Divinity : Original Sin II

N3W

Iskusan
Poruka
6.596

Trenutno najbolji ljudi za kreiranje cRPG-a pristupačnog za sve.

Izuzetno odlična video-igra, a iz priloženog video-snimka se vidi da se radi o mehanički i grafički poboljšanoj verziji Divinity Original Sin igre (prvi deo ove franšize).

Divinity:Original Sin 2 pravi radnju 1200 godina nakon događaja u prvom delu franšize. Ovi ljudi imaju moju punu podršku jer čine pravi PC gaming iliti ono što PC gaming u svojoj osnovi treba da bude. :ok: (da ne detaljišem previše, ko zna razumeće)
 
Kao što sam i pretpostavio ranije, pronašao sam video-igru za koju sam tvrdio da ide u sam top. Ovo dokazuje da PC gaming nije mrtav i dokazuje da ima mesta za male developere da postanu veliki, što je samo po sebi ogromna stvar u ovom vremenu tiranije publishera koji određuju šta i kako jedna video-igra treba da čini ili radi. Ovde nemamo trendove, cinematice, fokuse na emotivne koještarije ili generalno gluposti koje su počele da se pojavljuju u gamingu počev od 2006. godine. Ovde imamo čistokrvnu VIDEO-IGRU gde je najbitniji i primarni fokus GAMEPLAY.

U godini 2017. ponovo su nadmašili sve, držeći prvo mesto na METACRITIC za najbolju PC igru u godini 2017. što nikako nije mala stvar.

Sa konstatacijom da je Divinity Original Sin 2 jedna od retkih PC igara koja čini nešto što se odavno nije radilo, i to na jedan inovativan i pristupačan način, se apsolutno usaglašavam. Ne samo da je ova video-.igra ono što je bilo potrebno na PC platformi već je potrebno i za celoukupan svet video-igara kako bi se dokazalo da je moguće napraviti video-igre koje odbijaju sve trendove i rade ono što je potrebno uraditi, a to je kreiranje video-igre onakvom kakvu su tražili sami igrači.


Ovo je ubedljivo najbolji video-game editor još iz vremena kada je War3 ''worldedit'' editor bio popularan, inače direktno ''kriv'' za proširenje DotA mape, što je kasnije dovelo i do League of Legends koja je trenutno najpopularnija video-igra na svetu. Nadam se da će i Divinity Original Sin 2 editor imati neke svoje sjajne momente u modding community, a ukoliko ne tu je uvek mogućnost i da se napravi LAN party sa jednim GameMaster-om za sve ljude koji žele da oprobaju kako je to raditi preko kompjutera po prvi put u životu.
 
Poslednja izmena:
Po mom mišljenju daleko bolji od Aracnum-a jer se daleko više akcenta stavlja na pozicioniranje partije, pre nego li na hack&slash. Drugim rečima, daleko više se uvrstava u borbu i opremu koje su maltene šahovskog tipa i mogu biti komičnih ishoda.

Igra je revitalizacija cRPG žanra što je odavno falilo nakon Neverwinter Nights igara. Po svim aspektima najsličnija je Baldur's Gate 2 s obzirom da se mnogo toga akcentiralo na voice acting kao i određene likove koji vuku sa sobom svoje priče, ali takođe i probleme u toku igre (scripted events). Pri tome igra ostaje potpuno dosledna RPG žanru te choices zavise. Na koji način razvijaš taktiku, na koji način želiš neprijatelja da smakneš, da li ćeš da mu teleportuješ bure ulja pored ognjišta ili ne.

Igra nije bog zna kako teška i preporučujem kako prvi, tako i drugi deo. Ima vrlo specifičan humor i način craftinga koji ume da momente da bude i pomalo morbidan (samleti lobanju za dust) ili komičan (ekser + cipele = nema klizanja na ledu).

Posebno je dobro to što je moguće igrati sa prijateljima i ne gubi se ništa na sadržaju. Čak je i bolje tako igrati jer su neke finte moguće (prijatelj priča s trgovcem i okrene ga na drugu stranu, a trgovca pelješi drugi igrač i onda se teleportuje daleko. Trgovac priđe prijatelju s kojim je pričao, optući ga da mu je pokrao stvari i pita može li da ga pretrese. Prijatelj to dozvoli, trgovac ne pronađe ništa sumnjivo i počne da sumnja u sebe).

Vrlo zanimljiv sistem koji zahteva pripremu i napad.
 
Pa ti sačekaj koju godinu da padne cena pa kupi neki komplet, nešto na taj fazon.

Ili ako imaš nekoga ko već ima igru, a ideš preko Steam-a, imaš family opciju. Uključite igru, odeš u offline mode, i igrate u LAN-u po ceni jedne.

Ali ako nisi ljubitelj RPG-eva onda ne bih znao šta da ti kažem osim da ne znam ni što pišeš onda. :lol: Nisam ja tu pijačni prodavac pa da te ubeđujem da kupiš nešto za novac koji nećeš da daješ. :lol: A nisu ni to dve vrste krompira već dve konceptualno različite igre iako spadaju pod isti žanr. :ok:
 
Meni je kec zabavniji, a dvojka je komplikovanija.

Čekam final build ili neki special edition da bih mogao da fino igram.

Već imam dve ture ljudi sa kojima bih to igrao. Malo smara veliki bug sa Fane-om jer neprijatelj baca Healing na Undeada iako recimo Undead koristi masku, tj. krije se.
 

Back
Top