athlon 2000ghz PROBLEM!!!

petar011

Početnik
Poruka
30
kupio sam procesor amd athlon soccet a na 2 ghz, ali on mi pokazuje da radi na 1.25 ghz. kada upalim komp. dok se dize sistem u oznaci za procesor stoji da je to athlon na 1.25 ghz. u cemu je problem???

p.s. da li smem da ga overklokujem u biosu??
 
petar011:
kupio sam procesor amd athlon soccet a na 2 ghz, ali on mi pokazuje da radi na 1.25 ghz. kada upalim komp. dok se dize sistem u oznaci za procesor stoji da je to athlon na 1.25 ghz. u cemu je problem???

p.s. da li smem da ga overklokujem u biosu??

Promeni brzinu FSB-a za procesor sa 100 na 133. Množilac treba da bude 12,5.
 
Ljudi nemojte da se i ova tema pretvori u AMD vs. Intel prepucavanje... Kakav crni ekvivalent Intelovim procesorima... To PR oznacavanje je uvedeno sa pojavom Athlona XP i oznacava na kom taktu bi bilo potrebno da radi stari Athlon (kad bi postojao) da bi imao, da kazem, istu efikasnost kao njegov stariji brat Athlon XP...
 
a po tebi amd na 1.7 radi isto kao intel na 2? :)
daj molim te.
Ja sam do pre 3 godine bio ljubitelj amd-a (tad sam imao K62 na 400) i kad sam hteo da predjem na athlon kod dva ortaka sam izvrsio benchmark.
Jedan je imao tadasnji celeron 1.2 overklokovan na 1.6 a drugi je imao athlona 1.6. (nije overklokovan)
Celeron je ubio u pojam athlona po svim benchmark testovima. (a da ne spominjem da je bio i jefiniji u tom trenutku)
Napominjem da su im konfiguracije bile skoro identiicne sto se tice kvaliteta i vrednosti u ostalim parametrima.
Ja sam tada uzeo tualatin na 1.7 i druga sa athlonom 1.6 sam presisao mnogostruko.
Od tada se samo intel nalazi u mom racunaru.
Kao to neko rece ranije. Ovo ne treba da se pretvori u raspravu intel ili amd ali ne mozes ni da kazes da je amd 1.7 ekvivalent intelu na 2 (pa cak ni osakacenom celeronu)
 
tab503:
a po tebi amd na 1.7 radi isto kao intel na 2? :)
daj molim te.
Ja sam do pre 3 godine bio ljubitelj amd-a (tad sam imao K62 na 400) i kad sam hteo da predjem na athlon kod dva ortaka sam izvrsio benchmark.
Jedan je imao tadasnji celeron 1.2 overklokovan na 1.6 a drugi je imao athlona 1.6. (nije overklokovan)
Celeron je ubio u pojam athlona po svim benchmark testovima. (a da ne spominjem da je bio i jefiniji u tom trenutku)
Napominjem da su im konfiguracije bile skoro identiicne sto se tice kvaliteta i vrednosti u ostalim parametrima.
Ja sam tada uzeo tualatin na 1.7 i druga sa athlonom 1.6 sam presisao mnogostruko.
Od tada se samo intel nalazi u mom racunaru.
Kao to neko rece ranije. Ovo ne treba da se pretvori u raspravu intel ili amd ali ne mozes ni da kazes da je amd 1.7 ekvivalent intelu na 2 (pa cak ni osakacenom celeronu)
Ajde evo zanimljivosti radi... Koji ti intel imas sad? Reci mi rezultate u nekom benchmarku npr. sisoftsandra cpu test, pa cu ti ja reci moje rezultate pa da vidimo ;)
 
Si-Software Banchmark. CPU aritmeticki bencmark(2) i Multi-media(2) bencmark:

Procesor/GHz: AMD Athlon 2000+/1.67GHz | Intel 2GHz | Intel 1.7GHz
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dhrystone: 6271 | 5336 | 4536
Whetstone: 2547 | 2620 | 2227

Integer: 9911 | 7945 | 6753
floating points: 9911 | 9900 | 8415
 
Ovako stoje stvari.
Athlon 3200+ (2.4GHz)

dhrystone 9142
whetstone 3482 MFLOPS
Intege 20838
FloatingPoint x4 22089

Celeron 2.4 (moji rezultati) (znaci govorim o celeronu ne o punom P4 procesoru)

dhrystone 6561
whetstone 1704/2951 MFLOPS
Integer 14723
FloatingPoint x4 17368

A ako uzmes u obzir da athlon 3200+ kosta oko 175€ a celeron 2.4 oko 60€ izvuci sam zakljucak sta je bolje.
Razlika je uzasno mala za tu razliku u ceni a realno 3200 je i noviji procesor (pogotovo sto po tebi on je ekvibvalent pentiumu na 3.2)
 
Sucur:
Da, AMD 2000+ (koji radi na 1.7Ghz) je ekvivalentan 2GHz Intelu.
Pogledaj razne banchmark testove.
Kom intelu?
Celeronu ili punoj cetvorki???
U tome i jeste trgovacka manipulacija. Oni daju ekvivalent prema celeronu a ne prema punoj cetvorci, i ljudi se tako navuku a nemaju pojma koliko velika je razlika izmedju celerona i cistog P4 procesora.
 
Ja lepo kazem dajte rezultate svog procesora u nekom testu... i zavrsicemo diskusiju vrlo brzo...
A razlika imedju pune cetvorke i celerona je samo u kesu... Celeron ima 256kb
Ja naravno pricam o punoj cetvorci i amd barton procesoru a ne o sempronu ili necemu slicnom ;)
 
POP Mare:
...
A razlika imedju pune cetvorke i celerona je samo u kesu... Celeron ima 256kb
Nije tacno
Sto se tice kesa cak da je i samo to razlika to puuuno znaci u performansama ali ajmo redom
Razlika u cach-u je da pun pentium ima 4 puta veci kes (oba imaju level2) nego celeron.
sto setice clock speed-a pun pentium ide i 60% brze nego adekvatan celeron
Sro se tice buss speed-a ide i do 30% brze nego celeron.
Realno pa ne bi bio 100€ skuplji da nije mnooogo bolji.
 
tab503:
Nije tacno
Sto se tice kesa cak da je i samo to razlika to puuuno znaci u performansama ali ajmo redom
Razlika u cach-u je da pun pentium ima 4 puta veci kes (oba imaju level2) nego celeron.
sto setice clock speed-a pun pentium ide i 60% brze nego adekvatan celeron
Sro se tice buss speed-a ide i do 30% brze nego celeron.
Realno pa ne bi bio 100€ skuplji da nije mnooogo bolji.
Da se ne bih zamarao objasnjavajuci o intelu, jer me intel bas i ne zanima(zakomplikovao je sebi zivot na 2) evo link pa uporedjujte razlike ;)
http://www.tomshardware.com/cpu/20041221/images/cpu_table_intel.gif
 

Back
Top