KAKO BITI SLIKAR I ZIVETI OD TOGA?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cisto da se zna koji je najbolji placeni zivi umetnik:

Damien Hirst, http://en.wikipedia.org/wiki/Damien_Hirst

In September 2008, he took an unprecedented move for a living artist[12] by selling a complete show, Beautiful Inside My Head Forever, at Sotheby's by auction and by-passing his long-standing galleries.[13] The auction exceeded all predictions, raising £111 million ($198 million), breaking the record for a one-artist auction[14] as well as Hirst's own record with £10.3 million for The Golden Calf, an animal with 18-carat gold horns and hooves, preserved in formaldehyde.[13]

Gledao sam i kako ljudi prodaju na ebay ~ ali tu su male cene ali i proste kompozije kao cvetovi i slicno. Bitan je marketing, napisane su cele knjige kako biti dobar umetnik da se moze ziveti od toga.
Artist Survival Skills by Chris Tyrell posveceno Kanadjanima, procitao sam je mala knjigica sa puno ideja, od kako da se prave cene pa do kako prijaviti porez i sl.
 
Jednostavno ja imam želju da investiram pare u kurs slikanja npr.u Italiji,Grčkoj,Rusiji...a posle toga biznis...prodaja preko interneta.
Koja tehnika je najbolja za prodaju na svetskom tržištu,ulje na platnu,akvarel,olovka,ugljen,gvaš itd...
I koja je tehnika najbolja za početnika ,da materijal nije preterano skup...
Imam manji talenat za slikarstvo,ali to nisam radio godinama,ali sada bi bar pokušao
nešto po tom planu...iz hobija a više da se pokuša nešto i zaraditi ako se uloži u materijal...
Vidim da svi prodaju,pa zašto nebi i ja...hahah:hahaha::hahaha::hahaha:
 
pozdrav
za prodaju preko neta imas nase sajtove tipa :limundo, kupindo, kupujem&prodajem...
mislim da ti je losa matematika da od umetnosti pravis biznis , iz prostog razloga sto umetnost treba da shvatis kao nesto sto ce tebe ispuniti nadahnuti,usreciti, usavrsiti... a ne kao nesto sto ce ti doneti pare , naravno to je moje misljenje ...
a sto se kursa tice mislim da kod nas ima skroz dobrih kurseva i slikara koji te mogu nauciti za mnogo manje pare nego da ides u inostranstvo jel preko dobri kursevi kod poznatih umetnika kostaju mnogo...
 
Verovatno ste u pravu...ima i kod nas dobirh kurseva zašto lutati okolo ako se sve svede na isto...Znam ja da umetnost treba emotivnije da se shvati..ali svako ima trenutne ciljeve,kasnije će biti i ta faza emotivna...bar se nadam. U Rusiji su u jednom periodu bili zabranjeni tkz.modernisti-slikari,koji naprave tri gore jednu dole crtu i kažu da je to remek delo...mislim da bi trebalo opet nešto tako uvesti,jer ima nekih "vrhunskih" slikara koji su zgrnuli pare na taj način ,slikajući tj.neslikajući ništa....To je tragedija kada pokondireni ljudi,novopečeni bogataši bilo gde u svetu kupe neku nesliku i još se hvale kako su je skupo platili....zbog takvih treba usavršiti realno slikarstvo i pokušati prodati ,ali bar da ljudi vide likove,prirodu,...slike Milića od Mačve su maksimum...preko toga nebi išao nikada...
 
Posle nekog vremena iskopam ovu temu iz digitalnog zatrpanog grada i sta vidim: pisala sam neke savete drugima a bas danas meni treba taj isti savet! Kao da sam samoj sebi pisala poruku u buducnosti. Kako fenomalno! Potvrda neke moje misli da u zivotu ostvarujemo samo ono sto drugima dajemo, ono sto iz ljubavi serviramo drugima- sami ruckamo na kraju. Fino da se to bas na Krstarici pokaze. pozdrav :zcepanje:
 
Blajbi iju DOBRO si to rekao, jel to ono: kupac parkira kombajn sa kompjuterskim upravljanjem slikaru ispred kuce, zabaci sal oko cela, udje u kucy i kaze: slusaj, slikare, daj mi tri kubna metra slike prepecenice, u stilu mozaika na plocicama u kupatilu, da malo utopim tugu, da zaboravim sivo i vidim svetlo plavo, kao oko njeno!
A slikarev ljubavnik, potresen i uznemiren dok je :manikir:, pozove policiju i obavesti sms-om slikara koji je, kao i obicno, radio u ateljeu, da ne dolazi kuci nego direktno da ode do sushi restorana, koji drzi galerista slesh palachinkar.
:zcepanje:
 
Blajbi iju DOBRO si to rekao, jel to ono: kupac parkira kombajn sa kompjuterskim upravljanjem slikaru ispred kuce, zabaci sal oko cela, udje u kucy i kaze: slusaj, slikare, daj mi tri kubna metra slike prepecenice, u stilu mozaika na plocicama u kupatilu, da malo utopim tugu, da zaboravim sivo i vidim svetlo plavo, kao oko njeno!
A slikarev ljubavnik, potresen i uznemiren dok je :manikir:, pozove policiju i obavesti sms-om slikara koji je, kao i obicno, radio u ateljeu, da ne dolazi kuci nego direktno da ode do sushi restorana, koji drzi galerista slesh palachinkar.
:zcepanje:

:zcepanje::zcepanje::zcepanje:

mada mi je i ovaj Blajbijev post izazvao istu reakciju
 
DOBRIM slikarima niko ne treba.

Kupci dolaze kod njih kuci da pòruce slike.

Pa malo je to uprosceno!
Znaci ti si recimo dobar slikar i sedis kuci.
Kako da te primete kupci i galeristi?
Znaci moras da negde izadjes sa svojim slikama.

Ja sam se pre bavio Viklovanjem EL.motora.
Tj. Cale,brat i ja.
To je bilo registrovano na brata.
I sad prvih godinu dana je bilo jako malo posla.
Vec kasnje vise,da bi za 3g bilo poprilicno posla.
Kasnje nisam mogao otici u WC a da neko ne bude na vratima.
Mi smo pravili vizitke,radio reklame...

E kasnje mi nije nista trebalo sami su dolazili.


Za sve je potrebno vreme i ulozeni trud.
Moras nekako doci do galeriste i u to drustvo(e to ovde ljude zanima)!
Treba znati gde kucnuti. ;)
 
Pa malo je to uprosceno!
Znaci ti si recimo dobar slikar i sedis kuci.
Kako da te primete kupci i galeristi?
Znaci moras da negde izadjes sa svojim slikama.

Ja sam se pre bavio Viklovanjem EL.motora.
Tj. Cale,brat i ja.
To je bilo registrovano na brata.
I sad prvih godinu dana je bilo jako malo posla.
Vec kasnje vise,da bi za 3g bilo poprilicno posla.
Kasnje nisam mogao otici u WC a da neko ne bude na vratima.
Mi smo pravili vizitke,radio reklame...

E kasnje mi nije nista trebalo sami su dolazili.


Za sve je potrebno vreme i ulozeni trud.
Moras nekako doci do galeriste i u to drustvo(e to ovde ljude zanima)!
Treba znati gde kucnuti. ;)

Svaki posao, svaki negocio, mora da se RAZRADI.

Ni jedan ne pocinje ODMAH da bude pozitivan, cim se stratuje.

Nekada trebaju da prodju GODINE da neki posao izadje na nulu i jos godine da postane pozitivan.

Zato svi koji pocinju novi biznis moraju da poseduju ono sto se zove FINANSIJSKA DUBINA, tj. da imaju para da izdrze dok se posao ne ZAZIVI.

Tako je to u svemu, od prodaje paprika na pijaci, do slikara i prodaje slika.
 
Fixo stvarno bi mogao vise da brbljas :zimag:

Dobro a kako da razvijemo posao? Pod broj 2 slike nisu obican proizvod, pod broj 16 mi u Srbiji nemamo razvijeno umetnicko trziste. Mozes da radis od jutra do sutra ali kad nema dovoljno kupaca, galerija, kolekcionara, specijalizovanih casopisa, agenata, menadzera, muzeja, manifestacija itd. onda mozes kao slikar samo da se slikas.
 
Fixo stvarno bi mogao vise da brbljas :zimag:

Dobro a kako da razvijemo posao? Pod broj 2 slike nisu obican proizvod, pod broj 16 mi u Srbiji nemamo razvijeno umetnicko trziste. Mozes da radis od jutra do sutra ali kad nema dovoljno kupaca, galerija, kolekcionara, specijalizovanih casopisa, agenata, menadzera, muzeja, manifestacija itd. onda mozes kao slikar samo da se slikas.

slikarski posao nije isti kao i svaki drugi posao kao što ovaj separatista tvrdi. na primer, uloženo možeš da povratiš i prvom prodajom slike. ovde se zna kakvo je tržište i koliko su ljudi ludi za slikama i skulpturama; ja stvarno ne znam koji to likovni umetnik uopšte dolazi na ideju da od toga pravi biznis, pa mu još treba i finansijska analiza poslovanja :hahaha: ovde možeš da učestvuješ ili praviš samostalne izložbe, da guraš svoje radove po galerijama, pa šta prodaš prodaš...ili se guraš, postaneš pink zvezda, npr. ko biljana cincarević ili tapi, pa eventualno tada imaš biznis...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top