JHVH - Jehova ( Jahve) - vlastito IME BOGA zapostavljeno?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Arianna

Buduća legenda
Banovan
Poruka
46.570
Jahve u starim biblijskim tekstovima predstavlja vlastito ime za Boga. Kasnije se udomaćio izraz Jehova.

Jedan od prevoda Biblije na našem jeziku koji najviše zastupaju Božje ime Jehova je Novi svet - prevod Svetog pisma. S druge strane, u većini današnjih prevoda Biblije uopšte se ne spominje Božje ime (kao na primer prevod Daničić-Karadžić). Neki savremeni prevodi čak izbacuju reč "ime" u nekim stihovima koji ukazuju na Božje ime (kao na primer prevod Aleksandra Birmiša). U tim prevodima umesto Jehova ili Jahve (prevod "Stvarnost - kršćanska sadašnjost"), prevodioci koriste titule kao što su: "Gospod", "Gospodin", "Bog" i dr. Međutim, to je grubo odstupanje od izvornog teksta koji opetovano insistira na upoznavanju i korištenju Božjeg imena.
U prilog tome ide činjenica da se tetragramaton pojavljuje oko 7000 puta u hebrejskom delu Svetog pisma i preko 200 puta u hrišćanskom grčkom delu!

Zašto mnogi osećaju odbojnost?

ašto mnogi osećaju odbojnost prema Božjem imenu? Časopis Practical Papers for the Bible Translator (1992, tom 43, br.4), u izdanju Ujedinjenog biblijskog društva, koje koordinira rad mnogih prevodilaca Biblije širom sveta, kaže: "Budući da nema sumnje u to da je JHVH tačno ime, u načelu, bilo bi najlogičnije da se ono transliterira." Međutim, članak daje i sledeće upozorenje: "Ipak, postoje i neke činjenice koje treba uzeti u obzir. Ako u tekst stavimo ime Jahve, to bi ljude (koji nisu hrišćani) moglo navesti na pogrešan zaključak da je Jahve neki tuđi bog, tj. neki novi, nepoznati bog, drugačiji bog od onog koga oni poznaju." Šta o tome kaže sama Biblija? U Isaiji 44:6-8, Novi svet prevod stoji: "Ovako kaže Jehova, Izraelov Kralj i Otkupitelj, Jehova nad vojskama: 'Ja sam prvi i ja sam poslednji, osim mene nema Boga. Ko je kao ja? Neka poviče, neka kaže i neka mi objasni! Neka oni objave ono što dolazi i ono što će još doći, kao što ja to činim još otkad sam osnovao narod drevni! Ne bojte se i ne plašite se. Zar nisam svakom od vas odavno to rekao i objavio? Vi ste moji svedoci. Ima li Boga osim mene? Ne, nema Stene. Ne znam ni za jednu.'" Dakle, Biblija vrlo jasno naučava da Jehova Bog jeste drugačiji od bogova koje obožavaju ljudi koji nisu hrišćani! (Vidi takođe Isaija 43:10-12).


Isusov stav prema Božjem imenu

Mnogi članovi crkava krćanskog svijeta bi na pitanje: "Kako glasi Božje ime?" zastali ne znajući pravi odgovor. Neki bi spremno rekli da je Božje ime Isus Krist. No, Isus se molio nekom drugom kada je rekao: "Ja sam objavio ime TVOJE ljudima koje si mi dao iz svijeta" (Ivan 17:6, prijevod Stvarnost). Molio je oca na nebu, kao što dijete govori svojim roditeljima (Ivan 17:1).

Ipak, mnogi prijevodi ne sadrže Božje ime, a rijetko se koristi i u crkvama. Isus zacijelo ne bi slijedio takvu tradiciju. Zapravo, on je osudio farizeje kao licemjere jer su svoje tradicije stavili ispred Božje nadahnute Riječi (Matej 15:1-9). Zato je malo vjerojatno da bi se ustručavao izgovoriti Božje ime, osobito obzirom na činjenicu da njegovo vlastito ime, Isus, na hebrejskom znači: "Jehova je spasenje" (ime Isus na hebrejskom glasi JEHOŠUA ili JEŠUA). Jednom prilikom javno je u sinagogi čitao dio iz Izaijinog svitka. Štivo koje je čitao u današnjim Biblijama nalazi se u Izaiji 61:1,2, gdje se ime Jehova pojavljuje više puta u izvornom tekstu kojeg je on nesumnjivo koristio. Isto tako, Isus je učio svoje sljedbenike moliti se: "Neka se sveti ime Tvoje" (Matej 6:9). Ove riječi su dio tzv.molitve "Očenaš", poznate svim kršćanima.

U knjizi "Der Name Gottes" na 76. str. stoji objašnjenje: "Mi moramo uvažiti izvanrednu činjenicu da se tradicionalni Stari zavjet smatra Božjim otkrivenjem, a to je otkriće njegova imena koje se pojavljuje sve do završnih dijelova Starog zavjeta, da, nastavlja se i do posljednjih dijelova Novog zavjeta, a o čemu na primjer čitamo u Ivanu 17:6: ′Objavio sam im ime tvoje′."[traži se izvor] Stoga bi bilo nerazumno smatrati da se Isus ustručavao koristiti Božje ime, osobito jer ga je citirao iz odgovarajućih dijelova Hebrejskih spisa


Pitanje je zasto ga malo ko koristi ako se zna ime Boga JHVH Jeohva ili Jahve?

https://sh.wikipedia.org/wiki/Jahve

https://en.wikipedia.org/wiki/Tetragrammaton
 
Poslednja izmena:
Biblija otkriva Bozje IME.

Psalam 83:18 da bi se znalo da si jedino ti, kojemu je ime Jehova,
Svevišnji koji je nad svom zemljom!


Psalms 83:18

That men may know that thou, whose name alone is JEHOVAH, art the most high over all the earth.

- King James Bible "Authorized Version", Cambridge Edition

Exodus 6:3
And I appeared unto Abraham, unto Isaac, and unto Jacob, by the name of God Almighty, but by my name JEHOVAH was I not known to them.

Isaiah 26:4
Trust ye in the LORD for ever: for in the LORD JEHOVAH is everlasting strength:



http://www.kingjamesbibleonline.org/Psalms-83-18/

- - - - - - - - - -


pa jeste super ne mozes poreci nesto sto je cinjenica

Treba znati Bozje ime i obracati mu se imenom u molitvi
a ne kriti od ljudi istinu
- - - - - - - - - -

Zanimljivo da u crkvi pise ime Boga JHVH http://en.wikipedia.org/wiki/Tetragrammaton

Ima slika iz crkava gde pise JHVH tetragramaton

https://en.wikipedia.org/wiki/Tetra...e_high_above_the_altar_symbolizing_Yahweh.jpg

na hebrejskom i to ovako:
jhvh.jpg


- - - - - - - - - -

https://en.wikipedia.org/wiki/Tetragrammaton

Transcription of the Divine Name as ΙΑΩ in the 1st-century BCE Septuagint manuscript 4Q120.
https://en.wikipedia.org/wiki/Tetragrammaton#/media/File:4Q120_frg20_with_Divine_Name.jpg


15%2B-%2B1

Tetragrammaton on top of the Basilica of Saint Louis in Missouri

The Divine Name on display in St Mary's Church, Wivenhoe
2.jpg


https://upload.wikimedia.org/wikipedia/uk/9/96/Tetragramaton_Lviv_Ukraine.jpg
Tetragramaton_Lviv_Ukraine.jpg
 
Poslednja izmena:
Да ли су први хришћани користили Божје име?

У време Исусових апостола у првом веку наше ере, хришћанске скупштине су осниване у многим земљама. Чланови тих скупштина редовно су се састајали како би проучавали Свето писмо. Да ли су ти први хришћани могли пронаћи Јеховино име у рукописима које су користили?
Пошто је грчки био међународни језик, многе скупштине су користиле грчку Септуагинту, превод хебрејског дела Светог писма који је завршен у другом веку пре наше ере. Неки библисти тврде да је у Септуагинти од самог њеног настанка Божје име било замењено титулом Кириос, што на грчком значи „Господ“. Међутим, чињенице показују нешто друго.
Овде су приказани фрагменти грчке Септуагинте из првог века пре наше ере. У њима се јасно види Јеховино име, које је у грчком тексту представљено са четири хебрејска слова יהוה (ЈХВХ), то јест тетраграмом. Професор Џорџ Хауард је написао: „Имамо три примерка грчке Септуагинте из претхришћанског доба и ни у једном једином случају тетраграм није преведен са кириос, а често је остављен у оригиналу. Сада смо готово сигурни да је међу Јеврејима пре, током и након новозаветног периода био обичај да се Божје име преноси... директно у грчки текст Светог писма“ (Biblical Archaeology Review).
Да ли су Исусови апостоли и ученици користили Божје име у надахнутим списима? Професор Хауард запажа: „На местима где се Божје име на хебрејском налазило у Септуагинти, која се користила и цитирала у цркви новозаветног периода, писци Новог завета су без сумње укључили тетраграм у своје цитате.“
Стога можемо слободно закључити да су први хришћани могли читати Божје име како у преводима хебрејског дела Светог писма, тако и у преписима грчког дела.

Sve fotografije: Société Royale de Papyrologie du Caire http://en.wikipedia.org/wiki/Societ%...de_Papyrologie

Svici s Mrtvog mora, ulomak iz Izaije (Božje ime zaokruženo)

Hram Knjige, fotografija © Izraelski muzej, Jeruzalem

Crkve uklanjaju Božje ime iz Biblije jer su se priklonile židovskoj tradiciji ili čak radi zarade

Isus je uvijek obznanjivao Božje ime i tako nam dao dobar primjer

Koga zanima moze naci dokaze

izvorne spise

da se vidi da je pisalo Bozje IME

DOKAZI

Takodje Svitak Isaije s Mrtvog mora sadrzi Bozje IME JHVH

http://www.b92.net/zivot/vesti.php?nav_id=544811&fs=1
 
Poslednja izmena:
Zar nije Isus Hrristos ime boga sad mi ništa nije jasno

Isus Hrist je Bozji SIn

Evo iz Biblije imas o tome pa vidi.
sad cu naci citate

evo ovde pa vidi http://forum.krstarica.com/showthread.php/650812-ISUS-HRIST-Bozji-Sin-(-svedocanstvo-Boga-)

evo ovde klikni:
U Bibliji se za Isusa kaze da je BOZJI SIN… puno puta…To je Bog posvedocio…

Takodje se I za Isusa kaze da je sin covecji…
A Isus u Bibliji ima mnoge titule koje ga objasnjavaju njega I njegovu ulogu…
Kao na primer knez mira itd..
Nigde nije nazvan niti STVORITELJEM SVEGA sto samo pripada Bogu JEHOVI
Niti SVEMOCIM BOGOM sto je samo Jehova Bog

Dakle Bozja rec, Bog, kaze da je ISUS BOZJI SIN.
Bog JEHOVA JE JEDAN BOG, JEDINI SVEMOCNI, JEDINI BOG STOVRITELJ, ON JE SVE STVORIO sto implicira da je stovrio I svog SINA Isusa Hrista…
ISUS je sin jer je u korelaciji sa svojim OCEM Bogom JEHOVOM, njegov je sin jer je stvoren od OCA.…
BOG JHVH JE SVE STVORIO – LOGICNO I PA I SVOG SINA ISUSA HRISTA
ISUSA je BOG PRVO STVORIO, pa sve ostalo preko njega Kolosanima 1:15,16
ISUS HRIST JE BOZJI SIN

Tako za njega kaze Bozja Rec, tj Bog
preko svoje pisane reci Biblije..…

1. Kušač mu se približi i reče mu: Ako si Sin Božji, zapovedaj da se ovo kamenje pretvori u hlebove. (Matej 4:3)
2. i reče mu: Ako si Sin Božji, skoči dole, jer je napisano: "Anđelima svojim zapovediće za te, i oni će tebe na ruke uzeti, da gde nogom svojom za kamen ne zapneš." (Matej 4:6)
3. Oni koji bejahu u lađi približiše se Isusu i pokloniše mu se, govoreći: Zaista si ti Sin Božji! (Matej 14:33)
4. Prvosveštenik mu reče: Zaklinjem te živim Bogom da nam kažeš jesi li ti Hristos, sin Božji. (Matej 26:63)
5. i govoreći: Ti koji hram razvaljuješ i za tri dana opet sagrađuješ, pomozi sad sam sebi! Ako si Sin Božji, siđi s krsta! (Matej 27:40)
6. Centurion i oni koji s njim čuvahu Isusa, pošto videše kako se zemlja zatrese i šta bi, obuze veliki strah, i oni rekoše: Ovo je zaista bio Sin Božji! (Matej 27:54)
7. I dusi nečisti, kad ga viđahu, pripadahu k njemu i vikahu: Ti si Sin Božji! (Marko 3:11)
8. Kad centurion koji stajaše prema njemu vide kako izdahnu, reče: Ovaj je čovek zaista bio Sin Božji! (Marko 15:39)
9. Anđeo joj odgovori: Duh Sveti doći će na te, i sila Najvišega oseniće te. Zato i sveto dete koje će se od tebe roditi nazvaće se sin Božji. (Luka 1:35)
10. Reče mu đavao: Ako si Sin Božji, zapovedaj ovome kamenu da postane hleb. (Luka 4:3)
11. Đavo ga odvede još u Jerusalim, postavi ga na vrh hrama, i reče mu: Ako si Sin Božji, skoči odavde dole, (Luka 4:9)
12. Iz mnogih iziđoše i zli duhovi vičući i govoreći: Ti si Sin Božji! Ali im on zaprećivaše, i ne davaše im da govore, jer oni znadijahu da je on Hristos. (Luka 4:41)
13. Svi rekoše: Ti li si dakle Sin Božji? A on im reče: Vi kažete, jesam. (Luka 22:70)
14. I ja videh i zasvedočih da je on Sin Božji. (Jovan 1:34)
15. Natanailo odgovori i reče mu: Ravi!, Ti si Sin Božji, ti si kralj Izrailjev. (Jovan 1:49)
16. i mi verovasmo i poznasmo da si ti Hristos, Sin Božji. (Jovan 6:69)
17. kako vi govorite onome koga Otac posveti i posla na svet: Hulu govoriš! I to zato što rekoh: Ja sam Sin Božji? (Jovan 10:36)
18. Kad to Isus ču, reče: Ova bolest nije na smrt, nego na slavu Božju, da se proslavi Sin Božji s nje. (Jovan 11:4)
19. Reče mu ona: Da, Gospode! Verujem da si ti Hrist, Sin Božji, koji je trebao da dođe na svet. (Jovan 11:27)
20. a ova su napisana da verujete da Isus jeste Hristos, sin Božji, i da, verujući, imate život u imenu njegovom. (Jovan 20:31)
21. Filip mu reče: Ako veruješ od svega srca svoga, možeš. A evnuh odgovori: Verujem da je Isus Hristos Sin Božji. (Dela 8:37)
22. i odmah je propovedao po sinagogama da je Isus Sin Božji. (Dela 9:20)
23. Jer sin Božji, Isus Hristos, koga propovedasmo vama ja, Silvan i Timotej, ne bi "da i ne", nego u njemu bi "da". (2. Korinćanima 1:19)
24. nauči se - i ako je Sin Božji bio - poslušanju, po onome što podnese, (Jevrejima 5:8)
25. Ko počini greh od đavola je, jer đavo greši od početka. Sin se Božji zato javi da uništi dela Đavolja. (1. Jovanova 3:8)
26. Ko prizna da je Isus Sin Božji, Bog u njemu stoji i on u Bogu.](1. Jovanova 4:15)
27. Ko je koji svet pobedi, osim onoga koji veruje da je Isus Sin Božji? (1. Jovanova 5:5)
28. A znamo da Sin Božji dođe i dade nam razum da poznamo Boga istinitoga, i da budemo u istinitom Sinu njegovom Isusu Kristu. On je koji je istiniti Bog i život večni. (1. Jovanova 5:20)[/B]

29. Anđelu Tijatirske Crkve napiši: Evo šta govori Sin Božji, koji ima oči kao plamen ognjeni, i noge kao usjali bakar. (Otkrivenje 2:18)
30. Ja vam kažem: koji god prizna mene pred ljudima, priznaće i Sin čovečji njega pred anđelima Božjim; (Luka 12:8)
31. On se uzdao u Boga; neka mu pomogne sad, ako ga voli, jer govoraše: "Ja sam Sin Božji". (Matej 27:43)

Jovan 3:16 Jer Bog toliko ljubi svet, da je Sina svoga jedinorođenoga dao, da ni jedan koji u njega veruje ne propadne, nego da ima život večni.
Jovan 17:3 A život je večni u tome da tebe poznaju, tebe, jedinoga istinitoga Boga, i onoga koga si ti poslao, Isusa Hrista

Sve je meni predao Otac moj, i niko ne zna za Sina do Otac, niti Oca ko zna do Sin i ako kome Sin hoće objaviti. (Matej 11:27)

Simon Petar odgovori: Ti si Hristos, Sin Boga živoga. (Matej 16:16)

: A danu tome i o času niko ne zna, ni anđeli nebeski, ni Sin, nego Otac sam. : (Matej 24:36)


Sam Bog je sa neba posvedocio nakon Isusovog krstenja u vodi…da je ISUS njegov SIN

Svedocanstvo Boga da je Isus njegov Sin, tj Sin Bozji...

I gle, glas s nebesa progovori: Ovo je sin moj ljubljeni, u kome je moje blagovoljenje. (Matej 3:17)
[SIZE]

Dok on još govoraše, oblak sjajan zakloni ih, i, gle, ču se glas iz oblaka koji reče: Ovo je Sin moj ljubljeni, na kome je moje blagovoljenje; njega poslušajte! (Matej 17:5)
I ču se glas s nebesa koji progovori: Ti si sin moj ljubljeni, u kome je moje blagovoljenje! (Marko 1:11)
I dođe oblak te ih zakloni, i iziđe glas iz oblaka: Ovo je Sin moj ljubljeni, njega poslušajte! (Marko 9:7)

i siđe na nj Duh Sveti u telesnom obliku kao golub, i ču se glas s neba koji progovori: Ti si Sin moj ljubljeni, u tebi je moje blagovoljenje! (Luka 3:22)

Jer on primi od Boga Oca čast i slavu kad dođe k njemu glas: "Ovo je sin moj ljubljeni, u kome je moje blagoslovljenje." (2. Petrova 1:17)

(Исаија 42:1) Ево мог слуге, кога подупирем, изабраника мога, који је по вољи душе моје. У њега сам ставио свој дух, и он ће народима донети правду.
(Матеј 12:18) „Ево мог слуге кога сам изабрао, мог вољеног, који је по вољи душе моје! На њега ћу ставити свој дух, и он ће обзнанити народима шта је правда.

 
Poslednja izmena:
Biblija otkriva Bozje IME.

Psalam 83:18 da bi se znalo da si jedino ti, kojemu je ime Jehova,
Svevišnji koji je nad svom zemljom!


Psalms 83:18

That men may know that thou, whose name alone is JEHOVAH, art the most high over all the earth.

- King James Bible "Authorized Version", Cambridge Edition

Exodus 6:3
And I appeared unto Abraham, unto Isaac, and unto Jacob, by the name of God Almighty, but by my name JEHOVAH was I not known to them.

Isaiah 26:4
Trust ye in the LORD for ever: for in the LORD JEHOVAH is everlasting strength:



http://www.kingjamesbibleonline.org/Psalms-83-18/

- - - - - - - - - -



pa jeste super ne mozes poreci nesto sto je cinjenica

Treba znati Bozje ime i obracati mu se imenom u molitvi
a ne kriti od ljudi istinu
- - - - - - - - - -

Zanimljivo da u crkvi pise ime Boga JHVH http://en.wikipedia.org/wiki/Tetragrammaton

Ima slika iz crkava gde pise JHVH tetragramaton

https://en.wikipedia.org/wiki/Tetra...e_high_above_the_altar_symbolizing_Yahweh.jpg

na hebrejskom i to ovako:
jhvh.jpg


- - - - - - - - - -

https://en.wikipedia.org/wiki/Tetragrammaton

Transcription of the Divine Name as ΙΑΩ in the 1st-century BCE Septuagint manuscript 4Q120.
https://en.wikipedia.org/wiki/Tetragrammaton#/media/File:4Q120_frg20_with_Divine_Name.jpg


15%2B-%2B1

Tetragrammaton on top of the Basilica of Saint Louis in Missouri

The Divine Name on display in St Mary's Church, Wivenhoe
2.jpg


https://upload.wikimedia.org/wikipedia/uk/9/96/Tetragramaton_Lviv_Ukraine.jpg
Tetragramaton_Lviv_Ukraine.jpg

Све сама масонска симболика и ти то не видиш Аријана?
JHVH није божје име него скраћеница од четири елемента, иначе из кабалистичке магијске праксе.
 
Све сама масонска симболика и ти то не видиш Аријана?
JHVH није божје име него скраћеница од четири елемента, иначе из кабалистичке магијске праксе.

Pa to je istina i to je na crkvama sta ti nije jasno?

Ja sam samo nasla slike gde pise JHVH a da je BOZJE IME JHVH TO JE DOKAZANO.
Ova tema se ne bavi time vec cinjenicom o Bozjem imenu i njegovom koriscenju ili nekoirscenju

a to to ga crkva ne koristi a ima ga na crkvama je drugo

ja ne zastupam crkvu zna se da sam ja Jehovin Svedok pise mi ipod nicka

Ova tema se bavi Bozjim Imenom :)
 
Poslednja izmena:
Pa to je istina i to je na crkvama sta ti nije jasno?

Ja sam samo nasla slike gde pise JHVH a da je BOZJE IME JHVH TO JE DOKAZANO.
Ova tema se ne bavi time vec cinjenicom o Bozjem imenu i njegovom koriscenju ili nekoirscenju

a to to ga crkva ne koristi a ima ga na crkvama je drugo

ja ne zastupam crkvu zna se da sam ja Jehovin Svedok pise mi ipod nicka

Ova tema se bavi Bozjim Imenom :)

Црква је одавно пала под масонску влашћу. Али је необично да теби то не смета. Сигурно не знаш да су оснивачи ЈС масони?
 
Црква је одавно пала под масонску влашћу. Али је необично да теби то не смета. Сигурно не знаш да су оснивачи ЈС масони?

Izvlacis pogresne zakljucke.

Sta ti nije jasno? ne razumem

znam ja sta je crkva, slike su dokaz Bozjeg imena na njima

- - - - - - - - - -

YHWH smatrano je u Jevreja za nešto veoma sveto. Umesto da se to izgovori, korišćena je zamena - Adonaj u prevodu Moj Gospod.:D
Jevrejsko sujeverje i sta sa time?

To sto su oni izbacili Bozje ime iz upotrebe

ne mogu unistiti cinjenicu da je IME BOGA JHVH
 

ako sam sjebala znanje slobodno me ispravi..:D

- - - - - - - - - -

Izvlacis pogresne zakljucke.

Sta ti nije jasno? ne razumem

znam ja sta je crkva, slike su dokaz Bozjeg imena na njima

- - - - - - - - - -


Jevrejsko sujeverje i sta sa time?

To sto su oni izbacili Bozje ime iz upotrebe

ne mogu unistiti cinjenicu da je IME BOGA JHVH

pa nemoj da ga onda zoves jehova nego jhvh...onako kako je...aj obrati mu se kako ti se predstavio..:D
 
Izvlacis pogresne zakljucke.

Sta ti nije jasno? ne razumem

znam ja sta je crkva, slike su dokaz Bozjeg imena na njima

- - - - - - - - - -


Jevrejsko sujeverje i sta sa time?

To sto su oni izbacili Bozje ime iz upotrebe

ne mogu unistiti cinjenicu da je IME BOGA JHVH

Осећам велику узнемиреност и несигурност када износиш своје ставове.

А како гледаш на ово?
http://biblijskeistine.blogspot.rs/2011/07/jehovine-svedoke-su-1870-godine.html
 
Осећам велику узнемиреност и несигурност када износиш своје ставове.

А како гледаш на ово?
http://biblijskeistine.bloge.html

mozda osecas svoju uznemirenost :lol:

Biblija iznosi istinu. A Bozje ime je DOKAZANO.

a ti mozes na netu naci glomilu gluposti ILI LAZI pa ces verovati tome?

blogu nekog umobolnika? to ti je autoriutet?

ili dokazi o Bozjem imenu koji su pronadjeni.
Zato i dosta savremenih porevoda Biblije sadrzi Bozje ime
ja licno imam u kolekciji puno Biblija sa Bozjim Imenom


ali to ne bi dolazivala

tema nije dokazivanje da je JHVH Bozje ime

nego njegova upotreba

a ti ako zelis otvori drugu temu
 
Poslednja izmena:
Jehovini svedoci koriste Bozje ime

tako i Adventisti http://www.svetlostistine.org/Forum/index.php?topic=332.145;wap2

i drugi Protostantskih vera


Naravno da je Bitno koristiti Bozje ime.

TO JE NAJBITNIJE, Jer ako ne znamo Bozje ime

kako bi mu se obratili, kome bismo se molili?


Akonekoga pozovem sa hej covece da li ce mi se obratiti?

Bog se obraca onima koji ga prizivaju imenom.

- - - - - - - - - -

JEHOVA Bog želi da ljudi znaju i upotrebljavaju njegovo ime.

To je vidljivo iz činjenice da ga je otkrio prvom ljudskom paru na Zemlji.

Znamo da je Adamu i Evi Božje ime bilo blisko jer je Eva nakon rođenja Kaina, prema izvornom hebrejskom tekstu rekla:

„Doneh plod, muško, uz Jehovinu pomoć“ (1. Mojsijeva 4:1, NS).


================================================== ====================

Koliko je bitno da se koristi Bozje IME saznajemo iz samih Biblijskih stihova

Rimljanima 10:13 Jer “svako ko prizove ime Jehovino, bit će spašen.

(Joel 2:32) I svako ko prizove ime Jehovino bit će spašen, jer će na gori Sionu i u Jeruzalemu biti oni koji su izbavljeni, kao što je Jehova rekao. Bit će i među preživjelima, koje Jehova poziva.”

(Sefanija 3:9) Jer tada ću promijeniti jezik narodima u čist jezik, da bi svi prizivali ime Jehovino i složno mu služili.’

(Dela apostolska 2:21) I svako ko prizove ime Jehovino bit će spašen.”’
 
Poslednja izmena:
mozda osecas svoju uznemirenost :lol:

Biblija iznosi istinu. A Bozje ime je DOKAZANO.

a ti mozes na netu naci glomilu gluposti ILI LAZI pa ces verovati tome?

blogu nekog umobolnika? to ti je autoriutet?

ili dokazi o Bozjem imenu koji su pronadjeni.

Zato i dosta savremenih porevoda Biblije sadrzi Bozje ime
ja licno imam u kolekciji puno Biblija sa Bozjim Imenom


ali to ne bi dolazivala

tema nije dokazivanje da je JHVH Bozje ime

nego njegova upotreba

a ti ako zelis otvori drugu temu

Зашто вам је толико важно божје име?
 
SPASENJE NAM ZAVISI OD TOGA

Kako Mozemo biti Bozji prijatelj i idobiti spasenje ako mu n znamo ni ime?

to je ono osnovno

- - - - - - - - - -

Зашто вам је толико важно божје име?

kome nama?

To bi trebalo biti vazno svim vernicima.

Ko kada bi me pitao zasto je bitno da znam tvoje ime

a hoces da budemo prijatelji

TREBALO BI ZNATI SVE BOGU A IME JE ONO OSNOVNO STO SE PODRAZUMEVA

sve sam objasnila a ti pitas mogao bi prvo procitati

- - - - - - - - - -

Biblija nam otkriva sve o Bogu sto trebamo znati - TO JE OSNOVA VERE
 
Moš ga zvati kolko oćeš i kako oćeš-izgleda je malo nagluv...
Nije se nikom javio više od tri milenijuma...Pitaj boga je li preživeo atomske probe...:sad2:

pa jeste nagluv kada ga ljudi ne prizivaju :lol:

Ko ga priziva imenom i poznaje on se odaziva :cool:

- - - - - - - - - -

A koje je ime Jehovino? :dontunderstand:

sta ne razumes? Ime BOGA je Jehova ( JHVH )
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top