Pocetak Web Dizajna i zarada

Djox010

Zainteresovan član
Poruka
277
Pozdrav, znam da ima dosta slicnih tema ali nisam bas uspeo da nadjem sta me konkretno zanima pa sam napravio novu (dont kill me please).
Nedavno sam krenuo da ucim HTML i CSS preko thenewboston tutoriala, sad ne znam koliko je to efikasno ali uglavnom funkcionise. Stigao sam do odredjenog dela kad vec znam nesto vise od osnove , sta vise mogu reci da znam 'solidniji' deo htmla i cssa. Eh ali sada me zanima kako bih mogao da izvucem neku korist iz toga, normalno ne mislim na konkretno ovo sto znam sad nego bas iz tog dela programiranja. Znam za sajtove kao sto su fiverr i freelancer ali jednostavno fiverr mi je i suvise bezveze dok je freelancer ok ali je tamo konkurencija prejaka mislim na po jednom projektu se prijavi minimum 70 njih... Pa me zanima ima li nekog konkretnog i sigurnog nacina zaraditi od HTMLa takodje bih hteo da posle njega krenem jos neki jezik tog principa tipa PHP samo ne znam koliko bi mi to doprinelo, tacnije hocu nesto sto bih mogao da kombinujem. I ako ima nekog ovde da je u ovom poslu neka se javi cisto da vidim da je neko na nasim prostorima uzeo pare od Web Dizajna :)
 
HTML ne spada u programiranje.
PHP nije ni nalik HTML-u i jeste programiranje i koristi se kod izrade web sajtova za pravjenje raznih aplikacija.
Traži kontakte po stranim forumima, radi nešto sitno (ili krupno kako god), stiči iskustvo. Freelancer je prepun indijaca i outsourcing kompanija tako da je jako teško dobiti posao tamo, osim ako si JAKO dobar.
 
Nedavno sam krenuo da ucim HTML i CSS preko thenewboston tutoriala, sad ne znam koliko je to efikasno ali uglavnom funkcionise. Stigao sam do odredjenog dela kad vec znam nesto vise od osnove , sta vise mogu reci da znam 'solidniji' deo htmla i cssa.

Po meni si prerano poleteo ka naplati.Moj savet ti je da jos ucis svakodnevno.Od trenutka pocenja sa ucenjem pa sledecih barem 6 meseci ne bi ni trebalo da razmisljas o naplati vec cisto fokusiranje na ucenje.

Po meni da bi poceo sigurno da uzimas kintu od Web dizajna,potrebno je da znas 100% Html&Css i recimo 80% Jquery i Javascript.Takodje je jako,jako pozeljno poznavanje Responsive Design-a.Kada ovo ovladas imaces x prilika da svoje znanje naplatis.
 
Kljucna rec je to sto je konkurencija prejaka, jos ako zivis u manjem mestu, pisi mrka kapa.
Ako znas HTML, CSS, jQuery i responsive dizajn, mozda sredis nekom iz tvog mesta neki manji sajt, i to ne ocekuj ogromnu lovu, tipa 100-120 eur, koliko otprilike kosta taj posao, jer retko ko ce dati nekom pocetniku tolike pare. Na listu vestina nije lose dotati Wordpress, mada tu vec moras da poznajes malo PHP-a, tako da ne bi bilo ni lose PHP da naucis.

Opet, glavni problem je sto svako zeli da radi web dizajn, prezasiceno je trziste. Tako da moras da budes vanserijski, da uspes, posebno na freelance sajtovima. Sto ne ukljucuje samo da znas da iskodiras sajt, vec i da ga dizajniras od nule u Photoshop-u, da to izgleda dobro.
Sve to, i jos da mozes brzo da zavrsis posao, e onda bi mogao da solidno radis na freelance sajtovima. Ni ovako te ne kosta nista da probas, samo mislim da je to jako tezak i naporan put, pun rupa, i ne rudnik love kao sto ljudi pricaju.
 
Kljucna rec je to sto je konkurencija prejaka, jos ako zivis u manjem mestu, pisi mrka kapa.
Ako znas HTML, CSS, jQuery i responsive dizajn, mozda sredis nekom iz tvog mesta neki manji sajt, i to ne ocekuj ogromnu lovu, tipa 100-120 eur, koliko otprilike kosta taj posao, jer retko ko ce dati nekom pocetniku tolike pare. Na listu vestina nije lose dotati Wordpress, mada tu vec moras da poznajes malo PHP-a, tako da ne bi bilo ni lose PHP da naucis.

Opet, glavni problem je sto svako zeli da radi web dizajn, prezasiceno je trziste. Tako da moras da budes vanserijski, da uspes, posebno na freelance sajtovima. Sto ne ukljucuje samo da znas da iskodiras sajt, vec i da ga dizajniras od nule u Photoshop-u, da to izgleda dobro.
Sve to, i jos da mozes brzo da zavrsis posao, e onda bi mogao da solidno radis na freelance sajtovima. Ni ovako te ne kosta nista da probas, samo mislim da je to jako tezak i naporan put, pun rupa, i ne rudnik love kao sto ljudi pricaju.

Ne možeš da budeš dobar u svemu. Te poslove uzimaju outsourcing firme koje imaju timove na raspolaganju i svako radi svoj posao, Jedan PHP, drugi PS treći HTML... Može kinta da se zaradi ali ti sigurno niko neće dati svoju foru na krstarici ili nekom drugom javnom forumu jer su se koprcali i mučili prvo da steknu znanje pa onda da stignu tu gde jesu...
 
Imas freelance sajtove kao sto su Elance i Freelancer. Tamo treba da budes spreman da radis prvih par projekata skoro za dz. Jedini razlog zasto bi neko angazovao tebe a ne nekog iskusnijeg je cena. Tako to obicno ide, prvih par projekata radis "promotivno" a onda postepeno dizes cenu.
 
Druže, ono što moraš shvatiti je da ti niko neće dati kompletan odgovor. Jer kao što neko gore reče, ima ljudi koji su se mučili i proveli brdo vremena i sad tebi da to daju za dž. Sa jedne strane ih možeš razumeti, sa druge ne. Jer internet se i razvija tako što ljudi dele znanja i guraju jedni druge napred. Zato, ti lepo sedi i uči. Konstantno. Nema tu, e sad sam naučio i ne moram više, sad ću da radim i zarađujem, U ovoj industriji se uči i radi sve vreme. Kao i bilo koji posao, dok ga ne naučiš moraš biti malo skromniji. Odradiš nešto volonterski, skupljaš iskustva. Ovde ti je par ljudi dalo dobre odgovore. Ono što ti moraš da radiš je da iz svakog izvučeš ono što ti treba. Tako da polako. Prvo znanje, pa praksa i onda će doći i zarada.
 

Back
Top