Kako se odbraniti od hakerskih napada?

Young_blood

Poznat
Poruka
7.391
Posto se bas ne razumem u sve ovo, moze li neko da mi objasni kako da se odbranim od hakerskih napada, pošto mi jedna osoba ulazi na fejs, čita poruke i preti? Uskoro će i mejl i sve na kompu što imam.Koliko sam skontala to ide nekako preko IP adrese.I džabe što ja menjam širfu uvek provali.
 
Ako je dobar haker,tesko,ali mozes pokusati.Pored Antivirusa instaliraj Malwarebytes Anti-Malware,on stiti od upada sa strane p aktivirak pbavezno Windows Firevall,Tp je sistemska zastita za network.Udji u kontrol panel pa ptvori All proframs.Ta komanda je dole na dnu i prebaci tu komandu na ON.Trebalo bi da te zastiti bar jedno vreme,kao sto sam rekao,ako je veoma dobar moci ce i to da zaobidje.Ako ti ovo ne uspe,zatrazi od provajdera da ti da novu IP adresu.Kad im objasnis zasto je dace ti drugu,ali bi trebala da promenis i Username i Pasword.Gledaj da ti pasword ima preko 10 znakova i korusti i velika i mala slova kombinovano.A i FB bi trebala jedno vreme da ne koristis,jer ce te naci preko prijatelja.
 
dao si malo podataka da bi moglo konkretnije da ti se pomogne.
da li sam koristis kompjuter ili jos neko?
da li koristis kompjuter na poslu/skoli?
da li podatke unosis u tudje kompjutere kad si u poseti?
da li neko ima pristup tvom mobilnom u kome se nalaze pristupni podaci?
da li neko pristupa tvom kompjuteru?
realno sansa da te neko hakuje je minimlna jer je generalno nasa hakerska scena slaba. to su uglavnom naprzeni klinci koji su provalili par programa i sa njima vrte sve a FB je dobro zasticen.
oni koji se razumeju malo vise, iskreno, tesko da ti i tvoja pisma njih zanimaju.
najcesci razlog upada je sopstveni bezbednosni propust a to je i najteze priznati samom sebi.
kako mislis "uskoro ce i mejl"?
da moze da udje u mejl to bi vec uradio. ocigledno ili imas neki keylogger ili trojanca u kompjuteru ili je nekako saznao tvoju sifru za fejs ili je jednostavno pristupio tvom nalogu sa nekog zajednickog kompjutera ili telefona preko kog si i sam izlazio na fejs.
 
Posto se bas ne razumem u sve ovo, moze li neko da mi objasni kako da se odbranim od hakerskih napada, pošto mi jedna osoba ulazi na fejs, čita poruke i preti? Uskoro će i mejl i sve na kompu što imam.Koliko sam skontala to ide nekako preko IP adrese.I džabe što ja menjam širfu uvek provali.

Zovi nekoga da ti formatira HDD i obori sistem. FB nalog poveži sa mobilnim telefonom ako ti toliko znači FB. Svaku promenu ili pokušaj logovanja ćeš dobiti preko poruke. Zaštiti Wireless mrežu ako koristiš. Proveri sve USB memory sticks, formatiraj ih skroz. Čest je slučaj da se ubaci u kompjuter neke od fotokopirnica, a onda se posle šalje sa kompjutera na kompjuter.

Druga stvar, prijavi policiji pretnje.
 
Poslednja izmena:
To nije hakerski napad.
FB je javna mreža.
Šta napišeš ili staviš sliku, svi vide.
Njega stavi na listu nepoželjnih.
Onda će moći samo da gleda, ali ne i da
ostavlja komentare.

PS: Pre 100 g., kad sam bio mlad,
poznavao sam neke likove iz
"Crne ruke" i "Bijelog andjela" iz BG.
To su bili pravi hakeri.
Nisu bili destruktivni, da nekome unište disk
(daju nalog hardu da se okreće nenormalno brzo dok ne pregori)
i nikad nisu dirali podatke.
Ali na sajt Albanije i Hrvatske stave srpski grb koji
ne moigu da skinu danima.
Tj, skinu, a sa restartovanjem se vrati.
Vrh - Manpulacija sa Boot sektorom.
 
Poslednja izmena:
Posto se bas ne razumem u sve ovo, moze li neko da mi objasni kako da se odbranim od hakerskih napada, pošto mi jedna osoba ulazi na fejs, čita poruke i preti? Uskoro će i mejl i sve na kompu što imam.Koliko sam skontala to ide nekako preko IP adrese.I džabe što ja menjam širfu uvek provali.

Mora da se dopisuješ sa mandatarom nove (hehe čuj nove) vlade oko formiranja iste, pa te prate kojekakve udbe i cije... pozzz :lol:
 
Posto se bas ne razumem u sve ovo, moze li neko da mi objasni kako da se odbranim od hakerskih napada, pošto mi jedna osoba ulazi na fejs, čita poruke i preti? Uskoro će i mejl i sve na kompu što imam.Koliko sam skontala to ide nekako preko IP adrese.I džabe što ja menjam širfu uvek provali.

To nije hakerski napad.
FB je javna mreža.
Šta napišeš ili staviš sliku, svi vide.
Njega stavi na listu nepoželjnih.
Onda će moći samo da gleda, ali ne i da
ostavlja komentare.


skura .. skidam kapu :ok:
nešto si ipak naučio :cool:
i mislim da si dao najrealniji odgovor - korisniku u panici
inače svaki nalog može da se sakrije tako da ni nepoželjna osoba sa fejsbuka ne može da ga vidi niti da ga pronađe samo treba isčačkati podešavanja
 
mislis da njemu nisu usli u nalog nego na nalog? :)

vrlo lako moguce..a mi svi zapenili o upadu u nalog :)
naravno da to mislim , lako je čitati tuđe poruke a i odgovarati na njih čak ako i nisi prijatelj dotičnoga na fejsbuku
onaj drugi deo oko nekoga budućeg vremena nisam ni uzimao u ozbiljno razmatranje jer šta će biti ... nije moj domen nisam baba vanga

- - - - - - - - - -

Apropo privatnosti:
Mogu da vas gledaju uvek a da vi to ni ne znate
ako imate WEB kamericu.
Jedina zaštita: spustite poklopac ili je okrenite
prema zidu kada je ne koristite.

Inače FBI redovno prati FB.
A verovatno i ostale obaveštajne službe,
previše si gledao mission imposible
 

Back
Top