Sta da treniram?

Bogdan2016

Početnik
Poruka
10
Pozdrav,kao sto se vidi u naslovu pitanje je sta da treniram. Hteo sam da pocnem da treniram nesto sto je dobro za telo,sto ce da me ojaca,pa mi je prvo palo na pamet vaterpolo. Posle sam se setio borilackih vestina pa sam se odlucio za njih. Ovako sta da treniram od toga? Npr. karate,judo,aikido... Prvo sam razmisljao o boksu ali roditelji se zale da nece da me vide kako se vracam sa polomljenim nosom,iako sam ja ubedjen da je to najbolje za mene. Visok sam 183cm,tezak 78 kila i imam 14 godina. Sta vi preporucujete? I da bude dostupam sport posto ne zivim u Beogradu npr. Pozdrav

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Evo otprilike:aikido,karate,judo,boks i valjda soko kombat,a i on je previse nasilan za ukus roditelja. Zaboravio sam da napomenem na pamet mi je prvo pao judo. Na osnovu da sam krupan i da nisam mrsav,mislio sam da je to za mene.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Karate ili džudo.
Najbitnije je kod koga treniraš.
Borilačke veštine se smeju upotrebljavati
samo u nužnoj samoodbrani i to pošto
upozoriš da ih poznaješ.


PS:
Upotrebio sam veštinu (karate)
samo jednom:
Ushiro mawashi geri.
Srpski: noga-glava-asfalt.
Niko me više nije dirao

PPS:
Udarci moraju da budu kontrolisani.
Samo da onemogućiš protivnika
ali ne i da ga ozbiljno povrediš
 
Poslednja izmena:
U startu izbaci sportove wing chun i aikido.
Od toga niti ces da ojacas niti ces da naucis nesto.

BJJ,Judo,Rvanje bi ti mozda za pocetak najbolje leglo.
Posle mozes da ubacis i boks.BJJ ti je forma dzudoa koja se vise bazira na parteru.
 
Nekako mislim da karate nije za mene,zato sto je za to potrebna agilnost i elasticnost,a ja sam veoma krupan. Isto tako da karate nece mnogo fizicki da mi pomogne.Ali razmotricu. Pogledacu ako BJJ uopste ima sta je,a opet mi se Dzudo pada
 
Nekako mislim da karate nije za mene,zato sto je za to potrebna agilnost i elasticnost,a ja sam veoma krupan. Isto tako da karate nece mnogo fizicki da mi pomogne.Ali razmotricu. Pogledacu ako BJJ uopste ima sta je,a opet mi se Dzudo pada

A nisi razmišljao o nekoj atletskoj disciplini ? Pošto si krupan vjerovatno bi imao uspjeha u bacanju kugle .
Meni je bez veze što mladi idu masovno u borilačke sportove a možda su talenat za nešto konkretnije .
Žena sa kojom živim ima sina koji ima trideset godina i trenira ful kontakt . Ne može da mi obori ruku iako
je tridesetak godina mlađi i teži a ja godinama nisam vidio treninga .
Imam osjećaj da momci idu na te borilačke sportove više zbog toga da okolina pomisli kako su oni opasni
nego zbog želje za nekim ozbiljnim treniranjem .
Ako se opredijeliš za džudo onda ti mogu reći da je to ozbiljan sport gdje se žestoko trenira i ne prelazi se iz
pojasa u pojas tek tako . Džudiste posebno cijenim a znam da će dobar džudista prebiti dobrog karatistu kao
mačku što će mnoge iznenaditi .
 
Poslednja izmena:
Борилачки спорт и ако може за 6 месеци резултат? Неко ти лупао чврге по крају па би мало да се светиш?
Било који спорт да одабереш, не рачунај на озбиљне резултате у року од 5 година. А за почетак си добрано закаснио. Спорт креће од првог разреда основне школе да би касније искристалисао чиме би се бавио од спортских активности.

По конституцији, ја бих те послао на одбојку. Имаш добру висину, ниси претерано тежак а још ћеш да растеш.
Један је од спортова где користиш све мишиће подједнако па ћеш се и добро развити.

Ако већ имаш базен у месту где живиш и опцију тренирања ватерпола, није то баш забачено место. Тако да је та жеља за борилачким спортовима мало чудна. Очигледно је да ти то није ограничавајући фактор, да постоје само клубови борилачких вештина.

Боље постави себи питање зашто желиш да тренираш и потруди се да даш себи искрен одговор. Онда ћеш знати шта ти је чинити.
 
Ima 14 godina i "dobrano je zakasnio", najveca glupost koju sam cuo :roll:

Ali u pravu je, ako je jedini razlog treniranja da nekog prebijes nemoj se ni baviti borilackim sportom. Onda ako vec moras nagovori svoje da upises kick box prebij tog lika i ende :super: :lol:

...a ako ozbiljno oces da treniras box jer ti se svidja, svejedno ih nagovori, slozi neku pricu kako je to najprakticnije ako te neko napadne, sto i jeste i da danas ima svakakvih manijaka. U kontekstu bolje da dodjem sa slomljenim nosom s treninga nego da me ugruvaju na ulici :lol:

A i nisi ti tako mali za box :lol: ...deca s 14 godina su vec ispeceni boxeri :D ...sve zavisi kaka je atmosfera u tom klubu, ako vidis da je trener savesna osoba i da marljivo i odgovorno drzi treninge, nema ama bas nikakav razlog da ne treniras. Jer nece on dopustiit da te neko udessi, to se sve razvrsta po nivou spremnosti. ;)

Male batinice moras dobiti :mrgreen:
 
Ima 14 godina i "dobrano je zakasnio", najveca glupost koju sam cuo :roll:

...
То је зато што ниси чуо ни за развој моторике и његове степене.
Да видимо шта каже моћни интернет:
"Psihofizičko sazrevanje dece je individualno, tako da univerzalno vreme za početak bavljenja sportom nije moguće odrediti. Australijski stručnjaci preporučuju početak između osme i desete, dok u poznatoj američkoj klinici “Mayo” smatraju da su deca već posle šeste godine motorički i psihički spremna za bavljenje ekipnim sportovima. Iskustva srpskih lekara govore da je, generalno gledano, najbolje da dete u našoj sredini počne da se bavi nekom vrstom treninga u uzrastu od oko sedam godina, praktično u isto vreme kada krene u školu. Štaviše, bavljenje nekim zabavnim sportom detetu može u velikoj meri pomoći da prebrodi sve eventualne nelagodnosti koje može doneti tako velika promena kakva je polazak u školu." ЛИНК
Наравно, може се избацити оно чувено "никад није касно". Али то не помаже да се савладају законитости које важе за спорт.
Или краће, ако ниси шутирао лопту са 7, са 14 сигурно нећеш почети.

- - - - - - - - - -

Glupost je da mu je kasno.Ja sam poceo sa 22,evo sad sa 29 sam u punoj snazi i formi,i radim da podignem to na neki visi nivo.
Ниси се ничим бавио до 22 и онда си почео и са 29 си у пуној снази?
Баш ничим? Или ниси тренирао то што сада тренираш?
 
Bavio sam se dzudoom,kosarkom,atletikom.Onda sam napravio pauzu od nekoliko godina i krenuo ozbiljno sa 22.
Управо тако. Дакле, ниси пао с неба па кренуо да се бавиш спортом.
У дечаковом питању не пише да се бавио спортом па би сад озбиљније да почне, већ каже да креће из почетка, да хоће да развије тело. О томе ја говорим.
 
Pa ako ne zelis teretanu i neku klasicnu snagu za podizanje tezina onda idi na borilacki.
Boks ces relativno lako da savladas osnove,ali tu je tezak fizicki deo treninga,snaga,kondicija,pa sparinzi..

Dzudo ako budes trenirao,bices jak kao zemlja,ali ne ocekuj rezultate tako brzo.
 

Back
Top