PROFIL SRPSKE PORODICE Jedno dete, dug od 1.300 evra i želja za boljim životom

Oce malo sutra, kad svako u Srbiji gleda samo svoje dupe!
Pa iz dupečanstvenih razloga i treba da se bavi investiranjem.

Sećam se u moje vreme je bila neka firma Tejzer, i cena akcije je skočila 30 puta.

Znači da su smradikali 2003. umesto što su kukali zbog otkaza investirali 34.000 evra, zaradili bi milion.
 
AHHAHAH koju si ti glupost odvalio, pa to je strasno! U Vranju ne mozes ni u trafici da se zaposlis posto ih ima samo 4 u celom gradu, i radi samo jedan kafic u kome rade 2 konobara
Hoces molim te da dodjes do Vranja i da pitas one budale sto rade za 25000din i da im preporucis gde mogu da nadju drugi posao?

Odakle nekom ko radi za 200e pare da se preseli u Bg ili da plati tarifu od 5000e za posao u Javnom preduzecu i to pod ugovorom od godinu dana, samo mi to objasni molim te!

Zar je Vranje selo? Mislim, nije da nisam bio u Vranju pa da ne znam. Probaj nešto drugo, ovo ti nije prošlo. Ako svako odbije posao od 25.000 din, vlasnik će morati sam da radi, ili da ponudi veću platu. To je tako jednostavno, ali... problem je u onim ljudima koji pristaju da rade za tako malu platu i samim tim pokažu da sebe ne cene.
Zašto misliš da sam preporučio da se neko preseli u Beograd? Može da promeni posao ili profesiju u svom mestu, ili pređe u bilo koje drugo mesto, gde ima posla. A nije da ga nema, samo što bi takvi radije da sede u kiosku za 25.000 nego da budu čobani za tri puta više.
I zašto ovde promovišeš mito, kakvih 5000€ za posao?

- - - - - - - - - -

Neka investira 100 evra u neku akciju koja će skočiti 20 puta.

Ali tu je problem što bi verovatno Aleksandar Vučić blokirao tu investiciju, jer iznosi devize iz SRJ.

Džeg, jel' kod tebe akcija košta dve marke, beše?
 
Zar je Vranje selo? Mislim, nije da nisam bio u Vranju pa da ne znam. Probaj nešto drugo, ovo ti nije prošlo. Ako svako odbije posao od 25.000 din, vlasnik će morati sam da radi, ili da ponudi veću platu. To je tako jednostavno, ali... problem je u onim ljudima koji pristaju da rade za tako malu platu i samim tim pokažu da sebe ne cene.
Zašto misliš da sam preporučio da se neko preseli u Beograd? Može da promeni posao ili profesiju u svom mestu, ili pređe u bilo koje drugo mesto, gde ima posla. A nije da ga nema, samo što bi takvi radije da sede u kiosku za 25.000 nego da budu čobani za tri puta više.
I zašto ovde promovišeš mito, kakvih 5000€ za posao?

- - - - - - - - - -



Džeg, jel' kod tebe akcija košta dve marke, beše?

Bolje se zivi u Vranju sa 25 hiljada, nego u centru Bg-a sa 60000, samo sto ovo drugo ima i neke nematerijalne prednosti.
 
Zar je Vranje selo? Mislim, nije da nisam bio u Vranju pa da ne znam. Probaj nešto drugo, ovo ti nije prošlo. Ako svako odbije posao od 25.000 din, vlasnik će morati sam da radi, ili da ponudi veću platu. To je tako jednostavno, ali... problem je u onim ljudima koji pristaju da rade za tako malu platu i samim tim pokažu da sebe ne cene.
Zašto misliš da sam preporučio da se neko preseli u Beograd? Može da promeni posao ili profesiju u svom mestu, ili pređe u bilo koje drugo mesto, gde ima posla. A nije da ga nema, samo što bi takvi radije da sede u kiosku za 25.000 nego da budu čobani za tri puta više.
I zašto ovde promovišeš mito, kakvih 5000€ za posao?

Pa u tome i jeste problem sto ljudi nece da se sloze, o tome se i radi. Srbi ce vecito da se dele i jednom drugom jamu da kopaju. Zato ti i kazem da svako gleda svoje dupe i da ne mozes a nadjes posao ukoliko nisi dupeuvlakac u SNS-u i ne das 5000e da bi se ubacio u EPS, Toplifikaciju, Parno Grejanje ili Elektranu

Kazes da promovisem mito? Idi pitaj bilo koga u Kostolcu, kako se zaposlio u Elektrani i na kopu Drmno, samo idi i pitaj, da cujes komentare i odgovore!

Kazi mi molim te kako se to u Srbiji menja posao i profesija? Na kojoj planeti ti zivis leba ti? Pa nije ti ovo Svedska da ti drzava da stan, auto i posao ako si socijalno ugrozen, ti ocito ne zivis u Srbiji cim tako pricas.
 
Živim u Srbiji, nisam član ni jedne stranke, iskreno nikoga od njih ne želim u okolini. Školovao sam se uspešno, sad radim isto tako uspešno. Prvo kao zaposleni kod drugog, za solidnu platu, a kad sam video da mogu bolje od toga, krenuo samostalno.
Profesija se lakše ili teže menja, ali se menja. Ako ima previše profesora, glupo je da insistiraš na tom poslu (naročito ako misliš da ti neko traži političku vezu ili keš za to), već odeš na biro i prekvalifikuješ se. A možeš i sam da upišeš neku školu ili kurs. Raspitaš se šta se danas traži i gde, pa na osnovu toga nastaviš. Najgore je kukati na druge i situaciju, a ništa da ne radiš na sebi., Nema drugih, niko ti neće pomoći ako se sam ne pomučiš.
 
Živim u Srbiji, nisam član ni jedne stranke, iskreno nikoga od njih ne želim u okolini. Školovao sam se uspešno, sad radim isto tako uspešno. Prvo kao zaposleni kod drugog, za solidnu platu, a kad sam video da mogu bolje od toga, krenuo samostalno.
Profesija se lakše ili teže menja, ali se menja. Ako ima previše profesora, glupo je da insistiraš na tom poslu (naročito ako misliš da ti neko traži političku vezu ili keš za to), već odeš na biro i prekvalifikuješ se. A možeš i sam da upišeš neku školu ili kurs. Raspitaš se šta se danas traži i gde, pa na osnovu toga nastaviš. Najgore je kukati na druge i situaciju, a ništa da ne radiš na sebi., Nema drugih, niko ti neće pomoći ako se sam ne pomučiš.

A ako nemaš novca, ali imaš vremena i net, pogledaš šta sve može da se radi na platformama poput Upworka, zatim pronađeš besplatne tutorijale kako se to radi i eto... kako god da ti bude, zaradiće se više od toga što se nudi na "državnim jaslama" za 5000e...Uz to, savladavaćeš nove veštine, proširiti vidike, povezati se sa novim ljudima... a čak i da ne znaš jezik, kreneš od toga što upišeš neki kurs koji ne košta bogatstvo, naročito u malom mestu...
Bez želje da omalovažava bilo čiju tešku finansijsku situaciju, ko hoće- nađe način.
 
Мислим се, у мојој околини колику ко има плату (од оних који су запослени).

Мрчндајзери тепају 40 иљедарке, радници у фабрикама 400 еврића, или, у овим субвенционисаним, са ноћним радом убију 35 000. Има и једна фабрика која за неке послове нуди минималце, ал' за друге даје и боље. Око 30-35 000. Комерцијалисти зарађују - боли глава (за српске појмове). Тек по неко ради за минималац, ал' највећи део тих што раде за минималац добијају преко минималца кеш на руке. Они што заиста раде за минималац су углавном они које је, нпр. запослио пријатељ, да не буду без посла, а није му било неопходно да има још једног радника. Ово причам се о пословима са средњом, или за које не треба посебна квалификација. Они што имају фуцкултете, па раде на менаџерским местима, они имају сасвим солидне плате за српске прилике. Ок, има и оних који раде код ситних предузетника, ал' нешто их баш и нема превише, а такви раде за рпави минималац. Ал' обично су то или тотални пропалитети, па нису за боље, или људи који су у тек ступили на тржиште рада, па ће бити мобилни, и ускоро наћи други посао, или чиче које имају мало до пензије, па да се скрпе за то мало стажа. Наравно, не кажем да нема минималца, и пуно оних који раде за исти, али причати о томе да сви примају минималац је претерана. На жалост, има и солидан број људи без посла. Често са факултетском дипломом. Јбг...ваљда ће им улетети нешто.
 
Moja kcerka i zet,jedva zajedno sastave 50.000 din. i imaju jedno dete.tesko i njega samog da izdrzavaju.Tesko je ovoj generaciji.Jos je moja cerka sa Visokom skolom,ali radi kod privatnika.nedelju dana treca.nedelju druga i nedelju prva smena i samo jedan dan slobodnog,ali ko te pita.

To su sve tekovine pro-ruske vlasti devedesetih.
 
Moj SPOLJNI DUG je ukupno 300 evra
200 za domaće tržište
100 za dijasporu

Napravljen pre tri godine, još uvek stagnira
Srećan što se nije povećao
Tužan što ne mogu vratim kako dolikuje

- - - - - - - - - -

To su sve tekovine pro-ruske vlasti devedesetih.

Kamo sreće da je pro-rusko...

znaš li da je u Rusiji minimalna penzija bila tada višestruko manja od naše, bruka i sramota staviti na papir
a da je danas minimalna ruska penzija na nivou srednje srpske?

PLUS JE ZAGARANTOVANA DA NE SME BITI ISPOD 10.000 RUBALJA
Recimo ako je penzioner u Moskvi svoj radni vek završio sapenzijom od 8.000 rubalja GRAD MORA DA DOTIRA DO 10.000 rubalja

Sa druge strane, da vidimo šta nam nude Amerikanci?
MMF kaže - SMANJITE PENZIJE I NEKA VUČIĆEVA MUDA

- - - - - - - - - -

Bolje se zivi u Vranju sa 25 hiljada, nego u centru Bg-a sa 60000, samo sto ovo drugo ima i neke nematerijalne prednosti.

Ogovor je tačan...
Plus u Vranju znaju koje jedu

- - - - - - - - - -

Šipija kamenog internet teroristu? Uh, aj' ga menjam za dve takve sa gas maskom.

Prestani da zavidno etiketiraš ljude samo zato što do istog ili čak i većeg iznosa od tog tvog dolaze lakšim putem
Ne kažem da je crkovno moralniji ali ko ti kriv kad si naseo na patku da je samo teška fizikalija rešenje do blagostanja?
Mada i taj tvoj posao se vodi pod - "polomio kurtzu rebra", ako čemo po crkovnom moralu...
 
Poslednja izmena:

Back
Top