Fitnes forumasice

Koliko je istina da su neke vežbe više štetne nego što koriste, npr.russian twist? Radim razne, ali bez ikakvog plana i reda.
Sad sam se malo uplašila gledajući po netu šta sve pišu.:(


Ipak sam kupila manji ketllebell, od 6kg.
 
Koliko je istina da su neke vežbe više štetne nego što koriste, npr.russian twist? Radim razne, ali bez ikakvog plana i reda.
Sad sam se malo uplašila gledajući po netu šta sve pišu.:(


Ipak sam kupila manji ketllebell, od 6kg.

...em, nažalost mnogo vežbi... gledajući neke ovde prikazivane živ sam se naježio, ne bih preporučio ni najgorem neprijatelju... jedan klik i možete se kajati ceo život...:(
...nisam hteo da reagujem jer vežbanje podržavam, to mi je struka i tome sam posvetio ceo život... u poslednje vreme sve više i više klijentela mi je baš kao ova ekipa što piše ovde...

...čak i najobičnije trčanje ume da bude pogubno... ali opet ne mogu nikome reći nemoj trčati, i to bi bilo pogrešno...
...odgovor na tvoje pitanje isuviše kompleksan i nikako se ne može odgovoriti uopšteno na njega, odgovor je individualan i morao bi sagledati kompletno zdravstveno stanje te osobe...

...baš ti i nisam pomogao, el da...?:lol:
 
Jesi, jesi. :heart:

Jedno vreme sam išla na vežbe za kičmu, i u toku časa nam je instruktorka više puta ponavljala da pravilno radimo vežbe jer možemo da oštetimo kičmu.

...za tebe se ne sekiram... drži se bazena i samo piči...:lol:

...elem, svako treba biti svestan svojih godina, šta može a šta ne... sa godinama se gubi elastičnost, hrskavica izmedju zglobova se troši jer se ne podmazuje kao kada smo imali 20...
...to što ti se dešava sa kičmom verovatno samo opominje, trebamo osluškivati svoje telo i ponašati se u skladu sa time...
...većina nas ovde je zašlo +40 a i +50... kilogrami se jednostavno lepe, elastičnost se gubi, kardio vaskularni sistem se znatno teže prilagodjava većem naprezanju...

...van pameti je da se opale vikend treninzi a pre toga jedina fizička aktivnost bude kuća-posao, statiranje u kancelariji i kući krnjosanje za kompom, organizam preživi stres.
...drugo, koliko god bili fizički utrenirani nikada ne znamo šta su nam u amanet ostavili babe i dede...
...treće, u tim nekim 'najlepšim godinama' hoćemo da dokažemo nešto sami sebi a ne zapitamo se koliko to košta i čemu sve to...?

...smorih sam sebe kuckanjem, ako te nešto konkretno zanima slobodno pitaj...:p
 
ma idi, svaki put kad izadjem da trcim ili vezbam, osim sto mogu da explodiram, treba jos da razmisljam i o kolatelarnim zrtvama. to je preveliki teret za mene ovako emotivno krhku.
prekjuce 8km, ukupno 18km prosle nedelje.
sigurno mi je jos malo ostalo :(
 
...za tebe se ne sekiram... drži se bazena i samo piči...:lol:

...elem, svako treba biti svestan svojih godina, šta može a šta ne... sa godinama se gubi elastičnost, hrskavica izmedju zglobova se troši jer se ne podmazuje kao kada smo imali 20...
...to što ti se dešava sa kičmom verovatno samo opominje, trebamo osluškivati svoje telo i ponašati se u skladu sa time...
...većina nas ovde je zašlo +40 a i +50... kilogrami se jednostavno lepe, elastičnost se gubi, kardio vaskularni sistem se znatno teže prilagodjava većem naprezanju...

...van pameti je da se opale vikend treninzi a pre toga jedina fizička aktivnost bude kuća-posao, statiranje u kancelariji i kući krnjosanje za kompom, organizam preživi stres.
...drugo, koliko god bili fizički utrenirani nikada ne znamo šta su nam u amanet ostavili babe i dede...
...treće, u tim nekim 'najlepšim godinama' hoćemo da dokažemo nešto sami sebi a ne zapitamo se koliko to košta i čemu sve to...?

...smorih sam sebe kuckanjem, ako te nešto konkretno zanima slobodno pitaj...:p
Blizim se tim najlepsim godinama i krenucu polako da se zakopavam u pesak. Taman do 40.
 
@ kvinsi - Tačnije cirka 16 km i taman si kompletirala maratonsku dužinu...;)

Na odmoru sam bio i skoro nisam ništa radio osim kavane i sve što ide uz to ;)
A što se tiče kavane za svaki dan pišem + :mrgreen:

A za juče jedan pa onako poveći plus :D

@ vejo - a vreme :lol:
 
kad već napisa, da pitam verne treniraše jel imaju dane kad sebi daju oduška od vežbanja u vidu svega onoga što fitnes i trčanje ne preporučuje...tipa alkohol, ždranje mesišta, čvaraka i tako te jelda nezdrave stvari ?
hvala
 

Back
Top