MALI PRINC

majcheki

Iskusan
Poruka
6.520
Jel neko raspoložen za sastav u smislu analize ove knjige ili da lupim glavom o sto zato što sam obećala nekome da ću ja to da uradim?

Molim vas???

Rećiću vam koju ste ocenu dobile u ponedeljak... :wink:
 
Dobro je, naslov je gotov....sad uvou-razrada-zaključak...e od kada nisam ovo napisala....
Probaj da potražiš preko neta, verovatno ima negde nešto na fazon da su ukratko prepričane knjige i pričice....
 
To je onaj mali slatki decak, koji dolazi sa svoje planete-asteroida B-612, na Zemlju, zato sto je ne svojoj planeti bio veoma usamljen. Tamo je za prijatelja imao jednu ruzu. Onda se spusta u Saharu (a na putu srece razne ljude)....na kraju shvata da su prijateljsvo, ljubav, rad stvari bez kojih covek ne moze da zivi.

Koju sam ocenu dobila, reci, reci:roll: ?
 
Ljudi sa tvoje planete, reche mali princ, gaje pet hiljada ruzha samo u jednom vrtu... i nisu u stanju da u njima nadju ono shto trazhe...
- Nisu u stanju da nadju, odgovorih...
- A ipak ono shto trazhe, mozhe se naci u jednoj jedinoj ruzhi ili u malo vode...
Naravno, odgovorih.
A mali princ dodade:
- Ali ochi su slepe. Treba trazhiti srcem.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

evo nekih lepih recenica iz te divne knjige :

.Kada covek zeli da bude duhovit desava se da malo slaze...

...Covek je usamljen i medju ljudima....

... Oci su slepe, treba traziti srcem....

... Od svakog treba traziti ono sto moze da pruzi.... Ugled na prvom mestu pociva na razumu....


... to ce biti kao da sam ti poklonio umesto zvezda saku zvoncica koji umeju da se smeju....
 
Mali princ, mali princ, donosi ljubav celom svetu...
mali princ, mali princ, donosi mir na ovu planetu...

A, kad smo vec kod naplate za sastave, majche, moj ex je to stvarno svojevremeno radio... Finih para zaradio... ;)
 
Мајо, кад се вратим ноћас написаћу ти рецензију Малог Принца.
Сад идем на неки рођендан... Кад се вратим написаћу ти то - са нашим словима, само треба да копираш у Ворд.
Не брини ништа.
Поздрав.
 
pitaj boga...u moje vreme nije se radio uopšte!
native.gif
 
HeBePoBaTaH_:
Mislim da se Mali Princ radi u osnovnoj školici....za šta bi drugo bilo...

ajd sad lepo opet uzmi pa procitaj...i ne mudruj..nego procitaj lepo, polako...:wink:

jedna od najlepsih knjiga o prijateljstvu, ljubavi i davanju...definitivno

najvaznije stvari su uvek najjednostavnije, zar ne?:wink:
 
E bre ljudi kakvi ste, kako bre da uzmem pare devojčici i ovako se već bacila na punjenje kasice da bi matorcima kupila novogodišnji poklon :(
... Ništa, evo knjižice na mom radnom stolu, nadam se da danas neće biti gužve na poslu i da ću joj sastaviti nešto.
Sad ću da krenem da vas bombardujem citatima :lol:
 

Back
Top