Šta trenutno razmišljaš 2

ja ne kapiram sta je tu lose ako se dete ne uklapa u odeljenje. ja se nisma uklapala u osnovnoj, u srednjoj sam se uklopila. isla sam sa debilima u osnovnu skolu...uglavno debilima recimo 90 posto debila. i nastavnici i ovi iz odeljenja. sto bih sebe silila da se uklapam u nesto sto mi ne prija. ja nisam bila kao ostali u tom odeljenju.

ja sam se uklapala sa drustvom ali neke druge stvari u skoli su bile uzas
u svakom slucaju ne bih se nikad vratila u skolu....uopste mi nije u lepom secanju
 
oni su bili cirkus iz horor filma. :sad2:

- - - - - - - - - -

ja sam se uklapala sa drustvom ali neke druge stvari u skoli su bile uzas
u svakom slucaju ne bih se nikad vratila u skolu....uopste mi nije u lepom secanju

meni osnovna nije odgovarala, dok mi je u srednjoj bilo super. zato i ne vidim zasto dete da ne bira dal ce da ide ili ne. bila sam jednostavno drugacija od vecine iz odeljenja. i nisma bila jedina, ali ostali drugaciji takodje nisu isli na ekskurzije.
 
ja ne kapiram sta je tu lose ako se dete ne uklapa u odeljenje. ja se nisma uklapala u osnovnoj, u srednjoj sam se uklopila. isla sam sa debilima u osnovnu skolu...uglavno debilima recimo 90 posto debila. i nastavnici i ovi iz odeljenja. sto bih sebe silila da se uklapam u nesto sto mi ne prija. ja nisam bila kao ostali u tom odeljenju.
Svi sem tebe bili debili? :rotf:


A zašto tako tico?
Meni je sasvim ok da porodica raspolaže svojim finansijama kako najbolje ume.
Takođe mi je sasvim ok da se ostavi odluka detetu, da li želi ili ne.

Ok je da izraziš svoje mišljenje ali to je sve.

Mi nismo išli na maturantsku ekskurziju 2000. godine jer su bile zabranjene eks. u inostranstvo, a za 3 dana Lepenskog vira su uzimali koliko za 7 dana Praga prethodnih godina.
Kompletna generacija naše škole je bojkotovala ekskurziju, jer nismo bili ovce za šišanje.
Ovo ne ide jedno s drugim.
Možda dete želi da ide na ekskurziju, a roditelji misle da je to skupo i da treba taj novac pametnije potrošiti.
U svakom sl. sam za to da se moje dete druži s drugom decom i uvek ću mu pomoći , za bilo koji izlet i sl. moralno, finansijski ili bilo kako ... :heart:
 
E to sam onom munji napisala, a on me izvređao , i hvala mu na tome.

ko je uvek imao, taj ne razume...a mozda je samo zaboravio kako je nemati...nebitno..ne volim kada ljudi nemaju razumevanja i kada nisu svesni da mnogi jedva za hleb i racune da imaju
moji su se trudili da idem iako nisu imali narocito kada sam isla u drugi, treci razred osnovne, mislili su da cu se tako brze uklopiti u novo drustvo
i jeste, stvarno mi je pomogla ekskurzija u drugom
 
E to sam onom munji napisala, a on me izvređao , i hvala mu na tome.


Nisi ti ništa napisala, osim što prozivaš po temama ljude kako ti se tjefne, a nemaš čime.

Kapiram ja tebe da je van tvoje avlije sve kao da si bila u Belvederu i da je zezanje jedino van palanke moguće, nema mame i tate..pušteni sa lanca...ali ima dece kojima ta vrsta "slobode" ne predstavlja u nekim godinama ništa lepo, već isključivo maltretiranje po diktatu. Vrlo je bitna destinacija, to što tebi nije, sigurno da nema šta da vidi dete u Babušnici...

Nisu sva ni deca debilna da ne znaju da im se nešto ne dopada i da slobodno mogu da izraze svoju volju. Manja deca, osnovci, zaista bi trebala da prođu i takva druženja kao što su ekskurzije.
 
Svi sem tebe bili debili? :rotf:



Ovo ne ide jedno s drugim.
Možda dete želi da ide na ekskurziju, a roditelji misle da je to skupo i da treba taj novac pametnije potrošiti.
U svakom sl. sam za to da se moje dete druži s drugom decom i uvek ću mu pomoći , za bilo koji izlet i sl. moralno, finansijski ili bilo kako ... :heart:

ja sam napisala vecina, oni koji se nisu uklapali nisu ni isli na te ekskurzije. a sta da mislim o nekome koga mama i tata maltretiraju da ima sve petice i onda dodje u skolu i kidise na drugu decu, osim da je debil. a tog nekog sam gurnula niz stepenice, pa se makao od mene. ili o devojcici koja place zato sto je mama i tata teraju u petom osnovne da pere sudove, a onda dodje u skolu i izigrava ribu. vecinski isfolirana deca, to su bili. sa moje tacke gledista jesu bili debili. recimo ja sam gledala nindza kornajce, a ne beverli hils. zasto bih ja gledala nesto sto me ne zanima radi drugih?
ili pomenuta nastavnica engleskog koja je bila totalno frustrirana pa je stalno ponavljala da mozemo sa njoom da razgovaramo kada zavrsimo fakultet, za mene je to sto je ona ponavljala odlika frustracije i lecenje komplexa. ili uciteljica, zena skoro patuljak, sa adamovom jabucicom istaknutom kao kod muskarca isto teska kompleksasica, a dosla je na mesto uciteljice preko veze, a pri tom su izbacili zenu koja je bila pedagoga..doveli su seljancuru, koja je decu razdvajala otvoreno i tako dalje... primera koliko hoces u mojoj osnovnoj. ili pijani nastavnik iz oto-a, potvrdjeni alkos, ili nastavnik iz fizike za koga sam uvek sumnjala da je isto alkos. budale i teski komplexasi. samo par svetlih primera je bilo.
 
ili nastavnica srpskog u petom koja jednu pricu prica roditeljima za ocenu, a drugu pred djacima, dok jedan otac nije pocistio hodnik sa njom, pa je otisla iz skole, na opstu srecu. posle su se menjale nastavnice iz srpskog svako polugodje, ali su barem bile normalne. def karneval loodaka mi je predavao u osnovnoj, a ni u odeljenju nista bolji nisu bili ljigavi, gmizavi....i nisu svi bili takvi, ali oni koji nisu oni su se povlacili i ziveli svoje zivote.
 
Koga briga...
nemoj da umišljaš sebi da neko brani ovde bilo šta svom detetu,i to još ti znaš i razloge ****** i zabrane i sve znaš, kao ti si super, ridaš za decom koja nemaju pare za ekskurzije.. i još ćeš da nas kvalifikuješ i lepiš kakavi smo ljudi.

Nemoj da se iznenadiš prijavila sam te jedno 3-4x za vređanje na ovoj temi.
Imam taj običaj da kažem čoveku šta imam u lice.
Ali nisam zla.
 
Nemoj da se iznenadiš prijavila sam te jedno 3-4x za vređanje na ovoj temi.
Imam taj običaj da kažem čoveku šta imam u lice.
Ali nisam zla.
Što bih se iznenadio, tvoj običaj je da cmizdriš kako si obespravljena nakon što izvređaš ljude :lol:

Ti si takav tip.

Evo, sad sad Zloz izvređala, pa onda od prvog u kome ti mene vređeš, pa lepiš ljudima dijagnoze i kvalifkacije...

Tvoj problem je što želiš pažnju.... a nemaš sučim, nego da lupetaš..

Kome ćeš ti da deliš lekcije, o njima i o deci..?
 
Ovo ne ide jedno s drugim.
Možda dete želi da ide na ekskurziju, a roditelji misle da je to skupo i da treba taj novac pametnije potrošiti.
U svakom sl. sam za to da se moje dete druži s drugom decom i uvek ću mu pomoći , za bilo koji izlet i sl. moralno, finansijski ili bilo kako ... :heart:

Ma može, kako ne može.
Ukoliko se nema para - nema se.
A ukoliko se ima para onda možeš kako hoćeš.
Tako je bilo kod mene u porodici a i u školi, protežeš se koliko možeš, znaš.
Jer može dete hteti da ide koliko god hoće, ako nema u čemu da ide ('93. u jednim cipelama smo i sestra i ja išle u školu, sreća pa smo bile različite smene), ne može ići.
 

Back
Top