Isplati li se kupiti telefon preko Aliexpress-a?

1DaL

Iskusan
Poruka
5.531
Da li neko ima iskustva sa ovime? Naime uzeo bih onaj Xiaomi Redmi 3 Note Pro sa Snapdragon 650 procesorom, a negde pročitah da je suludo uzimati u Beogradu, jer je dosta skuplje i prodavci uzimaju "poklone" koji dolaze originalno uz telefon.(mada je garancija svakako plus). Da li zaista telefon, kada se uračunaju carine i PDV, ispadne jeftiniji nego kod domaćeg prodavca? I ima li neko iskustva sa ovim telefonom generalno?

PS. Nadam se da nije bila slična tema u skorije vreme...
 
Xiaomi Redmi Note 3 Pro 32GB mobilni telefon najniža cena: 220 € u Beogradu i Srbiji?
Na zapad je ista ta cena, mada ima ga 175 € pojedini tako prodaju, ipak zbog garancije ti najbolje da kupiš u Srbiji.

$_12.JPG
 
Da li neko ima iskustva sa ovime? Naime uzeo bih onaj Xiaomi Redmi 3 Note Pro sa Snapdragon 650 procesorom, a negde pročitah da je suludo uzimati u Beogradu, jer je dosta skuplje i prodavci uzimaju "poklone" koji dolaze originalno uz telefon.(mada je garancija svakako plus). Da li zaista telefon, kada se uračunaju carine i PDV, ispadne jeftiniji nego kod domaćeg prodavca? I ima li neko iskustva sa ovim telefonom generalno?

PS. Nadam se da nije bila slična tema u skorije vreme...

Ne znam za taj konkretan model, ali mnooogo je jeftinije, biraš besplatan šiping, a carina je od 600-2000 zavisi da li otvaraju fon ili ne (Kinezi svakako napišu da je poklon) a imaš i godinu dana ganrancije, u smilu da ti vrate deo love ili tako nešto. Znam puno ljudi koji tako kupuju telefone, i sama sam od njih :)
 
Do 50 evra se ne plaća ništa. Kupio sam telefon za 45e sa GearBest-a, stigao za 20 dana, ništa nisam platio. Kutija nije otvarana samo udaren pečat "Ne podleže carini".


Ma nemoj, ti ćeš sad da me ubediš da nisam platila 1000 dinara za stalak za laptop koji je koštao 24 evra ???
Negde na temama sam postavljala screenshot sa taksama, akciza, PDV itd....
Ima slučajeva gde takve pošiljke prođu, ali to je sve ređe.

A cena ovog telefona je preko 180e kod Alija !
 
Ne verujem da bi ti ispalo jeftinije jer na tu cenu uračunaj minimum 50 evra domaćih taksi.

Ja sam za 24 evra platila 1000 dinara, pa sad vidi....

Na sajtu carine kažu da se ispod 50e ne plaća carina, ali da se plaća PDV. Tako da moguće da je to tvoje pdv.

Ne znam za taj konkretan model, ali mnooogo je jeftinije, biraš besplatan šiping, a carina je od 600-2000 zavisi da li otvaraju fon ili ne (Kinezi svakako napišu da je poklon) a imaš i godinu dana ganrancije, u smilu da ti vrate deo love ili tako nešto. Znam puno ljudi koji tako kupuju telefone, i sama sam od njih :)

Hm, to me najviše zanima, na koji način procenjuju robu? Ovaj telefon je npr oko 165e na aliekspresu, sa carinom i pdv na tu cenu mu dođe isto kao i kod prodavca u Srbiji... Jesi li zadovoljna svojim telefonom? :)
 
Na sajtu carine kažu da se ispod 50e ne plaća carina, ali da se plaća PDV. Tako da moguće da je to tvoje pdv.



Hm, to me najviše zanima, na koji način procenjuju robu? Ovaj telefon je npr oko 165e na aliekspresu, sa carinom i pdv na tu cenu mu dođe isto kao i kod prodavca u Srbiji... Jesi li zadovoljna svojim telefonom? :)

Jesam. Kada ti telefon šalje prodavac on navede da je u pitanju poklon i da je vrednost 25$... e sad,carina ih uglavnom otvori i naplati ti između 600-2000dinara (iz iskustva ljudi koje lično poznajem, a koji tako kupuju telefone). Ukoliko baš pažljivo pratiš i ne gori ti pod nogama da fon kupiš još juče, sačekaš na onim punudama od po 2h - flesh dils i bude mnooogo jeftinije. Možda ne taj model koji si nameravao, ali nešto slično svakako :)
Puno sreće :)
 

Back
Top