Pas i nevreme

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Uparvo sada napolju besni nevreme...Seva, grmi puca......

Provala oblaka u tropima....

A moj mali pas pincher cichi i cvili kao lud...I grebe na vrata od kuce da ga pustim unutra....Prepao se grozno, kao i uvek kada seva i grmi, iako je pod nastresnicom i ne kisne....

Nikada nisam imao takvog psa kukavicu.....:sad2:
 
Uparvo sada napolju besni nevreme...Seva, grmi puca......

Provala oblaka u tropima....

A moj mali pas pincher cichi i cvili kao lud...I grebe na vrata od kuce da ga pustim unutra....Prepao se grozno, kao i uvek kada seva i grmi, iako je pod nastresnicom i ne kisne....

Nikada nisam imao takvog psa kukavicu.....:sad2:
Cekaj, ti pinchera drzis u avliji?:eek:
95% pasa ( rasa nema nikakve veze ) ima panican strah od grmljavine.
 
Cekaj, ti pinchera drzis u avliji?:eek:
95% pasa ( rasa nema nikakve veze ) ima panican strah od grmljavine.

Avlija mi je mala, cista i sva u keramici...Ima divnu veliku nastresnicu i palme u velikim saksijama....

Imao sam do sada vise vrsta pasa, ali ni jedan se nije plasio grmljavine.....Ovo je novo za mene.
 
I skoro isto toliko ljudi !
I dalje bežim od prozora kada seva.
Tako nas baba učila dok smo bili deca.
I ostade strah....!

I ja se bojim grmljavine, ne bas panicno, ali ne zelim da budem napolju.
Pinchera ne pustati u kucu ( ali i bilo kog drugog psa) za mene je zlocin.
Mislim, sta ce uopste nekome pas ako nema kontakta s njim.

- - - - - - - - - -

Samo mislim da je moja ljubav prema njima ZDRAVA, nije sladunjava.....


Zna se ko je kome GAZDA, a ko je kome PAS....
Pa samo tako mislis, a imaju i celog zivota pse i oni sto ih stave na kratak lanac i hrane suvim hlebom.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ovako, moje iskustvo je sledeće:

Maza, epanjel breton, 2 godine sa nama živela u stanu (posle smo se preselili u kuću) nikada se nije plašila ni grmljavine, ni pucanja, ni petardi, ni sevanja. Odrasla u novobeogradskom bloku gde je sve treštalo od petardi za svaku važnu utakmicu, za proslave, za slavlja. Uvek smo bili sa njom i nije se plašila jer je njen čopor oko nje. Kada smo se preselili, u drugoj kući od nas je porodica mnogobrojna....pa često se pucalo, često je milicija tu bila, česte su svađe. Maza se nije plašila.
Šaša-Maša, Mazina ćerka, rođena i odrasla u kući (u koju smo se doselili), i pored pucnjave iz svačega ovih komšija nije se plašila jer je njen čopor oko nje, uključujući i Mazu od koje je učila i videla da nema čega da se plaši. E, onda je došao da u kući pored nas (baš blizu) živi unuk deke od koga smo mi kupili kuću. On jako voli pirotehniku. Jedne večeri nismo bili tu, komšija je krenuo sa petardama. Nismo ni mi znali, a ni psi. Maša i Maza su bile napolju i Maša se uplašila. Od tada, ona se plašila pucanja iako je pored nas. kad god je taj unuk pucao ona se sirota tresla iako smo svi oko nje.
Meš, nemački ovčar, odrastao kod nas u kući. Maza i Maša su već bile dame u godinama kada je on stigao. Video je Mašu kako se plašii beži u kuću kod nas, pa je i on to uradio. Ne plaši se, ne trese se, ne cvili, samo traži da uđe i legne u hodnik.
Sada, Mara (bretonka) i Mrki (nem. ovčar) takođe samo uđu u kuću. Žele da budu blizu nas, sa ostatkom svog čopora. Inače spavaju na jastucima u hidniku kuće, ali ih kad je nevreme pustim da budu sa nama u sobi dok ne prođe. To kratko traje, i oni samo traže da izađu napolje.
Nera, crno-bela kokoerka, čerkina, živi u blokovima sa njima, u stanu, ne plaši se grmljavine, pucanja i tako toga.

Moj zaključak je. Psi se plaše grmljavine, pucnjave samo kad su sami. Tačnije, tada nauče da se plaše. Oni prosto imaju nagon za čoporom. Tu su bezbedni.
Naravno, ovo je samo moje iskustvo i moj zaključak. Ne mora biti tačan apsolutno i ne mora biti delotvoran kod svih pasa, jer i njih ima različitih karaktera.
 
Poslednja izmena:
Uparvo sada napolju besni nevreme...Seva, grmi puca......

Provala oblaka u tropima....

A moj mali pas pincher cichi i cvili kao lud...I grebe na vrata od kuce da ga pustim unutra....Prepao se grozno, kao i uvek kada seva i grmi, iako je pod nastresnicom i ne kisne....

Nikada nisam imao takvog psa kukavicu.....:sad2:

Pas ti nije kukavica,vec si ti neodgovoran.Ima pasa koji se boje grmljavine,pucnjave,petardi i slicno, i kod takvih pasa treba se biti pazljiviji i razumniji i pustiti psa u kucu kada je grmljavina,nevreme ili pucnjava, bez obzira sto ima svoju kucicu.Imam malog psa i zivi samnom u stanu ali se ne boji grmljavine i petardi zato sto sam je kao malu ucila da se ne plasi, tako sto sam joj po savetu iskusnijih vlasnika pasa,davala naduvane sarene balone da se igra ili sam ih ja namerno bockala iglicom da puknu kada ona to ne uradi sapom.Navikla se na takve ostre zvukove i ne plasi se.Zato ne pametuj previse i ubuduce kada je takva situacija pusti psa u kucu.Neka se oseti zasticenim i sigurnim.Oni to zasluzuju kao sto zasluzuju gazdu koji ce da brine o svemu vezano za njih.Ko to ne ume i nece, ne treba da ima psa

- - - - - - - - - -

i molim bez vredjanja , omalovazavanja i raspravljanja na temi
 
Poslednja izmena:
Mrvica je razlog što pratim vremensku prognozu, da bih na vreme odškrinula vrata od ormara u predsoblju, po njenoj proceni najbezbednijeg mesta na svetu. Probala sam tokom godina da radim s njom ring dresuru, da je mazim i tešim, da joj na bilo koji drugi način skrećem pažnju, ali došla sam do zaključka da kod grmljavine, pucnjave i petardi jedino ormar pomaže. Inače je dvorišni pas, u drugim okolnostima ne želi da ulazi u kuću, ali ovo je presedan.
 
Strah brate, kao nama od visine, mraka. I ja kad šetam a grmi jako, se userem a ne pas al nmvz ne puštaj ga unutra uplašiće se svaki put ali neće cviliti itd..

- - - - - - - - - -

Pas ti nije kukavica,vec si ti neodgovoran.Ima pasa koji se boje grmljavine,pucnjave,petardi i slicno, i kod takvih pasa treba se biti pazljiviji i razumniji i pustiti psa u kucu kada je grmljavina,nevreme ili pucnjava, bez obzira sto ima svoju kucicu.Imam malog psa i zivi samnom u stanu ali se ne boji grmljavine i petardi zato sto sam je kao malu ucila da se ne plasi, tako sto sam joj po savetu iskusnijih vlasnika pasa,davala naduvane sarene balone da se igra ili sam ih ja namerno bockala iglicom da puknu kada ona to ne uradi sapom.Navikla se na takve ostre zvukove i ne plasi se.Zato ne pametuj previse i ubuduce kada je takva situacija pusti psa u kucu.Neka se oseti zasticenim i sigurnim.Oni to zasluzuju kao sto zasluzuju gazdu koji ce da brine o svemu vezano za njih.Ko to ne ume i nece, ne treba da ima psa

- - - - - - - - - -

i molim bez vredjanja , omalovazavanja i raspravljanja na temi

Pogrešno, to je bežanje od straha.. Treba Blajbi da izađe s njim i cijelo vrijeme dok je grmljavina da bude s njim i da bude opušten i da ne obraća pažnju na to.. Radi to sve dok se ne izbori sa strahom.. I svaki strah može da nestane vjeruj mi kad može kod ljudi može i kod pasa..
 
052895eb8024463eac5cffddbb8eea6c.png


:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:
 

Back
Top