Ne mogu da dignem sistem

Sale9006

Početnik
Poruka
1
Evo ovako, imam problem sa dizanjem sistema. Naime nemogu nista na kompijuteru, ja ga ukljucim ali nedaje sliku, ni bios a ni kada stavim boot dvd unutra. Formatirao sam hdd i nece, pa sam restarovao matičnu (Clear cmos) i dalje nece neznam sta da radim. Ako može neko da mi pomogne. Hvala unapred
 
Ako ne dobijas ni BIOS onda to nema veze sa sistemom ? Pretpostavljam, formatirao si hdd na drugom kompu jer kazes nema biosa ? Kako god proveri da li svi ventilatori (laicki receno) na grafici i procesoru rade, ako imas 2 modula ram memorije probaj sa jednim naizmenicno posto oni znaju da naprave takav problem. Da li dobijas onaj "beep" ili nema nicega uopste ?

Navedi sta imas od komponenti, proveri kao sto @Mord kaze kablove, ali prvo obrati paznju na grafiku i procesor jer ti je mozda i samo napajanje problem.

Primera radi na mom starom racunaru, nekad podignes sistem nekada ne, nekada se cuje beep nekada ne, na kraju ispadne defektno napajanje koje nekad povuce dovoljno napona a nekada uopste.
 
Evo ovako, imam problem sa dizanjem sistema. Naime nemogu nista na kompijuteru, ja ga ukljucim ali nedaje sliku, ni bios a ni kada stavim boot dvd unutra. Formatirao sam hdd i nece, pa sam restarovao matičnu (Clear cmos) i dalje nece neznam sta da radim. Ako može neko da mi pomogne. Hvala unapred

Kako si formatirao HDD i MBO ako ne možeš ništa??? Znači otvarao si komp i prčkao po njemu (Clear cmos)? Kako, jesi li vadio one jumpere ili si vadio bateriju van? Moraš dati malo više informacija o tome što si radio? S čim si radio formatiranje HDD? I koji je komp u ptanju: matična, procesor, grafička...?
Pretpostavljam da ti je komp kako-tako radio dok nisi išao formatirati disk... Onda je sve krenilo nizbrdo. A zašto si radio formatiranje diska? Išao si instalirati windowse ili što???
 
Evo ovako, imam problem sa dizanjem sistema. Naime nemogu nista na kompijuteru, ja ga ukljucim ali nedaje sliku, ni bios a ni kada stavim boot dvd unutra. Formatirao sam hdd i nece, pa sam restarovao matičnu (Clear cmos) i dalje nece neznam sta da radim. Ako može neko da mi pomogne. Hvala unapred
kako si resetovao BIOS,sa dzamperom ili sa vadjenjem baterije?
 
Evo ovako, imam problem sa dizanjem sistema. Naime nemogu nista na kompijuteru, ja ga ukljucim ali nedaje sliku, ni bios a ni kada stavim boot dvd unutra. Formatirao sam hdd i nece, pa sam restarovao matičnu (Clear cmos) i dalje nece neznam sta da radim. Ako može neko da mi pomogne. Hvala unapred

Probaj hdd ,mozda je lose prikopcan ili je crko ,ja sam imao isti problem

A tebi ni bios ne daje ,tu sad moze da bude vise stvari ,otisla maticna ,graficka ,monitor ,flat kabal zeza od monitora ,
 

Back
Top