Prvo (najstarije) secanje

Peruzzi

Domaćin
Poruka
4.066
Ponet jednom temom na tinejdzerima...

Pa, kazite?


Moje - poprilichno nejasno, imao sam najvise 2,5 godine. U kuci gde smo ziveli kao podstanari, uveche, na trosedu (koji mi je sad u mojoj sobi. to mi od babe) nesto drndo caleta. bilo nesto na tvu. chini mi se da je bio josh neko tu sem nas troje...
i naravno, veliki zuti jez i sivi medved od kojih se nisam odvajao. dudse jez je arhiviran sad u potkrovlju. treba da ga potrazim i sredim malo. a medved stoji josh uvek u dnevnoj sobi, sa jednim krivo ushivenim uvetom....ili pravo? svejedno, bitno je da nisu simetrichni :lol:

secam se onda i jednog poprilichno tmurnog dana otprilike 91. sedeo sa kevom u kujni, a napolju bilo nesto mnooogo sivo vreme. tjale nije bio tu. mora bash pitam kevu sta je to bilo. znam samo da je pominjala neshto rat. kako je strashno kad ljudi ostanu zatrpani u podrumu. a bio sam chitao tad onu knjigu od bore chorbe, sa pesmama. sto posle zabranjena bila. secam se bas one - pogledaj dom svoj andjele. mislim da je tada poceo rat u hrvatskoj
 
ja se setjam....pa nem pojma...ne bih sad mogo s preciznoshtju....al recimo 4-5 god....i sa nekim likovima kod neke zhene koja me chuvala....oni su bili njenog brata deca....njena deca su bili matori likovi....tj imali su po 15-16 mozhda 18god....i sa tim recimo vrshnjacima sam ja hvatao one bube shto kad ih uvatish one se sklupchaju u krug....imaju kao neki oklop....pa smo vatali one crvene s crnim shto se oqpljaju na semenkama lipe....pa par kica....pa par nechega josh....uglavnom odnesemo sve to qtji....i onda u plastichnim chashama od jogurta....na terasi pravimo zoo vrt....pa kao ubacimo granchice il lischice...i tako neshto...pa kao tu sve neshto ushitjeni kako nam to lepo shljaka....i sve
 
3 godine, prvi put kod babe i dede u Nemackoj, sedim na ves masini u zutoj pizami i baba mi fenom susi kosu i u sali golica tabane toplim vazduhom, sve mirise na palmolive, i ja se smejem jer mi tepa da sam njena patkica....
 
Ne znam koliko sam godina imala, isla sam u vrtic (sad se setih da sam maznula tamo Diznijevu knjigu o Robinu Hudu :lol: ). U stanu do nas zivela je porodica i to vise generacija, najstariji je bio neki bakutan, secam se da je uvek nosila crninu sa sve maramom, kao i vestacku vilicu koju je cesto stavljala u casu, a casa je stajala na ves masini u kupatilu. Mene je ta vilica fascinirala. Bakutan nije bio bas neki druzeljubiv, za razliku od devojke ili zene kod koje sam ja dolazila da se igram. E sad, verovatno sam ja nju dozivljavala kao neku vesticu :lol:, jer sam razmisljala kako da je zeznem. I naravno, maznula sam joj vilicu sa sve casom i sakrila sam se ispod nekakvog kreveta u predsoblju, cini mi se, i ono sto sigurno znam je da sam napravila malu pometnju. :lol:
Secam se da sam prevrnula novogodisnju jelku, cim su me ostavili sa nekim rodjakom nasamo. Kao i da me je grebla neka devojcica u drugom vrticu i da je cale pizdeo sto svaki dan dolazim sa ogrebotinama po licu. Tad sam jos bila fina i nisam uzvracala, dok me tata nije naucio da ne budem fina sa budalama.:razz:
 
Sad nesto razmisljam, neznam bas da li je to uopste secanje ili secanje na pricu o tome, ali je osecaj tu...
Mozda sam imala oko godinu i po dana, imala sam iscasene kukove pa sam nosila neki nezgrapni aparat i nisam mogla da spavam u krevetcu, nego sam spavala na fotelji...Bio je neki koncert na bini kod Hajducke cesme (mozda bas onaj cuveni, Bjelog dugmeta) i moji su otisli na kratko, poveli i moju cetri godine stariju sestru, a mene su ostavili tu u fotelji da spavam...

Prvo sledece cega se secam jeste iz perioda kada sam imala oko tri godine. Baba po majci mi je umrla od raka. Jedino moje secanje na nju je upravo iz tog perioda. Kako lezi na kaucu u sobici i onako izmucena se samo osmehom raduje sto nas vidi, dok se mi besomucno pentramo po njoj...
 
Secam se u dnevnom boravku,na fotelji sedi tata,preko puta njega moj stariji brat..a ja se zabola na krevet,i taman sto sam zaspala a bila mala:) pa swataka ..hahah i samo od jednom cujem Goooooooooooooooooollllllll i od tada mrzim FUDBAL!Zvezda je postala tada sampion:) bem ti fudbal!
 
Kao mala mrzila sam strašno autobus jer sam uvijek imala mučnine prilikom vožnje.
Sjećam se scene, meni možda oko 3 - 4 godine, ja u nekom skafanderu (tada bila moda) pred autobusom. Neću da uđem, majka me hvata da me bukvalno ubaci u bus, ja joj iskliznem i u mojoj uobrazilji ja joj iskliznem bar 5 - 6 puta dok me jednom nije čvrsto sahvatala i ubacila u bus.

Neko je spomenuo baku i to me je asociralo na moju baku i moje zauške. Naime, sjećam se da još nisam išla u osnovnu školu i da sam ležala i bolovala zauške. Boljelo me je grlo i ja sam cvilila, a pored mene moja baka gleda u mene, hoće na neki način da me utješi i kaže mi da će zauške proći i da će ih odnijeti magare??!! Nešto u tom fazonu, meni takođe nerazumljivo i sjećam se da sam bar izvjesno vrijeme razmišljala kako to da na magaretu da odu zauške...
 
Sećam se jedne slike iz perioda kad sam imala dve godine.
Mi kod nekih prijatelja,a oni imali onaj crveni luster.
Ja sedim na kauču,sećam se i šta sam imala na sebi.
A baba (ne znam čija je mama bila) me pita koliko imam godina,a ja joj pokažem prstima.
 
pa bilo je odrzano i prvenstvo u najranijem secanju
prvi kaze - ja se secam momenta na porodjaju kad sam ugledao svetlost dana
drugi kaze - ja se secam jos dok sam bio u stomaku
treci se zamisli pa kaze - ja se secam kad mi je otac spavao sa nekom kurvom
pa sam pretrcavao iz levog u desno jaje da
ne budem kurvin sin
 
Kad mi je bio drugi rodjendan,secam se kako mi je stigao poklon poshtom,to je bila moja uvelicana i uramljena fotografija,secam se kako sam ceo dan svima pokazivala koliko imam godina,dve,sa dva prstica,i secam se jednog dechaka koji se vozio u prikolici velike igrachke kamiona i kako sam se igrala sa njim.
 
Ćale me vozio u kolicima. Sećam se kapije moje komšinice koja je i dan danas zelena...
A bila sam baš mala. Neću da lupam, stvarno se sećam.
A sećam se i nekog leta, kad sam jurila kao sumanuta, mama nešto pegla, a ja je smaram... Svira "Plavi Orkestar" na radiju.
A kad je počeo rat sećam se kad su nam javili rođaci da dolaze iz današnje Hrvatske. Naravno, da ostanu. Uh, od tada nas je bilo 11-oro u 80 kvadrata...
 
Ne znam da li je bas najstarije, ali jeste najjasnije cega se secam. Imala sam oko tri godine, bili smo u vikendici na Fruskoj gori. Ja se jurim oko kuce sa mojom starijom bracom, oni se penju uz stepenice, ja za njima. Sapletem se i padnem na gomilu eksera. I jedan mi zavrsi iznad levog oka. Odjednom vrisak, krv na sve strane, mama me drzi u narucju i voze me kolima brzo nazad za Bgd. Valjda me ovaj oziljak iznad oka tako dobro seca na sve to.:roll:
 
Brat otvorio geografski atlas i pokazuje mi Evropa, Afrika, Azija...i ja naveche pogledam u nebo, pun Mesec i vidim share na njemu i trazim koja je Evropa, a koja Afrika.
Eksperiment, barushtina sa vodom i glavni zamorac ja, kojeg je stavio na kanister od 20l i pustio niz vodu(silno zelio sestru, a posle hteo da se reshi dotichne), naravno da sam ukljuchila sirenu:''Maaaaaaammmmaaaaaaaaaaaaaaa'' i upala u vodu. Sva mokra, a on mi iz chizama istresa vodu(i punoglavce), kao ''nije nishta, nije nishta, ne zovi mamu''.
Dao mi je dazdevnjaka, da ga uhvatim za rep i obradujem mamu i prijateljice, dok piju kafu, da im bacim na sto.Shto su vrishtale?
Rekli su mi da je tetka poginula u Francuskoj i u dvorishtu se skupilo puno ljudi, svi ozbiljni, a ja se sakrila u ogroman jorgovan, zagrlila moju najbolju kerushu na svetu i razmishljam da je tetka otishla sama negde, zauvek, pa mi u mislima slika Zemlje i sve crno okolo i lica mojih roditelja koja me gledaju i zakljuchak da sam i ja sama i da cu otici sama, gde nema mame i tate i prvi dechiji strah od nechega shto ne razumem...
 
loop:
bio sam na moru sa vrticem, imao sam 5 god. cini mi se.
Secam se da dok smo cekali na red da se istusiram da se jedan drug usrao u ruke. :lol:
Serem ti se u secanje loop :!:

e bash vala....e da...ovo je dobro

4 godine, max, kod babe u dvoristu 9dvoriste pored mog, tj sve je to zajednicko...nebitno) ima dosta drveca, i nesto se burazer i ja zanimali tamo i ovom se prikenja i lik lepo pored drveta. tj na par metara od njega se posere..na sred dvorista. i okrene se i gleda ona govna i kaze - e, lichi na telefon
 
Mislim da sam imala oko 3 godine.Keva i cale su igrali karte u trpezariji gde nam je inace stajao veliki akvarijum od 120l.Ja sam se sunjala po kuci:twisted: , i naravno cula tatu kako kaze "Moracu da operem uskoro ovaj akvarijum,pocela je trava da se skupllja po staklu".I tako smeste oni mene u krevetac posle crtaca na lalanje.Posle par sati djavolak usane iz kreveca, ode u kupatilo,uzme Biljanu i ode da opere akvarijum.Naravno sipala sam prasak u akvarijum i otisla da spavam. I tako,cale podje u kuhinju po vodu i ima sta da vidi:shock: Iz akvarijuma preliva pena.Do 3 ujutro su spasavali ribice.Probudi ti on malog djavolka i pita: "Sta si ...ana radila". A ja cu :"Plala libice":D Eto sta ti je dete:lol: :lol: :lol:
 
E, ovo nije prvo, al mi je simpaticno...
Imala sam mozda 4-5 godina i bili smo u selu. Cale nas poveo u Toplicu...postojalo je neko plitko mesto-gaz gde je mogla da se pregazi reka a da se ne ukvasis iznad kolena, ali je tu bila brza voda...I tako mi krenuli preko i u jednom momentu ja se okliznem i samo sednem :lol:.
Posle su mi susili gace na granju :lol:
 
Ovog se sjecam k'o da je juce bilo .Imala sam samo 7 dana , starosti . ..Sjecam se neke debele djevojcice koja se nadvila na mene i pocela napadno da me ljubi , a ja tako sicusna i nemocna .. onim malim rucicama , pocela da se branim .. i onda sam plakala dugo ,dugo :(
 

Back
Top