zada samo 1 ili najvise 2 udarca
MNOGO VAZNIJE OD LOMLJENJA CREPOVA, KOJE NIJE NEVAZNO
je znati uhvatiti protivnika "u kostac" sa brzim i kratkim udarcima, da ne moze da dodje svijesti...nakon prvog sto prije zadati drugi, nakon drugog 3ci, kao na primjer kod Choku-zuki ili kako se vec zove...ili u Wing Chun "veslanje"...I moze se reci da je poznavanje blokova mnogo vaznije od toga, i da je mnogo vaznije od poznavanja blokova poznavanje osnovnog stava neke vjestine i osnovnog kretanja, da je osnova s razlogom osnova. Ovo sve ne shvataju i ne hvale ljudi koji treniraju boks, jer misle da je nebitno...i oni cesto brkaju Shotokan i Kyokushin, a za Fudokan ne shvataju da je Shotokan, za Wing Chun misle da je bezopasan (HA HA HA) ako se ne trenira bar 2 godine itd.
 
Poslednja izmena:
Jeste tacno, ali nije to Bojanova namera kroz odgovor. Nisi ga lepo shvatio. Samo je hteo da da primer sta bi bilo sa neutreniranom osobom. Nije valjda Bojan mentol da napada prvi dobre ljude koji ne treniraju niti ga diraju.... Mada, stalno se nesto bije hehe.

Isto bi bilo sada npr ja cepam tenis, dobio i Djokovica u mladosti cak, i onda vas na silu ubacim na teniski teren i oderem vas sa 6:0 6:0 i onda se smejem i pricam svima kako sam vas odrao, i kako ste se osramotili i kako pojma niste imali i kako ste dobili upalu misica desne ruke jer ste drzali reket. :roll:

Sa jedne strane jesi u pravu,ako napadas takve ljude bez razloga.
E sad nikome na celu ne pise da li trenira nesto,pa se takvi ljudi zeznu kad ulete u frku protiv nekog ko trenira boks itd.
Naravno da ces da se branis,a neces sigurno da stojis i mislis u sebi,ja treniram boks pa nek me udaraju.

Pre svega mislim na one koji treniraju pa odu medju obican svet(koji se ne bavi borilackim vestinama)da se kurcce. Dok su im takmicarski rezultati 0.Medju suborcima su paceri.
Ti su jadni.
 
Poslednja izmena:
Ja prepoznam borca u 99% slucajeva samo kad vidim kako hoda - ne mislim na sirenje ledja i gegajuci hod, nego se vidi ako gleda onaj ko razume. A isti tako i gradja odaje, moze da prevari ali retko

Ih sad brate, da ne preterujes malo? A sta ako neko gega na nogu kao Brus Li, jer mu kraca malko, :DDDD

Ti znas da mene prozivaju da sam pristalica gradje, ali eto ima svuda izuzetaka, evo i ja to priznajem - Pogledaj Hunt-a kako izgleda.... Masno prase. Ko bi za njega rekao da je borac i po cemu - covek ko covek, je l tako Danice (Balkanski spijun) haha
 
Ja sam ti ljubitelj onoga sto telo moze a ne njegove forme :-)
A ono jeste treba a i lepo je da telo ima proporcije i sklad ali to je meni na... recimo trecem, cetvrtom mestu. Valjda sam zgadjen BB pozerima i holivudskim filmovima...

A gle ovo: pre neku godinu na moru u Grckoj zapazim lika na plazi mislim da je bio Madjar, osamdesetak kila, gradja kao da je dizao tegove pre pet godina pa batalio. Vidim ja al ne vide neki likovi iz Nisa. Necu da im kazem da se ne kace sa njim jer mi nisu bas bili simpaticni, mislim se ko vas j.... ucite na svojim greskama.
Napuca taj Madjar njih dvojicu na sred pescane plaze i onako krvave istera van
 

Back
Top