Tribina povodom 10 godina okupacije RSK

Zg2004:
oprosti za mene iznosti nesto poput da Knin nije u hrvatskoj i sl...je uvredljivo...

Nikad mi nije bilo jasno zašto ste vi Hrvati toliki pobornici ideologije krvi i TLA !?!?!
Ok, ja kažem da je Knin na Marsu.......uostalom boli me q... Govorimo o nekoj pravednosti
Ne zaboravi da i tvoj ortak u jednom drugom postu navodi da je Petrovaradin "hrvatski povjesni teritorij"...


P. S. Nemoj da zaboraviš da je Knin danas i posle etničkog čišćenja većinski srpski, a nema niti jednog predstavnika u lokalnoj administraciji !! Ako takva država treba da ide u EU, onda stvarno što dalje od nas ! :roll:
 
Zarathustra:
Nikad mi nije bilo jasno zašto ste vi Hrvati toliki pobornici ideologije krvi i TLA !?!?!
Ok, ja kažem da je Knin na Marsu.......uostalom boli me q... Govorimo o nekoj pravednosti
Ne zaboravi da i tvoj ortak u jednom drugom postu navodi da je Petrovaradin "hrvatski povjesni teritorij"...


P. S. Nemoj da zaboraviš da je Knin danas i posle etničkog čišćenja većinski srpski, a nema niti jednog predstavnika u lokalnoj administraciji !! Ako takva država treba da ide u EU, onda stvarno što dalje od nas ! :roll:

Petrovaradin JESTE naseljen većinskim hrvatskim življem, ali, NIKADA neće biti Hrvatski jer je to sastavni dio Srbije, kao što je i Knin dio Hrvatske....
A Zarathustra, gledajući tvoj avatar čovjek bi zaključio da bi ti radije u Zajednicu Afričkih Država..... :lol: :lol: :lol: :lol:
 
analiticar:
Petrovaradin JESTE naseljen većinskim hrvatskim življem, ali, NIKADA neće biti Hrvatski jer je to sastavni dio Srbije, kao što je i Knin dio Hrvatske....
A Zarathustra, gledajući tvoj avatar čovjek bi zaključio da bi ti radije u Zajednicu Afričkih Država..... :lol: :lol: :lol: :lol:

Sudeći po tvom avataru, deluje mi da si ti velika eminencija i vrsan pravoslavac... ali zabaksuza prešao sam se :? ;-)
 
ГЕНЕЗА РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ КРАЈИНЕ

Република Српска Крајина формирана је одлуком Уставотворне скупштине од Српских Аутономних Области (САО) на Никољдан 1991. године. Повод за стварање САО и касније РСК је био у усташкој идеологији нове хрватске демократије. Један од првих ножева забијених у душу српског народа је избацивање Срба из Устава нове државе. Следећи потези (шаховница, изјава лојалности и сл.) само су јасније указали шта нас чека у лијепој њиховој. Хрватски политички "дужносник" Шекс јасно је поручио: ко не може прихватити да у новој Хрватској живи по новим хрватским законима, може да се сели, а Срби могу понети само онолико земље, колико су донели на опанцима Србијанци из Србије.
Али Србијанци нису донели српску земљу из Србије.
Србијанци су донели у Хрватску нешто што Хрвати никада нису могли остварити: донели су им слободу, створили им државу, заштитили их од одговорности поражених у рату и превели у табор победника. И то два пута у овом веку!
Срби, у крајевима који су припали Хрватској после Првог и Другог светског рата, нису били дошљаци или колонисти. Они су ту живели вековима, а и када су се дешавале велике сеобе, нису долазили на туђа огњишта, него су земљу куповали или добијали на поклон од тадашњих владара. Али пођимо редом.

Наставак-овде
 
KRAJINA FOREVER:
ГЕНЕЗА РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ КРАЈИНЕ

Република Српска Крајина формирана је одлуком Уставотворне скупштине од Српских Аутономних Области (САО) на Никољдан 1991. године. Повод за стварање САО и касније РСК је био у усташкој идеологији нове хрватске демократије. Један од првих ножева забијених у душу српског народа је избацивање Срба из Устава нове државе. Следећи потези (шаховница, изјава лојалности и сл.) само су јасније указали шта нас чека у лијепој њиховој. Хрватски политички "дужносник" Шекс јасно је поручио: ко не може прихватити да у новој Хрватској живи по новим хрватским законима, може да се сели, а Срби могу понети само онолико земље, колико су донели на опанцима Србијанци из Србије.
Али Србијанци нису донели српску земљу из Србије.
Србијанци су донели у Хрватску нешто што Хрвати никада нису могли остварити: донели су им слободу, створили им државу, заштитили их од одговорности поражених у рату и превели у табор победника. И то два пута у овом веку!
Срби, у крајевима који су припали Хрватској после Првог и Другог светског рата, нису били дошљаци или колонисти. Они су ту живели вековима, а и када су се дешавале велике сеобе, нису долазили на туђа огњишта, него су земљу куповали или добијали на поклон од тадашњих владара. Али пођимо редом.

Наставак-овде
5.gif
 
analiticar:
storija Bosne je potpuno bila odvojena od Istorije Srbije....Poistovećivati ta dva pojma stvarno je nonsens.... :roll:

:-D , da, a vec si rekao da je Tvrtko sebe smatrao Srbinom :D
Tvrtko je nosio titulu kralja Srba, Bosne, Pomorja i Zapadnih Strana - znaci jedina etnicka odrednica je bila Srbi, Srbljem i sl.
Oni navedeni bosanski vladari su sebe smatrali Srbima.
Bosna je bila srpska banovina jer su u njoj ziveli Srbi u najvecem broju i njeni vladari su vecinom sebe i svoje pretke smatrali Srbima.
To sto nije sticajem prilika doslo do ujedninjenje te dve drzave, ne znaci to sto ti hoces da prikazes. U jednom periodu tog vremena bilo je nekoliko srpskih drzava, koje su bile skroz odvojene iako je u njima ziveo isti narod.

znaci to sto Bosna nikad nije bila u sastavu Srbije ne znaci nista, vazno je koji narod je tada tamo ziveo. Do spajanja i ujedinjenja nije doslo sticajem istorijskih prilika (Turci, Vizantija, Papa itd).

Samo ako nije istorija Bosne POTPUNO odvojena od istorije Srbije...glupost :roll:




analiticar:
U kojoj je vjeri umrao poslednji i pretposlednji Bosanski kralj....Tko je sprovodio čišćenje Bosne od bogumila.

Nema veze s vezom, tj, s ovom temom...nista ne dokazuje.
 
Zarathustra:
Nikad mi nije bilo jasno zašto ste vi Hrvati toliki pobornici ideologije krvi i TLA !?!?!
Ok, ja kažem da je Knin na Marsu.......uostalom boli me q... Govorimo o nekoj pravednosti
Ne zaboravi da i tvoj ortak u jednom drugom postu navodi da je Petrovaradin "hrvatski povjesni teritorij"...


P. S. Nemoj da zaboraviš da je Knin danas i posle etničkog čišćenja većinski srpski, a nema niti jednog predstavnika u lokalnoj administraciji !! Ako takva država treba da ide u EU, onda stvarno što dalje od nas ! :roll:

Knin nije na marsu nego u RH...i mene za to ne boli ku....trece grad Knin ima legitimno izabrane predstavnike na izborima koji ga predstavljaju...ako imas najveci broj glasova ne znaci da si automatski i pobjednik...to se zove D-E-M-O-K-R-A-C-I-J-A...ta ti slovkam...

a sto se tice EU za to se ne trebas previse brinut...oko 2020 kad udjes u EU vise neces pricat ko danas...
 
Zg2004:
Knin nije na marsu nego u RH...i mene za to ne boli ku....trece grad Knin ima legitimno izabrane predstavnike na izborima koji ga predstavljaju...ako imas najveci broj glasova ne znaci da si automatski i pobjednik...to se zove D-E-M-O-K-R-A-C-I-J-A...ta ti slovkam...

a sto se tice EU za to se ne trebas previse brinut...oko 2020 kad udjes u EU vise neces pricat ko danas...

E vidiš, ovde smo došli na ključno. Ovo o čemu ti pričaš je koncept koji nije daleko od velikogermanskog Lebensraum iliti prevedeno životni prostor. Za tebe, kao i za svakog drugog Hrvata je poimanje države, unikatan životni prostor koji je po pravilu rezervisan za jedan narod koji ga može predstavljati.
Ja ti postavljam jednostavno pitanje: Koliko imate Srba u izvršnoj vlasti u oblastima i opštinama u kojima su oni većinski ? Hajde navedi ! Evo ja ti dajem za primer Knin (o Vukovaru i da ne govorim, jer i dan danas se kod vas trubi kako ''vrvi od agresora'' ;) ). Ako je to autentični primer demokratije à la Hrvatska, onda se zaista naježim kad pokušam da se poistovetim s tim napaćenim srpskim narodom koji živi pod vašom kapom. :?

Ipak nisi ti ni prvi ni poslednji koji iznosiš takve argumente, a Srbima je taj vaš način nastupa dovoljno poznat.
Pri tom, recimo povodom ovog tvog žučnog ispoljavanja emocija da je Knin hrvatski, mogu ti reći ako pogledaš bolje morao bi biti izuzetno srećan kad se podsetiš da ste Baranju i zapadni Srem, koji istorijski nikad nisu bili vaši, dobili prosto na tanjiru bez ijednog ispaljenog metka što ste tamo nazvali ''mirnom reintegracijom''. Unazad gledano, hvala Bogu da je bilo tako, jer da ste tu krenuli s ofanzivom (a objektivno niste ni imali za to kapaciteta, te je ujedno i FT napravivši dogovor sa SM), verovatno bismo se osetili ugroženim u Srbiji na Dunavu i izvršili mobilizaciju čime bi vas potukli do nogu, što bi sigurno odnelo mnogo žrtava i na jednoj i na drugoj strani.

U životu gledaj dvostrano i shvati da ne živiš u pećinskom dobu u kome se homo erecti čupaju i ujedaju oko prisvajanja jedne koske !


P. S. Ovo à propos Lebensrauma, Srbima su uvek bili bitniji rod, srodstvo i duh ma gde oni boravili, od primitivnog nagona vezivanja za samu zemlju i posed što je prisutnije kod nekih drugih. Prema tome, neki narodi su u istoriji odlučujuće ratove oslovljavali sa domovinski, dok neki sa otadžbinski ;) . Marlboro, think about it ! ;)
 

Back
Top