Референдум о Дану Републике Српске

JankoTheGreat

Buduća legenda
Poruka
27.326
Савјет за примјену мира одржаће у уторак сједницу у Сарајеву на којој ће расправљати о најављеном референдуму о Дану Републике Српске, заказаном послије одлуке Уставног суда БиХ да 9. јануар не може бити празник ентитета. Високи представник Валентин Инцко каже да су мишљења у вези с тим питањем и даље подијељена и да чека смјернице са састанка амбасадора. Међутим, предсједник РС Милорад Додик за РТС каже да би било какав покушај суспензије или забране референдума, за Бањалуку био неприхватљив.
085436.jpg


http://rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=217985
 
Стричићи - Предсједник Републике Српске Милорад Додик рекао је данас на 51. "Кочићевом збору" на Мањачи да је слобода кључна ријеч за српски народ и да је поново вријеме за покличе Петру Кочићу и његовом дјелу. Додик је истакао да је на мјестима гдје живе Срби увијек постојала слобода и борба за слободу, као и да је Република Српска одраз слободе.

"Понекад то личи и на оно што је Кочић чинио. Понекад дјелује да можда нећемо успјети, али ја вам кажем да смо успјели, али не смијемо да изгубимо, нестанемо у увјерењу да се боримо за слободу Срба и оно што се зове Република Српска", рекао је Додик, који је и предсједник Организационог одбора "Кочићевог збора".

http://www.glassrpske.com/novosti/vijesti_dana/Dodik-Sloboda-kljucna-rijec-za-Srbe/216505.html
 
Предсједник Републике Српске Милорад Додик изјавио је данас у Бањалуци да ће референдум о Дану Републике Српске бити одржан 25. септембра.



Милорад Додик, предсједник Републике Српске - Фото: РТРС
Милорад Додик, предсједник Републике СрпскеФото: РТРС

Додик је на конференцији за медије рекао да је одлука Народне скупштине донесена на основу консензуса свих политичких фактора у Српској.

Он је позвао грађане да изађу на референдум, иако, како је рекао, постоји опасност да референдум забрани високи представник у БиХ Валентин Инцко или Уставни суд БиХ.

"Референдум ће бити одржан. Застоја у овом процесу неће бити. Референдум је заснован на нашем праву. А након њега Народна скупштина Српске донијеће закониту одлуку", рекао је Додик.

Предсједник Српске је напоменуо да нема спекулација, јер референдум није о територијалном интегритету, већ о Дану Републике и не бави се сецесијом.

"Спекулације шта референдум може значити у будућности су само на нивоу спекулација", каже Додик и истиче да је ријеч о референдуму о Дану Републике и да се не односи на територијални интегритет.

Предсједник Српске позвао је Уставни суд БиХ да не доноси политичке одлуке и позвао странце да напусте ту правосудну институцију, јер је БиХ једина земља у свијету гдје стране судије сједе у Уставном суду.

Додик се још једном захвалио руководству Србије на веома корисном разговору који су имали јуче у Београду.

Србија је јасно рекла да подржава Дејтонски споразум, али и Републику Српску, истакао је Додик.

Додао је да је обавио консултације са свим релевантним факторима у Српској, и да је заједнички став да се референдум одржи.

Српска жели да дође до мишљења народа и доћи ће до њега на референдуму, истакао је Додик и додао да је референду о Дану Републике најбољи начин да Бошњаци у Српској буду питани.

Предсједник Додик је истакао да му је лидер НДП-а Драган Чавић потврдио да та странка остаје при одлуци да подржи одлуку Народне скупштине о референдуму.

Он је напоменуо да би било добро да Уставни суд БиХ прихвати апелацију институција Српске и увиди своју грешку.

"Како је могуће да се у образложењу одлуке овог суда наводи да су повријеђени осјећају Бошњака због 9. јануара, а у исто вријеме се слави 1. март, што не подржавају Срби?", упитао је Додик.

Говорећи о одлуци Централне изборне комисије БиХ да не достави бирачке спискове Српској, Додик је рекао да то не може утицати на одгађање референдума, али да је ова институција била дужна да у складу са законом достави спискове.

"Ова одлука је политички мотивисана и питање је зашто нам треба ЦИК у којем су, према наводима медија, били службеници америчке Амбасаде. Можда ћемо ми њима забранити да у нашим просторијама сазивају бирачке одборе, а о томе ћемо размислити у наредном период. Дугорочно гледано, одговара ми ова ситуација са ЦИК-ом јер ћемо утврдити обавезу да наши органи сачињавају спискове и хвала им што ће бити елиминисани у будућности", закључио је Додик.


http://rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=218861
 
Referendum će biti i proći...Dan kao dan,nije ništa posebno,ali ako krene na drugi referendum doći će do rata...
Dodik je sebe i svoje,obezbedio za narednih 10 generacija,kao i sebi bliske saradnike...Običan narod,polupismena buranija će da ispašta...
Isto je bilo i 90.tih...
Žalosno da nikakvu pouku nismo izvukli...
Mene lično boli tuki,svoje sam odslužio ,u uniformu nikad više,normalan život za sebe i svoje sam obezbedio,a idući rat ću da posmatram samo preko tv-a...
A tek što ću da zaebavam rusofile i druge šoviniste sa ovog foruma... :)
 
Referendum će biti i proći...Dan kao dan,nije ništa posebno,ali ako krene na drugi referendum doći će do rata...
Dodik je sebe i svoje,obezbedio za narednih 10 generacija,kao i sebi bliske saradnike...Običan narod,polupismena buranija će da ispašta...
Isto je bilo i 90.tih...
Žalosno da nikakvu pouku nismo izvukli...
Mene lično boli tuki,svoje sam odslužio ,u uniformu nikad više,normalan život za sebe i svoje sam obezbedio,a idući rat ću da posmatram samo preko tv-a...
A tek što ću da zaebavam rusofile i druge šoviniste sa ovog foruma... :)

E moj Ljubota, vek prođe a ti se ne primi u pamet.
 
Meni nije jasna bosnjacka politicka elita ... moze li mi iko od podrzavaoca iste da objasni, sta im je trebalo da pitanje o danu RS stavljaju pred ustavni sud ? Kako se taj korak moze nazvati korakom napred, i zar stvarno misle da sa tim potezom nije namjerno izazvana kriza ?

Govorio sam kako su bosnjaci najodgovorniji za buducnost BiH, kao najbrojniji u njoj ... a nametanje i sila nisu dobar put za opstanak iste, ako im je to u cilju uopste ...
 
Poslednja izmena:
Meni nije jasna bosnjacka politicka elita ... moze li mi iko od podrzavaoca iste da objasni, sta im je trebalo da pitanje o danu RS stavljaju pred ustavni sud ? Kako se taj korak moze nazvati korakom napred, i zar stvarno misle da sa tim potezom nije namjerno izazvana kriza ?

Govorio sam kako su bosnjaci najodgovorniji za buducnost BiH, kao najbrojniji u njoj ... a nametanje i sila nisu dobar put za opstanak iste, ako im je to u cilju uopste ...

Pazi to su reči i Radovana Karadžića koji je osuđen kao ratni zločinac...
1995 smo mi bili ti koji umalo nismo nestali,izgubili smo RSK a i RS je dnevno gubila po 80km teritorije.Muslimani i hrvati su došli nadomak Banja Luke.Samo je Dejtonski sporazum sprečio istu sudbinu ljudi u RS,da ne prođu kao mi u RSK.
Treba reći da nikada hrvati i muslimani ne bi bili toliko jaki bez pomoći amera,nemaca i ko zna još kakvih vojnih sila,koje su podržavale tu vojsku i fizički i materijalno.
Naši saveznici rusi,osim oštrog prigovora u UN,,nisu davali nikakvu pomoć...
Lično to nikada neću zaboraviti i ta ruska g.ovna ,kao i rusofile ne želim u svojoj okolini u životu...
Sami smo šaka jada,zato nas i svi koriste za svoja pokusurivanja po sistemu zavadi pa vladaj.
Taj Dodik se obogatio enormno zahvaljujući ovakvim ratobornim izjavama,koje još prolaze u glavama polupismenih ljudi.
Kad bi malo bolje razmislili,videli bi da od tih izjava neće dobiti bolju platu od onih 200e koje sada imaju,da neće imati manje korumpirano sudstvo,da im neće ljudi kraće godina čekati na zakazana snimanja po bolnicama,,da neće biti manje gladni nego što su sada i da neće prestati da čekaju milostinju od svojih koji rade u zemljama EU...
 
dodik_bg_septembar.jpg


Предсjедник Републике Српске Милорад Додик изјавио је данас да у Српској постоји јединство у намjери да се одбрани Дан РС, те поручио да се у том погледу настављају активности.

Он је након састанка с државим врхом Србије захвалио предсjеднику Томиславу Николићу и премијеру Александру Вучићу на томе што су представници Срба из БиХ били у прилици да се упознају са ставовима државног руководства Србије.

"Став Републике Србије је да се неће мијешати, ни подржавати, али ни оспоравати одлуку коју доносимо у РС, а да је на нама да оцјенимо све опасности и све проблеме које евентуалне одлуке које доносимо у РС могу изазвати", поручио је Додик.

Власт РС одговорна је за све одлуке које се доносе у Српској, поновио је Додик, додајући да РС сматра да је све што чини у складу са законима, али да исто тако сматра да постоји одређена спекулација у вези с правом и оним што је Дан РС.

"РС је јединствена у намјери да се одбрани Дан РС и у том погледу ће наставити даље активности", закључио је Додик.

http://www.snsd.org/index.php/aktue...d-di-dbr-nic-d-n-r-publi-srps-n-s-vlj-ivn-s-i
 
Nadam se da ce borci u slucaju rata prvo pohvatati sve politicare,administraciju,ratne profitere i sve one koji su u proslom ratu izvukli guzicu i potjerati ih ispred sebe.Prosli rat je nosila sirotinja a elita se bogatila.Red je da sada oni brane svoje bogatstvo.Kada vidim da su naprijed dodik i njegov sin i meni ce biti lakse.

Ne znas sta pricas. Da nema Dodika, ne bi bilo ni Srpsle
 
Joj sto si dosadan.
Ti predsednika Dodika i nocu sanjas.

Što se nas tiče iz Sarajeva, podržavajte ga još više. Evo ova farsa baš oko referenduma za dan srpske nam je smješna. Eto ko on zaštitnik, eto ko mi nedamo. Eto ko ne priznaje sud BiH i zbog tog se provodi referendum, pa onda žali se istom sudu za spiskove CIK-a što mu ik nedaju (da budemo jasni, te spiskove birača već ima, jer ih Statistički zavod RS dostavlja CIK-u).....

Mislim, do kada će narod biti glup da sisa ogromne goveđe kobasice od strane Dodika, Čovića i Baketa, ostaje da se vidi. Od kvazi patriotizma se ne živi.
 
Предсједник Републике Српске разговараће данас са амбасадором Руске Федерације у БиХ Петром Иванцовим. Са Иванцовим ће се данас састати и предсједник Народне скупштине Репубулике Српске Недељко Чубриловић.

http://rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=221355
 

Back
Top