Kutak za sujetne romantike – ispovesti o ljubavnim mnogouglovima (ljubavne misterije)

GalebDzonatan

Primećen član
Poruka
589
Ovu temu sam otvorio sa ciljem da se u njoj nadju ispovesti ljubavi umrlih i rodjenih i sve sa ciljem da jedni druge oplemenimo svojim najtananijim osecanjima te pomerimo granice maste i shvatanja cudesne igre zvane ljubav.U tom cilju postavicu jednu svoju ispovest o ljubavi koja odvec bese cudnovata jer se tu radilo o ljubavnom trouglu. Radi pojasnjenja, trougao su cinile dve katete, jedan covek i jedna zena u braku, i naravno ja-malena osnova. Formacija jednakokrakog ljubavnog trougla uzdizala se do iskricavih visina sve u ubedjenju kateta kako osnova misli da trougao ne postoji. Ova ispovest je sam svrseni cin kada sam svojom voljom rasturio formaciju prepustajuci katetama da se spoje i za uzvrat ocekujuci potpuno priznanje kateta o postojanju trougla, a koje ni dan danas nisam dobio u potpunosti. Jos i da kazem da izmedju osove i jedne od kateta (one blize meni) postoji cvrsta duhovna veza, toplo narucje u kome se kateta oseca nedodirljivo i uzviseno, o cemu svedoci i znacajan broj pesama za koje se nadam da se se jedared pojaviti i u formi knjige. Ja sada tragam za novom duzi i sanjam o jednoj predivnoj pravoj liniji i sebi kako pod malenim nagibom prilazim joj do potpunog preklapanja. Eh, prica bi se mogla razvezati i do ljubavnog cetvorougla unoseci u nju i virtuelnog ljubavnika koga sam ja proizvodom svoje intuicije i paranoicnih insinuacija izmislio, ali bi u tom slucaju sve bilo isuvise komplikovano i nadasve misticno. Radi se o tome da sam umesto muza doticne ljubavnice za jednu od kateta smatrao da je moj prijatelj. Sve ovo samo ide u prilog cinjenici koliko su zene carobne kada su u stanju da ostvare i tako slozene formacije kao sto su ljubavni trouglovi, mnogouglovi... Svaciji komentar je dobro dosao. To be continued (hope so)...

Ispovest...

Kada bi se nit ponovo spojila, izmedj tebe sto u mome srcu tinjas plavom svetloscu i tebe koja Sunce, lepse negoli ovozemaljsko, nosis u svome srcu rasipajuci ga osmehom...odvec znam da je sve igra stvaranja mozaika; porodica, prijatelji, poznanici, posao, jer je zivot poput reke koja ima svoj tok, od izvora ka uscu. I znam za potrebu dusa obdarenih silom koja tezi da se ostvari savrsena formacija, i u toj teznji potrebu da se nedostajuci deo postavi na svoje mesto. Stoga bicu nadasve iskren u pokusaju da ostvarim savrsenu formaciju kojoj i sam vecno tezim, verujuci u lepotu stvaranja i dar koji nosim u sebi.

Ja odista znam za vas dvoje i vama se divim. Ali pitam se zasto obmana?. Na ovakav nacin gubim prijatelja i gubim pogled na Sunce koje izgara citav horizont, a koje mami dusu jednog ukletog romantika poput mene. Kao sto onomad rekoh, ja svoja jedra usmerih ka dalekoj obecanoj zemlji, cekajuci pravo Sunce da grane, jer Sunce za koje misljah da je moje samo je moja zvezda vodilja na tom putu. Kao sto onomad rekoh u tvojim osecanjima prema njemu prepoznah radjanje Sunca u sred duge i hladne noci, a ta noc, to bejasmo ti i ja, i to svitanje, to misljah na tebe i njega. Cini mi se da si to ipak pogresno razumela te dozivela kao ironicno podsmevanje, sto nije stvarno tako.

Znam i za vase zavete cutanja i svetinje nad svetinjama jer prava ljubav je odista najveca svetinja, sam tvorac. S toga razumem i veo tajne kojim sam obvijen, razumem i igre maste i potragu za takozvanim «the missing peaces» Nadam se da u tebi jos uvek postoji trunka magnetizma istine, iako bih ja to radije nazvao duhovna rezonanca ili cak sindrim dva boba grozda Nadam se jer ovo pile od galeba, zovi kako hoces, odista ovim putem vise nece mognuti. Ovo pisem u trenutku dok jedra stoje opusteno, icekujuci novi nalet vetra i gledajuci u daleke zvezde, iscrtavajuci sebi neki sasvim drugaciji moguci kurs. Ne mogu sa ljudima koji obmanjuju te na taj nacin gradeci sebi veru u svetlost sutrasnjice. Ali mogu sa ljudima otvorenog srca i ljudima koji veruju da na Zemlji jos koja srca kucaju. Jer ovo zaista dovodi me do stanja kad postajem indigniran i kada pocinjem da zelim da ni delic svog vremena vise ne posvecujem ljudima koji ne razumeju sta odista znaci ziveti u harmoniji. Ne kazem da sam harmoniju postigao ali kazem da ni vas put ne vodi u harmoniju ukoliko ne shvatite o cemu govorim.

Vremenska distanca izmedju mojih misli i vase srece je par svetlosnih godina u korist misli i na tom putu ima cudesnog sveta neistrazenog. Vec vidim kako mi govoris «neka vremenska distanca medju nama ostane 20 godina a udaljenost medju nama par svetlosnih U tebi osecam vrline koje mi mogu pomoci da u tome uspem. Zato jos uvek i masem krilima k tebi Dodajem i da nisam osvetnik ali isto tako nisam ni mazohista, vec uvek nastojim da dobro i lose, lepo i ruzno iskoristim na najbolji nacin i prevazilazeci uvek samoga sebe gradim mozaik lepsi i formacije savrsenije. Tako je odvec bilo i onda kada nisi ni slutila niti verovala da je tako nesto moguce Tek kada se racionalno i iracionalno vezu istinom koja je uvek belo, tek tada se gazi putem koji kroz harmoniju vodi u vecnost. A istina je uvek ono sto osecamo jer nema osecaja laznog. Ja do istine eto dodjoh intuicijom. Rece mi da sam sanjao crno i belo, a to su dva jedina kontrasta. Sve ostalo su nijanse.
Na samom kraju, sve ovo sto sam rekao voleo bih da shvatis dobronamerno. Ostaje samo pitanje ko u sta veruje i kakvu viziju pred sobom ima.
 
ima edna pesma koja po meni sjajno opisuje osecaj kada sam legnes u krevet i pogledas sebi u dusu...

"on candystripe legs spiderman comes
softly through the shadow of the evening sun
stealing past the windows of the blissfully dead
looking for the victim shivering in bed
searching out fear in the gathering gloom and
suddenly! a movement in the corner of the
room! and there is nothing i can do when i
realise with freight that the spiderman is having
me for dinner tonight

quietly he laughs and shaking his head creeps
closer now closer to the foot of the bed and
softer than shadow and quicker than flies his
arms are all around me and his tongue in my
eyes "be still be calm be quiet now my precious
boy don't struggle like that or i will only love
you more for it's much too late to get away or
turn on the light the spiderman is having you
for dinner tonight"

and i feel like i'm being eaten by a thousand
million shivering furry holes and i know that in
the morning i will wake up in the shivering cold
and the spiderman is always hungry..."
 
Posle duzeg vremena morala sam malo da se udubim u neki tekst na ovom podforumu da bih ga bolje razumela i da sa paznjom procitam svaku rec ne bi li zadrzala smisao. To me stvarno raduje, jer sam vec, skoro, digla ruke...
Lepo je znati da bez obzira na povrsnost, ko je kome ljubavnik ili ljubavnica ili zakonom odredjen saputnik, jos uvek postoje ljudi koji gledaju van forme, u sustinu. Odnos, kakav god, podrazumeva dvoje ljudi. I odgovornost za srecu snose oboje, svaki po na osob. Zrelost je u tom misljenju o drugom, jer sopstveni uzitak tek je naslada osnovnih nagona, a ono vrhunsko, dostizu samo retki koji se poklope, zvali se oni katete ili hipotenuze...i to onda kada se zanemare, sva pravila, forme i proracuni, sve zakonitosti i teoreme, kad ostanu samo gole duse...:wink:
 
Nesi:
Posle duzeg vremena morala sam malo da se udubim u neki tekst na ovom podforumu da bih ga bolje razumela i da sa paznjom procitam svaku rec ne bi li zadrzala smisao. To me stvarno raduje, jer sam vec, skoro, digla ruke...
Lepo je znati da bez obzira na povrsnost, ko je kome ljubavnik ili ljubavnica ili zakonom odredjen saputnik, jos uvek postoje ljudi koji gledaju van forme, u sustinu. Odnos, kakav god, podrazumeva dvoje ljudi. I odgovornost za srecu snose oboje, svaki po na osob. Zrelost je u tom misljenju o drugom, jer sopstveni uzitak tek je naslada osnovnih nagona, a ono vrhunsko, dostizu samo retki koji se poklope, zvali se oni katete ili hipotenuze...i to onda kada se zanemare, sva pravila, forme i proracuni, sve zakonitosti i teoreme, kad ostanu samo gole duse...:wink:
how true...

ukoliko obe osobe se trude da usrece onu drugu, obe ce biti srecne sa onim sto dobijaju... ukoliko obe vuku na svoju stranu nikada nece biti srecne sa onim sto dobijaju i uvek ce traziti vise....

za matis prosta jednacina, za zivot retka pojava
 
nishta ja ne razumem ove katete i hipotenuze...katete mislile da hipotenuza misli da trogao ne postoji :???: katete trebale biti zahvalne hipotenuzi sto im je obogatila ljubav :???: a one? ah, nezahvalne jedne katete..i sta ce sad jadne katete u svom jadnom braku kad im nema hipotenuze? a mozda ni katete nisu znale da je galeb hipotenuza :???: mozda je samo galeb mislio da je on hipotenuza...ima ljudi koji vole da budu hipotenuze...cak i kad im to niko ne trazi..cak i kad to niko ne zna..

bem ti, kako sam gloop..kad bi hteo neko da mi objasni
 
...Nakon sto sam svoju ispovest poslao ljubavnici, dobio sam sledeci odgovor...

Divim se cak i tvojim paranoicnim insinuacijama, mada me mahom vredjas samim tim sto tvom ljubljenom prijatelju ne znam ni ime... Ali posto ti je to izbor, ne dozvoli da ti iko, a posebno ja menja diskurs. Provescu deo bljestavog dana u NS, pa sam pozelela da mi budes blizak koliko i mio na tom jesenjem, dunavskom keju. Neka sve ostane na nivou moje neostvarive zelje...Jer zelja je ono sto nas definitivno odrzava u zivotu...

O cemu se ovde zapravo radi, bice vam jasnije jer imam u planu da citavu pricu polako vratim u proslost...

To be continued...
 
GalebDzonatan:
Divim se cak i tvojim paranoicnim insinuacijama, mada me mahom vredjas samim tim sto tvom ljubljenom prijatelju ne znam ni ime... Ali posto ti je to izbor, ne dozvoli da ti iko, a posebno ja menja diskurs. Provescu deo bljestavog dana u NS, pa sam pozelela da mi budes blizak koliko i mio na tom jesenjem, dunavskom keju. Neka sve ostane na nivou moje neostvarive zelje...Jer zelja je ono sto nas definitivno odrzava u zivotu...

...dopustite mojoj sujeti da rekne par reci...isto bih voleo da cujem i vasa uvazena misljenja....

Ja ovde vidim da zena nastoji stvar da mistifikuje koristeci se svojim najjacim oruzijem odbrne, lazju. Jer covek zivi u slatkoj iluziji dok zena zivi u gorkoj lazi. Ona taj otrov ispija svojevoljno jer zena je ta koja voli da se poigrava sudbinom ali nesvesno.Zato je zena i veci heroji negoli covek i sto ona trpi sav teret proslosti i sadasnjosti i sto odgovara svim napadima jaceg pola. Jer koliko covek ima na volji toliko zena ima na pameti. Zato jer je covek uvek taj koji napada dok zena je ta koja se brani ili nastoji da do sukoba ne dodje. Stoga je ne treba ni osudjivati vec na njene lazi gledati kao da su predivno kamenje posmatrano krivim socivima.

Ne mesati obmanu i laz, jer obmana je prikrivanje osecanja dok je laz izvrtanje slike. Stoga se laz moze i prepoznati i oni narocito iskusni sliku koju ona iscrtava ponovo izokrenuti kako bi dosli do istine. Obmana je uskracivanje kako lazi tako i istine, stoga i vodi u zabludu koja je i najgora bolest duse i vodi u moralnu atrofiju. Ja sam lazi svoje ljubavnice svagda voleo i cenio jednako kao najneznije izlive njenog mednog srca. Lepo lagati-isto je sto i lepo pevati. Zvuci cudno ali je tako. Rdjav covek vas nece ni lagati niti ce vam reci istinu u lice. On dobro oseca da ce vas dovodjenjem u zabludu najpre unistiti. Laze onaj ko je slab da bi se odbranio ili izbegao sukob. Otuda opet ponavljam da covek zivi u slatkoj iluziji dok zena zivu u gorkoj lazi i zato je zena heroj. I zato ako hocete da vas zena voli onda joj treba pustiti da laze ali se isto tako treba cuvati obmane koja je nesto sasvim drugo.Kad pocne da vas obmanjuje zena, znaci da vas vise i ne voli. A ko i tad uprkos tome sto zivi u zabludi nastavi da voli slepo, isto tako slepo ce i umreti, ne znajuci zbog cega i kako. Mnoge su zene trovale svoje ljubavnike kroz istoriju, a i danas je isto samo sto su uzroci smrti raznovrsniji...
 
uvek sam se cudila volji sa kojom ljudi ulaze u odnose koji ih unistavaju...zene koje iako u braku, imaju ljubavnike, su ...uhhhhh..svaki izraz koji mi padne na pamet je jako uvredljiv:-? njihove lazi su ogavne, zvali ih lazima ili obmanama...

ali muskarac koji dozvoli sebi da zavoli zenu koja je u braku..ne znam kako bih njega nazvala...mozda pacenik..mozda samo tuzni pasivac koji ne zeli da vidi istinu..mozda sanjar kojem je bol drazi od srece...

ne razumem ja taj zivot, u lazi..ne razumem motiv koji bi covek mogao da ima, da bi ziveo u lazi...ne razumem srecu, zasnovanu na lazi...

unapred se izvinjavam ako sam nekog uvredila...ali, ni do kraja zivota necu razumeti te katete i hipotenuze...
 
d1:
ma ne ti gazdinka niti limunada vec sjenka i nesi :roll:

Hehhehe...slatko se nasmejah ovoj "ubuni"...ko na koga misli i ko se naso prozvan...

A Deki i da ti odgovorim...ja: o svojoj sujeti na kontu one vjekovne jurnjave...nasalih se...
Al bolje da ne objasnjavam vise, ko zna ko ce sad sta da shvati...:shock: a za sve je kriv Bundeva, on se prvi zbunio :lol:
 
..Gde me nađe
Hvala SINDI, nema šanse da bih pročitao autora
Dakle, žene u braku, tuđe žene, su najbolje ljubavnice i nema šanse da se mamac ne upeca. Njima treba varnica u vezi koja ne postroji u njihovom braku. Kad sam pitao zašto nije zadovoljna rekla je: ostalo je samo poštovanje, pričamo poslovno o tekućim stvarima, nema tu ničeg. Nisi magarac ako si sa ženom koja je u braku, magarac si ako si ti u vezi. Onda si isti bolid kao i preljubnica. Kakva reč.
 
Kada bismo mogli birati one koje cemo voleti, svet bi odvec licio na nekakvu utopiju.
Ljubav je iskusenje. Kao sto se gvozdje kuje uz pomoc vatre koja ga rastace i sile koja ga oblikuje, tako se i covek nadogradjuje iskusenjima. Ljubav je slepa. Iz tog razloga mnogi se i ne usudjuju voleti iako smatraju za sebe da vole. Davno je receno da mnogo je vise ljubavi u jednoj knjizi negoli u jednom velikom gradu. I zaista je tako.

Ljubav je najveca iluzija nad svim iluzijama koje se pred coveka postavljaju. A ta ljubavna fantazija je proizvod covekove potrebe da zivi u iluziji, i zenine sposobnosti da laganjem coveka dovede u stanje iluzije. Jer zena je kao i dete i ona zivi u iluziji vecne mladosti. Ona tu iluziju nastoji na prenese i na coveka. I to je ta ljubavna nit koja spoji dva srca i dve duse.

A ljubavi se radjaju i umiru, bas kao i Sunce. Jer svaki je zivot jedna zvezda, a samo su neke zvezde i necije Sunce.

Sve u pokusaju da razumemo ljubav... ;)
 
Nesi:
Lepo je znati da bez obzira na povrsnost, ko je kome ljubavnik ili ljubavnica ili zakonom odredjen saputnik, jos uvek postoje ljudi koji gledaju van forme, u sustinu. Odnos, kakav god, podrazumeva dvoje ljudi. :

:shock:
evo, ja zanemarila forumu: mesece, zvezde, sunca, rođene i mrtve.
Evo ogoljene "suštine" - prijatelj i njegova žena su bili "katete" a njen ljubavnik i prijatelj njenog muža je bio "nevidljiva hipotenuza" koji, kad mu je sve doqrčilo, je rešio da insistira da bračni partneri priznaju da on postoji, a potom nastave svoj život :?
Sada je on sam, i traži neku "duž" ili "liniju"
pri tom izmišlja virtuelne ljubavnike....:roll:
i, naravno, za sve je kriva varljiva ženska priroda :P
balavo to meni mnogo
kao - ljubav? kao - romantika? fuj.
 
Draga Betty ;)
Covek stremi visem kada nastoji da sirovu silu oplemeni, a za to je potreban dar prirode, nazovimo to urodjeni smisao za prepoznavanje kontrasta i nijansi. Kako lepota i dobrota, tako i ljubav egzistira u nijansama i samo obdareni su u stanju da oplemenjuju svoj zivot operisuci sa nijansama...

Zahvaljujem se svima koji drugacije misle i to svoje misljenje ovde izlazu...
 
Dragi Galebe,
šta ti je to "više" - astronomska mistifikacija i uplitanje živih i mrtvih u nešto tako dozlaboga banalno kao što je sex.intercours sa ženom svog ortaka?
Dar prirode ovde je kanda malko okrnjen :lol: U moru gluposti kojima si ogrnuo žal za ortakom i njegovom ženom, šta je tačno tu "oplemenjen" život?
Pišeš bre ko školarac - nejasno. Ja sam samo čitač i pitalac, suština je beskrajno banalna...bez obzira na kosmološki (doduše, funcionalno nepismen!) plašt ...
al dobro, ovo je forum romantika , bljak :wink:
 

Back
Top