(Ne)kulturna ljubav prema psima

Ne kupujte deci pse da im budu zanimljivi dok su kučići pa posle završavaju na ulici. Broj rasnih pasa lutalica nije normalan, plus mešanci kojekakvi.
Nahraniću lutalicu kad kod mogu i pored toga što je kažnjivo! Neka kazne neodgovorne ljude koji puštaju pse na ulicu!
 
nekad je bilo normalno vreme i normalne vrednosti smo prenosili nasoj deci
danas je ludo, vrazje, nenormalno
hranite i pse i macke i ptice
ostavite vodu negde na vidiljivom mestu da kad su visoke temperature ne dehidriraju
dajte ono sto vam ne treba, cigi koji skuplja stvari po kontejneru..ili odnesite u crveni krst
ili samo stavite uredno slozeno i spakovano u kesu, nestace pre nego sto se okrenete..teska vremena su dosla
pomozite uvek kad mozete, dajte uvek ono sto vam je vosak..nemojte da cuvate nesto za mozda ce mi jednog dana zatrebati
sve je to energija uredila..sto vise dajes, vise ce da ti se vrati
ne zatrpavajte sebe viskovima koji u ovom trenutku nekome mogu mozda i zivot da spasu
budite ljudi, pravi ljudi u pravom smilsu
ne budite sebicni
ovo nije samo nasa planeta
ima razloga zasto je svako bice tu gde jeste
to se zove ekoloski krug
a mi smo samo jedna karika u tom lancu
kad bude doslo vreme da odemo odavde, necemo nista moci da ponesemo sa sobom
goli smo dosli, goli cemo da odemo
zato ne budite sebicni
volite sebe, volite ljude oko sebe, volite zivotinje
budite covek
 
Zamisli da te kao devojku neko izvodi 10 puta na veceru, sve lepo , ti se sva topis, gledas ga onim okruglim zapitanim okicama....a on nista....
I odjednom postane ocigledno da te izvodi na veceru , jer mu treba drustvo da ne jede sam, a za tih pola godine ti se okretala prevrtala, sanjala, udesavala, oterala njih petoricu iako ti se svidjali, jer ovaj je imao sve i izgled i ponasanje i manire i te famozne vecere....

Ne hrani kuc u ako ne mislis da je vodis kuci....
 
Ne kupujte deci pse da im budu zanimljivi dok su kučići pa posle završavaju na ulici. Broj rasnih pasa lutalica nije normalan, plus mešanci kojekakvi.
Nahraniću lutalicu kad kod mogu i pored toga što je kažnjivo! Neka kazne neodgovorne ljude koji puštaju pse na ulicu!

Sada prvi put čujem da je kažnjivo nahraniti psa lutalicu !?
A, onda nas čudi kad izujedaše sve živo !
Pa, i gladnom čoveku beži s' očiju ....
 
Sada prvi put čujem da je kažnjivo nahraniti psa lutalicu !?
A, onda nas čudi kad izujedaše sve živo !
Pa, i gladnom čoveku beži s' očiju ....

Kažnjivo je, mislim da je oko 10 000 kazna. To verovatno zavisi od grada do grada. Ovde na selu to nije toliki problem jer nema komunalaca.

Ovog sam pokupio pre godinu dana sa ulice:

13924832_10210174877671841_6949377665033954987_n.jpg


Broj rasnih pasa na ulicama je nenormalan. Ljudi kupuju kučiće ne shvatajući koliko su ti psi energični jer su selektovani da budu ceo dan aktivni i rade, bilo kao ovčari ili kao lovački psi.

U roku od samo par sati sam u Zrenjaninu video nekoliko napuštenih labradora i jednog zlatnog retrivera. Pre dve nedelje sam na mostu kod banke video vajmarca.
 
Broj rasnih pasa na ulicama je nenormalan. Ljudi kupuju kučiće ne shvatajući koliko su ti psi energični jer su selektovani da budu ceo dan aktivni i rade, bilo kao ovčari ili kao lovački psi.

U roku od samo par sati sam u Zrenjaninu video nekoliko napuštenih labradora i jednog zlatnog retrivera. Pre dve nedelje sam na mostu kod banke video vajmarca.

,
Ma mnogima je problem sto ti psi zele i moraju i da jedu kake, pishke. To nisu znali pre nego su nabavili psa.

Nazalost, ova predivna rasa psa ( retriver, labrador) danas dozivljava hiperinfalciju, moda traje vec godinama, dete zeli labradora ili zlatnog retrivera,
kupe mu za rodjendan, dete se igra sa stenetom nedelju dana, a onda pas leti na ulicu ioli se trazi neko kome ce pas biti poklonjen.

Stene rasnog psa kosta i 1000 evra pa ga uzimaju ljudi koji zaista zele psa, ali se u Srbiji i ne samo u Srbiji) psi stancuju kao na tekucoj traci
pa je cena i 50 evra.
I svakako da cu da hranim i ulicne pse i macke , cak cu ( a to i radim u Srbiji) i neku ranicu da im zbrinem, kakav bih covek bila ako bih videla da bilo koja
zivotinja umire od gladi ili zedji? I sta kazete, u Srbiji kazne za ljude koje hrane ulicne pse:zcepanje:
Nema kazni za bacanje kesa sa djubretom kojekuda , ali ako das psu vodu ima te komunalci oglobe?:zcepanje:
 
Tuzno i zalosno je ne pomoci nekome kada mozes,psi macke i ostale zivotinje nisu krive za njihovo stanje vec iskljucivo ljudi koji bi trebalo da su inteligentna bica (a te iste zivotinje su odbacili i napustili).
Na zalost to se cesto puta pokazalo pogresnim vecinom su psi i macke inteligentniji od vecine ljudi.
Bolje je nahraniti i pomoci nekoj zivotinji nego uhlebljavati komunalce !!!
 
nekad je bilo normalno vreme i normalne vrednosti smo prenosili nasoj deci
danas je ludo, vrazje, nenormalno
hranite i pse i macke i ptice
ostavite vodu negde na vidiljivom mestu da kad su visoke temperature ne dehidriraju
dajte ono sto vam ne treba, cigi koji skuplja stvari po kontejneru..ili odnesite u crveni krst
ili samo stavite uredno slozeno i spakovano u kesu, nestace pre nego sto se okrenete..teska vremena su dosla
pomozite uvek kad mozete, dajte uvek ono sto vam je vosak..nemojte da cuvate nesto za mozda ce mi jednog dana zatrebati
sve je to energija uredila..sto vise dajes, vise ce da ti se vrati
ne zatrpavajte sebe viskovima koji u ovom trenutku nekome mogu mozda i zivot da spasu
budite ljudi, pravi ljudi u pravom smilsu
ne budite sebicni
ovo nije samo nasa planeta
ima razloga zasto je svako bice tu gde jeste
to se zove ekoloski krug
a mi smo samo jedna karika u tom lancu
kad bude doslo vreme da odemo odavde, necemo nista moci da ponesemo sa sobom
goli smo dosli, goli cemo da odemo
zato ne budite sebicni
volite sebe, volite ljude oko sebe, volite zivotinje
budite covek

Ako hoces da hranis pse i macke lutalice, onda ih vodi kuci i usvoj ih, a ne da ih hranis jer ti se hormonalna struktura promenila tog trenutka, pa si se sazalila, to je lose iz 100 razloga.

Vi zene stvarno niste bas sasvim pod libelu, ozbiljno. Mislim, to nije ni foliranje, vi stvarno mislite da ste humane.
 
Ako hoces da hranis pse i macke lutalice, onda ih vodi kuci i usvoj ih, a ne da ih hranis jer ti se hormonalna struktura promenila tog trenutka, pa si se sazalila, to je lose iz 100 razloga.

Vi zene stvarno niste bas sasvim pod libelu, ozbiljno. Mislim, to nije ni foliranje, vi stvarno mislite da ste humane.

Pa sad, i ona i ja imamo pse, ali se eto staramo i o tudjim.
I moz nam pljunes pod prozor.:D
 
Rekoh ja da ocekujem nezrelost kod zena, jer one i ne razmisljaju , ali trebalo bi da se barem jedan izuzetak kod zena, a malo manje emo muskaraca kod muskaraca...
Iako jos ne vidite, naslov je pravi.....a ako ga ne razumete, onda prvo edukacija, sta znaci kultura....pa onda , gde bi ovde bila kultura, kog naselja, pa ukljucuje li to druge ljude i obzir prema njima, nisu jednacine u kulturi, vi i komunalac...ovde i nema komunalca u temi....to slucajno ispade jer eto i kroz zakon je uvedena ili pokusana da bude uvedena kultura...

- - - - - - - - - -

Ljubav prema zmijama otrovnicama je takodje ljubav, a i da ih ne vidite, nego samo da znate da u vasem komsiluku covek uziva u toj svojoj ljubavi, ne bi vam bilo ni malo prijatno , narocito ako ima ljubav i prema neotrovnicama koje pusta da slobodno setaju po naselju....

Sto zenama stalno mora da se objasnjava na apsurdima, ne umeju da uoce sta znaci biti korektan u suzivotu.....znam sebicne, ali moze li taj sebicluk malo da oslabi bar u nekoj sekundi...
Kao deca ste....a ovamo treba im decu ostaviti na poverenje....suludo...

Kad smo kod edukacije, znate li zasto su uvedene kazne za hranjenje lutalica.....?
 
Ako hoces da hranis pse i macke lutalice, onda ih vodi kuci i usvoj ih, a ne da ih hranis jer ti se hormonalna struktura promenila tog trenutka, pa si se sazalila, to je lose iz 100 razloga.

Vi zene stvarno niste bas sasvim pod libelu, ozbiljno. Mislim, to nije ni foliranje, vi stvarno mislite da ste humane.

a zasto je problem da ako prolazim kroz mladenovac i vidim napustenog psa, i imam pri sebi hranu ne podelim obrok sa njim?
sutra necu da budem tu, ali ce da bude rayela, prekosutra ces da budes ti..i oni su ziva bica, moraju da jedu da bi ziveli

- - - - - - - - - -

Rekoh ja da ocekujem nezrelost kod zena, jer one i ne razmisljaju , ali trebalo bi da se barem jedan izuzetak kod zena, a malo manje emo muskaraca kod muskaraca...
Iako jos ne vidite, naslov je pravi.....a ako ga ne razumete, onda prvo edukacija, sta znaci kultura....pa onda , gde bi ovde bila kultura, kog naselja, pa ukljucuje li to druge ljude i obzir prema njima, nisu jednacine u kulturi, vi i komunalac...ovde i nema komunalca u temi....to slucajno ispade jer eto i kroz zakon je uvedena ili pokusana da bude uvedena kultura...

- - - - - - - - - -

Ljubav prema zmijama otrovnicama je takodje ljubav, a i da ih ne vidite, nego samo da znate da u vasem komsiluku covek uziva u toj svojoj ljubavi, ne bi vam bilo ni malo prijatno , narocito ako ima ljubav i prema neotrovnicama koje pusta da slobodno setaju po naselju....

Sto zenama stalno mora da se objasnjava na apsurdima, ne umeju da uoce sta znaci biti korektan u suzivotu.....znam sebicne, ali moze li taj sebicluk malo da oslabi bar u nekoj sekundi...
Kao deca ste....a ovamo treba im decu ostaviti na poverenje....suludo...

Kad smo kod edukacije, znate li zasto su uvedene kazne za hranjenje lutalica.....?

znamo, zato sto je nemoral zavladao
 
Sad je vreme da vam se ukaze i kaze...

Naucite decu da ne hrane pse lutalice.

Narocito zenama to mora da se naglasi, posto su zene.
:dash:
Imaces mirnije pse u okolini ako nisu gladni...
Bolje bi ti bilo da nahranis beskucnike,njima je potrebnija ishrana, nego kojekavim dzukeletinama, sve bih ja njih u sinteraj, pa ih kremirati.:mrgreen:
:dash:

Pas koji je srecan nije opasan pas,a srecan je nahranjen i pomazen ker..
A svi psi na ulici po gradu su iskljucivo sveze pusteni ili potomci pustenih kerova,a za to su krivi ljudi koji su ih kupili pa zakljucili da im je lakse bez njih...
Da drzava hoce sve bi to sankcionisala i sredila za tili cas...
 
Rekoh ja da ocekujem nezrelost kod zena, jer one i ne razmisljaju , ali trebalo bi da se barem jedan izuzetak kod zena, a malo manje emo muskaraca kod muskaraca...
Iako jos ne vidite, naslov je pravi.....a ako ga ne razumete, onda prvo edukacija, sta znaci kultura....pa onda , gde bi ovde bila kultura, kog naselja, pa ukljucuje li to druge ljude i obzir prema njima, nisu jednacine u kulturi, vi i komunalac...ovde i nema komunalca u temi....to slucajno ispade jer eto i kroz zakon je uvedena ili pokusana da bude uvedena kultura...

- - - - - - - - - -

Ljubav prema zmijama otrovnicama je takodje ljubav, a i da ih ne vidite, nego samo da znate da u vasem komsiluku covek uziva u toj svojoj ljubavi, ne bi vam bilo ni malo prijatno , narocito ako ima ljubav i prema neotrovnicama koje pusta da slobodno setaju po naselju....

Sto zenama stalno mora da se objasnjava na apsurdima, ne umeju da uoce sta znaci biti korektan u suzivotu.....znam sebicne, ali moze li taj sebicluk malo da oslabi bar u nekoj sekundi...
Kao deca ste....a ovamo treba im decu ostaviti na poverenje....suludo...

Kad smo kod edukacije, znate li zasto su uvedene kazne za hranjenje lutalica.....?
Zato sto je vlast imbecilna i to su uradili samo u nekim gradovima a ne svuda,hvala bogu,a uvedeno je da bi se uzimalo sto vise para preko komunalca i da pi se pljackao siromasan narod..
Ko sto rekoh da vlast oce da sredi taj problem sredila bi:
CEsce bi se kerovi operisali da ne mogu da imaju potomke,
Svaki vlasnicki ker bi bio cipovan ko ne cipuje kazna pregolema,ko ne vakcinise jos veca kazna,ko pusti kera a ne prijavi da ga je izgubio,kazna,
ko prijavi da ga je izgubio,kazna jer ne obraca paznju dovoljno al ovde malo manja kazna,
itd itd...
Nego vlast bole dupe a i pola onog kesa iz donacija ode u dzepove onih sto ih rasporedjuju,a samo da se ugledate na neke druge zemlje pa da vidite kako je to lepo sredjen problem...

Tako da dok se vlast ne unormali mi mozemo lepo da hranimo te kerove i da ih mazimo,jer sta em sto je to humano,em sto se generise mirniji ker,em sto i da dodju oni iz kafeterije oni ce da ga opet negde dalje niz ulicu puste.... I ako vec primecujete lude kerove u coporima njih ponekad i odvedu trajno,i treba ako su vec istraumirani,al ovako kome se pruzi prilika treba da bude sto miliji,da ne stvara cudoviste od zivotinje,a to upravo rade ljudi koji ih sutiraju gadjaju kamenom ili tuku...Pritom mislim i na vlasnicke pse...

Inace sve ovo vam prica riba koju je ujeo ker..

- - - - - - - - - -

Sada prvi put čujem da je kažnjivo nahraniti psa lutalicu !?
A, onda nas čudi kad izujedaše sve živo !
Pa, i gladnom čoveku beži s' očiju ....

Bolje bi bilo da ne pridikuješ drugima nego praktikuj ono što propovedaš.

:amen:
 
Rekoh ja da ocekujem nezrelost kod zena, jer one i ne razmisljaju , ali trebalo bi da se barem jedan izuzetak kod zena, a malo manje emo muskaraca kod muskaraca...
Iako jos ne vidite, naslov je pravi.....a ako ga ne razumete, onda prvo edukacija, sta znaci kultura....pa onda , gde bi ovde bila kultura, kog naselja, pa ukljucuje li to druge ljude i obzir prema njima, nisu jednacine u kulturi, vi i komunalac...ovde i nema komunalca u temi....to slucajno ispade jer eto i kroz zakon je uvedena ili pokusana da bude uvedena kultura...

- - - - - - - - - -

Ljubav prema zmijama otrovnicama je takodje ljubav, a i da ih ne vidite, nego samo da znate da u vasem komsiluku covek uziva u toj svojoj ljubavi, ne bi vam bilo ni malo prijatno , narocito ako ima ljubav i prema neotrovnicama koje pusta da slobodno setaju po naselju....

Sto zenama stalno mora da se objasnjava na apsurdima, ne umeju da uoce sta znaci biti korektan u suzivotu.....znam sebicne, ali moze li taj sebicluk malo da oslabi bar u nekoj sekundi...
Kao deca ste....a ovamo treba im decu ostaviti na poverenje....suludo...

Kad smo kod edukacije, znate li zasto su uvedene kazne za hranjenje lutalica.....?[/QUOTE]

Zasto?
 
Ne kupujte deci pse da im budu zanimljivi dok su kučići pa posle završavaju na ulici. Broj rasnih pasa lutalica nije normalan, plus mešanci kojekakvi.
Nahraniću lutalicu kad kod mogu i pored toga što je kažnjivo! Neka kazne neodgovorne ljude koji puštaju pse na ulicu!
Prvi put cujem da je nahraniti psa lutalicu kaznjivo..Da li mozda mozes da linkujes gde to pise zvanicno , jer me zanima i rado bih procitala taj zakon ..Zamolila bih
 
Zato sto se psi lutalice okupljaju oko podrucja gde ih ljudi hrane , a onda vaze pravila izmedju pasa, sto znaci hijararhija, a ti krajevi postaju jako nebezbedni za ljude, jer psi stite svoju teritoriju.
Vecina ujedanja u BG se desavaju upravo u oblastima gde postoji neko ili nekoliko ljudi koji hrane pse lutalice ili skole, gde deca to cine...
Ako hocete praktican primer...moja ulica je samo 3 ulice dalje od skole, oko skole posle 22.30, znaci kad ono dobro padne mrak, vise ne moze bezbedno da se hoda, a kamoli seta...
I u drugim ulicama gde postoje lose odlaganje smeca ili neki hranitelj, situacija slicna....samo u mojoj ulici sve uredno i deca se igraju do 23h i nema nijednog psa lutalice...

--------------------------------------------------------------

Price da su psi mirniji kad su nahranjeni su smesne i nisu takve u praksi...kazem upravo suprotno...jer priliv hrane dozvoljava organizovanje copora radi bolje zastite teritorije a to znaci i vecu verovatnocu napada na ljude.
-------------------------------------------------------------
Ljudi koji dokazuju svoju humanost time sto hrane pse lutalice ne mogu nikog ko je zdrave pameti da ubede da su sami humani, jer davanje hrane psima nije isto sto i pomoc ljudima...vecina njih su bas suprotno ogorcena na ljude...sto se da videti i na ovoj temi....
A ktitor do ktitora...

------------------------------------------------------------
A pojam kulture, koji niko ovde ne razume, je poseban problem danasnje Srbije, gde svi imaju znanje iz prsta....
Kultura kaze da ako je na Tasmajdanu ogradjen teren za pse sa sve igrackama i poligonom , da onda ne setaju gospoje sa psima van tog ogradjenog prostora, bez korpe , bez vezice ili uopste ...
Jer ljudi koji se plase pasa, a imaju zasto se plase pasa, automatski ne mogu da budu u parku....jer ima preko 20 pasa i vlasnika koji se bahato ponasaju samo na tom prostoru Tasmajdana, u skoro svakom trenutku veceri...Smenjuju se...

To nije ni kolegijano , ni suzivot, to je bahatost i sebicluk, a ne moze se nikako podvesti pod kulturu ponasanja, nego samo pod nekulturu....
Moze , srpska kultura....ali to je za neke nekultura a za vecinu kultura...

Sto je najgore, nivo opsteg znanja je ne samo nizak, nego evo kod Cica mace imamo cak i pouzdano istorijske izvore za suprotna tvrdjenja, a ni ostali ne zaostaju u tome...
Dive navodi secanja iz detinjstva kad je u gradu bilo tri psa, a ostalo odmah poubijano a ta tri su imala vlasnike ili sticenika...
Ali tri i trideset je daleko od istog...

-----------------------------------------------------------
Vecina ljudi glumi da razume nesto a ne razume...
Tako misle da su kazne za hranjenje uvedene zbog cepanje kesa i razbacivanja smeca koje psi redovno cine.
Ili zarad para i komunalne, a uopste nije zbog toga....

Druga je stvar sto se moze odraditi sve na vise nacina, ali se ne radi....jer da se radi tako, ne bi videli nijednog psa na ulici, pa onda ne bi imali sta da hranite i opet bi ostala sugestija vaspitanja iz uvodnog posta........Naucite decu da ne hrane pse lutalice...

Sad je pitanje ko su deca?
Jeste povredjeni svojim neznanjem?
Da niste uvredjeni mozda?
Slaba uteha za sve one koji ne smeju da izadju uopste posle sumraka ili samo u grupi a nikako sami...
 
Svaki grad donosi odluku o drzanju domacih zivotinja....Novi sad , Subotica, Kraljevo...svi oni imaju kazne za hranjenje pasa lutalica i neki i hranjenje macaka...10.000 dinara je bila kazna za NS.

Član 49, stav 6 (govori se o tome šta je zabranjeno)

Citat:
6. hranjenje napuštenih i izgubljenih domaćih životinja na površini javne namene, u zajedničkim
prostorijama i dvorištima objekata višeporodičnog stanovanja,
 
Svaki grad donosi odluku o drzanju domacih zivotinja....Novi sad , Subotica, Kraljevo...svi oni imaju kazne za hranjenje pasa lutalica i neki i hranjenje macaka...10.000 dinara je bila kazna za NS.

Član 49, stav 6 (govori se o tome šta je zabranjeno)

Citat:
6. hranjenje napuštenih i izgubljenih domaćih životinja na površini javne namene, u zajedničkim
prostorijama i dvorištima objekata višeporodičnog stanovanja,

Link Patak, link te molim da das..Zvanicno, a ne da ti prepricavas svojim recima..:lol:
dotle ne verujem da postoji takav zakon jer bih procitala u sredstvima informisanja
 

Back
Top