kocenje kompa

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prvo probaj sa CCleanerom da ocistis svo zaostalo djubre.Skeniraj kompijuter sa nekim ad aware programom.Zatim registar cleanerom,Zatim sa nekim antiVirusnim programom.kada to sve odradis(Svi programi moraju da imaju najnoviju updatu) ides na difragmentaciju diska.Pa javi ako ima problema.
 
Komp mi je radio sasvim dobro dok nisam upotrebio regseeker program po preporuci sa sajta. I izbrisao sam sve zeleno stiklirane register. Posle restarta system nije mogao da se podigne jer sam ga verovatno ostetio brisanjem nekog sistemskog fajla. Zato sam pokrenuo butabilnu xp instalaciju i recovery system. Povratio sam system, instalirao drajvere ali sad ne radi dobro. Ne prepoznaje flopi(kao da ga nema), ne radi TV kartica, mnogo koci, filmovi takodje koce. Nisam rad da formatiram hard jer imam samo jednu particiju i gomilu vaznih podataka(80 GB). Virusa mislim da nema jer sam redovno koristio Operu, redovno apdejtovane antiviruse, AdAware, Spybot, Noadware, Pestpatrol, Dialerwarner. E, sad jednostavno ne znam sta da radim. Sistem restore naravno posle recovery-ja ne moze da se iskoristi, probao sam da bekapujem obrisane podatke iz regseeker-a(dupli klik na podatak) ali nema nikakvih promena. Znaci da sam bas u problemu.
 
Jedina opcija je daformatiras ponovo disk ali pre toga da odneses HDD kod nekog prijatelja pa da prebacis ono sto ti je vazno ili da narezes na DVD( cca 30din/kom x20=600 din) a posle toga pri instalaciji kreiraj dve particije(10GB i 70GB) pa si miran za u buduce .
I ne brisi vise "visak DLL".
 
A da deinstaliras visak programa, toliko zastite je cak i za mene mnogo... AdAware, Spybot. KAV, i regcleaner, sistem mechanic su i vise nego dovoljni. Svako polje si pokrio zastite odrzavanja. sa regcleanerom imas jedan ozbiljan zahvat, a to je 1. tools 2.registry cleanup, 3. doo them all. to ti cisti zaostalo djubre od komandi i kojekavih upisa u registrije. Sis. mechanic 1. Fix 2. Fix registry problems, 3 fix, clean and optimize the registry. ali duple fajlove nikako ne smes da brises, siguran put u reinstal
 
Moj savet je da uzmes Partition Magic pa podelis hard na dva dela.Zatim format C pa inst. Win.Onda ces imati novi windows a neces morati sve da brises.
Ako ni to ne pomogne onda lepo back-up pa format celog harda.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top