Koju borilačku veštinu da treniram?

buduci borac

Početnik
Poruka
9
Pozdrav ljudi,

Kao što piše u nasloviu ne mogu da se odlučim na šta da krenem. Ukratko imam 26 godina i nemam iskustvo u borilačkim veštinama osim sto sam kao klinac isao na karate. u kondiciji sam idem dugo (sigurno 10 god sa manjim pauzama) u teretanu prvo sa klubom kasnije kada sam upisao fax batalio sam takmicenja i trenge vaterpola a nastavio da idem u teretanu. Prosle godine sam se zagrejao za trčanje istrcao 3 maratona ove godine ni jedan jer nisam imao inspiraciju. Toliko o meni i istoriji čisto toliko da nisam do sada sedeo ispred kompa pa sada kao hocu nešto da se pomerim već sam dugo u priči sporta znam šta znači trenirati jesti kako treba i ostalo....

Već duže vreme razmišljam da krenem na neki sport i izbor se sveo na borilačke sportove jer nemam inspiracije da "grizem" kao ranije u teretani i nemam napredak tj nije mi više dovoljno da imam lepo telo treba mi jos neki motiv.

Cilj mi je da treniram neki borilački sport u kome mogu napredovati, koji će me naterati da grizem napered i da treniram jako ka nekom zacrtanom cilju a to je da budem bolji jer ne volim da gubim naravno :D

Od borilačkih sportova su mi intresantni MMA, THAI BOX, KICK BOX, GRAPLING, BJJ, SAMBO generalno svi sportovi gde nema previše pravila i gde se nevežba do besvesti tehnika (karate, aikido, tekvondo....) već je akcenat na borbi tj sparinzima.

Na internetu sam pročitao pravila pogledao snimke i ostalo. Voleo bi kada bi neko mogao da napravi paralelu u težini načinu treniranja nekim specifičnostima sporta, sklopu ljudi koji ga treniraju, koji bniste vi odabrali od ovih kao prvi borilački sport, preporučljivo da se relativno brzo dođe do sparinga...

za početak ovo neću da izvodim neke zaključke jer me zanimaju vaša mišljenja :)
 
JA sam treniro kick box i mogu reci da su dosta zajebani treninzi. Treniralo se 2 sata bez prave pauze, ide jedna vezba za drugom, znaci bukvalno nema pauza da se stane

...na primer trcanje-sklekovi-dzak-vezbanje tehnike ,itd..

Tu sigurno mos napredovati ;)... ako si spreman da ti butine budu plave i da shepash od masnica, pravac dvorana! :lol: , to mi je bilo najgadnije moram priznati, mada je moj drug treniro na drugom mestu i nisu se tolko lemali po nogama low kickovima :lol:

elem...posto si ovde naveo mma i jos po nesto :lol:, mozda je bolje da prvo krenes na kick box, koji je samo deo mma. Da malo to izvezbas, da te ne savataju sve te borilacke vestine odjednom u mma, a i za moj ukus je mma previse brutalan i uopste ga ne smatram sportom :ljutko:

nadam se da sam ti pomogo oko izbora, ako os da ti jos nesto pojasnim, pitaj, recu ono sto znam ;)

...vidim spominjes brzi sparing... e pa ja sam imo sparing na drugom ili trecem treningu, ne secam se najbolje :lol: ...stavio mene i druga koji smo zajedno krenuli... bila seljacka tuca, 1% tehnike :hahaha:, al nikad necu zaboraviti, sjajno smo se proveli :lol:

tako da verovatno da ce te trener brzo staviti na sparing ako ima clanova tvog nivoa uskustva, jer ne bi imalo smisla da te lemaju ovi iskusniji :lol:
 
Poslednja izmena:
Ako imas petlje ja bih ti preporucio MMA.
Sa MMA borcima po fizickoj spremi mogu da se mere jedino dzudisti i rvaci.Steci ces rutinu,realnu situaciju kako ne upasti u paniku kad krene nego da te udara,gusi ili pravi poluge.
Naucices odbrane od svega toga,kontre,i bices izuzetno spreman za nekih godinu dana ako se posvetis treninzima.Bice ti problem posto nemas nijednu bazu za MMA pa ces morati sve ispocetka da ucis.Ja sam imao Dzudo kao bazu pa mi je bilo lakse,sad posle 7 godina mogu da kazem da sam "kompletan"iako imam jos dosta toga da ucim.
 
Hvala na odgovorima.
Tako sam i ja nekako mislio, prvo sam hteo na MMA, a onda obzirom zbog kompleksnosti sam počeo da razmisljam o ovim drugim sportovima...
Nemam problem sa masnicama i ostalim "benifitima" udaračkih sportova jer sam i pre trenirao kontakne sportove tako da mi to nije toliko strano naravno ne u obimu kao što su borilački sportovi ali i u bazenu se svašta dešava :D
Mislim da krenem na kick box za početak da to malo savladam pa kasnije da ubacim parter i pređem na mma kroz nekih pola godine godinu delujem mi da je nekako više početnika i rekreativaca na kick boxu nego na mma pa bi u tim grupama lakše nalazio adekvatne sparing partnere nego da odem u neki mma klub gde su svi nabrijani fest još ako ima i takmičara moglo bi da bude *ebeno :D
Ovo za šah neću da komentarišem...
Koliko odprilike treba vremena da se savlada neka osnova?
 
Osnovu naucis vec nakon par treninga, onda uvezbavas svakim treningom sve vise i vise :lol:...moj trener nas je voleo podsecati kako ne znamo pravilno da udaramo krose, tj. da "i dalje guramo", oni koji su trenirali verovatno razumeju o cemu govorim. Naime udarac treba da bude rezultat rada citavog tela(ruku,ramena,struka,nogu,itd.) i bilo kako siljenje udarca ga cini nepravilnim

A da bi tvoja tehnika na nesto licila i da bi bili skladni udarci, sta znam mozda 2 meseca ako redovno treniras...sve zavisi od tb kolko si talentovan...godine su potrebne da bi od tb staso borac to je sigurno
 
Hvala na odgovorima.
Tako sam i ja nekako mislio, prvo sam hteo na MMA, a onda obzirom zbog kompleksnosti sam počeo da razmisljam o ovim drugim sportovima...
Nemam problem sa masnicama i ostalim "benifitima" udaračkih sportova jer sam i pre trenirao kontakne sportove tako da mi to nije toliko strano naravno ne u obimu kao što su borilački sportovi ali i u bazenu se svašta dešava :D
Mislim da krenem na kick box za početak da to malo savladam pa kasnije da ubacim parter i pređem na mma kroz nekih pola godine godinu delujem mi da je nekako više početnika i rekreativaca na kick boxu nego na mma pa bi u tim grupama lakše nalazio adekvatne sparing partnere nego da odem u neki mma klub gde su svi nabrijani fest još ako ima i takmičara moglo bi da bude *ebeno :D
Ovo za šah neću da komentarišem...
Koliko odprilike treba vremena da se savlada neka osnova?

Idi prvo na klasican boks.
Posle toga na klasicno rvanje.
Posle toga na karate da naucis udarce nogama.
Pa onda na dzudo, da savladas padove.
Pa onda tek na brazilijanu i konacno na MMA.
 
Pa i nije bas lako uvek istrazivac, istrazi to malo bolje.

Nekada je veoma kontraproduktivno, i nekada se neke "lose" naucene stvari veoma tesko ili nikako ispravljaju.

Npr kada Karatista dodje da trenira boks ili kik-boks, ja mislim da ne postoji gora i iritantnija stvar za bokserskog trenera :D To mrze. Kako kazu, "karatisti mnogo kruti i odsecni, ne umeju da opuste misice i ispucavaju udarce".
 
Pa i nije bas lako uvek istrazivac, istrazi to malo bolje.

Nekada je veoma kontraproduktivno, i nekada se neke "lose" naucene stvari veoma tesko ili nikako ispravljaju.

Npr kada Karatista dodje da trenira boks ili kik-boks, ja mislim da ne postoji gora i iritantnija stvar za bokserskog trenera :D To mrze. Kako kazu, "karatisti mnogo kruti i odsecni, ne umeju da opuste misice i ispucavaju udarce".

ne mogu svi biti brus leejevi :lol: :lol: ...neko mora biti i


:hahaha: ta facaaaaa :rotf: :rotf: :hahaha:
 
Pa i nije bas lako uvek istrazivac, istrazi to malo bolje.

Nekada je veoma kontraproduktivno, i nekada se neke "lose" naucene stvari veoma tesko ili nikako ispravljaju.

Npr kada Karatista dodje da trenira boks ili kik-boks, ja mislim da ne postoji gora i iritantnija stvar za bokserskog trenera :D To mrze. Kako kazu, "karatisti mnogo kruti i odsecni, ne umeju da opuste misice i ispucavaju udarce".
Karatista koji dodje da trenira boks je lud covjek, i nije uopste nikad ni bio karatista. karatista sa crvenim pojasom moze iz kokutsku dacija da sjebe svakog boksera, jer bokser se prosto zbuni kad vidi taj stav...a zbuni se i za najobicniji zenkutsu, odbranu od obicnog urakena ne zna jer ga niko nije ucio, a sa kombinovanim uci-uke uz drzanje ruke koja ne izvodi blok pesnicom prislonjene uz lakat ruke koja izvodi mozes da predjes u to da ga bar jednom rukom uhvatis za grkljan i zadavis...kik bokser ne zna da se mavasi geri (koji on umije da izvede) ne blokira kako su ga ucili, nego sa juji-uke, iz koga opet mozes da predjes u to da ga zadavis...e sad, ovi iz kokusin ili kako se vec zove karatea, za razliku od sotokana, blokiraju mavasi uke na isti nacin kao i kik bokseri, sto znaci da kokusin moze da trenira 1) budala 2) neko kome treba prebrza obuka za nesto mocnije od kik boksa. U principu, sotokan se uci dok si ziv, a kokusin moze da se nauci za 2 sata.
img_2588-copier.jpg
 
Poslednja izmena:
Zato karatista kad naleti na MMA borca pojas mu pobeli od straha.

Pustili opet ovog iz, znas koje institucije....Znas o kome se radi hehe. Bojane, na MMA kod vas, ako zaista zelite da imate vise od 3 najjaca coveka u Srbiji i takmicara, da doguraju kao Veli u UFC, da ubacite Shotokan Karate obavezno a da izbacite boks i kik-boks, Muay Thai.... Scuo?

- - - - - - - - - -

Karatista koji dodje da trenira boks je lud covjek, i nije uopste nikad ni bio karatista. karatista sa crvenim pojasom moze iz kokutsku dacija da sjebe svakog boksera, jer bokser se prosto zbuni kad vidi taj stav...a zbuni se i za najobicniji zenkutsu, odbranu od obicnog urakena ne zna jer ga niko nije ucio, a sa kombinovanim uci-uke uz drzanje ruke koja ne izvodi blok pesnicom prislonjene uz lakat ruke koja izvodi mozes da predjes u to da ga bar jednom rukom uhvatis za grkljan i zadavis...kik bokser ne zna da se mavasi geri (koji on umije da izvede) ne blokira kako su ga ucili, nego sa juji-uke, iz koga opet mozes da predjes u to da ga zadavis...e sad, ovi iz kokusin ili kako se vec zove karatea, za razliku od sotokana, blokiraju mavasi uke na isti nacin kao i kik bokseri, sto znaci da kokusin moze da trenira 1) budala 2) neko kome treba prebrza obuka za nesto mocnije od kik boksa. U principu, sotokan se uci dok si ziv, a kokusin moze da se nauci za 2 sata.

Da da da da , vec smo videli kako su bokseri i kik bokseri zbunjive prirode a karatisti strah i trepet, pogotovo karatisti iz Crne Gore, ti su najjaci.

Od ovog karatiste nisi jaci Bozo, ovaj je vrh Karatea, jos Azijat, pa po ce bolje znati od njega Karate, i evo kako se jadan Cro Cop zbunio:

 
Zato karatista kad naleti na MMA borca pojas mu pobeli od straha.

Nije mi jasno koji ti je dokaz za to, a nije ni tebi nego pricas onako da bi nesto nepametno reko, kad gledam one videoe
Lyoto Machida, sto je slabiji nego Shotokan Karatisti, jer je Kyokushin, a ovi su slabiji od Fudokan, rasturi sve protivnike
onda nekakvi George...onda nekakvi, ne znam
koji god video stavim Karatista rastura MMA borca...

kolko je puta karatista bio pobjednik na MMA? Vecinu?
bi li ti (ako si trenirao MMA, ili ako nisi zamisli da jesi) mogo da zamislis da Iliji Jorgi od tebe pobijeli pojas 10tog dana? Posteno govoreci, da ti dodje onako star i debeo, ti bi isto pobjego iz ringa, kao i ja, je li tako?
 
Poslednja izmena:
Ti ring video nisi.Machida jeste karatista ali moras da modifikujes da bi se borio.GSP zna Karate ali je primarno rvac i uvek ide na rusenja.Cist karate protiv cistog MMA ne prolazi ni u ludilu.

Poslato sa LG-D802 korišćenjem mobilne aplikacije Forum Krstarice

Može li MMA borac da slomi motku debljine 8cm sa 8cm, četvorougaonog presjeka, dugu 1.60, dok ona kreće sa zaletom u njegovu glavu? I da ne osjeti bol? Kad bude mogo onda mi se javi. Odnosno javi mi se kad god oćeš da probamo što je bolje. Ti karate u životu nisi vidio, ili brkaš Kjokušin sa Šotokanom - za koji vjerovatno misliš da je Šaulin, a Šotokan sa Fudokanom.
 
Poslednja izmena:

Back
Top