Kada sa ulice kvazi-borci i siledzije upadnu ljudima na treninge i u sale

Radije bi noćni klub, to se isplati

A ovako volontiram i treniram 2u1

Pa i klub se isplati, vidis da ih ima mali milion i svi rade, znaci ima tu kinte. Pogotovo ako prodajes maglu pa se naloze ovi sto gledaju Kung Fu i Stiven Sigal filmove....Gde ces vece kinte. Prodajes maglu a pravis pare.

Ovamo za klub nocni moras da platis radnike, sankere, obezbedjenje, moras da kupis to pice, a ostane ti samo razlika......A ovamo od nista, od vazduha, od chi-a pravis pare.

A i da imas nocni klub, pa da ti mafija bije reket jer te "stiti".
 
Radije bi noćni klub, to se isplati

A ovako volontiram i treniram 2u1

Brate, imas Kudo karate, prava stvar, posto mi volimo da se tabamo, ovo je prava kombinacija, da li si imao prilike da vidis ovo, u Srbiji se jedino radi u Nisu, trebalo bi bar jedan klub u Beogradu da se otvori i jos negde u Srbiji.
Karate, boks, dzudo i dziu dzica zajedno i vrlo efektivno,a za ulicu dusu dalo. Da sam u Beogradu, sutra bih otvorio klub i organizovao takmicenja protiv ostalih, tj. svima uputio poziv za takmicenja.Ovo se racuna u Ful kontakt karate,a daleko je jaci od Kjokusina i Ashikare.
Pogledaj ovu seriju nokaura i bacanja i poluga.

 
Brate, imas Kudo karate, prava stvar, posto mi volimo da se tabamo, ovo je prava kombinacija, da li si imao prilike da vidis ovo, u Srbiji se jedino radi u Nisu, trebalo bi bar jedan klub u Beogradu da se otvori i jos negde u Srbiji.
Karate, boks, dzudo i dziu dzica zajedno i vrlo efektivno,a za ulicu dusu dalo. Da sam u Beogradu, sutra bih otvorio klub i organizovao takmicenja protiv ostalih, tj. svima uputio poziv za takmicenja.Ovo se racuna u Ful kontakt karate,a daleko je jaci od Kjokusina i Ashikare.
Pogledaj ovu seriju nokaura i bacanja i poluga.


Sta mislis koliko su te tehnike upotrebljive u realnoj situaciji?
Lako je te tehnike koristiti na sportskom takmicenju zasticen opremom, u nastavku "This is Kudo" takmicar koristi "ushiro mawashi geri jodan" da li bi ga koristio u spomenutoj situaciji?
Daleko od toga da je sve neupotrebljivo, ali ovo je samo sport i atrakcija.
Da li su bolji od Kyo i Ashikare, treba prici coveku "koji melje potkolenice".
Inace cuo sam za tu kacigu davno kada sam razmisljao o zastiti na treningu, spominjali su i da su pored nje nokauti uobicajeni. Postoji ozbiljna zamera njenoj upotrebi rec je o navikavanju, bolje reci o pogresnom usvajanju udarca, naime gubi se osecaj, covek u realnoj situaciji reaguje kao da protivnik nosi kacigu. Isto se odnosi na ostalu zastitu, kod nje cak dolazi i do navikavanja, opet bolje reci nenavikavanja na udarce.
Posle svih eksperimenata ipak se doslo do zakljicka da je najefikasnije vezbanje za realnu upotrebu onakvo kako se vezbalo pre revizije borilackih vestina u sportove. Znaci krajem XIX i pocetkom XX veka, naravno i pre tog perioda.
U zabludi su svi koji misle da to vezbanje nije bilo brutalno, na kraju samo brutalni spartanski nacin vezbanja i nacina zivota moze stvoriti pravog borca. Od kada je sveta i veka sve falange su pod punom opremom surovo vezbale od jutra do sutra, to ih je izdvajalo od obicnih vojnika i smrtnika.
 
Poslednja izmena:
Fudokan he he... Da, Fudokan eto je najbolji karate, i ja intenzivno učim putem YouTube-a.
Recimo, ako ti ruka prođe i ode dalje od tačke tvog ramena nego njegova glava, možeš da zauzmeš Washide položaj ruke i vratiš unazad i udariš ga u moždano stablo.
Onda, ako te on a naspram je tebe napada rukom koja je u kamaeu za Shotokan bliža tebi, ti uzmeš daljom njemu izvesti Joko-uke (Uchi-uke) i nastaviš ga sa hodom unapred u savijanje i napraviš mu "sistem" kojim mu ruka završi dolje, a lice nezaštićeno...
Ili dođeš mu, ako ti se unio u facu policajac sa 20 cm, sa 2 ruke ispod vrata, pesnica uz pesnicu laktovi na njegove grudi pesnice uz vrat, i samo lijevom ili desnom odeš gore, a drugom dolje, da i tim dolje dodaš snagu udarcu...
I slične fore kojih nema nigdje drugo eto sem u Fudokan...
Npr. Juji-uke kao odbrana od Mawashija u Chudan regiji, lijevi ili desni Juji-uke, ili Juji-uke kao dobra odbrana od Mae-geri u bilo kojoj regiji, i prelaz iz Juji-uke i u udar...
Onda, Ipon ken nakadaka u mjesto gdje je udubljenje ispod usne a iznad dna brade, i lomiš mu vilicu, bočni položaj pesnice...
Ipon ken u srce...ako si iz blizine uzmeš kao Wing Chun-ovci da "veslaš" ali sa Ipon ken-om i izmrcvariš ga..
Ima milion fora.
Recimo potez za žuti: Age-uke, hvatanje za ruku i savijanje, drugi age-uke kojim mu ovu ruku koju držiš "kopaš" iz ramena pud gore, sistem nanošenja beskrajnog bola...spuštaš mu ruku, a glavu mu hvataš i sa "Gedan-barai" sličnim potezom mu je obrćeš hvatajući ga za lice tako da završi ravno na zemlju... To je samo za žuti.
Trenutno mogu da bijem vrhovima prstiju ljude kolko sam ih ojačao vježbajući Fudokan i Ipon nukite u njemu...
Ili, on krene rukom na tebe, ti pomjeriš nogu koja ti je sa strane leđne nazad, prednju opet malo nazad, i Uči uke izvedeš, i nađeš se bočno od njega u položaju da mu Urakenom razvališ glavu...



Za salu je suvise dugacak tekst, al' kad' nemas pametnija posla.
 
Slicno se desilo i sa jednom od najnovijih vestina IPSC borbeno pucanje iz pistolja.
Kada je video u sta se pretvorila prilikom prelaska u sport njen idejni tvorac i osnivac pukovnik Jeff Cooper se ogradio od nje.
Na njegovom rancu se dalje nastavilo izvorno borbeno vezbanje.

Ja mislim da bi ti trebao da odes na jedan Kudo trening, stavis rukavice i kacigu i odradis nekoliko borbi pod punim opterecenjem :)

"naime gubi se osecaj, covek u realnoj situaciji reaguje kao da protivnik nosi kacigu"
Ja mislim da ti nisi savladao osnovu i da ti nemas osecaj realnog udarca, jer ne bi ovako nesto napisao. Na treninzima se rade realni udarci. jer telo treba da nauci na udarac, kao sto se u dzudou rade bacanja i telo to nauci, tako da dzudoka u realnoj situaciji itekako ume da primeni bacanja.

"Da li su bolji od Kyo i Ashikare, treba prici coveku "koji melje potkolenice"."
Sta je KYO :?:
Iz Kjokushina je krenuo i Ashikara i isto tako Kudo, jer su tvorci ovih stilova, trenirali upravo kod Ojame.
Dodji kod mene na Uechi, pa cu ladno da ti "sameljem" potkolenicu :)

Ako ti kao trener ne objasnis i ne naucis ucenika kako se postupa u realnoj situaciji, onda treba da obesis pojas o klin i da se posvetis necemu sasvim drugom.

- - - - - - - - - -

Ti ces da ga naucis? Ti koji ucis sa YouTube-a Fudokan>? hahahaa. Sta bi sa Shotokanom i hvalisanjem istog? Valjda si majstor Shotokana al sa oranz il zelenim pojasom.....
Sta te sad spopao odjednom Fudokan?

Neko ima nepostovanje prema Karateu? Ne, nego se ljudi samo tebi smeju. A i to sto govoris da su SEKTA, ne znam koliko bi se svidelo i Shotokancima i Fudokancima, umlatili bi te i jedni i drugi.
Ti ces nekome o nekom nepostovanju a prvi ne postujes boks, kick box, Muay thai i MMA, jer ti prorade neki bolesni kompleksi.

Ljudi su samo realni., A trenirali su i Karate i box i mnogo toga, dok ti nisi uopste box i kickbox, i pricas nebuloze. Za jedan od najucinkovitijik stand up sportova pises da je ples, da je izmotavanje i sve pezoratino, ni jednu jedinu lepu rec nisi naveo.

Bruz, djetic opet izasao sa terapije, dokle vise da smara i davi ovde normalne :?:
 
Nema veze, ja ne kukam od bana kao neki. Meni oni i kazu uzmi ti pisi lepo, tepaj im, da te ne bi banovali a njih cemo banovati. Ali ja necu. Tj nekada hocu nekada necu.
Ali nema veze, cak i kada me banuju to je cisto mehanicki, po pravilniku, jer moraju, oni me banuju ali se slazu sa mnom.
Ja isto ne bolujem da pisem ovde kao neki, pa me i nije briga koliko cu biti odsutan.

Nego pusti ti to, kazi sta si zapeo odjednom za Fudokan Karate, sta bi sa Shotokanom, kleo si se u njega, taj si bar i trenirao, a ovaj sad "treniras" preko YT-a sto je neozbiljno.
Nadam se da si stavove za boks i kick box, MMA promenio malo, ako nisi pravac prvi boxerski, kick boxerski ili MMA klub koji ti blizu. Mora da ima neki u Crne Gore, jeste mala zemlja al nije bas da nema ni 1 realan klub, realnog stand up borenja.

nek stave prst na celo ako je tako
 
Dodate samo stare kate ili jos nesto mozda TSONY2 ?

Da li se moze postati majstor preko YouTube-a u Fudokanu? Mislim ne samod a naucis kate, da izvodis i to poluispravno, nego ono, opak jak borac, da mozes da prebijes sve boxere sveta jer oni treniraju ples ? (parafraziranje forumasa Hisp, ovo nisu mojis tavovi). :mrgreen:



Ne moze, ali mislim da se on ovde dobro zabavlja isto kao i ti koji vodis prepisku sa njime.
 
Za neupucene Fudokan je naziv koji je Dr. Ilija Jorga uzeo za svoju skolu. Znaci klasicni Shotokan koji sa vezbao u okviru JKA asocijaije pre osnivanja WUKO organizacije, dadate su jos neke stare i strane kate, kao i upliv nauke.

U Shotokanu postoje izmedju 26 do 36 kata, mislim da je to i previse, za svaki pojas su mogli da objedine po nekoliko kata u jednu katu.
I kada ucenik postane majstor treba da izmisli neki potez ili promeni nesto i eto nove kate.
Gicin Funakosi verovatno kao okinavljanin nije imao toliko kata, ali zasto su kasnije majstori stvorili vise kata, to se mozemo zapitati.
I koja je svrha svega toga :?:
Voleo bih da vidim majstora Shotokana, da izvede sve kate u punoj snazi, samo po jedanput. Kata je inace zamisljenja borba sa protivnikom.
I zasto se ubacuju strane kate, jedini razlog da vec postojece nisu ili dobre ili nemaju efekat realnosti .
 
А зашто не би коначно отврили неку тему везану за Карате и разлике између различитих варијанти... ?

Cuti nemo te cuje Bojan moderator, ce dobijes trajni ban, ne pominji tu rec na K (a nije polni muski organ) ahahaha :cepanje:

Btw, neka ih ionako ovaj pdf odumire, ne smeta mi da mi spamuju temu, a u neku ruku je i ovaj super-Youtube Karateka nasilnik i siledzija koji ljudima upada u forume haha i izaziva, a jos nikom nije upao zaista u salu. Neko dokon da ide u drugu drzavu da trazi da ga uhapsi strana policija jer dosao da izaziva narkomana i psihijatrijskog bolesnog coveka da se sa njim razracuna fizicki, protivzakonito, jos treba za to da plati iz svog dzepa i odsustvuje i gubi vreme itd.
 
Poslednja izmena:
@istrazivac9

Nisam doso ovde da se svadam i nemam nameru, ako se ne varam u Uechi-ju se tvrdi suprotno tvojim tvrdnjama. Inace se slazem za cvrstinu njihovih potkolenica da li si i ti tvoje uvezbao?

I nema potrebe da se svadjas, mi ovde analiziramo i dajemo misljenja sta i kako.
A sta se to tvrdi suprotno mojim tvrdnjama za Uechi Ryu, eto iznesi da vidim gde sam pogresio, pa da se popravim :?:
A sto se tice mojih potkolenica, dugogodisnje "peglanje" ucini svoje, i bio bih skroman ako kazem da mogu samo jednu bejzbolku da polomim potkolenicom :)
A da li ti to isto mozes :?:
 
Svi barem stari majstorui Karatea kako se danas zove su bili stanovista da se ne moze nauciti usavrsiti, ili majstorirati za jedan ljudski zivot vise od tri kate Gichin Funakoshi je objedinio dve najpoznatije stare skole, mozemo tu uracunati i jednu skoro identicnu jednoj od dve spomenute. Zahvaljujuci tome smo u pocetku imali 18 kata. Njegov sin Joshitaka Gichin je uveo duboke stavove uz obrazlozenje da se tako bolje razgigibava i uvezbava tehnika, posto posle podizanja u vislji stav navodno tehnika biva brze, jace i pravilnije odradena, sto je nama zapadnjacima opterecenje inovacije su se tokom vremena dodavale i dobili smo sport kakav danas poznajemo pod nazivom Karate.
Sa druge strane na Okinawi su tradicionalne skole nastavile da egzistiraju nepromenjene dosta dugo mnoge jos i u drugoj polovini XX-tog veka kada je pocela njihjova "renesansa" koja se za razliku od sada vec Japanskih razlikovala u tome sto su se ucenici odvajali od ucitelja razilazili i davali svojim skolama nova imena (upliv novca) nacin vezbanja je ostao tradicionalan. Treba napomonuti uvodenje rangiranja.
Jedna od autenticnih, mozda jedina bez promena do pocetka 90-tih proslog veka je Uechi ryu. Spada u tvrdo meke skole, njihovi prakticari medu najbrutalnije, normalno ne mislim uopste u zivotu posto vaze za skromne ljude. Obicno se nasom terminologijom to uvezbavanje zove kondicioniranje. Samo kondicioniranje pojedinih delova tela kao i samog tela iziskuje godine vezbanja.
Opisano kondicioniranje sprovode i prakticari ostalih skola, testiranje uspeha se vrsi lomljenjem raznih predmeta, sto je prica za sebe. Nije svejedno lomiti gradevinski materijal (cigla, crep...), drvene daske. kamen, pa i spomenutu bezbol palicu. Za svaki predmet treba znati postaviti ruku kojom se pridrzava, ako je kamen u pitanju obraca se paznja na strukturu, bezbol palicu obicno neko pridrzava ko zna kako itd.
Ovladavanje ovim vestinama je dugotrajno, nije nimalo lako, iziskuje dosta odricanja, satisfakcija nije materijalne prirode.
Postoje ljudi koji mogu slomiti bezbol palicu potkolinicom. Koliko ih to moze izvesti u Srbiji?
Sve koji mogu, ako mogu ostali prakticari najverovatnije poznaju.
 
Poslednja izmena:

Back
Top