Nošenje preklopnog noža

Ja zongliram ovim ispred policije i nist'

jpeb8i.jpg
 
Zavisi id duzine seciva,ako ti bas treba,kupi neki perorez ili manju britvu.Imas sad i po pijacama onaj Svajcarski nozic,koji ima vise namena i alata,a sad i nisu tako skuoi.Jedino,ako nisi ljubimac Bouvi noza,ali to je sigurno zabranjeno za nosenje na javnom mestu.Mozes imati velikih problema sa zakonom,ako bi te neko video i prijavio za vece secivo.Evo procitaj:http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=07&dd=16&nav_category=12&nav_id=627252
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
Mislim da mozes da nosis u torbi ili u autu u futroli ali da ti "nije na dohvat ruke" cini mi se tako nesto,odavno me je to interesovalo pa sam bio citao a sada se ne secam bas tacno,kazem pronadji zakon o oruzju i municiji iz 2015 godine pa vidi.
 
Poslednja izmena:
Za samoodbranu bi mi trebalo nešto sa automatskim mehanizmom, a to je nelegalno sigurno. Živim u BiH, kod nas ništa nije legalno, ali je sve dozvoljeno :D No međutim vezan sam za Srbiju pa me zanima kako tamo stvari funkcionišu.
Volio bih da nosim neki manji nožić, šta ja znam nešto tipa Buck 110 samo manje, a da nemam problema sa policijom. Vjerovali ili ne, zafali mi barem pet puta dnevno :cool:

Nmg da nađem zakon, nalazim samo odredbe o oružju iz kategorije B, a ovo spada u D.
 
Moze nositi britvu u dzepu,a veci noz,moze drzati u gepeku automobila,kao na primer,lovacki,ako je lovac.zakon je jos uvek ostao isti po tom pitanju,samo su neki clanovi tog zakona promenjeni,ako bi napadao nekoga i sa tim manjim nozem,t.j. britvom,opet bi odgovarao,sem ako bi se dokazalo da je bila samoodbrana.
 
Zašto nož?
Zbog prirode zanimanja i života u seoskoj sredini stalno u džepu imam brisu , čuvenu famipu iz Prizrena čije je sečivo sedam osam cm.
Zakon ne znam, al nisam primetio da je policija imala išta protiv famipice.
Ako treba da ti služi za poso, sasvim je dovoljno.
Jagnje oderem bez problema.

Ako ti treba da se biješ, pre svega samo pomisli kako ćeš glupav ispasti kad ti batica izvadi pucu i natera te da sam sebi taj nož u dupe nabiješ.
 
Poslednja izmena:
Koristim kolica. s obzirom daa cu uskoro ici sa majkom taksijem na bazen, vracati se oko 10 kuci, po mraku, zzelim neki noz da imam blizu za zastitu. Cula sam bezbroj prici 2 zenske osobe u taksiju taksista ih odvede negde, napadne za novac....maminu prijateljicu je silovao. Pa posto je moj otac previse bolestan, moracemo ici ona i ja taksijem. Suzavac ne radi,sta ce mi to, to je za ljude koji mogu da trce,da pobeglu.(ja ocigledno to ne mogu).
 

Back
Top