KO VOLI MORE zimi?

njuskalo725

Aktivan član
Poruka
1.045
ja imam kucu pored mora pa mi je to nekako uvek bilo uobicajno
ali sada kada je vise nemam,, shvatam da nije to toliko uobicajno kod ljudi
da vise vole da idu na more zimi .ili tamo neki period od septenbra do aprila
Jednostavno tako mozes da funkcionises ,,,da ides razgledas,druzis se sa lokalnim stanovnistvom, itd
Da li postoji jos neki ludak kao ja_?
 
Ljudi koji maštaju o životu na moru, uglavnom nisu doživeli buru zimi... Osim ako je veliki grad u pitanju. Jer mala mesta (leti živahna i sa specifičnim primorskim šarmom) zimi postaju sumorna i depresivna. Ok, lepi su septembar i oktobar, lepo je i u predsezoni (april, maj), ali su zimski meseci na moru, za život, dosadni. O, volim ja more jako i mogla bih i zimi da provedem desetak dana tamo - što da ne? Turistički. Ali ako govorimo o životu u primorskom mestu zimi - to baš i nije neka radost neviđena.
 
:)) Ovo je tačno za buru ... istina je da baš brije po ušima .. ali dobro .. kad je loše vrijeme onda nigdje nije dobro... zar ne .. ja sam iz CG i od stranaca .. posebno Engleza često čujem komentar tipa ... blago vama koliko sunčanih dana ... i sad ... ti kao "domorodac" to ne primjećuješ u svojoj zemlji .. gomilu nekih extra stvari uzimaš zdravo za gotovo ... čak toliko toga ni ne znaš .. prostp te nekad bude sramota koliko posjetioci iz nekih zemalja dođu već pripremljen sa pitanjima i smao žele da potvrde da su na pravom puto do te destinacije ... jedna stvar se treba priznati .. ogromna je razlika izmedju gostiju .. ili ljepši izraz posjetilaca iz okruženaj i onih koji dolaze sa mnogo daljih lokacija. Da me neko pogrešno ne shvati.. naravno ... apsolutno poštujem i jednako tretiram svakog posjetioca i želim mu da se u CG osjeća ne kao gost... ali upravo se jedna od razlika može naći i u samomo naslovu ovog posta. More zimi ili ljeti ? Domaći gosti što zbog školske godine i zbog godišnjih odmora, što prosto zbog usađene navike više preferiraju more i konkretno CG ljeti ... dok kod stranaca upravo zbog razlike u godišnjem dobu ovo pravilo uopšte ne važi ... ali kod stranaca i kada dodju ljeti ... jako veliki broj njih uopšte ne idu na plažu već iznajem auto ili bicikl i onda obilaze razne plaže, planine, jezera, rijeke ... bez obzira da li su sami došli ili u grupi. Naravno Crna Gora nije idealna turistička destinacija, može to još mnogo bolje, ali slušajući komentare upravo tih gostiju koji obožavaju da istražuju po CG.. već sad može prilično da ponudi. Ja kao vlasnik apartmana se stvarno trudim da svakom gostu koji to želi predložim neke nove destinacije i napravim mu neki mini plan u zavisnosti od vremena koji planira da provede u CG... oduševim se kada vidim fotografije gdje su sve uspjeli da stignu za neki termin od 7 do 15 daan koliko obično ostaju. Da ne bude da kao preporučujem samo svoj smještaj, evo zgodan sajt na kom ima dosta smještaja na raznim lokacijama po CG koji se mogu iznajmiti i ljeti i zimi .. povoljno i skuplje u zavisosti od želje i mogućnosti posjetioca: http://accommodationinmontenegro.com
Ako imate neko pitanje vezano za CG, a ja znam odgovor na njega.. vrlo rado ću podijeliti iskreno mišljenje sa Vama.
 
a vidis ja bas o tome pricam
o buri u januaru ...jako je surova priroda tamo ,,,i zato i jesam napisala da sam ludak

Ljudi koji maštaju o životu na moru, uglavnom nisu doživeli buru zimi... Osim ako je veliki grad u pitanju. Jer mala mesta (leti živahna i sa specifičnim primorskim šarmom) zimi postaju sumorna i depresivna. Ok, lepi su septembar i oktobar, lepo je i u predsezoni (april, maj), ali su zimski meseci na moru, za život, dosadni. O, volim ja more jako i mogla bih i zimi da provedem desetak dana tamo - što da ne? Turistički. Ali ako govorimo o životu u primorskom mestu zimi - to baš i nije neka radost neviđena.

- - - - - - - - - -

Ko voli morske specijalitete, ne gleda u kalendar kada ćena more.

ih samo i uvek se sve zavrsi na hrani
 
ja imam kucu pored mora pa mi je to nekako uvek bilo uobicajno
ali sada kada je vise nemam,, shvatam da nije to toliko uobicajno kod ljudi
da vise vole da idu na more zimi .ili tamo neki period od septenbra do aprila
Jednostavno tako mozes da funkcionises ,,,da ides razgledas,druzis se sa lokalnim stanovnistvom, itd
Da li postoji jos neki ludak kao ja_?


more a ko ne voli more leti, more i zimi da voli al ne more u jesen kada mu vreme nije, ozbiljno u jesen se ne voli
 
more a ko ne voli more leti, more i zimi da voli al ne more u jesen kada mu vreme nije, ozbiljno u jesen se ne voli

more kao i zivot uz njega ili na njemu ili se voli ili ne ...to je isto kao i sa zenom ...ili je volis ili ne , ne moze se voljeti ruka,oci ili kosa samo ..:D

sada malo ozbiljno ..kada se govori o vjetrovima..buri, u zabludi ste ..e puse cesto, mozda par puta u u jeseni,zimi osim u martu ,,i to tri puta poznate marcanske bure

stanovnici koji zive u manjim mjestima vise se druze a i danas se ima sve da nikom nije dosadno tv,internet i sl.
ljeto je za domace stanovnistvo radni dio godine uz velike guzve koje i njih same pogadjaju ..

:bye:
 
Svojevremeno sam doziveo u Budvi takvu buru, da sam mislio da ce da me odnese. Kao u filmu,jedva drzis vrata od kola..Ali onda valjda duva sam 48 h...ako tad ne prestane,onda se produzava jos neko odredjeno vreme. Lokalci to znau. Ja sam dosao za N.Godinu...i duvalo je celo noc...sutradan je bilo 48 h i prestalo je odjednom. Zamislite,udjete u restoran na polju duva ko ludo,izadjete iz restorana-nista :)
 

Back
Top