Proslava...

Nexus 6

Iskusan
Poruka
5.246
videh juce na TVu proslavu godisnjice Oktobarske revolucije, sa sve vojnom paradom i crvenim zvezdicama...
he, he...gospodo "carsko-pravoslavna"...vazno je da je Putin bio u Hilandaru, to je najvaznije... :lol:
 
ma zna se ko je kgb-ovac,i to pukovnik...

a ja sam vise ciljao na nase rusofile...kod njih su cas boljsevici cas majcica rusija...

ko sto sam ja cas srbin,a cas paganinn,latin,a katkad i musliman...zavisno od situacije:)
 
Strela:
Ne znam samo kako si uspeo da izvedeš takav naopak zaključak?
Ni j od jugonostalgije nemam.

Jugoslavija jednom bila i ne ponovila se više!!! :shock: :shock: :shock: :shock:
A nedao Bog da nam sudbina zavisi od tzv. majčice Rusije... :-? :-? :-?
Siguran sam da će nam pomoć prije stići od Njemačke ili Britanije nego od Rusije...
 
Nexus 6:
videh juce na TVu proslavu godisnjice Oktobarske revolucije, sa sve vojnom paradom i crvenim zvezdicama...
he, he...gospodo "carsko-pravoslavna"...vazno je da je Putin bio u Hilandaru, to je najvaznije... :lol:

:D :D :D

shta ja ono reko za ex-komuniste maskirane na krstarici u "unijate-od-2013"???

seca se neko???

:D :D :D

eeee...
 
Strela:
Ne znam samo kako si uspeo da izvedeš takav naopak zaključak?
Ni j od jugonostalgije nemam.

prostom logikom...
"Rusi nisu moroni da se odricu svoje proslosti"
znaci mislis da bi i mi trebalo da slavimo nasu komunisticku revoluciju '45. godine...
kada to slavimo, onda i zalimo za propascu te zemlje...tj. jugonostalgicari smo...
 
Ma Nexuse 6,
ti se verovatno ovime obracas ovoj grupici nasih dragih fundamentalista :) koji su sada od krajnosti anitfasizma presli na stranu antikomunizma i ekstrema anti svakog levicarstva, i to predstvalja osnovnu matricu njihovog razmisljanja :)
Licno, ne vidim nista lose u tome sto u Rusiji slave i te bivse praznike, a vratili su se veri. Jednostavno drugo vreme, drugi parametri....

A hocete da Vam kazem (znam da nije tema) zasto ono Putin ne pozva predsednika Srbija, a tamo bese Mesic umesto njega kao veliki "antifasista" ?
 
Nexus 6:
prostom logikom...
"Rusi nisu moroni da se odricu svoje proslosti"
znaci mislis da bi i mi trebalo da slavimo nasu komunisticku revoluciju '45. godine...
kada to slavimo, onda i zalimo za propascu te zemlje...tj. jugonostalgicari smo...

Baš zato što sam desničar, smatram da je ružno i primitivno negirati
svoju prošlost. Taj period od 1945. pa na ovamo ne može se jednostavno
izbrisati gumicom. Svi smo mi živeli delimično u tom periodu, to je deo
našeg detinjstva i našeg pamćenja.
Smatram da je jako ružno što ne slavimo 9. maj, dan pobede nad fašizmom,
zatim što se menjaju nazivi ulica. Recimo za mene je Bulevar Revolucije i
dalje Bulevar Revolucije, ne prihvatam nikakve nasilne i nakaradne promene.
 
analiticar:
Jugoslavija jednom bila i ne ponovila se više!!! :shock: :shock: :shock: :shock:
A nedao Bog da nam sudbina zavisi od tzv. majčice Rusije... :-? :-? :-?
Siguran sam da će nam pomoć prije stići od Njemačke ili Britanije nego od Rusije...

Evo jednom i s analitičarem da se složim.
 
Strela:
Baš zato što sam desničar, smatram da je ružno i primitivno negirati
svoju prošlost. Taj period od 1945. pa na ovamo ne može se jednostavno
izbrisati gumicom. Svi smo mi živeli delimično u tom periodu, to je deo
našeg detinjstva i našeg pamćenja.
Smatram da je jako ružno što ne slavimo 9. maj, dan pobede nad fašizmom,
zatim što se menjaju nazivi ulica. Recimo za mene je Bulevar Revolucije i
dalje Bulevar Revolucije, ne prihvatam nikakve nasilne i nakaradne promene.

"negiranje" nije suprotno "proslavljanju"...
 
Strela:
Smatram da je jako ružno što ne slavimo 9. maj, dan pobede nad fašizmom,
zatim što se menjaju nazivi ulica. Recimo za mene je Bulevar Revolucije i
dalje Bulevar Revolucije, ne prihvatam nikakve nasilne i nakaradne promene.

E vidis Strelo, ovde mi upravo uze rec iz usta. Samo sto se ovde ne radi o Bulevaru Revolucije, nego su nasi indijanci spo i neki iz dss koji su se onda zalagali za izjednacavanje prava boraca, usput su promenili imena ulicama Tolbuhinovoj i Birjuzovoj..... to bese onaj koji je stradao bas u nesreci kod nas :shock:

Neko mi je rekao da je bio nikao clanak u Pravdi kako su Rusi bili izuzetno uvredjeni takvim cinom, jer su bas oni oslobodili Beograd, pa kako da im ne pripadne zasluga da barem nose ime neke ulice u BG :x

Eto, bas me interesuje ko od te bande mandrila na vlasti razmislja o tom aspektu saradnje sa Rusijom kada negiramo i one zasluge koje njima cinjenicno pripadaju.

Ne, vazno da nam sad samo jos ljoticevci fale na kormilu krme, pa da vidimo gde ce taj brod da otplovi. :evil: (na kraju ce jos da se pojavi pametnjakovic se zaloziti, pa ce da ispadne da su ljoticevci oslobodili BG :lol: ;) )


P. S. Svi koji se tripuju oko ideoloskih budalastina komunizam - anti-komunizam, znajte da je to za Ruse uvek bila i ostace "slavnaja otacastvena vojna"...... pa Vi u buducnosti razmislite !
 
ne radi se o brisanju tragova proslosti...ko je lud da to radi...
ali ako ne mozes da promenis drzavno uredjenje, koje je nasilno promenjeno, sigurno mozes da otklonis neke ideoloske promene...npr. nazive ulica, da skines petokrake sa drzavnih institucija i slicno...
da se razumemo...ja sam republikanac...ali ovo vise nije komunisticka drzava...samim tim, i insignije komunizma treba poslati tamo gde im je mesto...

uostalom, sam si rekao sta sam hteo ovom temom...
 
Nexus 6:
ne radi se o brisanju tragova proslosti...ko je lud da to radi...
ali ako ne mozes da promenis drzavno uredjenje, koje je nasilno promenjeno, sigurno mozes da otklonis neke ideoloske promene...npr. nazive ulica, da skines petokrake sa drzavnih institucija i slicno...
da se razumemo...ja sam republikanac...ali ovo vise nije komunisticka drzava...samim tim, i insignije komunizma treba poslati tamo gde im je mesto...

uostalom, sam si rekao sta sam hteo ovom temom...

Nemam sta da dodam....
 
Zarathustra:
E vidis Strelo, ovde mi upravo uze rec iz usta. Samo sto se ovde ne radi o Bulevaru Revolucije, nego su nasi indijanci spo i neki iz dss koji su se onda zalagali za izjednacavanje prava boraca, usput su promenili imena ulicama Tolbuhinovoj i Birjuzovoj..... to bese onaj koji je stradao bas u nesreci kod nas :shock:

Neko mi je rekao da je bio nikao clanak u Pravdi kako su Rusi bili izuzetno uvredjeni takvim cinom, jer su bas oni oslobodili Beograd, pa kako da im ne pripadne zasluga da barem nose ime neke ulice u BG :x

Eto, bas me interesuje ko od te bande mandrila na vlasti razmislja o tom aspektu saradnje sa Rusijom kada negiramo i one zasluge koje njima cinjenicno pripadaju.

Ne, vazno da nam sad samo jos ljoticevci fale na kormilu krme, pa da vidimo gde ce taj brod da otplovi. :evil: (na kraju ce jos da se pojavi pametnjakovic se zaloziti, pa ce da ispadne da su ljoticevci oslobodili BG :lol: ;) )


P. S. Svi koji se tripuju oko ideoloskih budalastina komunizam - anti-komunizam, znajte da je to za Ruse uvek bila i ostace "slavnaja otacastvena vojna"...... pa Vi u buducnosti razmislite !

Eto vidiš, pametnjakovići koji su promenili nazive ulica Birjuzova i
Tolbuhina, nisu imali pojma kakve će to dalekosežne posledice imati.
 
Nexus 6:
videh juce na TVu proslavu godisnjice Oktobarske revolucije, sa sve vojnom paradom i crvenim zvezdicama...
he, he...gospodo "carsko-pravoslavna"...vazno je da je Putin bio u Hilandaru, to je najvaznije... :lol:

ја не видех ту ТВ емисију што је добро... да се не нервирам, јер мени је то трагично... та немоћ да се ПРЕСЕЧЕ САТАНСКИ ПЕРИОД ЦРВЕНЕ КРВАВЕ ПЕТОКРАКЕ...

...е, сад драги циниче... важно је и то веома важно што је Путин био у Хиландару... ЈЕР ОН ПОКУШАВА ДА НЕКАКО ИЗНАЂЕ НАЧИН КАКО ДА ПРЕМОСТИ ТО КОМУЊАРСКО СР*ЊЕ И ВРАТИ РУСИЈУ НА ЈЕДИНИ ПУТ ... да ли ће у томе успети или ће Русија морати да чека да поцркају све комуњаре... "остаје да се види"... 8-)

Па и Твој пок.Ђинђић је био комуњара као официрски син... па ево сада га уздижу у небо као неког "реформатора"... а он је био само комуниста и ништа друго... :confused: :confused: :confused: баш као и његови следбеници свих врста и фракција :confused: :confused: :confused: што би се блажим речима могло назвати као "неокомунистички проеуропски покрет напредњачких снага"...
 
Strela:
Smatram da je jako ružno što ne slavimo 9. maj, dan pobede nad fašizmom,
zatim što se menjaju nazivi ulica. Recimo za mene je Bulevar Revolucije i
dalje Bulevar Revolucije, ne prihvatam nikakve nasilne i nakaradne promene.

Улицу Булевар краља Александра НАСИЛНО И НАКАРАДНО СУ ПРОМЕНИЛИ комунистички окупатори на челу са зликовцем Брозом првобитно у ул.Булевар Црвене Армије(док се нису завадили са Совјетима) а затим у Булевар револуције...

... НИЈЕ ИЗВРШЕНА НАСИЛНА И НАКАРАДНА ПРОМЕНА... само је поништено насиље учињено од 45.до данас и ВРАЋЕН СТАРИ НАЗИВ УЛИЦЕ. :evil:
 
eremita:
Улицу Булевар краља Александра НАСИЛНО И НАКАРАДНО СУ ПРОМЕНИЛИ комунистички окупатори на челу са зликовцем Брозом првобитно у ул.Булевар Црвене Армије(док се нису завадили са Совјетима) а затим у Булевар револуције...

... НИЈЕ ИЗВРШЕНА НАСИЛНА И НАКАРАДНА ПРОМЕНА... само је поништено насиље учињено од 45.до данас и ВРАЋЕН СТАРИ НАЗИВ УЛИЦЕ. :evil:

Da je to rekao naš američki prijatej vazeoy, koji je rođen
pre rata u redu, ali mi svi ostali na ovom forumu rođeni smo
posle rata, dakle mi smo zatekli Bulevar Revolucije i s tim
nazivom smo živeli čitavo detinjsvo i mladost i ja to menjanje
naziva ulica doživljavam kao brisanje prošlosti.
Znam da su i komunisti menjali nazive ulica nasilno i nakaradno,
pa zar se treba na njih ugledati.
To je ponašanje karakteristično za skorojeviće, svet počinje od mene!
Da li si pročitao ono što je Zaratustra napisao o tome kako su se
Rusi uvredili zbog promene imena ulica Maršala Birjuzova i Tolbuhina?
Šta misliš o tom aspektu promena naziva ulica?
 

Back
Top